PUNK FORUM » FAQ
» Statystyki
» Grupy
» Użytkownicy
» Szukaj
» Zaloguj
» Rejestracja


Poprzedni temat :: Następny temat
Porody-dyskusja (nie) tylko dla kobiet...
Autor Wiadomość
Aneta
kąśliwa żmija

Dołączyła: 02 Gru 2005
Posty: 2702
Skąd: Ohra
Płeć:
Wysłany: Czw 16 Kwi, 2009   Porody-dyskusja (nie) tylko dla kobiet...

Temat nie byl tu za bardzo poruszany...
Mam nadzieję, że obejdzie się bez poruszania tematu o aborcji!

Kazda z nas slyszala jak to bywa tragicznie odnosnie znieczulenia etc (albo na wlasnej skórze to przeszla)...

http://www.dziennik.pl/wydarzenia/porod-bez-bolu/ << tu troche info

po za bólem - jedna z najgorszych opowiesci jaką slyszalam - to rodzenie ''frontem'' do drzwi gdzie na przeciw zaciekawiony non-stop przygladal się elektryk - dłubiący przy przewodach elektrycznych...




Jestesmy 100 lat za Murzynami - bo tam to przynajmniej kobiety potrafią rodziennie porody odbierac...


Pierwsza z brzegu historia:

''Wybrałam szpital na Solcu w Warszawie, bo cieszył się dobrą opinią wśród moich znajomych. Koleżanki, które tam rodziły, opowiadały, że położne i lekarze fantastycznie opiekują się matką i dzieckiem. I to prawda, rzeczywiście byli niesamowici. Dla każdej z rodzących mieli mnóstwo ciepła i życzliwości. Pielęgniarki głaskały nas po głowie i godzinami uczyły karmienia, a ginekolodzy poświęcali nam mnóstwo czasu i uwagi.

A mimo to sam poród będę wspominać jako koszmar. Wieczorem w zeszłą środę, kilka godzin po pojawieniu się pierwszych skurczów, pojechałam do szpitala. Wydawało mi się, że wszystko potoczy się wspaniale, szpital oferował bezpłatnie poród rodzinny, cały czas miał mi towarzyszyć mąż. Pierwsza faza porodu rozpoczęła się około godz. 2 w nocy. Kiedy poczułam bardzo ostre bóle, poprosiłam położną o znieczulenie. Wiedziałam, że muszą mi je podać teraz, bo na późniejszym etapie porodu nie będzie to możliwe. Położna odparła spokojnie, że rzeczywiście w szpitalu jest możliwe znieczulenie, ale akurat... tego dnia nie dają. Pytałam dlaczego, ale nie potrafiła mi wytłumaczyć. Nie mogłam zrozumieć, dlaczego nie dostanę znieczulenia, skoro na stronie internetowej szpitala jest informacja, że za 600 zł jest ono dostępne dla każdej rodzącej. Ja gotowa byłam zapłacić o wiele, wiele więcej.

Cierpiałam potwornie. Dopiero po jakimś czasie lekarz dyżurny wytłumaczył, że to szpitalni anestezjolodzy nie chcą znieczulać. Opowiedział, że przed chwilą w sali obok był trudny poród i tamta kobieta też nie dostała znieczulenia, bo - jak to ujął - anestezjolodzy uważają, że dostają za znieczulanie rodzących zbyt mało pieniędzy. On sam przepraszał mnie za to i mówił, że wstydzi się za kolegów.

Wciąż czułam potworny, rozdzierający ból. Zapytałam, czy mogę dostać jakiś środek przeciwbólowy. Około godz. 4 nad ranem wybłagałam niewielką dawkę dolarganu, leku z grupy narkotyków, który w dużych ilościach może być niebezpieczny dla dziecka. Ból na chwilę minął, ale wrócił. Kolejną, ostatnią dawkę otrzymałam dopiero po dwóch godzinach. Wtedy nie wiedziałam, że najgorsze jest jeszcze przede mną.

Druga faza porodu była prawdziwym koszmarem. Próbowałam chodzić, ale z bólu robiło mi się słabo. Nie miałam nawet siły przeć i w końcu po wielu godzinach synek został wyciągnięty z mojego brzucha przy pomocy próżnociągu. Zaraz po tym zaczęłam silnie krwawić. Byłam w fatalnym stanie. Lekarz, który mnie operował, zadzwonił po anestezjologów, żeby przyszli i natychmiast wykonali znieczulenie ogólne. Jak przez mgłę słyszałam, że przekonuje ich, że to bardzo pilne, ale zjawili się dopiero po 15 minutach. Lekarz prowadzący przepraszał za nich i zasugerował, żeby złożyć skargę do dyrektora szpitala na anestezjologów, którzy odmówili mi pomocy. Nie mam na to teraz siły, ale uważam, że ci ludzie nie powinni pracować w żadnym szpitalu.

Co gorsza, nie byłam jedyną, która płakała w szpitalu na Solcu z bólu. Gdy już leżałam z mym synkiem w objęciach, z sali porodowej słyszałam jęki, wycie i skamlenie innych kobiet. Płakały z bólu, żadna nie dostała znieczulenia.''


aż się odechciewa mieć dzieci...
 
jaś skoczowski

Dołączył: 06 Sie 2006
Posty: 338
Wysłany: Czw 16 Kwi, 2009   

Aneta napisał/a:
aż się odechciewa mieć dzieci...

Mam przemożne wrażenie, ze jest multum innych powodów, żeby nie mieć dzieci zresztą, ale ten też dobry.

Jakoś można się poskarżyć na brak znieczulenie, ktoś cos wie?
_________________
|a and not-a. and fuck u 2.|Takie Nic - Cycki Na Wolności|"Every man should be his own government, his own law, his own church." Josiah Warren|
 
100% Hate


Dołączył: 01 Lis 2005
Posty: 412
Skąd: Gdańsk
Płeć:
Wysłany: Czw 16 Kwi, 2009   

Nie można się poskarżyć, bo oficjalnie NFZ nie pokrywa kosztów znieczulenia i podaje się je odpłatnie na życzenie pacjentki - zresztą nie we wszystkich szpitalach jest taka opcja. Lekarz może podjąć decyzję, że znieczulenie jest konieczne /w praktyce oznacza to tyle, że jeśli pacjentka nie mdleje z bólu, to nikt jej znieczulenia nie da/ i wtedy nic nie płacimy. Natomiast jeśli kobieta chce mieć znieczulenie na życzenie, to koszt wynosi ok. 500 -700 zł. w zależności od szpitala.

Generalnie jest wiele lekarzy, którzy żyją jeszcze stereotypami sprzed kilkunastu lat, że znieczulenie przeszkadza w akcji porodowej, że kobita traci kontrolę nad skurczami itp. bzdury. Dlatego ciężko jest się przebić przez opór lekarzy - a przecież udowodniono, że niejednokrotnie znieczulenie gwarantuje prawidłowe przeprowadzenie akcji porodowej, bo kobieta nie koncentruje się na bólu, i dzięki temu lepiej współpracuje z lekarzem.

Planując poród warto popytać w szpitalach, czy w razie czego nie będzie problemu z podaniem znieczulenia.
 
Xiao Mei


Dołączyła: 01 Sty 1970
Posty: 1337
Skąd: pokój 2046
Płeć:
Wysłany: Czw 16 Kwi, 2009   

Brrrr.. :|
_________________
I'll fuck you, before you fuck me.
 
Kamyla


Dołączyła: 19 Sty 2008
Posty: 596
Skąd: Wrocław
Płeć:
Wysłany: Czw 16 Kwi, 2009   

z tego co pamiętam to była nawet jakaś akcja "rodzić po ludzku" bo to co się działo to przechodziło już wszelkie pojęcie. Z tego co mama opowiadała to jakiś skurwiel na porodówce jej powiedział, że tak stękać to ona może w domu :lol:
 
 
Aneta
kąśliwa żmija

Dołączyła: 02 Gru 2005
Posty: 2702
Skąd: Ohra
Płeć:
Wysłany: Pią 17 Kwi, 2009   

100% Hate napisał/a:
Planując poród warto popytać w szpitalach, czy w razie czego nie będzie problemu z podaniem znieczulenia.


wlasnie w tekstach jakie przytoczylam - to czasem nie wystarcza...

i pomyśleć, że kobiety w Japonii w wersji ''pięciogwiazdkowej'' rodzą oglądając filmy o delfinach - bo to podobno uspokaja....
 
rozwal
Operator Beczki Śmierci


Dołączył: 07 Lis 2003
Posty: 1545
Skąd: Kopenhaga
Płeć:
Wysłany: Pią 17 Kwi, 2009   

moja mama jadac w karetce ze mna w ciazy dostala histerycznego smiechu, jak jej kierowca powiedzial, ze nie ma bata i ze znow bedzie rodzic w podjuchach bo nigdzie indziej nie dojada (po poprzednim razie obiecala sobie, ze wszedzie ale nie tam).
_________________
I am sitting with a philosopher in the garden; he says again and again “I know that that's a tree”, pointing to a tree that is near us.
Someone else arrives and hears this, and I tell him: “This fellow isn't insane. We are only doing philosophy.”

L. Wittgenstein
 
QkiZ


Dołączył: 14 Cze 2005
Posty: 1871
Skąd: WWa
Płeć:
Wysłany: Pią 17 Kwi, 2009   

Aneta napisał/a:
aż się odechciewa mieć dzieci...

a co :?: planujecie coś ze Stanem :?: :wink:
_________________

 
heroina
zawodowy dmuchacz


Dołączyła: 15 Kwi 2007
Posty: 2336
Skąd: miasto scyzoryków
Płeć:
Wysłany: Pią 17 Kwi, 2009   

czasem samo jakoś tak wychodzi.


a z rodzenia to mnie najbardziej przerażało zawsze nacinanie krocza :?



tak poza tematem troche: jesteście z wpadki?
ja jestem i moje 2 siostry też, widać kalendarzyk zawiódł :wink:
_________________
Czytając moje posty, ćwicz mięśnie Kegla.
Kiedyś mi za to podziękujesz...
 
Mecenas
Mecewąsik


Dołączył: 30 Sie 2006
Posty: 3699
Płeć:
Wysłany: Pią 17 Kwi, 2009   

moja siostra jest co przynosi mi dużo radości :mrgreen:
_________________
Si Deus nobiscum, quis contra nos?
 
Aneta
kąśliwa żmija

Dołączyła: 02 Gru 2005
Posty: 2702
Skąd: Ohra
Płeć:
Wysłany: Pią 17 Kwi, 2009   

heroina napisał/a:
a z rodzenia to mnie najbardziej przerażało zawsze nacinanie krocza


zapomnialam o tym wspomniec ...
no jak mozna tobic to na zywca?
Mengele tak robil :?

rozwal napisał/a:
podjuchach


??

QkiZ napisał/a:
planujecie coś ze Stanem


tak, zastanawialam sie nad kupnem fretki :P
 
Ryszard

Dołączył: 08 Mar 2008
Posty: 1598
Skąd: Wrocław
Płeć:
Wysłany: Pią 17 Kwi, 2009   

Aneta napisał/a:
zapomnialam o tym wspomniec ...
no jak mozna tobic to na zywca?

od pewnego poziomu bólu nie odczuwa się przyrostu bólu tegoż, więc jak już rodzi kobieta bez znieczulenia i ją boli, że tak to ujmę, w chuj, to raczej nie bardzo sobie w ogóle zda sprawę z tego.

Ale generalnie nic fajnego i bardzo cieszę się, że ominie mnie ta "przyjemność".
_________________
nie umiemy się bawić w dyskotece
 
heroina
zawodowy dmuchacz


Dołączyła: 15 Kwi 2007
Posty: 2336
Skąd: miasto scyzoryków
Płeć:
Wysłany: Pią 17 Kwi, 2009   

moją mamę, jak mnie rodziła, nacinała jej koleżanka ze studiów i to był jej (właściwie to ich :wink: ) pierwszy poród i normalnie powinno się ciachnąć w czasie skurczu kiedy to boli jak sam skurwysyn ale koleżanka się chyba tak zestresowała swoją rolą, że nie trafiła w ten cudowny moment :?

i do tej pory mi to czasem wypomina...

a w ogóle to rodziła mnie w szpitalu akademickim i więc była "do dyspozycji" studentów i los tak chciał, że akurat miała zajęcia grupa mojego ojca i wszyscy przybierając mądre miny sprawdzali na ile palców ma rozwarcie. ale to akurat wspomina z humorem :wink:
_________________
Czytając moje posty, ćwicz mięśnie Kegla.
Kiedyś mi za to podziękujesz...
 
Aneta
kąśliwa żmija

Dołączyła: 02 Gru 2005
Posty: 2702
Skąd: Ohra
Płeć:
Wysłany: Sob 18 Kwi, 2009   

to tez jest straszna bieda ze do tak intymnej sprawy podchodzi sie jak do mięsa w sklpie...

czuje ze znalazlabym sily zeby tam komus lekko chociaz przyjebac i zeby sie poszli uczyc na swoich matkach

Ryszard napisał/a:
od pewnego poziomu bólu nie odczuwa się przyrostu bólu tegoż, więc jak już rodzi kobieta bez znieczulenia i ją boli, że tak to ujmę, w chuj, to raczej nie bardzo sobie w ogóle zda sprawę z tego.


pierdolenie

jak hera napisala - malo kto trafia w ten moment

w ogole na jakiej podtawie ty te swoje ''wnioski'' wyciągasz?
 
Ryszard

Dołączył: 08 Mar 2008
Posty: 1598
Skąd: Wrocław
Płeć:
Wysłany: Sob 18 Kwi, 2009   

matka-lekarka po trzech porodach ;-)
poza tym receptory tak bólowe jak i w ogóle wszystkie mają ograniczony zakres odbierania bodźców, więc rzecz się trzyma kupy.
Nie ciągnijmy wątku, nie o tym miało być.
_________________
nie umiemy się bawić w dyskotece
 
heroina
zawodowy dmuchacz


Dołączyła: 15 Kwi 2007
Posty: 2336
Skąd: miasto scyzoryków
Płeć:
Wysłany: Sob 18 Kwi, 2009   

nacinanie tylko studentce się nie udało. 2 następne już były odbierane po bożemu przez tru ginekologów. iz tym nie było tak źle.
choć jedną moją siostrę rodziła ze złamana nogą od poniedziałku do niedzieli :?

a jakby mi się trafiło dostać na medycynę to też będę musiała odebrać, do tej pory mam za sobą udany odebrany poród kota 8)

czekam, aż jakaś mama się wypowie, jeśli uzna to za stosowne, bo do tej pory sami teoretycy się wymądrzają...
_________________
Czytając moje posty, ćwicz mięśnie Kegla.
Kiedyś mi za to podziękujesz...
 
QkiZ


Dołączył: 14 Cze 2005
Posty: 1871
Skąd: WWa
Płeć:
Wysłany: Nie 19 Kwi, 2009   

heroina napisał/a:
widać kalendarzyk zawiódł

wiesz jak na medycynie mówią na kalendarzyk :?:
watykańska ruletka
_________________

 
Zwierz@k


Dołączył: 07 Lis 2003
Posty: 3938
Skąd: Szczecin...
Wysłany: Nie 19 Kwi, 2009   

Aneta napisał/a:
znalazlabym sily zeby tam komus lekko chociaz przyjebac

już ja znam te Twoje lekko :lol:
Zresztą kiedy sobie przypominam jaka jesteś kiedy jesteś wkurwiona, to obstawiam że podczas porodu to byś zdemolowała cąły szpital i pozabijała wszystkich na oddziale :mrgreen:
_________________
Want to fuck up, drop out, never trust a fucking hippie.
And for that matter don't trust anyone.
Quit school, don't work, livin' up your music to punk.
If I could do it so could anyone
 
 
Mecenas
Mecewąsik


Dołączył: 30 Sie 2006
Posty: 3699
Płeć:
Wysłany: Nie 19 Kwi, 2009   

Cytat:
Zresztą kiedy sobie przypominam jaka jesteś kiedy jesteś wkurwiona, to obstawiam że podczas porodu to byś zdemolowała cąły szpital i pozabijała wszystkich na oddziale Mr. Green

o kurwa :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
_________________
Si Deus nobiscum, quis contra nos?
 
Augusto

Dołączył: 28 Sie 2006
Posty: 32
Wysłany: Pon 20 Kwi, 2009   

Aneta napisał/a:
Jestesmy 100 lat za Murzynami - bo tam to przynajmniej kobiety potrafią rodziennie porody odbierac...



Aneta napisał/a:
po za bólem - jedna z najgorszych opowiesci jaką slyszalam - to rodzenie ''frontem'' do drzwi gdzie na przeciw zaciekawiony non-stop przygladal się elektryk - dłubiący przy przewodach elektrycznych...



Ciekawe zestawienie. Ponoć w niektórych wioskach murzyńskich poród odbywa się w obecności połowy wioski, więc może nie jest tak źle z tym elektrykiem ;)

100% Hate napisał/a:
Generalnie jest wiele lekarzy, którzy żyją jeszcze stereotypami sprzed kilkunastu lat, że znieczulenie przeszkadza w akcji porodowej, że kobita traci kontrolę nad skurczami itp. bzdury. Dlatego ciężko jest się przebić przez opór lekarzy - a przecież udowodniono, że niejednokrotnie znieczulenie gwarantuje prawidłowe przeprowadzenie akcji porodowej, bo kobieta nie koncentruje się na bólu, i dzięki temu lepiej współpracuje z lekarzem.


Nie do końca się z Tobą zgodzę. Owszem znieczulenie przynosi rodzącej kobiecie znaczną ulgę i generelanie wszyscy lekarze, z którymi rozmawialiśmy twierdzili, ze skoro jest, to czemu go nie stosować, ale...

...żaden lekarz nie poda znieczulenia w II fazie porodu (tzn w momecie kiedy zaczęły się skurcze parte), podanie znieczulenia zewnątrzoponowego ma sens tylko w I fazie - albo inaczej. Na stanowcze i wyraźne życzenie kobiety może być podane znieczulenie nawet w drugiej fazie, ale wtedy tak naprawdę przerywa się akcję porodową i trzeba czekać, aż samoczynnie powróci, lub wywoływać ją sztucznie, kiedy działanie znieczulenia osłabnie. Problem więc nie polega na tym, że lekarze nie chcą podawać znieczulenia (chociaż oczywiście nie mam zamiaru generalizować, bo możliwe, że istnieją jakies konowały, które idą w zaparte twierdząc, że poród MUSI być naturalny), tylko na tym, że kobiety decydują się na nie za późno, kiedy jego podanie mogłoby zakłócić przebieg porodu.

Zdrówka życzę
 
QkiZ


Dołączył: 14 Cze 2005
Posty: 1871
Skąd: WWa
Płeć:
Wysłany: Pon 20 Kwi, 2009   

Zwierz@k napisał/a:
już ja znam te Twoje lekko
Zresztą kiedy sobie przypominam jaka jesteś kiedy jesteś wkurwiona, to obstawiam że podczas porodu to byś zdemolowała cąły szpital i pozabijała wszystkich na oddziale

ciężką rękę ma :lol:
_________________

 
Augusto

Dołączył: 28 Sie 2006
Posty: 32
Wysłany: Pon 20 Kwi, 2009   

I jeszcze słówko, bo przegapiłem.

Aneta napisał/a:
heroina napisał/a:
a z rodzenia to mnie najbardziej przerażało zawsze nacinanie krocza


zapomnialam o tym wspomniec ...
no jak mozna tobic to na zywca?
Mengele tak robil :?



Przy porodzie bez znieczulenia tego cięcia się nie czuje (przynajmniej tak twierdzi większość położnych, a potwierdza moja żona). Jedyne co czuć po nacięciu to ulgę, bo praktycznie kończy ono drugą fazę porodu (czyli zasadniczą, bo trzecia faza, to już tylko rodzenie łożyska). Podobno "lekki" ból daje się odczuwać jedynie podczas zszywania, ale po bólu porodowym jest on tak znikomy, że kobiety nawet się nie krzywią.

Zdrówka życzę
 
100% Hate


Dołączył: 01 Lis 2005
Posty: 412
Skąd: Gdańsk
Płeć:
Wysłany: Pon 20 Kwi, 2009   

Augusto napisał/a:
...żaden lekarz nie poda znieczulenia w II fazie porodu (tzn w momecie kiedy zaczęły się skurcze parte), podanie znieczulenia zewnątrzoponowego ma sens tylko w I fazie - albo inaczej. Na stanowcze i wyraźne życzenie kobiety może być podane znieczulenie nawet w drugiej fazie, ale wtedy tak naprawdę przerywa się akcję porodową i trzeba czekać, aż samoczynnie powróci, lub wywoływać ją sztucznie, kiedy działanie znieczulenia osłabnie. Problem więc nie polega na tym, że lekarze nie chcą podawać znieczulenia (chociaż oczywiście nie mam zamiaru generalizować, bo możliwe, że istnieją jakies konowały, które idą w zaparte twierdząc, że poród MUSI być naturalny), tylko na tym, że kobiety decydują się na nie za późno, kiedy jego podanie mogłoby zakłócić przebieg porodu.

Cenna informacja, do wykorzystania już za kilka miesięcy. 8)
 
Mecenas
Mecewąsik


Dołączył: 30 Sie 2006
Posty: 3699
Płeć:
Wysłany: Pon 20 Kwi, 2009   

gratulacje
_________________
Si Deus nobiscum, quis contra nos?
 
Augusto

Dołączył: 28 Sie 2006
Posty: 32
Wysłany: Wto 21 Kwi, 2009   

100% Hate napisał/a:

Cenna informacja, do wykorzystania już za kilka miesięcy. 8)



Tym cenniejsza, że z życia wzięta... półtora miesiąca temu ;)

Zdrówka życzę
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  





© 2002-2013 PunkSerwis | All human rights reserved
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 13