PUNK FORUM » FAQ
» Statystyki
» Grupy
» Użytkownicy
» Szukaj
» Zaloguj
» Rejestracja


Poprzedni temat :: Następny temat
Pasażer 30
Autor Wiadomość
szymon

Dołączył: 11 Sty 2005
Posty: 187
Skąd: Z domu
Płeć:
Wysłany: Pon 01 Kwi, 2013   Pasażer 30

Znowu zamiast trzech numerów na rok chcemy Was zniszczyć jedną grubą cegłą. Mamy nadzieję, że jakoś przeżyjecie te 208 stron, wywiady jakich nikt nie robi, i generalnie duuużo czytania,ale chyba zdajecie sobie sprawę, że punk to nie łaskotki, a „Pasażer” nie rurki z kremem......... Zawartość: Kolumny i kilkunastu felietonistów na bardzo różne tematy, od nazistów na Podhalu, po „Pchłę Szachrajkę” Jana Brzechwy :) wywiady:
AGNOSTIC FRONT,
SLAPSHOT,
STREET DOGS,
WORLD/INFERNO FRIENDSHIP SOCIETY,
NAPALM DEATH,
AUSTIN LUCAS,
NEGATIVE APPROACH,
THE FAITH
NAYSAYER,
BITTER TASTE OF LIFE,
z Francji: 20 MINUTES DE CHAOS,
rewelacyjna HEYOKA (polecamy wywiad i muzykę!),
z Finlandii: SA-INT, ARRESTUM,
oraz: 1 część mega story o BLACK FLAG.
artyści polskojęzyczni:
ASTRID LINDGREN,
UPSIDE DOWN,
DRIP OF LIES,
KONIEC ŚWIATA,
WERWOLF 77,
THE LOWEST,
ON2B,
COLLINA,
HARD TO BREATHE,
ORTODOX,
GOOD LOOKIN OUT,
WIEŻE FABRYK,
DESTYLATOR,
AGAINST ALL ODDS
Z archiwum polskiego punk rocka: FORT BS i PROCESSS
O projekcie R.U.T.A. opowiada SZAJA, oraz ROBAL.
CYMEON X o swoim koncertowym 2012 roku,
Punk Globtroter Grzester w Meksyku!
DÓSIOŁEK RIP.
ADAM i jego studio FONIA,
RYSIEK DĄBROWSKI o ciężkiej pracy LIKWIDATORA,
DAREK powie wszystko o festiwalu ULTRA CHAOS PUNK PIKNIK.

Nowością jest wkładka rodzicielska. O punkowym rodzicielstwie opowiedzą Suchy i Katiusza, Sylwia Chutnik, oraz Goha (Ferment Fest), Tomek (Eye For An Eye), Paweł (Dead Yuppies) i Jarek (Cymeon X)
No i bloczek dla winylomaniaków. Kolejny winylomaniak pomarudzi o swojej kolekcji oraz historii wydania pewnej płyty, o winylowych dziwactwach opowie inny maniak, no i żeby nie było zbyt wesoło, będzie też o końcu wielkiej i małej płyty.
Swoje życiowe płyty przestawią Paweł z Dead Yuppies i Kuba z Dumbsów, no i na koniec ze dwie setki recenzji.
P.s. Rozwiązując corocznie pojawiający się dylemat: czy kupić fanzina u niezależnego dystrybutora czy w księgarni? Koszt dystrybucji sklepowej to jest niemal połowa ceny detalicznej gazety - w praktyce trzeba oddać do sieci pismo w cenie niewiele większej niż koszt produkcji/druku. Kupując w księgarni zarabia księgarnia, kupując w niezależnej dystrybucji - te parę peelenów pozostaje na scenie hc/punkowej. Odpowiedź jest więc oczywista. Oczywiście praktyka uczy, że zwycięża zazwyczaj wygoda, ale raz na jakiś czas może by tak zrobić coś na przekór wygodzie?
Cena okładkowa 22 zł, do premiery, około 15 kwietnia - cena 19 zł, zamówienia: pasazer@pasazer.pl
 
sHo

Dołączył: 25 Lis 2007
Posty: 489
Wysłany: Śro 03 Kwi, 2013   Re: Pasażer 30

szymon napisał/a:

WERWOLF 77,
ADAM i jego studio FONIA,
DAREK powie wszystko o festiwalu ULTRA CHAOS PUNK PIKNIK.



3 najciekawsze rzeczy w numerze :!:
_________________
 
wskpunk

Dołączył: 22 Mar 2012
Posty: 5
Płeć:
Wysłany: Czw 04 Kwi, 2013   

http://www.wskpunk.pl/
_________________
Wyprawiona Skóra Królika
 
electropunk


Dołączył: 12 Paź 2006
Posty: 311
Skąd: To tu To tam
Płeć:
Wysłany: Nie 21 Kwi, 2013   

Od piątku jestem posiadaczem Pasażera nr 30
208 stron robi wrażenie
Szkoda że niektóre wywiady są zbyt krótkie - np World Inferno

Oczywiście nie jest łatwo w chwilę przeczytać całą zawartość ... ale co nieco już przeczytałem
Wiadomo w punk rocku są różne opinie ... ale czasem aż chciałoby się aby jednak znalazły się w w tych opiniach zamieszczonych w największym zinie w polsce felietony nie rażące w oczy brakami stylistycznymi
Pierwszy artykul - strona nr 4 pisze Goha - 3/4 zawartości jest dla mnie zupełnie nie zrozumiała dla osoby która jednak się tą sceną interesuje. Gdyby jednak osoba nie związana z punk rockiem lub interesująca się sceną bardzo sporadycznie siegnęla po lekturę ... ot tak z ciekawości ... i zaczęła czytać od początku ....to po kilku pierwszych zdaniach wyczytanych z największego zina, stwierdzić można... że punk rock to banda frustratów która nie wie o co jej chodzi, co chce przekazać a już na pewno nie wie jak to zrobić.
Ja nie mam zielonego pojęcia o co chodzi w tym artykule ..chwilę się domyślałem o czym ..ale odpuściłem ... nie moja sprawa. Zupełnie nie wiem o co chodzi z tym Podchalem i gdzie to jest ;-) . Może nie jestem spostrzegawczy może jestem mało inteligentny może nie siedzę w klimacie? Może! Może dlatego nie wiele rozumiem
Bardzo fajnie pisze Bezkoc o bajkach Brzechwy, Tuwima. Ale Bezkoc nie pisze tekstów od wczoraj ...

Przejawiający się zbyt często temat poprawności politycznej jest czasem aż za bardzo męczący ... m.in w wywiadzie Bezkoca z Werwolfem.... Ogólnie to ... trochę krótki ten wywiad ... wydaje mi się że nawet Werwolf zyskał w moich oczach pomimo ciężkostrawnej muzyki
Bardzo fajny wywiad z Darkiem współorganizatorem Ultra Chaos...
ale oczywiście jakby było mało nacisków na poprawność polityczną ... dla mnie to już od dawna stęchłego tematu pojawia się stwierdzenie Darka o zespołach występujacych na tegorocznej edycji ...
"Rozrzut stylistyczny zespołów jest bardzo duży od kapel zupełnie nie politycznych typu Bulbulators po jednoznacznie zaangazowane."
Które to są te kapele zaangażowane i jak się to ich zaangażowanie przejawia tego już nie napisano - więc przyjmuje że takich nie ma! Dla kązdego zaangazowanie to może być co innego i jego brak również.
Z drugiej strony czy Bulbulators przypadkiem nie porusza pewnej politycznej kwestii w utworze 30 kul? I to bardzo ważnej ... bo finansowanej z kieszeni podatników
A zatem pomyłka w druku bo wychodzi na to że to bulbulators jest tą kapelą zaangazowaną politycznie heh. Dorzucę jeszcze przykład utworu Principes Mortales oraz Pakiet Socjalny. Teraz to już muszę mieć racje...
_________________
Powoli będę szedł po śniegu za głosem wiatru północnego, co w wiecznej burzy i zamieci swobodny wieje od stuleci
i grożąc ziemi, grożąc niebu, człowieka uczy swego gniewu
 
 
Stanzberg
Dead Press


Dołączył: 12 Mar 2006
Posty: 5542
Płeć:
Wysłany: Pon 22 Kwi, 2013   

Zabawne, że zupełnie się z Tobą zgadzam! :cool:

Bulbulators to zespół niesłychanie zaangażowany - w rozwój punk rocka - w odróżnieniu od setek często szybko wypalających się zespołów ulraniezależnych. 'Zaangażowanych' - bo mają jeden kawałek o zwierzętach i jeden o systemie, zresztą nieważne, bo tekstu nie da się zrozumieć ze słuchu.
Specjalnie przejaskrawiam: może ktoś kurwa zauważy, że dzielenie zespołów na zaangażowane i nie- to jakaś gruba ściema.

Wywiad z Werwolfem widziałem. No comments.
_________________
Projektowanie graficzne www.stanski.pl
 
liberation

Dołączył: 26 Lut 2006
Posty: 377
Wysłany: Pon 22 Kwi, 2013   

electropunk napisał/a:

Bardzo fajny wywiad z Darkiem współorganizatorem Ultra Chaos...
ale oczywiście jakby było mało nacisków na poprawność polityczną ... dla mnie to już od dawna stęchłego tematu pojawia się stwierdzenie Darka o zespołach występujacych na tegorocznej edycji ...
"Rozrzut stylistyczny zespołów jest bardzo duży od kapel zupełnie nie politycznych typu Bulbulators po jednoznacznie zaangazowane."
Które to są te kapele zaangażowane i jak się to ich zaangażowanie przejawia tego już nie napisano - więc przyjmuje że takich nie ma! Dla kązdego zaangazowanie to może być co innego i jego brak również.
Z drugiej strony czy Bulbulators przypadkiem nie porusza pewnej politycznej kwestii w utworze 30 kul? I to bardzo ważnej ... bo finansowanej z kieszeni podatników
A zatem pomyłka w druku bo wychodzi na to że to bulbulators jest tą kapelą zaangazowaną politycznie heh. Dorzucę jeszcze przykład utworu Principes Mortales oraz Pakiet Socjalny. Teraz to już muszę mieć racje...

Odnośnie BULB zdania nie zmieniam-uważam ich za solidny zespół punk rockowy, który nie śpiewa zaangażowanych protest songów i nie wpisuje sie w kanon zaangażowanych scenowo kapel. Niemniej pewnie jest w tym bardziej szczery niż pewnie połowa tych zaangażowanych i radykalnych kapel :lol:
Wszyscy, którzy znają skład ultra chaosu widza chyba ten rozrzut stylistyczny i i ideowy. Choć wspólny mianownik i baner jest ;-)
 
 
sHo

Dołączył: 25 Lis 2007
Posty: 489
Wysłany: Pon 22 Kwi, 2013   

liberation napisał/a:
Niemniej pewnie jest w tym bardziej szczery niż pewnie połowa tych zaangażowanych i radykalnych kapel :lol:


Szczery anarcho punk z Warszawy ? :lol:
_________________
 
Stanzberg
Dead Press


Dołączył: 12 Mar 2006
Posty: 5542
Płeć:
Wysłany: Wto 23 Kwi, 2013   

sHo napisał/a:
Szczery anarcho punk z Warszawy ? :lol:
:bananik: Najłatwiej niszczyć system od środka, z ciepłego biura w korporacji. :cool:
Poza tym do wojny z systemem trzeba mieć dobry samochód i sporo kwitu na drogie piece i studia. :jacko:
_________________
Projektowanie graficzne www.stanski.pl
 
Gain Kain


Dołączył: 19 Sty 2011
Posty: 447
Skąd: Kozhnitz
Płeć:
Wysłany: Wto 23 Kwi, 2013   

Stanzberg napisał/a:

Poza tym do wojny z systemem trzeba mieć dobry samochód i sporo kwitu na drogie piece i studia. :jacko:


dokładnie tak! :punk:
_________________
Wnuk Koryntu
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  





© 2002-2013 PunkSerwis | All human rights reserved
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 13