PUNK FORUM » FAQ
» Statystyki
» Grupy
» Użytkownicy
» Szukaj
» Zaloguj
» Rejestracja


Poprzedni temat :: Następny temat
Filmy! Książki!
Autor Wiadomość
Blekit
Spaghetti Master


Dołączył: 30 Sty 2004
Posty: 1468
Płeć:
Wysłany: Pią 03 Lut, 2006   

o wow
_________________
rock'n'roll fucked my soul
 
topinambur

Dołączył: 11 Gru 2005
Posty: 6
Wysłany: Pią 03 Lut, 2006   

Mam to na kasecie! Absolutna rewelacja! Ale mam coś lepszego!

http://www.filmweb.pl/%A3...e,Film,id=95668

Mógłbym zabić za obejrzenie tego filmu! :D
 
topinambur

Dołączył: 11 Gru 2005
Posty: 6
Wysłany: Pią 03 Lut, 2006   

Jak to??? A Roman Wilhelmi w roli charakteru czarniejszego od Wołgi towarzysza Gomułki? Przyjazny Rosjanin, mający zawsze na podorędziu kilka granatów, tytułowe węże, wyrzucane przez wentylator, gigantyczny wąż z papieru - dla tego wszystkiego warto obejrzeć ten film!
 
topinambur

Dołączył: 11 Gru 2005
Posty: 6
Wysłany: Pią 03 Lut, 2006   

Pełna zgoda co do Jacksona i Lewisa - dorzuciłbym jeszcze przede wszystkim Rogera Cormana, który prócz absolutnych pomyłek (WASP Woman) ma na swoim koncie bardzo udane produkcje (ekranizacje opowiadań Poego). A co do Piestraka, uważam, że jest polskim Edem Woodem i królem rodzimego campu, choć jego twórczość wymyka sie samej definicji, jako że camp to kicz świadomy, a u niego ze autooceną swych wytworów było różnie :D A co sądzisz o dzielach Russa Meyera ? :lol:
 
Blekit
Spaghetti Master


Dołączył: 30 Sty 2004
Posty: 1468
Płeć:
Wysłany: Pią 03 Lut, 2006   

Ed Wood mial cos w sobie, gdyby bardziej dopracowac jego szalone działa, to mogloby byc naprawdę COŚ
Borys napisał/a:
"Cradle Of Fear" Alexa Chandona

o dla mnie, to jest dopiero GÓWNO - ogromne i śmierdzące, omija sie takie z daleka
_________________
rock'n'roll fucked my soul
 
topinambur

Dołączył: 11 Gru 2005
Posty: 6
Wysłany: Sob 04 Lut, 2006   

Odnośnie Cradle of Fear to widok Daniego Filtha jest wystarczający, by dokonac dekonstrukcji KAŻDEJ stylistyki, a co dopiero tak skonwencjonalizowanego gatunku, jakim jest horror :D Będę bronił Eda Wooda, który przecież ucieleśnia to, o czym po cichu (lub głośnu :D ) każdy filmowiec marzy, a przynajmniej marzyć powinien - chciał opowiadać historie. W końcu o to przede wszystkim chodzi w tym interesie, i to od początku istnienia tego medium. A że niekoniecznie owo opowiadanie mu wychodizło, to już inna para filmowych kaloszy. Jednak etykietka "najgorszego reżysera świata" dawno juz przestał przylegać do jego zacnego dorobku. Zresztą, w obliczu dokonań takiego Uwe Bolla, nawet Troma może byc uważana za wytwórnię o artystycznych ambicjach :D
 
szaber


Dołączył: 19 Maj 2005
Posty: 507
Skąd: oświęcim
Wysłany: Sob 04 Lut, 2006   

wczoraj oglądnęłam sobie "The Doors" Olivera Stone'a. Coś w tym filmie jest. Widziałam go już setki razy, znam na pamięć i nadal mi się nie znudził.
_________________
z gówna kryształu nie zrobisz...
 
 
Blekit
Spaghetti Master


Dołączył: 30 Sty 2004
Posty: 1468
Płeć:
Wysłany: Sob 04 Lut, 2006   

z Tromy ostatnio mialem stycznosc z "Catgirls in heat" lub coś o podobnym tytule
po 5 minutach zaczelem przewijac do przodu i do przodu i do przodu ... straszna kicha, od razu zniknelo z mego zacnego dysku heh
ale wciąż bede probowal dorwać sztandarową pozycje tromy jaką niewątpliwie jest "Toxic Avenger" - oczywiscie jak tylko DC zacznie mi znowu działać ... :evil:
widział to ktoś?
_________________
rock'n'roll fucked my soul
 
XbobsonX


Dołączył: 18 Lis 2004
Posty: 310
Skąd: z oławskiego bloku
Płeć:
Wysłany: Sob 04 Lut, 2006   

buri napisał/a:
apropo polskiego kina klasy B:
http://www.filmweb.pl/Fil...ns?id=6785#6785
widział to ktoś kiedyś ? ? ? :shock:
musze to zoabczyc


na ale kino leciało

film robiony na serio i dlatego tak przeraza,przynajmniej zwiedzili sobie daleki wschod
_________________

 
 
Blekit
Spaghetti Master


Dołączył: 30 Sty 2004
Posty: 1468
Płeć:
Wysłany: Sob 04 Lut, 2006   

Delicatessen - futurystyczny kicz o miłosci ;) bardzo dobre, ale wole Miasto zaginionych dzieci tych samych twórców (nigdy sie nie naucze francuskich nazwisk)
ja uwielbiam kicz, o ile oczywiscie odpowiada mi jego "zaserwowanie"
mistrzem kiczu to dla mnie jest Tarantino - kazdy film to klasa B podniesiona o rangę wyżej
poza tym spaghetti westerny, martial arts films (kung fu) i nie tylko
kicz potrafi być zajebisty 8)
_________________
rock'n'roll fucked my soul
 
szaber


Dołączył: 19 Maj 2005
Posty: 507
Skąd: oświęcim
Wysłany: Sob 04 Lut, 2006   

Richard Gecko napisał/a:
Miasto zaginionych dzieci

wiele dobrego o tym filmie słyszałam, ale jakoś nie miałam okazji zobaczyć.
_________________
z gówna kryształu nie zrobisz...
 
 
WestGirl


Dołączył: 03 Lut 2006
Posty: 4
Skąd: podkarpacie
Wysłany: Sob 04 Lut, 2006   

ksiązki- mechaniczna pomarańcza, boso ale w ostrogach, MBCz Łysiaka; filmy- Pulp fiction, romper stomper, przekręt i na I walk the line czekam-->czyli PROSTE FILMY I KSIĄŻKI LUBIE
_________________
Have a coke?
 
szaber


Dołączył: 19 Maj 2005
Posty: 507
Skąd: oświęcim
Wysłany: Nie 05 Lut, 2006   

WestGirl napisał/a:
ksiązki- mechaniczna pomarańcza

zastanawiałam się nad fenomenem "Mechanicznej pomarańzy" i nadal nie wiem o co chodzi.
_________________
z gówna kryształu nie zrobisz...
 
 
Blekit
Spaghetti Master


Dołączył: 30 Sty 2004
Posty: 1468
Płeć:
Wysłany: Nie 05 Lut, 2006   

spoleczenstwo blizej nieokreslonej przyszlosci, panstwo wobec jednostki, resocjalizacja przyszlosci, pranie mózgu, kontrola
i specjalnie wymyslony przez autora "język"
zajebista książka
_________________
rock'n'roll fucked my soul
 
buri


Dołączył: 31 Paź 2004
Posty: 644
Skąd: Thorn/Bromberg
Wysłany: Nie 05 Lut, 2006   

WALK THE LINE - film biograficzny o zmarłym trzy lata temu Johnnym Cashu. W rolach głównych Joaquin Phoenix i Reese Witherspoon. Swoje role odegrali naprawde swietnie, oboje bodajze maja nominacje do oskara i moim zdaniem zasluguja na statuetke ! Film jest całkiem niezły, szału może nie ma ale miło się ogląda. Formą jednak przypomina inny film biograficzny z ostatnich czasów - "Ray" o Rayu Charlesie (ba, nawet są pewne podobieństwa w ich życiu :) ). Film ma oczywiście świetną ściezke dzwiękową (oprócz piosenek Casha usłyszeć można utwory Elvisa czy Jerry Lee Lewisa), jeszcze lepszą dlatego że aktorzy wszystkie piosenki śpiewali naprawde, bez zadnych podkładów i te wersje w niczym nie ustępują orginałom ! ! Koncert w więzieniu Folsom Ogląda się z wypiekami na twarzy. Warto zobaczyć, jeśli lubi się Casha.

WODZIREJ - jest to drugi film Feliksa Falka jaki miałem okazje zobaczyć. Film opowiada historie prowincjonalnego konferansjera Danielaka (w tej roli rewelacyjny jak zawsze Jerzy Stuhr), walczącego o prowadzenie wielkiego balu który może okazać się przełomowy w jego karierze. Falk pokazuje do czego jest zdolny człowiek o chorych ambicjach - Danielak posłuży się szantażem, sprzeda siebie, dziewczyne, przyjaciół. Zobaczymy drugą twarz uprzejmego, spokojnego człowieka.
No, i w filmie usłyszymy kilka niezłych karnawałowych hitów :) W wykonaniu np. Stuhra czy Kryszaka :D
Kawał dobrego polskiego kina !
Widział ktoś "Komornika" Falka ?
_________________
"po kapelach krastowych moge stwierdzić gołym okiem że peja ma więcej wspólnego z punk rockiem"
 
buri


Dołączył: 31 Paź 2004
Posty: 644
Skąd: Thorn/Bromberg
Wysłany: Nie 05 Lut, 2006   

http://www.creativa.amu.edu.pl/kultura/kino.html

ciekawy tekst na temat historii japonskiego kina
_________________
"po kapelach krastowych moge stwierdzić gołym okiem że peja ma więcej wspólnego z punk rockiem"
 
Blekit
Spaghetti Master


Dołączył: 30 Sty 2004
Posty: 1468
Płeć:
Wysłany: Nie 05 Lut, 2006   

dobry artykuł, ale brakuje mi tam pojęcia "Jidai Geki", które to ma swoje trzy podgatunki: Singoku Jidai, Ken Geki (Chambara) i Yakuza Geki (to akurat bylo wspomniane)
tu jest troche informacji: http://www.kungfucinema.com/
_________________
rock'n'roll fucked my soul
 
WestGirl


Dołączył: 03 Lut 2006
Posty: 4
Skąd: podkarpacie
Wysłany: Nie 05 Lut, 2006   

Blekit napisał/a:
spoleczenstwo blizej nieokreslonej przyszlosci, panstwo wobec jednostki, resocjalizacja przyszlosci, pranie mózgu, kontrola
i specjalnie wymyslony przez autora "język"
zajebista książka

ja bym powiedziała że to przede wszystkim książka o tym że wszyscy mają cię w dupie, czyli w wersji dla inteligentów- "książka o samotności jednostki ludzkiej w bezdusznym nieczułym świecie" :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
_________________
Have a coke?
 
Maciek


Dołączył: 02 Kwi 2005
Posty: 157
Skąd: dół z wapnem
Wysłany: Nie 05 Lut, 2006   

Żeby było śmieszniej, to Burgess jakoś specjalnie wysoko Pomarańczy nie cenił i strasznie pomstował na ludzi za to, że nie doceniają, w jego mniemaniu, tych lepszych utworów. Tak to już w życiu jest ;)
Przymierzam sie do przeczytania "Doktorze lecz się sam", ciemna strona Londynu i te sprawy, ktoś może czytał?
_________________

C(A)PITALISM-SMASH THE WELFARE STATE
 
 
Maciek


Dołączył: 02 Kwi 2005
Posty: 157
Skąd: dół z wapnem
Wysłany: Nie 05 Lut, 2006   

Czytałem fragmenty jakiejś grubaśnej biografii i faktycznie koleś się z tym co pisał kitrał przed pierwszymi teściami. Jednak raczej opowiadań sf nie uważał za tandete - tak jak je na tony czytał tak też i na tony pisał. A dyskomfort z spowodowany niedobiciem się do mainstreamu to raczej przypominał kompleks małego miasteczka.
Swoją drogą to jest naprawde dobra biografia tego wykręta, ale autora nie pamiętam niestety, na okładce jest szef z profilu.
_________________

C(A)PITALISM-SMASH THE WELFARE STATE
 
 
Blekit
Spaghetti Master


Dołączył: 30 Sty 2004
Posty: 1468
Płeć:
Wysłany: Nie 05 Lut, 2006   


W drugiej połowie lutego w księgarniach pojawi się pozycja, która z pewnością zainteresuje wszystkich miłośników kina walki. W "Bruce Lee i inni. Leksykon filmów wschodnich sztuk walki" Sławomira Zygmunta znaleźć będzie można między innymi omówienia 165 filmów gatunku (kung-fu, karate, japońskich filmów "miecza"), a także rozdział pod wielce wymownym tytułem "Sztuki walki w polskich filmach".

"Bruce Lee i inni. Leksykon Filmów Wschodnich Sztuk Walki" Sławomira Zygmunta to katalog obejmujący 165 filmów walki. Każdy z ułożonych alfabetycznie tytułów opisano zarówno od strony technicznej (czas, rok produkcji, ekipa etc.), jak i merytorycznej. "Leksykon" zawiera także opis tła całego zjawiska m.in. czym jest kung-fu, historię kinematografii w Hongkongu oraz hollywoodzkich filmów walki; sylwetki: Johna Woo, Jackiego Chana oraz Bruce'a Lee - w tym rozwikłanie zagadki jego "tajemniczej" śmierci) oraz filmografie i słowniczek fachowych określeń. Wydawca zapewnia, że to "jedyny tego typu leksykon w Europie Środkowej".

Sławomir Zygmunt jest dziennikarzem ("Kino", "Film", "Cinema"), scenarzystą i kompozytorem, a przede wszystkim miłośnikiem kina sztuk walki i popularyzatorem kina azjatyckiego. We wstępie do swojej ksiązki pisze:

Zapraszam Cię Czytelniku w podróż na Daleki Wschód: zajrzysz na chwilę do kolebki kung-fu - świątyni Shaolin, odwiedzisz wytwórnie Shaw Brothers i Golden Harvest; poznasz życiorysy Bruce'a Lee (dowiesz się, między innymi, co naprawdę było przyczyną jego śmierci) i jego syna Brandona, Jackie Chana, Cynthii Rothrock, Jet Li, Jean-Claude Van Damme'a, Chucka Norrisa, Stevena Seagala i kilku innych mistrzów wschodnich sztuk walki. Dowiesz się co to jest kung-fu, kim byli ninja, czym był kodeks bushido i...
Miłej podróży.

http://www.stopklatka.pl/...ie.asp?wi=29510
_________________
rock'n'roll fucked my soul
 
WestGirl


Dołączył: 03 Lut 2006
Posty: 4
Skąd: podkarpacie
Wysłany: Pon 06 Lut, 2006   

buri napisał/a:
WALK THE LINE - film biograficzny o zmarłym trzy lata temu Johnnym Cashu. W rolach głównych Joaquin Phoenix i Reese Witherspoon. Swoje role odegrali naprawde swietnie, oboje bodajze maja nominacje do oskara i moim zdaniem zasluguja na statuetke ! Film jest całkiem niezły, szału może nie ma ale miło się ogląda. Formą jednak przypomina inny film biograficzny z ostatnich czasów - "Ray" o Rayu Charlesie (ba, nawet są pewne podobieństwa w ich życiu ). Film ma oczywiście świetną ściezke dzwiękową (oprócz piosenek Casha usłyszeć można utwory Elvisa czy Jerry Lee Lewisa), jeszcze lepszą dlatego że aktorzy wszystkie piosenki śpiewali naprawde, bez zadnych podkładów i te wersje w niczym nie ustępują orginałom ! ! Koncert w więzieniu Folsom Ogląda się z wypiekami na twarzy. Warto zobaczyć, jeśli lubi się Casha.

widzę że fan Jonnego na tym forum :shock: :shock: --> szacuneczek- ja też go lubię :lol: :lol: . ścieżka zajebista, mnie najbardziej rozwalił kawałek JUKE BOX BLUES śpiewany przez R.Witherspoon--> laska śpiewa jak rodowita wieśniaczka z texasu- REWELACJA!!! :lol: :lol:
_________________
Have a coke?
 
XbobsonX


Dołączył: 18 Lis 2004
Posty: 310
Skąd: z oławskiego bloku
Płeć:
Wysłany: Pon 06 Lut, 2006   

ja składam pieniązki na ta ksiazke,juz ja przegladałem w ksiagarni


840 stron
Więcej informacji o tej pozycji
Komentarz wydawcy:
Książka to jedyny na polskim rynku wydawniczym pełny obraz dziejów sztuki filmowej, obejmujący jej całość, od początków po dzień dzisiejszy, uwzględniający przy tym wszystkie kręgi kulturowe i wszystkie kontynenty z Azją, Afryką i Australią włącznie.Czytelnicy znajdą tu rozległą panoramę zjawisk filmowych: utworów, głównych kierunków kinematografii narodowych, portrety najwybitniejszych reżyserów, aktorów i operatorów.Bogatą warstwę informacyjną książki uzupełnia rys historyczny doktryn i teorii filmowych.

cena-90 zł
_________________

 
 
Blekit
Spaghetti Master


Dołączył: 30 Sty 2004
Posty: 1468
Płeć:
Wysłany: Pon 06 Lut, 2006   

no nieźle, a nawet zajebiscie
gdzies teraz wyszedł tez "Kwartalnik filmowy" poświęcony kinu azjatyckiemu, a dokladniej Chiny, Japonia i Bollywood
_________________
rock'n'roll fucked my soul
 
XbobsonX


Dołączył: 18 Lis 2004
Posty: 310
Skąd: z oławskiego bloku
Płeć:
Wysłany: Pon 06 Lut, 2006   

tam,mam go 8) artykuły miedzy innymi o Zhang Yimou, o bollywoodzie(14 lutego w gaziecie "Nowy dzien" bedzie dołaczony film-czasem sonce czasem deszcz),główne watki w filmach Takashiego Miike,o filmie 2046,Zen w kinie
a cena 15 zł-na razie miałem czas tylko kupic i rzucic powierzchownie okiem i nie moge sie doczekac,kiedy zasiade do lektury
własnie dostałem potwierdzenie,ze w połowie tygodnia dostane inne,archiwalne numery kwartalnika :)
_________________

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  





© 2002-2013 PunkSerwis | All human rights reserved
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,25 sekundy. Zapytań do SQL: 12