PUNK FORUM » FAQ
» Statystyki
» Grupy
» Użytkownicy
» Szukaj
» Zaloguj
» Rejestracja

Poprzedni temat :: Następny temat
GMO
Autor Wiadomość
Aida

Dołączyła: 14 Kwi 2011
Posty: 467
Skąd: stąd
Płeć:
Wysłany: Wto 27 Lis, 2012   GMO

Koalicja rządząca (PO+PSL) przegłosowała 8 listopada w sejmie ustawę dopuszczającą obrót żywnością GMO w Polsce. Mimo tego, iż zdecydowana większość społeczeństwa uważa tą żywność za szkodliwą dla zdrowia. Mało tego ustawa nie narzuca obowiązku znakowania żywności GMO. Nie będziemy wiedzieć, czy kupowana żywność jest GMO, czy też nie. Wiele krajów Unii Europejskiej (m.in. Francja, Austria, Węgry,
Włochy, Luksemburg, Grecja, Niemcy, Bułgaria) oraz Szwajcaria zabroniło, na podstawie odpowiedniego uzasadnienia, upraw roślin genetycznie zmodyfikowanych. Jedno jest pewne, raz dopuszczona uprawa żywności GMO w Polsce, będzie nieodwracalna ze względu na skażenia transgeniczne pomiędzy roślinami GMO, a ekologicznymi. Nie da rady zakazać pszczołom zapylania między sąsiadującymi polami GMO i EKO, w efekcie rolnicy uprawiający żywność EKO, stracą certyfikaty i będą zmuszeni do upraw GMO. Co ciekawe ustawa jakże ważna dla wszystkich Polaków przeszła w sejmie, praktycznie bez specjalnego rozgłosu w mediach.
źródło:


https://www.facebook.com/...antygmo?fref=ts

Oprócz tego jakieś tam linki:
GMO

grin pis


ciekawi mnie wasze zdanie na ten temat :P



PS. coś mi się ten link jebie z fejsa
_________________
" Punk jest w nas, w naszych sercach, w naszej duszy, w naszej muzyce. Robimy wiec to co chcemy, a nie to co robia inni"
 
wajch


Dołączył: 12 Cze 2011
Posty: 414
Płeć:
Wysłany: Wto 27 Lis, 2012   

Mi się wydaję, że to gówno a nie żarcie. Oblewają tym randapem czy innym gównem na robaki, wchłania to wszystko gleba na której to rośnie i co, ma być fajny plon? Wydaję mi się, że raczej na dłuższą metę to nie zdrowe, ale wyjebane mam na to i tak się nie dowiem prawdy
 
Aida

Dołączyła: 14 Kwi 2011
Posty: 467
Skąd: stąd
Płeć:
Wysłany: Wto 27 Lis, 2012   

wajch napisał/a:
Wydaję mi się, że raczej na dłuższą metę to nie zdrowe

mi się wydaje, że to nawet na krótką metę jest niezdrowe

wajch napisał/a:
i tak się nie dowiem prawdy

zabrzmiało trochu jak tekst mojego dziadka nt. Smoleńska :P
_________________
" Punk jest w nas, w naszych sercach, w naszej duszy, w naszej muzyce. Robimy wiec to co chcemy, a nie to co robia inni"
 
k_u_dlaty


Dołączył: 06 Cze 2011
Posty: 590
Skąd: od bociana
Płeć:
Wysłany: Wto 27 Lis, 2012   

Hmm. Trudny temat. Ja osobiście jestem na twarde NIE. Każde wkładanie paluchów w genetykę/naturę skończy się źle (wcześniej czy później, ale i tak będzie za późno). Wydaje mi się, że ryzyko złego jest bardzo duże, bo raczej badania nad tym wszystkim trwają (nie mam żadnych danych, ale tak na chłopski rozum to przeca te technologie nie są tak rozwinięte żeby to bylo bezpieczne w 99,9%) i mi to bardziej wygląda na niepewne. Na pewno ktoś ma w tym wielki interes skoro tak bardzo chcą to wprowadzić. Te kraje, które zakazały uprawy wiedzą co robią, bo po co mają mieszać u siebie na podwórku skoro plony zbiorą u np. Polaczków. Człowiek nie potrafi w pełni korzystać z tego co mu daje natura. Tyle mojego ;)
_________________
nie ma zagrożenia
 
 
Cyb


Dołączył: 16 Wrz 2009
Posty: 307
Skąd: WLKP/BDG
Płeć:
Wysłany: Czw 29 Lis, 2012   

Ja chcę wpierdalać GMO, bo jest tanie i wygodne jak ktoś nie chce wpierdalać to niech nie wpierdala - jego sprawa, gorzej jeśli taka osoba chce mi zabronić zjedzenia mandarynki bez pestek - niech spierdala. Dla mnie byłoby OK gdyby na opakowaniach produktów spożwyczych bylo napisane czy są to produktu bez/pośrednio wyprodukowane na bazie GMO czy nie (no to wtedy pestycydów and so on) i niech każdy wybiera co dobre dla niego, ale nie wpierdalać się w moją michę
_________________
Limitations are limitless
 
Szymix
Moderator

Dołączył: 09 Cze 2009
Posty: 254
Płeć:
Wysłany: Czw 29 Lis, 2012   

Podobno i tak duża większość produkcji zwierząt jest pasiona na GMO, więc nawet jakby były mocno szkodliwe to i tak wpierdolimy je poprzez mięso. Z resztą większość co protestuje przeciwko temu i tak do końca nie wie o co w tym wszystkim biega.
_________________
"Chodź i posadź ze mną kwiaty, kwiaty wolności"
............................

http://www.myspace.com/rejestrswirow
 
 
Mecenas
Mecewąsik


Dołączył: 30 Sie 2006
Posty: 3699
Płeć:
Wysłany: Czw 29 Lis, 2012   

mandarynki bez pestek czy banany (naturalnie rosnące nie są tak duże ani słodkie) nie były modyfikowane genetycznie a tylko krzyżowane, jak macie działkę to na pewno nie raz widzieliście że do świeżo ściętej gałęzi jabłonki przykłada się szczepek z innego drzewka, które rodziło dobre owoce
GMO to grzebanie w genach pod mikroskopem, wolalbym tego nie jeść, choć nie jestem przekonany do złych efektów
_________________
Si Deus nobiscum, quis contra nos?
 
ZŁY PUNKS


Dołączył: 28 Lis 2012
Posty: 873
Skąd: Doliny i Góry
Płeć:
Wysłany: Czw 29 Lis, 2012   

Nie wiem za bardzo o co chodzi w tym GMO - musze poczytac dopiero sie wypowiem.
_________________
Przyszedł rzeczowo żeby coś osiągnąć
ale już w pierwszych drzwiach kopniak
uśmiechnął się
kopniak wydał mu się dosyć dowcipny
spróbował znowu
kopniak
 
k_u_dlaty


Dołączył: 06 Cze 2011
Posty: 590
Skąd: od bociana
Płeć:
Wysłany: Czw 29 Lis, 2012   

Mecenas napisał/a:
mandarynki bez pestek czy banany (naturalnie rosnące nie są tak duże ani słodkie) nie były modyfikowane genetycznie a tylko krzyżowane, jak macie działkę to na pewno nie raz widzieliście że do świeżo ściętej gałęzi jabłonki przykłada się szczepek z innego drzewka, które rodziło dobre owoce
No właśnie. To jest po prostu krzyżowanie, inaczej 'szczepienie'- tak jak Mecenas napisał. Tam to musi być jakoś zgodne bo inaczej się nie przyjmie. Są jeszcze krzyżówki np. malina i porzeczka itd. ale tak też sie nie powinno krzyżować.
_________________
nie ma zagrożenia
 
 
wajch


Dołączył: 12 Cze 2011
Posty: 414
Płeć:
Wysłany: Pią 30 Lis, 2012   

Cyb napisał/a:
Ja chcę wpierdalać GMO, bo jest tanie i wygodne jak ktoś nie chce wpierdalać to niech nie wpierdala - jego sprawa, gorzej jeśli taka osoba chce mi zabronić zjedzenia mandarynki bez pestek - niech spierdala. Dla mnie byłoby OK gdyby na opakowaniach produktów spożwyczych bylo napisane czy są to produktu bez/pośrednio wyprodukowane na bazie GMO czy nie (no to wtedy pestycydów and so on) i niech każdy wybiera co dobre dla niego, ale nie wpierdalać się w moją michę


Niestety z tego co czytałem ma nie być w ogóle informacji na opakowaniu na temat skąd jest warzywo czy inne gówna spożywcze. Też pewnie będę żarł, bo nie stać mnie będzie na jakieś wyjebane w kosmos sklepy ekologiczne.
 
Muppet

Dołączył: 27 Sie 2005
Posty: 22
Skąd: Wlkp.
Wysłany: Nie 02 Gru, 2012   

Cyb napisał/a:
Ja chcę wpierdalać GMO, bo jest tanie i wygodne jak ktoś nie chce wpierdalać to niech nie wpierdala - jego sprawa, gorzej jeśli taka osoba chce mi zabronić zjedzenia mandarynki bez pestek - niech spierdala. Dla mnie byłoby OK gdyby na opakowaniach produktów spożwyczych bylo napisane czy są to produktu bez/pośrednio wyprodukowane na bazie GMO czy nie (no to wtedy pestycydów and so on) i niech każdy wybiera co dobre dla niego, ale nie wpierdalać się w moją michę

Przeczytaleś uważnie post który rozpoczął ten temat?!?
To nie "ktoś" chce CI zabraniać "wpierdalania" organizmów genetycznie modyfikowanych a wręcz przeciwnie, ktoś chce nakazywać spożywanie takowych, wszystkim bez względu na to czy tego chcą czy też nie("Jedno jest pewne, raz dopuszczona uprawa żywności GMO w Polsce, będzie nieodwracalna ze względu na skażenia transgeniczne pomiędzy roślinami GMO, a ekologicznymi. Nie da rady zakazać pszczołom zapylania między sąsiadującymi polami GMO i EKO, w efekcie rolnicy uprawiający żywność EKO, stracą certyfikaty i będą zmuszeni do upraw GMO" czyli kto tu nie będzie miał wyboru?!?. Dla osób mających "wyjebane" na to co jedzą można sprowadzać owoce,warzywa, gotowe produkty, nie musimy uprawiac tego u nas a własnie upraw/ nasion ta ustawa dotyczy).
Co do oznakowania, braku takiego wymogu domagają się producenci GMO.
Ps:
Roundup to również środek chwastobójczy.
Cytat:
Z resztą większość co protestuje przeciwko temu i tak do końca nie wie o co w tym wszystkim biega

jak i osoby nie mające nic przeciwko.
Informacja:
Link

Tak na marginesie: dobry kawałek

youtube [/quote][/i]
_________________
Warszawa 1944
 
ZŁY PUNKS


Dołączył: 28 Lis 2012
Posty: 873
Skąd: Doliny i Góry
Płeć:
Wysłany: Nie 02 Gru, 2012   

Poczytałem ,po ogladałem pare filmów i zrozumiałem faktycznie Muppet ma 100% rację .To bedzie szkodliwe ponadto rolnicy beda mogli kupować tylko zmodyfikowane nasiona poniewaz dostaną jakies gratisy :sad:
_________________
Przyszedł rzeczowo żeby coś osiągnąć
ale już w pierwszych drzwiach kopniak
uśmiechnął się
kopniak wydał mu się dosyć dowcipny
spróbował znowu
kopniak
 
Cyb


Dołączył: 16 Wrz 2009
Posty: 307
Skąd: WLKP/BDG
Płeć:
Wysłany: Nie 02 Gru, 2012   

@Muppet
Miałem na myśli przeciwników GMO, którzy chcieliby żebym nie mógł jeść tego co chcę i na co mnie stać
_________________
Limitations are limitless
 
k_u_dlaty


Dołączył: 06 Cze 2011
Posty: 590
Skąd: od bociana
Płeć:
Wysłany: Nie 13 Sty, 2013   

http://www.youtube.com/watch?v=Ym7all30IL8
tak w temacie
_________________
nie ma zagrożenia
 
 
Uranusa


Dołączyła: 19 Lut 2013
Posty: 27
Skąd: Warszawa
Płeć:
Wysłany: Śro 20 Lut, 2013   

To jakaś porażka. Ludzie sami się wyniszczają, sami niszczą ziemię na której mieszkają.
Przecież my powinniśmy jeść warzywa takie jakie dała natura, to jest bardzo zdrowe, najzdrowsze, a nie jakieś zmodyfikowane przez człowieka gówno!
...
TO CHORE!!
system teraz decyduje też za nas co powinniśmy jeść :wall:
_________________
"Ten kto widzi musi działać, jaki w przeciwnym razie byłby pożytek z widzenia"
 
 
el_fanatico

Dołączył: 17 Cze 2012
Posty: 26
Płeć:
Wysłany: Pią 08 Mar, 2013   

Uranusa napisał/a:
system teraz decyduje też za nas co powinniśmy jeść


Niby w jaki sposób ?
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  





© 2002-2013 PunkSerwis | All human rights reserved
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 12