PUNK FORUM » FAQ
» Statystyki
» Grupy
» Użytkownicy
» Szukaj
» Zaloguj
» Rejestracja


Poprzedni temat :: Następny temat
Porody-dyskusja (nie) tylko dla kobiet...
Autor Wiadomość
Mecenas
Mecewąsik


Dołączył: 30 Sie 2006
Posty: 3699
Płeć:
Wysłany: Śro 22 Kwi, 2009   

ale jak juz napisałem od bólu się nie umiera tylko od wpowikłań właśnie i niehigienciznych warunków rodzenia
co ma do tego znieczulenie :?:
_________________
Si Deus nobiscum, quis contra nos?
 
Ryszard

Dołączył: 08 Mar 2008
Posty: 1598
Skąd: Wrocław
Płeć:
Wysłany: Śro 22 Kwi, 2009   

Krzysiek -> nie piszę o porodach tylko bólu w ogóle. Przecież nawet w zacytowanej przez ciebie wypowiedzi jest zawarte, że NIE PISZĘ O PORODZIE, kurwa. Zresztą, jak odpowiedział Mecenas, umieralność była spowodowana brakiem higieny, brakiem antybiotyków czy innych lekarstw. Co ma ból do rzeczy w kwestii powikłań? Nie mam pojęcia... :shock:

Wrzosek napisał/a:
Jeśli zaś prawidłowa odpowiedź podpada pod opcję B), to mam dla Rysia propozycję - zostań tr00 hardkorowcem - przestań zażywać jakiekolwiek medykamenty poza ziółkami (szczepionki surowo wzbronione!) i podobnie jak średniowieczni przodkowie ciesz się z sukcesu dożycia sędziwego wieku 40 lat.

Zastosowałeś jakieś prymitywne uproszczenie i przekłamujesz sens mojej wypowiedzi. Nie neguje lekarstw w ogóle i sam z nich korzystam, ale wtedy jak uważam że są mi potrzebne. Od niećpania Apapu na ból głowy na pewno zdechnę przed 40tką... :roll: Wręcz zaryzykowałbym stwierdzenie, że - odwrotnie - nagminne korzystanie z NLPZ może prowadzić do lekkich uszkodzeń organizmu (vide: choroby wątroby przy częstym stosowaniu toksycznych leków).
Strach pomyśleć z czym wyjedziesz jak się powie: "nie należy wpierdalać mięsa bez opamiętania". Spodziewałbym się czegoś w guście "to zostań truweganinem albo najlepiej w ogóle nic nie jedz i zobaczymy ile przeżyjesz". Paranoja. :crazy:
_________________
nie umiemy się bawić w dyskotece
 
Stanzberg
Dead Press


Dołączył: 12 Mar 2006
Posty: 5542
Płeć:
Wysłany: Śro 22 Kwi, 2009   

Cytat:
Dziwne czasy, w których wartością staje się bycie pizdeczką, która nie potrafi sobie poradzić nawet z bólem głowy bez lekarstw.
Dokładnie, kurwa, pank musi być twardy, nie ma to tamto, może jeszcze chcielibyście robić sobie dziary ze znieczuleniem i a sznity po butelkach rozjebanych na łbie opatrywać w szpitalu?
Ni chuja, nie tak uczył dziadek Sid, i GG Allin. :x

Też byłem pizdeczką jak złamałem rękę, dałem się zagipsować, czyli tak jakby przecwelić. :oops:
_________________
Projektowanie graficzne www.stanski.pl
 
Augusto

Dołączył: 28 Sie 2006
Posty: 32
Wysłany: Śro 22 Kwi, 2009   

Ryszard napisał/a:

Zastosowałeś jakieś prymitywne uproszczenie i przekłamujesz sens mojej wypowiedzi.


Albo ja zastosowałem prymitywne uproszczenie, albo Ty bezsensowne uogólnienie. Nie doszukałem się w Twojej wypowiedzi czegoś, co wskazywałoby, że jesteś przeciwny tylko NADUŻYWANIU leków przeciwbólowych. Ta wypowiedź wygląda tak jakbyś był przeciwny używaniu ogólnodostęnych prochów przeciwbólowych w ogóle. Bo jesli tylko o nadużywanie Ci chodziło to oczywiście zgoda, ale nadużyć to nawet czystej wody można, a nie tylko lekarstw. Przy zażywaniu wszystkiego konieczny jest zdrowy rozsądek, ale jest to tak oczywiste, że nie sądziłem, że warto w ogóle o tym wspominać (zwłaszcza w tym wątku, który tego absolutnie nie dotyczy).

Zdrówka życzę
 
Stanzberg
Dead Press


Dołączył: 12 Mar 2006
Posty: 5542
Płeć:
Wysłany: Śro 22 Kwi, 2009   

Pośmialiśmy się, to możemy podyskutować na poważnie.
Cytat:

Tak czytam Twoje wypowiedzi i zastanaiwam się, skąd czerpiesz informację o tym, że "zabobony i zacofanie" nie dadzą szybko załatwić cesarki? Skąd masz takie doświadczenie.
Tutaj trochę pobronię Anety: śledzi ona na bieżąco relacje prasowe na ten temat i na tej postawie wyrabia sobie opinię, która do optymistycznych nie należy.

Wyborcza zainicjowała jakiś czas temu akcję społeczną pod hasłem "Rodzić po ludzku", co w jakimś sensie ilustruje, że tak całkiem fajnie nie mamy.
Jak w Japonii, gdzie można rodzić w basenach z delfinami oglądając TV. 8)
_________________
Projektowanie graficzne www.stanski.pl
 
Ryszard

Dołączył: 08 Mar 2008
Posty: 1598
Skąd: Wrocław
Płeć:
Wysłany: Śro 22 Kwi, 2009   

Pies jest pogrzebany co się uważa za zdrowy rozsądek. W moim odczuciu 'wasz' zdrowy rozsądek jest za bardzo przesunięty te obszary gdzie 'mój' zdrowy rozsądek mówi, że to przegięcie.
_________________
nie umiemy się bawić w dyskotece
 
Augusto

Dołączył: 28 Sie 2006
Posty: 32
Wysłany: Śro 22 Kwi, 2009   

Ryszard napisał/a:
W moim odczuciu 'wasz' zdrowy rozsądek jest za bardzo przesunięty te obszary gdzie 'mój' zdrowy rozsądek mówi, że to przegięcie.


A skąd wiesz, gdzie "nasz" zdrowy rozsądek jest umiejscowiony? :wall:

Zdrówka życzę
 
Ryszard

Dołączył: 08 Mar 2008
Posty: 1598
Skąd: Wrocław
Płeć:
Wysłany: Śro 22 Kwi, 2009   

Stąd, że jak napisałem, że faszerowanie się NLPZ przy bólach głowy jest słabe to zaczęliście srać ogniem. :?:
_________________
nie umiemy się bawić w dyskotece
 
100% Hate


Dołączył: 01 Lis 2005
Posty: 412
Skąd: Gdańsk
Płeć:
Wysłany: Śro 22 Kwi, 2009   

"Wasz", "zaczęliście" - brakuje Rysiu jeszcze tylko "obywatelu" albo "towarzyszu".
 
Ryszard

Dołączył: 08 Mar 2008
Posty: 1598
Skąd: Wrocław
Płeć:
Wysłany: Śro 22 Kwi, 2009   

jak rany, uwielbiam te twoje niezwykle celne szpile! :lol: :lol: :lol: :lol:
_________________
nie umiemy się bawić w dyskotece
 
r27


Dołączył: 19 Gru 2005
Posty: 321
Wysłany: Śro 22 Kwi, 2009   

apropo znieczuleń to u dentysty zależy na kogo się trafi

jeden tak cię znieczuli że będziesz miał wykrzywiony sparaliżowany ryj przez parę godzin a drugi tak ładnie punktowo trafi że praktycznie zaraz "po robocie" znieczulenie ładnie "schodzi"


z tego co wiem nie poleca się nadużywać znieczulenia ogólnego bo każde takie znieczulenie pozostawia ślady w mózgu....pracowałem z typem co miałw dośc krótkim czasie ok 10 takich ogólnych znieczuleń i facet ma teraz problemy z liczeniem do 10 :roll:


a porody?

jedno dziecko "cesarz" drugie "ciporodek" ze znieczuleniem okołoprzeponowym
 
QkiZ


Dołączył: 14 Cze 2005
Posty: 1871
Skąd: WWa
Płeć:
Wysłany: Czw 23 Kwi, 2009   

r27 napisał/a:
pracowałem z typem co miałw dośc krótkim czasie ok 10 takich ogólnych znieczuleń i facet ma teraz problemy z liczeniem do 10

to co wy żeście robili :?:
_________________

 
Augusto

Dołączył: 28 Sie 2006
Posty: 32
Wysłany: Czw 23 Kwi, 2009   

Augusto napisał/a:
Nie doszukałem się w Twojej wypowiedzi czegoś, co wskazywałoby, że jesteś przeciwny tylko NADUŻYWANIU leków przeciwbólowych. Ta wypowiedź wygląda tak jakbyś był przeciwny używaniu ogólnodostęnych prochów przeciwbólowych w ogóle. Bo jesli tylko o nadużywanie Ci chodziło to oczywiście zgoda


:arrow:


Ryszard napisał/a:
Pies jest pogrzebany co się uważa za zdrowy rozsądek. W moim odczuciu 'wasz' zdrowy rozsądek jest za bardzo przesunięty te obszary gdzie 'mój' zdrowy rozsądek mówi, że to przegięcie.


:arrow:


Augusto napisał/a:
A skąd wiesz, gdzie "nasz" zdrowy rozsądek jest umiejscowiony?


:arrow:


Ryszard napisał/a:
Stąd, że jak napisałem, że faszerowanie się NLPZ przy bólach głowy jest słabe to zaczęliście srać ogniem.


Widzę, że zatoczyliśmy piękne kółko :roll:


Ryszard napisał/a:
jak rany, uwielbiam te twoje niezwykle celne szpile!


To bardzo fajnie, a teraz może dla odmiany napisz coś na temat.

Zdrówka życzę
 
r27


Dołączył: 19 Gru 2005
Posty: 321
Wysłany: Czw 23 Kwi, 2009   

QkiZ napisał/a:
r27 napisał/a:
pracowałem z typem co miałw dośc krótkim czasie ok 10 takich ogólnych znieczuleń i facet ma teraz problemy z liczeniem do 10

to co wy żeście robili :?:


nie przedłużyli mu umowy próbnej
 
QkiZ


Dołączył: 14 Cze 2005
Posty: 1871
Skąd: WWa
Płeć:
Wysłany: Czw 23 Kwi, 2009   

ale nad czym pracowaliście?
_________________

 
Ryszard

Dołączył: 08 Mar 2008
Posty: 1598
Skąd: Wrocław
Płeć:
Wysłany: Czw 23 Kwi, 2009   

Cytat:
Widzę, że zatoczyliśmy piękne kółko

Wręcz przeciwnie, chociaż dalej się nie rozumiemy. Przy poważnych powodach nie mam nic przeciwko lekom przeciwbólowym, przy błahych uważam je za zbyteczne, niepotrzebne, nieuzasadnione. Uważam - już uczepiłem się tego konkretnego przykładu - ból głowy za powód błahy i taki, z którym sobie daję radę sam, bez medykamentów, więc stosowanie na to lekarstw traktuje jako coś dziwnego. Skoro uważasz inaczej (a do porozumienia dojść nie możemy, więc pewnie tak, uważasz inaczej) to można powiedzieć, że nasze 'zdroworozsądkowe obszary' niezupełnie się pokrywają, si?



---
też widzę uwielbiasz ciągnąć wypowiedz skierowaną nie do ciebie. :roll:
_________________
nie umiemy się bawić w dyskotece
 
Aneta
kąśliwa żmija

Dołączyła: 02 Gru 2005
Posty: 2702
Skąd: Ohra
Płeć:
Wysłany: Czw 23 Kwi, 2009   

Mecenas napisał/a:
nikt nikogo do rodzenia nie zmusza


nie ? poczytaj sobie temat o aborcji ;)
 
Aneta
kąśliwa żmija

Dołączyła: 02 Gru 2005
Posty: 2702
Skąd: Ohra
Płeć:
Wysłany: Czw 23 Kwi, 2009   

Mecenas napisał/a:
ale jak juz napisałem od bólu się nie umiera tylko od wpowikłań właśnie i niehigienciznych warunków rodzenia
co ma do tego znieczulenie


to np. ze jak sie podaczas porodu dzieciak jednak zle przekreca bo wczesniej tego nie zbadali to np na żywo Ci beda kleszczami wyciagac

...


idz do dentysty: niech Ci wyrywaja bez znieczulenia ... to bedziesz mial porownanie - jakiekolwiek...
 
Mecenas
Mecewąsik


Dołączył: 30 Sie 2006
Posty: 3699
Płeć:
Wysłany: Czw 23 Kwi, 2009   

nie znam się na tym ale powiedzmy że w przypadku kleszczowania lekarz da te znieczulenie, ale poród nawet wtedy gdy wszystko idzie zplanem jest bolesny, i twierdzę że taki być musi, znieczulenie powinno być wyjątkiem nie standardem

co do zmuszania do rodzenia
uważam że model rodziny 2+3 jest optymalny, i bardzo bym chciał żeby moja rodzina tak wyglądała, ale nie postuluję przecież wprowadzenia nakazu rodzenia
_________________
Si Deus nobiscum, quis contra nos?
 
jaś skoczowski

Dołączył: 06 Sie 2006
Posty: 338
Wysłany: Pią 24 Kwi, 2009   

Mecenas napisał/a:
co do zmuszania do rodzenia
uważam że model rodziny 2+3 jest optymalny, i bardzo bym chciał żeby moja rodzina tak wyglądała, ale nie postuluję przecież wprowadzenia nakazu rodzenia

Oj robaczku, jeśli nie dopuszczasz aborcji na życzenie, to postulujesz. Zrozum to, to nie jest trudne - jesteś zwolennikiem sytuacji, w której kobieta nie może usunąć ciąży bezkarnie, to musi ją donosić. Bardziej za przymusem rodzenia być nie można.

Mógłbyś co najwyżej jeszcze wspierać przymusowe zapłodnienie.

Eeeeeeee... uuuuuuuuu... łeeeee... hehehehe... i pomimo, że nie zacząłem, temat zboczył :D .
_________________
|a and not-a. and fuck u 2.|Takie Nic - Cycki Na Wolności|"Every man should be his own government, his own law, his own church." Josiah Warren|
 
magdalenik


Dołączyła: 14 Cze 2007
Posty: 1290
Płeć:
Wysłany: Pią 24 Kwi, 2009   

nie, nie cytuje nikogo. nie wiem skad to pytanie.
pozwolcie, ze usune wypowiedz.
niepotrzebnie to pisalam.
Ostatnio zmieniony przez magdalenik Sob 25 Kwi, 2009, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
kampfhundnr1


Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 313
Skąd: Międzybusz P.
Płeć:
Wysłany: Pią 24 Kwi, 2009   

No widzisz ta pani Radecka napewno by się tobą zajęła gdybyś jej wręczyła trochę kasy zamiast pytać wprost czy poród jest bezpłatny.Na takie pytanie co miała Ci odpowiedzieć ?W ten sposób doszło do nieporozumienia.Wiem wiem cała ta sytuacja z wymuszaniem przez lekarzy dawania łapówek jest nieporozumieniem.Ale póki co te gnoje mają monopol na leczenie nas i naszych rodzin .A o cenę zdrowia nikt się nie targuje.
_________________
KONTROWERSYJNY->NIELUBIANY->POTĘPIANY->CZUJĘ SIĘ ŚWIETNIE!!!
Michałowi ze wsi.
 
QkiZ


Dołączył: 14 Cze 2005
Posty: 1871
Skąd: WWa
Płeć:
Wysłany: Pią 24 Kwi, 2009   

tak czytam Magda i nie wiem czy Ty to piszesz w swoim imieniu czy kogoś cytujesz :?:
_________________

 
Mecenas
Mecewąsik


Dołączył: 30 Sie 2006
Posty: 3699
Płeć:
Wysłany: Pią 24 Kwi, 2009   

Cytat:
Oj robaczku, jeśli nie dopuszczasz aborcji na życzenie, to postulujesz. Zrozum to, to nie jest trudne - jesteś zwolennikiem sytuacji, w której kobieta nie może usunąć ciąży bezkarnie, to musi ją donosić. Bardziej za przymusem rodzenia być nie można.

o żesz kurwa :shock: :shock: :shock:
_________________
Si Deus nobiscum, quis contra nos?
 
Dev
pink queen


Dołączyła: 08 Paź 2006
Posty: 1470
Płeć:
Wysłany: Pią 24 Kwi, 2009   

magdalenik napisał/a:
i Marta


też coś, ja się odniosłam jedynie do jednego zdania Ryszarda, które w KOMPLETNYM oderwaniu od tematu porodu, było całkiem trafne.
natomiast każdy głupi wie, że poród to jeden z największych bóli, jakie człowiek może przeżyć. więc zupełnie nie odnosiłam określenia "pizdeczka" do rodzących kobiet. sama jak mam okres faszeruje się lekami przeciwbólowymi, bo inczej bym chyba zemdlała z bólu.
_________________
Hey little sister what have you done?
Hey little sister who's the only one?
Hey little sister who's your superman?
Hey little sister who's the one you want?
Hey little sister shot gun!
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  





© 2002-2013 PunkSerwis | All human rights reserved
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 13