PUNK FORUM » FAQ
» Statystyki
» Grupy
» Użytkownicy
» Szukaj
» Zaloguj
» Rejestracja

Poprzedni temat :: Następny temat
Wszyscy idziemy do psychiatryka!
Autor Wiadomość
zachariasz


Dołączył: 30 Lip 2010
Posty: 1006
Skąd: Cybullandia/Lubelskie
Płeć:
Wysłany: Sob 20 Lis, 2010   Wszyscy idziemy do psychiatryka!

Cytat:
Myślisz samodzielnie, kreatywnie? Mogą Cię z tego leczyć!

Czy nonkonformizm i skłonność do samodzielnego myślenia to choroba? Tak – wedle najnowszego dodatku do DSM-IV (Diagnostic and Statistical Manual of Mental Disorders, będącego klasyfikacją zaburzeń psychicznych według APA, czyli Amerykańskiego Stowarzyszenia Psychiatrycznego).

Zdefiniowane zostało nowe “schorzenie” – “oppositional defiant disorder” czyli w skrócie ODD, co w wolnym tłumaczeniu można określić “zaburzeniem wyzywającego sprzeciwu”. Podstawowe charakterystyki tak zdefiniowanego “zaburzenia” obejmują m.in. skłonność do kwestionowania autorytetów, skłonność do dyskusji, ponadnormalną kreatywność, skłonności aspołeczne i inne podobne. Wymienia się również skłonność do szybkiej irytacji, narcyzm, cynizm i arogancję.

DSM-IV jest publikacją używaną powszechnie we wspomaganiu diagnoz psychiatrycznych. Przez ostatnich 50 lat DSM wzbogacił się z 157 do 310 rodzajów schorzeń. Jego zwolennicy argumentują, że to pokłosie lepszego zrozumienia świata, społeczeństwa i psychiki ludzkiej, owocujące większą swobodą w leczeniu i stawianiu trafnych diagnoz. Przeciwnicy odpowiadają, że lekarze psychiatrzy mają chyba zbyt wiele wolnego czasu, wymyślając i nazywając kolejne normalne ludzkie odruchy – zaburzeniami.

Wiele z zaburzeń opisanych w DSM to rzekome zaburzenia wieku dziecięcego. Jak trafnie zauważył dziennikarz Washington Post w jednym z artykułów na łamach tej gazety, jeśli Mozart urodziłby się dzisiaj, zostałby zdiagnozowany i leczony w zgodzie z wytycznymi DSM i APA, co skutkowałoby “przywróceniem jego stanu psychicznego na właściwe tory”. Żegnajcie symfonie, serenady, koncerty.

Diagnozowanie rzekomych “zaburzeń psychicznych” było jedną z metod likwidacji opozycji i dysydentów z Związku Radzieckim. Ludzie nie wierzący w komunistyczną utopię serwowaną przez Partię nagle okazywali się np. schizofrenikami, nie wiedzieć czemu nie zgadzającymi się z jedyną słuszną drogą komunizmu. Aby przywrócić ich psychikę do “właściwego stanu” poddawano ich przymusowemu “leczeniu”.

Obecnie w niektórych stanach w USA praktykuje się nie tylko przymusowe leczenie dzieci ze zdiagnozowanymi wedle DSM “zaburzeniami”, ale nawet karze się rodziców, opiekunów czy inne osoby usiłujące przeciwdziałać takiemu przymusowemu leczeniu. Witajcie w nowym lepszym świecie.

Pomimo faktu, że autorzy DSM bronią go jako narzędzia tylko i wyłącznie służącego lepszej diagnozie oraz polepszeniu zdrowia amerykańskiego społeczeństwa, tego typu publikacje usankcjonowane przez ogólnokrajowe stowarzyszenia dają Systemowi (nie tylko w USA) zielone światło do wszelakich nadużyć a nawet prześladowania swoich przeciwników. Co oznacza to dla takich przeciwników Systemu – nacjonalistów, antyglobalistów, lewicowych i prawicowych antysystemowców, czy nawet co bardziej niewygodnych konserwatystów? Prawdopodobnie los podobny do losu “schizofreników” w Związku Radzieckim.

Na podstawie: www.offthegridnews.com

źródło http://wolnemedia.ne...-z-tego-leczyc/





Bardzo ciekawe... :smile:
_________________
Piss and love!
 
 
Mecenas
Mecewąsik


Dołączył: 30 Sie 2006
Posty: 3699
Płeć:
Wysłany: Sob 20 Lis, 2010   

zachariasz napisał/a:
Podstawowe charakterystyki tak zdefiniowanego “zaburzenia” obejmują m.in. skłonność do kwestionowania autorytetów, skłonność do dyskusji, ponadnormalną kreatywność, skłonności aspołeczne i inne podobne. Wymienia się również skłonność do szybkiej irytacji, narcyzm, cynizm i arogancję.

prawie wszystko pasuje, wiedziałem że jestem pojebany :grin:
psychiatria i psychologia to nie nauka :old:
_________________
Si Deus nobiscum, quis contra nos?
 
Rotten82


Dołączył: 18 Sty 2010
Posty: 2135
Skąd: woj.Częstochowskie
Płeć:
Wysłany: Sob 20 Lis, 2010   

Mecenas napisał/a:
zachariasz napisał/a:
Podstawowe charakterystyki tak zdefiniowanego “zaburzenia” obejmują m.in. skłonność do kwestionowania autorytetów, skłonność do dyskusji, ponadnormalną kreatywność, skłonności aspołeczne i inne podobne. Wymienia się również skłonność do szybkiej irytacji, narcyzm, cynizm i arogancję.

prawie wszystko pasuje, wiedziałem że jestem pojebany :grin:
psychiatria i psychologia to nie nauka :old:

czy mogę dostać za to jakiś papier i jeździć autobusami za darmo? :eek:
_________________


http://barbiedolls.bandcamp.com/
http://www.facebook.com/BarbieDollsPunk
 
kubarockman
Debil naczelny


Dołączył: 14 Maj 2009
Posty: 551
Skąd: Ww
Płeć:
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: Sob 20 Lis, 2010   

Cytat:
Podstawowe charakterystyki tak zdefiniowanego “zaburzenia” obejmują m.in. skłonność do kwestionowania autorytetów, skłonność do dyskusji, ponadnormalną kreatywność, skłonności aspołeczne i inne podobne. Wymienia się również skłonność do szybkiej irytacji, narcyzm, cynizm i arogancję.


o kurwa
 
 
Surmen

Dołączył: 15 Gru 2009
Posty: 101
Skąd: Trzebuska/Rzeszów
Płeć:
Wysłany: Sob 20 Lis, 2010   

kurwa, szykuje się poważne odszkodowanie od państwa :jupi:
 
suchy693
Moderator


Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 4114
Skąd: GROCHOW CROSS
Płeć:
Wysłany: Sob 20 Lis, 2010   

:> :>
_________________
EL SEXO AS PURE MERDE!!!!!!!!!!!!!!
 
Zigi


Dołączył: 07 Lis 2009
Posty: 642
Skąd: litzmannstadt
Płeć:
Wysłany: Nie 21 Lis, 2010   

Mam nadzieje ze będą wysokie renty przyznawać an to schorzenie :lol:
 
 
BadMotherfucker


Dołączył: 25 Cze 2009
Posty: 2818
Skąd: się biorą dzieci?
Płeć:
Wysłany: Pon 22 Lis, 2010   

:shock:
Żądam PIENIĘDZY :!:

Panie i panowie szykują się niezłe jaja - niedługo wszyscy będziemy leżeć do góry cycami i chujami dostając fundusze od państwa :twisted: (w przyszłej 100-latce)
_________________
"Z każdym dniem mojego życia zwiększa się nieuchronnie liczba tych, którzy mogą mnie pocałować w dupę"
"Ktoś zapytał mnie: czym jest punk? Kopnąłem w śmietnik i powiedziałem: to jest punk. Wtedy on kopnął i spytał: to jest punk? Odpowiedziałem: nie, to jest trendy"
 
ko0niu
jaszczurka beznoga


Dołączył: 12 Sie 2007
Posty: 2984
Skąd: Ostrowiec Św./ Krakau
Płeć:
Wysłany: Czw 25 Lis, 2010   

Oppositional defiant disorder w skrócie ODD to ZAJEBISTA nazwa dla kapeli HC nie dość, że przywodzi na myśl defiance i disordera to jeszcze skrót tworzy słówko znaczące dziwaczny, inny. Czego chcieć więcej. W dodatku ten syndrom wykazuje pewnie z 90% porządnych panków których znam, w tym ja. :twisted:
 
 
zachariasz


Dołączył: 30 Lip 2010
Posty: 1006
Skąd: Cybullandia/Lubelskie
Płeć:
Wysłany: Czw 25 Lis, 2010   

Mam nadzieję że jestem wystarczająco pierdolnięty :strach:




Szkoda że znieśli obowiązkową służbę wojskową bo dobry wykręt :old:
_________________
Piss and love!
 
 
Mecenas
Mecewąsik


Dołączył: 30 Sie 2006
Posty: 3699
Płeć:
Wysłany: Czw 25 Lis, 2010   

teraz oprócz legitymacvji pankowca należy miec zaświadczenie od psychiatry o ODD :grin:
_________________
Si Deus nobiscum, quis contra nos?
 
Old Crewman

Dołączył: 30 Maj 2009
Posty: 270
Wysłany: Pon 29 Lis, 2010   

Mecenas napisał/a:
psychiatria i psychologia to nie nauka


I tu się mylisz :smile: Polecam wywiad z kumatym psychiatrą, fajnie tłumaczy dlaczego nie warto odwiedzać gabinetów większości polskich terapeutów:

http://wyborcza.pl/1,8138..._szczescia.html
 
Stanzberg
Dead Press


Dołączył: 12 Mar 2006
Posty: 5542
Płeć:
Wysłany: Pon 29 Lis, 2010   

Popieram, za kitle i do gazu cale to towarzystwo. :cool:
_________________
Projektowanie graficzne www.stanski.pl
 
PepsiPL


Dołączył: 04 Cze 2007
Posty: 592
Skąd: Maniowy
Płeć:
Wysłany: Pon 29 Lis, 2010   

Old Crewman napisał/a:
Mecenas napisał/a:
psychiatria i psychologia to nie nauka


I tu się mylisz :smile: Polecam wywiad z kumatym psychiatrą, fajnie tłumaczy dlaczego nie warto odwiedzać gabinetów większości polskich terapeutów:

http://wyborcza.pl/1,8138..._szczescia.html



Muszę przyznać, że artykuł wart poświęcenia kilku chwil :) .
_________________
www.myspace.com/ADHDsyndrom ,
http://www.youtube.com/watch?v=1Twf5rCUBug "in our young hearts will dance chaos again!"
 
 
Mecenas
Mecewąsik


Dołączył: 30 Sie 2006
Posty: 3699
Płeć:
Wysłany: Pon 29 Lis, 2010   

ten eksperyment rosenhahna zajebsity :rotfl:
na tym ta cała chujnia polega, jak się bardzo chce to w każdym odnajdzie się jakieś zaburzenia,
_________________
Si Deus nobiscum, quis contra nos?
 
zachariasz


Dołączył: 30 Lip 2010
Posty: 1006
Skąd: Cybullandia/Lubelskie
Płeć:
Wysłany: Pon 29 Lis, 2010   

Cytat:
taki sam efekt daje rozmowa z kumplem przy winie

i problem rozwiązany :mrgreen:
_________________
Piss and love!
 
 
ko0niu
jaszczurka beznoga


Dołączył: 12 Sie 2007
Posty: 2984
Skąd: Ostrowiec Św./ Krakau
Płeć:
Wysłany: Wto 30 Lis, 2010   

Mecenas napisał/a:

na tym ta cała chujnia polega, jak się bardzo chce to w każdym odnajdzie się jakieś zaburzenia,


tak jest, na zajęciach z psychologii u mnie facet zrobił taki myk, kazał wszystkim na sali zastanowić się nad 2 muzykami, których się ceni. Dał na to minutę, następnie zaczął pytać wszystkich w pierwszym rzędzie o ich typy. W większości siedzieli tam kolesie, kiedy gdzieś tak piąty, szósty pod rząd podał po 2 facetów następnego zaczął prosić o kolejnych i kolejnych podziwianych muzyków, gość wymienił z 6 osób (wszyscy to byli faceci) typ stwierdził, że na podstawie jego niezdrowej fascynacji męskimi grajkami jest w stanie wysunąć tezę o jego uśpionym homoseksualizmie :lol:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  





© 2002-2013 PunkSerwis | All human rights reserved
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 12