PUNK FORUM » FAQ
» Statystyki
» Grupy
» Użytkownicy
» Szukaj
» Zaloguj
» Rejestracja


Poprzedni temat :: Następny temat
Podwojne obywatelstwo czlonkow rzadu

Czy czlonkowie polskiego rzadu powinni moc miec podwojne obywatelstwo?
Tak
53%
 53%  [ 7 ]
Nie
30%
 30%  [ 4 ]
Trudno powiedziec
15%
 15%  [ 2 ]
Głosowań: 0
Wszystkich Głosów: 13

Autor Wiadomość
rozwal
Operator Beczki Śmierci


Dołączył: 07 Lis 2003
Posty: 1545
Skąd: Kopenhaga
Płeć:
Wysłany: Pią 05 Cze, 2009   Podwojne obywatelstwo czlonkow rzadu

Niedawno w Holandii dyskutowano na temat tego, czy czlonkowie rzadu powinni moc posiadac podwojne obywatelstwo (w zwiazku z kandydatami holenderskich mniejszosci narodowych: mianowicie tureckiej, marokanskiej i surinamskiej). Partia PVV podniosla kwestie w holenderskim sejmie, ze posiadanie przez Ahmed Aboutaleb (notabene bylego burmistrza rotterdamu) rowniez marokanskiego obywatelstwa, oraz przez Nebahat Albayrak tureckiego (oboje vice-ministrowie), moze podwazac ich lojalnosc. Aboutaleb nawet powiedzial, ze nie jest bardziej lojalny ani dla Niderlandow ani dla Maroka. Chcialem Was zapytac o zdanie na ten temat.

Sprawe pamietamy tez z Polskiego rzadu, gdy w rzadzie PIS-LPR-Samoobrona brytyjskiego obywatelstwa zrzekl sie Sikorski na prosbe Kaczynskiego. Teraz w rzadzie Rostowski posiada podwojne obywatelstwo, polsko-brytyjskie. W parlamencie osob o podwojnym obywatelstwie zapewne jeszcze wiecej, nie interesowalem sie za bardzo ale podejrzewam, ze np Galla posiada niemieckie obywatelstwo, a Czarnecki chociazby moze miec brytyjskie.

Kwestia znana tez na Litwie, gdzie czesc parlamentarzystow zarzucalo poslom polskiej mniejszosci brak lojalnosci poprzez posiadanie kart polaka (z tego co mi wiadomo, podwojnego polsko-litewskiego obywatelstwa nadal nie mozna posiadac, tak samo jak i naziwska napisanego po polsku vice mickievicus itp).

Wg mnie jest tu pare waznych czynnikow: poziom parlamentarny i rzadowy, tu jest jednak roznica - osoby w rzadzie maja ogromnie wiekszy na rzadzenie krajem i o ich lojalnosc czy tez poczucie zwiazku z danym krajem powinno sie martwic w pierwszym miejscu. Bo raczej nikt nie chce miec ministra, dla ktorego Polska jest np tak samo wazna jak Niemcy, czy Czechy. Jak zachowa sie on, gdy przyjdzie mu wybierac przy decyzjach dotyczacych obu krajow?

Oczywiscie kwestia podwojnego obywatelstwa jest rozdzielna do przywiazania i lojalnosci. Mozna miec podwojne obywatelstwo, ale byc zupelnie lojalnym jednemu krajowi. Jednak lojalnosci moga sie tez rozkladac rownomiernie, badz tez nawet niekorzystnie tj. bycie lojalnym na rzecz innego kraju wzgledem tego, w ktorego rzadzie sie jest.

Kolejna kwestia wydaje mi sie byc: czy podwojne obywatelstwo wynika z pochodzenia imigranckiego, czy tez pochodzenie polonijne. W pierwszym wypadku np. ktos jest Turkiem, ale mieszka w Holandii wiec ma tez holenderskie obywatelstwo. W drugiej ktos jest Polakiem, ale np. ze wzgledu na opresje wzgledem jego przodkow czy tez niekorzystna polityczna sytuacje wychowal sie w np. Wielkiej Brytanii. I tutaj w sumie jest zasadnicza roznica pomiedzy polskimi ministrami i ministrami z Holandii. Polscy sa Polakami z emigracji, gdy holenderscy sa Turkami, czy Marokanczykami z holenderskimi paszportami.

Na koniec, czasem zasadniczo nie chcialoby sie moze pozwolic na posiadanie obcego obywatelstwa Polakom z rzadu, a takowe u polskich poslow na Litwie wydaje sie na miejscu. To jest jednak rozumowanie bledne, bo roznica zadna.

Zupelnie na zakonczenie, powyzej opinii swojej zasadniczo nie zawarlem. Podnoszac powyzsze kwestie nie odnosilem sie do nich za bardzo, po prostu pomyslalem, ze moga byc wazne w dyskusji. Samemu mysle, ze opowiadalbym sie za mozliwoscia posiadania podwojnego-obywatelstwa czlonkow rzadu, jezeli sa oni z polskich rodzin (np. emigranckich). Jezeli jednak ktos nierdzenny polsce chcialby w takowym rzadzie zasadzac, wydaje mi sie, ze powinien jasno pokazac symbolicznie wlasna lojalnosc i przynaleznosc poprzez zrzeczenie sie drugiego obywatelstwa.

Co myslicie na temat powyzszych kwestii?
_________________
I am sitting with a philosopher in the garden; he says again and again “I know that that's a tree”, pointing to a tree that is near us.
Someone else arrives and hears this, and I tell him: “This fellow isn't insane. We are only doing philosophy.”

L. Wittgenstein
 
Ryszard

Dołączył: 08 Mar 2008
Posty: 1598
Skąd: Wrocław
Płeć:
Wysłany: Pią 05 Cze, 2009   

Potem pewnie coś wymyślę i napiszę, ale na razie zwrócę jedynie uwagę, że obecnie w Polsce nie można posiadać podwójnego obywatelstwa. Oczywiście nie jest to napiętnowane przez prawo, ale zdaję się, że "obywatel polski nie może być równocześnie uznawany za obywatela innego państwa" -> nie można legitymować się zagranicznym paszportem, etc.
Część mojej rodziny mieszka w Hiszpanii (tzn. ciotka wyszła tam za maż i pozostała) i są w takiej dosyć dziwnej sytuacji. Wszyscy (oprócz męża) mają paszporty zarówno polskie jak i hiszpańskie, choć teoretycznie taka sytuacja nie może mieć miejsca. Określa się to, o ile mi wiadomo, jako działanie alegalne.
_________________
nie umiemy się bawić w dyskotece
 
xkrzysiekx


Dołączył: 07 Lip 2005
Posty: 2324
Skąd: Jarocin/Poznań
Płeć:
Wysłany: Pią 05 Cze, 2009   

moj dziadek ma z tego co wiem podwojne obywatelstwo - australijskie i polskie

osobiscie nie mam nic przeciwko.
_________________
Kill your fucking idols
Just smash them on the wall
Don't buy their senseless records
Don't be their fuckin' toy
 
 
kampfhundnr1


Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 313
Skąd: Międzybusz P.
Płeć:
Wysłany: Pią 05 Cze, 2009   

Dla mnie goście mogą być nawet z Marsa jeśli są w stanie zrobić coś dobrego dla tego kraju.
Rozwal problem obywatelstw i lojalności to ja widzę nawet w piłce nożnej ale jeśli ktoś ciągnie za innym krajem to obywatelstwo takie czy siakie nie sprawi że będzie lojalny. Tak naprawdę to niewielu politykom chodzi o coś więcej niż utrzymanie się przy korycie. Lub dostanie się do niego.
Świnia nie patrzy jakiego koloru jest koryto aby było można się nażreć.
_________________
KONTROWERSYJNY->NIELUBIANY->POTĘPIANY->CZUJĘ SIĘ ŚWIETNIE!!!
Michałowi ze wsi.
 
rozwal
Operator Beczki Śmierci


Dołączył: 07 Lis 2003
Posty: 1545
Skąd: Kopenhaga
Płeć:
Wysłany: Sob 06 Cze, 2009   

w sprawie podowojnego obywatelstwa: w polsce takowe jak najbardziej mozna miec ryszardzie, chodzi o to jednak, ze nie mozna legitymowac sie tym drugim bedac w polsce, i do tego beda Cie zawsze traktowac w Polsce jako polskiego obywatela mimo, ze np masz jeszcze hiszpanskie. w tym sensie dla Polski bedziesz zawsze niejako tylko obywatelem Polski, wiec nie mozesz powiedziec "ej, nie mozecie mnie tu wsadzic do wieizenia, tylko musicie wyslac do hiszpanii, bo jestem obywatelem hiszpanii", ale to nie zmienia faktu, ze spokojnie mozesz miec podwojne i gdziekolwiek indziej na swiecie jestes z tym drugim krajem na czele, mozesz legitymowac sie tym drugim paszportem, ktory czesto daje Ci dodatkowe prawa. mam z 50 znajomych z podwojnymi obywatelstwami, w tym kumpla, ktory jeszcze do zeszlego roku mial 3, finskie, polskie i niderlandzkie, ogolnie zydzi przoduja i prawie wszyscy maja podwojne obywatelstwa francusko/zydowskie, niderlandzko/zydowskie, polsko/zydowskie etc (kazdy mial gdzies tam dziadkow), a i jest koles co ma 4, zydowskie, austriackie, niemieckie i brytyjskie (tak to jest, jak sie pochodzi z austriackiego zydowskiego wypasionego rodu szlacheckiego spokrewnionego z liniami szlacheckimi w innych krajach).

kampf: no ja wlasnie nie jestem tak radykalny w pogladzie, ze politykom tylko chodzi o koryto. spojrzmy np. na obydwu wymienionych rostowskiego i sikorskiego. obaj mieli o niebo lepiej platne fuchy przed wstapieniem do rzadu. ten pierwszy pochodzi z rodzin z silnymi tradycjami patriotycznymi, podczas gdy ten drugi w polityce zaczynal z serca walczac z komuna. ogolnie jestem calkiem przekonany, ze tym dwom nie chodzi o zadne koryto, ale o swoje i panstwowe ambicje.

oczywiscie, moga byc i nawet z marsa, jasne. ale wlasnie moze czasem powstawac pytanie, czy to, ze sa z marsa nie spowoduje, ze powstrzymaja jego kolonizacje dobra z punktu widzenia ziemi, albo ze marsjanom beda wysylac tajna dokumentacje - a to nie takie oderwane od rzeczywistosci, juz nie pamietam kto, ale jakis holenderski urzednik marokanczyk wysylal tajne dokumenty wywiadowi do maroka, afera byla niedawno.
_________________
I am sitting with a philosopher in the garden; he says again and again “I know that that's a tree”, pointing to a tree that is near us.
Someone else arrives and hears this, and I tell him: “This fellow isn't insane. We are only doing philosophy.”

L. Wittgenstein
 
r27


Dołączył: 19 Gru 2005
Posty: 321
Wysłany: Sob 06 Cze, 2009   

Cytat:
ogolnie zydzi przoduja i prawie wszyscy maja podwojne obywatelstwa


stąd też każdy wie że co jak co ale lojalności to się po nich nie można spodziewać
 
r27


Dołączył: 19 Gru 2005
Posty: 321
Wysłany: Sob 06 Cze, 2009   

Cytat:
obaj mieli o niebo lepiej platne fuchy przed wstapieniem do rzadu. ten pierwszy pochodzi z rodzin z silnymi tradycjami patriotycznymi, podczas gdy ten drugi w polityce zaczynal z serca walczac z komuna. ogolnie jestem calkiem przekonany, ze tym dwom nie chodzi o zadne koryto, ale o swoje i panstwowe ambicje.


skiroski zaczynał walcząc z komuną a skończył jako przedstawiciel amerykańskiego lobby wojennego oddelegowany na odcinek polski

rostowski zaś to oddelegowany przedstawiciel międzynarodówki finansowej

oni dopiero teraz mają możliwości

popatrz na buzka....wprowadził system ubezpieczeniowy w którym JEDYNYM beneficjentem są miedzynarodowe instytucje finansowe i do tej pory jest cały czas wspierany za to że dał im zarobić miliardy

a niby ktoś z boku gotów uwierzyć że ów profesor "ma farta" i wogóle "zacny człowiek"
 
kampfhundnr1


Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 313
Skąd: Międzybusz P.
Płeć:
Wysłany: Sob 06 Cze, 2009   

rozwal napisał/a:
kampf: no ja wlasnie nie jestem tak radykalny w pogladzie, ze politykom tylko chodzi o koryto


kampfhundnr1 napisał/a:
Tak naprawdę to niewielu politykom chodzi o coś więcej


Wierzę że są wyjątki ale jest ich tak mało że zawsze trzeba wybierać mniejsze zło.
_________________
KONTROWERSYJNY->NIELUBIANY->POTĘPIANY->CZUJĘ SIĘ ŚWIETNIE!!!
Michałowi ze wsi.
 
Biały


Dołączył: 02 Wrz 2006
Posty: 1227
Płeć:
Wysłany: Śro 10 Cze, 2009   

taka jest natura człowieka, że każdy najpierw dba o swoje, a potem może ewentualnie o innych. jeśli jest altruistą :lol:
 
QkiZ


Dołączył: 14 Cze 2005
Posty: 1871
Skąd: WWa
Płeć:
Wysłany: Śro 10 Cze, 2009   

brakuje opcji chuj mnie to obchodzi
_________________

 
xkrzysiekx


Dołączył: 07 Lip 2005
Posty: 2324
Skąd: Jarocin/Poznań
Płeć:
Wysłany: Śro 10 Cze, 2009   

QkiZ napisał/a:
brakuje opcji chuj mnie to obchodzi

:D w suemi to tak
_________________
Kill your fucking idols
Just smash them on the wall
Don't buy their senseless records
Don't be their fuckin' toy
 
 
rozwal
Operator Beczki Śmierci


Dołączył: 07 Lis 2003
Posty: 1545
Skąd: Kopenhaga
Płeć:
Wysłany: Wto 16 Cze, 2009   

Cytat:
popatrz na buzka....wprowadził system ubezpieczeniowy w którym JEDYNYM beneficjentem są miedzynarodowe instytucje finansowe i do tej pory jest cały czas wspierany za to że dał im zarobić miliardy
trudno to stwierdzic, jak poprzesz taki bieg wydarzen? bo na razie brzmi to dla mnie jak jogurtowe gadanie z drugiej strony barykady.
_________________
I am sitting with a philosopher in the garden; he says again and again “I know that that's a tree”, pointing to a tree that is near us.
Someone else arrives and hears this, and I tell him: “This fellow isn't insane. We are only doing philosophy.”

L. Wittgenstein
 
Szo

Dołączył: 01 Wrz 2006
Posty: 304
Płeć:
Wysłany: Sob 04 Lip, 2009   

Problem jest rzeczywiście ciekawy, ale myślę że jeśli chodzi o lojalność to może występować tylko w niektórych przypadkach.

Nie sądzę żeby był konflikt polsko-brytyjski.

Natomiast w przypadku polsko-litewskiego problem może wystąpić,
no i oczywiście jeśli chodzi o holendrów. Stosunek wielu muzułmanów do zachodniej cywilizacji jest znany.
 
lotnik

Dołączył: 15 Sty 2007
Posty: 56
Skąd: dywizjon 303
Wysłany: Sob 04 Lip, 2009   

Jesli znajduja sie ludzie ktorzy glosuja na kandydatow z podwojnym obywatelstwem to raczej chuj nam do tego :P
_________________
Dzieciom uśmiech, światu pokój a pijakom dajcie spokój
Nasza armia jest zwycięska, Jaruzelski kurwa męska
 
 
Marchin


Dołączył: 28 Wrz 2007
Posty: 772
Skąd: Wrocław
Płeć:
Wysłany: Sob 04 Lip, 2009   

Cytat:
Jesli znajduja sie ludzie ktorzy glosuja na kandydatow z podwojnym obywatelstwem to raczej chuj nam do tego


Dobrze powiedziane
Mocno powiedziane
Krótko powiedziane
tak jak lubię
_________________
Poczekałem kilka lat, zobaczyłem kto ma rację
Pierdole wasze piwo, idę na demonstracje

głupota przychodzi z wiekiem
 
 
dłógi


Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 6
Płeć:
Wysłany: Wto 04 Sie, 2009   

Myślę że najlepiej będzie jak w rządzie będą ludzie z wyłącznie nie-polskim obywatelstwem.
To jedyna szansa, żeby rządzący nie spierdolili sprawy...
 
gooy


Dołączył: 12 Sty 2004
Posty: 1389
Skąd: Freistaat Sachsen
Płeć:
Wysłany: Wto 04 Sie, 2009   

najgorsze, kiedy polityk obywatelstwo ma polskie, za to pochodzenie ma z narodu, ktorego nazwy nie wypada wymieniac :roll:
_________________
Brains :!:
 
 
dłógi


Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 6
Płeć:
Wysłany: Nie 09 Sie, 2009   

gooy napisał/a:
najgorsze, kiedy polityk obywatelstwo ma polskie, za to pochodzenie ma z narodu, ktorego nazwy nie wypada wymieniac :roll:


Dokłdnie ! Jebani burkinafasończycy !!!
 
rozwal
Operator Beczki Śmierci


Dołączył: 07 Lis 2003
Posty: 1545
Skąd: Kopenhaga
Płeć:
Wysłany: Pią 14 Sie, 2009   

lotnik napisał/a:
Jesli znajduja sie ludzie ktorzy glosuja na kandydatow z podwojnym obywatelstwem to raczej chuj nam do tego :P
prawo jest od tego, zeby pewne mozliwosci przed ludzmi zamykac i ten temat jest wlasnie takim pytaniem niejako. bo wiadomo, ze ludzie to rozne rzeczy robia i mogli by robic, ja tam skrajnym demokratom nie jestem i kiedy bym uwazal, ze lepiej jest ograniczyc jakas swobode z powodu waznych podstaw, go on.
_________________
I am sitting with a philosopher in the garden; he says again and again “I know that that's a tree”, pointing to a tree that is near us.
Someone else arrives and hears this, and I tell him: “This fellow isn't insane. We are only doing philosophy.”

L. Wittgenstein
 
B84


Dołączył: 27 Gru 2004
Posty: 78
Skąd: BYDGOSZCZ
Płeć:
Wysłany: Sob 15 Sie, 2009   

rozwal napisał/a:
lotnik napisał/a:
Jesli znajduja sie ludzie ktorzy glosuja na kandydatow z podwojnym obywatelstwem to raczej chuj nam do tego :P
prawo jest od tego, zeby pewne mozliwosci przed ludzmi zamykac i ten temat jest wlasnie takim pytaniem niejako. bo wiadomo, ze ludzie to rozne rzeczy robia i mogli by robic, ja tam skrajnym demokratom nie jestem i kiedy bym uwazal, ze lepiej jest ograniczyc jakas swobode z powodu waznych podstaw, go on.

Gdyby ludzie nie chcieli glosowac na takich kandydatow to po prostu by na nich nie glosowali, po co to regulowac prawem?
_________________
DLACZEGO SZANUJE SIĘ PRAWA MNIEJSZOŚCI A NIE SZANUJE PRAW JEDNOSTKI?
śmieszne zdjęcia
 
 
rozwal
Operator Beczki Śmierci


Dołączył: 07 Lis 2003
Posty: 1545
Skąd: Kopenhaga
Płeć:
Wysłany: Sob 15 Sie, 2009   

uzasadnilem to przeciez w swoim poscie. tak samo jest np. z karalnoscia poslow, nie mozna kandydowac jezeli posel jest karany z kodeksu prawa karnego - i tez mozna zapytac po co to, bo "gdyby ludzie nie chcieli glosowac na takich kandydatow to po prostu by na nich nie glosowali". wiec powtorze, pewne swobody obywatelom sie zabiera w imie przekonania, ze nie nalezy dawac im mozliwosci robienia czegos, czego nie powinni. tak wiec, nie mozna glosowac na karanych kandydatow, bowiem ustalajacy to prawo stwierdzili, ze osoby karane nie winny znajdowac sie w sejmie. i moje pytanie bedace tym tematem jest takie, czy prawo powinno tez zakazac wyboru na czlonkow rzadu osob z podwojnym obywatelstwem.
_________________
I am sitting with a philosopher in the garden; he says again and again “I know that that's a tree”, pointing to a tree that is near us.
Someone else arrives and hears this, and I tell him: “This fellow isn't insane. We are only doing philosophy.”

L. Wittgenstein
 
michał ze wsi

Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 33
Wysłany: Sob 15 Sie, 2009   

:lol:
_________________
BAŁAGAN
Ostatnio zmieniony przez michał ze wsi Czw 27 Sie, 2009, w całości zmieniany 1 raz  
 
B84


Dołączył: 27 Gru 2004
Posty: 78
Skąd: BYDGOSZCZ
Płeć:
Wysłany: Sob 15 Sie, 2009   

michał to ze czegos tam nie wiedziales wynika tylko i wylacznie z twojej glupoty i braku zainteresowania.
Glupoty dlatego ze jestes gotow glosowac na kandydata o ktorym nic nie wiesz jesli nie dostaniesz informacji podanych na tacy :x
_________________
DLACZEGO SZANUJE SIĘ PRAWA MNIEJSZOŚCI A NIE SZANUJE PRAW JEDNOSTKI?
śmieszne zdjęcia
 
 
michał ze wsi

Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 33
Wysłany: Sob 15 Sie, 2009   

:lol:
Ostatnio zmieniony przez michał ze wsi Czw 27 Sie, 2009, w całości zmieniany 1 raz  
 
B84


Dołączył: 27 Gru 2004
Posty: 78
Skąd: BYDGOSZCZ
Płeć:
Wysłany: Sob 15 Sie, 2009   

michał ze wsi napisał/a:
No i na koniec dodam ,że u nas nie głosuje się na kandydata tylko na partię.A tego to już za wiele.

Zalezy w jakich wyborach. W prezydenckich na kandydata, w parlamentarnych bardziej na partie, a w samorzadowych to roznie bywa.
Ja od kiedy mam prawo glosu korzystam z niego :) Chociaz jesli chodzi o wybory do europarlamentu to bardzo zaluje ze nie oddalem "glosu niewaznego", w nastepnych prezydenckich raczej pewnikiem jest ze tak postapie 8)
_________________
DLACZEGO SZANUJE SIĘ PRAWA MNIEJSZOŚCI A NIE SZANUJE PRAW JEDNOSTKI?
śmieszne zdjęcia
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  





© 2002-2013 PunkSerwis | All human rights reserved
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 14