PUNK FORUM » FAQ
» Statystyki
» Grupy
» Użytkownicy
» Szukaj
» Zaloguj
» Rejestracja


Poprzedni temat :: Następny temat
Mp3 versus CD i winyle; odsłona setna
Autor Wiadomość
QkiZ


Dołączył: 14 Cze 2005
Posty: 1871
Skąd: WWa
Płeć:
Wysłany: Czw 10 Gru, 2009   Mp3 versus CD i winyle; odsłona setna

:lol: zaraz będzie kazanie o wspieraniu sceny i mp3
_________________

 
wawrzon


Dołączył: 06 Sie 2005
Posty: 2235
Skąd: Sosnówka / Wrocław
Płeć:
Wysłany: Czw 10 Gru, 2009   

a może i karmieniu biedaków na własny koszt i antYfie :)
_________________
"czy zastanawiałeś się, co być zrobił gdybyś mógł, bezkarnie zabijać, gdybyś był jak bóg"
 
 
Stanzberg
Dead Press


Dołączył: 12 Mar 2006
Posty: 5542
Płeć:
Wysłany: Czw 10 Gru, 2009   

Cytat:
po jaką cholerę wspominasz o okładce, przeca to zbędnie nie zbędny dodatek do muzyki
:shock: :roll: :roll: :roll:
Żal, żal nawet nie .pl tylko chyba .mn, albo i .az... :roll:

Ja rozumiem, że w epoce mp3 niektórym wystarcza 16 GB albumów na kompie, ubieranie się ciuchy dla normalsów w supermarketach i oglądanie mainstreamowych seriali, ale to jeszcze nie punk rock, do chuja.
INTEGRALNĄ częścią płyty jest jej okładka, wkładka, nadruk na CD czy nalepka na winyl, i żadna armia buców zbierająca empe-trujki tego nie zmieni.
A jeśli nie, to po co w takim razie w ogóle nazwy kapel? Po co też tytuły kawałków? Może każdy album powinien mieć tylko numer i szarą kopertę, to wystarczy, przecież liczy się zawartość. :roll:
_________________
Projektowanie graficzne www.stanski.pl
 
Punkracy

Dołączył: 07 Cze 2008
Posty: 37
Skąd: z dupy papierza
Płeć:
Wysłany: Czw 10 Gru, 2009   

Cytat:
INTEGRALNĄ częścią płyty jest jej okładka

może i masz rację pod warunkiem że nie staje się ważniejsza od płyty
Cytat:
Ja rozumiem, że w epoce mp3 niektórym wystarcza 16 GB albumów na kompie, ubieranie się ciuchy dla normalsów w supermarketach i oglądanie mainstreamowych seriali, ale to jeszcze nie punk rock, do chuja.

zgadzam się że to o czym piszesz to nie punk rock do chuja, ale do chuja nie wiem po co i w jakim kontekście o tym piszesz i kimże jest ta owa bliżej niezidentyfikowana grupa, nową subulturę żeś odkrył :shock: :?:
 
Punkracy

Dołączył: 07 Cze 2008
Posty: 37
Skąd: z dupy papierza
Płeć:
Wysłany: Czw 10 Gru, 2009   

Cytat:
armia buców zbierająca empe-trujki tego nie zmieni.

chyba trójki; niech armia buców nauczy się poprawnie pisać, chyba ze to po punkowemu tak specjalnie, jak tak to przepraszam
 
kubarockman
Debil naczelny


Dołączył: 14 Maj 2009
Posty: 551
Skąd: Ww
Płeć:
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: Czw 10 Gru, 2009   

on tak celowo z tymi tro0jkami, chyba
 
 
ko0niu
jaszczurka beznoga


Dołączył: 12 Sie 2007
Posty: 2984
Skąd: Ostrowiec Św./ Krakau
Płeć:
Wysłany: Czw 10 Gru, 2009   

Cytat:
:lol: zaraz będzie kazanie o wspieraniu sceny i mp3


aaa słowo ciałem się staaaało....

Czasem odnoszę wrażenie, że można by napisać wzór matematyczny na punkserwis. A przynajmniej na typowy temat.
 
 
Ayreon
[Usunięty]

Wysłany: Czw 10 Gru, 2009   

nie odbierajmy zycia zbyt powaznie
 
ko0niu
jaszczurka beznoga


Dołączył: 12 Sie 2007
Posty: 2984
Skąd: Ostrowiec Św./ Krakau
Płeć:
Wysłany: Czw 10 Gru, 2009   

Poważnie? w życiu! :lol:
 
 
QkiZ


Dołączył: 14 Cze 2005
Posty: 1871
Skąd: WWa
Płeć:
Wysłany: Czw 10 Gru, 2009   

Stanzberg napisał/a:
Ja rozumiem, że w epoce mp3 niektórym wystarcza 16 GB albumów na kompie, ubieranie się ciuchy dla normalsów w supermarketach i oglądanie mainstreamowych seriali, ale to jeszcze nie punk rock, do chuja.

:lol: wiedziałem
Stanzberg napisał/a:
INTEGRALNĄ częścią płyty jest jej okładka, wkładka, nadruk na CD czy nalepka na winyl, i żadna armia buców zbierająca empe-trujki tego nie zmieni.

Ja zawsze umieszczam jpga ze skanem okładki w katalogu z albumem i wrzucam do tagów mp3 :lol:
Cytat:
Czasem odnoszę wrażenie, że można by napisać wzór matematyczny na punkserwis. A przynajmniej na typowy temat.

:lol:
_________________

 
Stanzberg
Dead Press


Dołączył: 12 Mar 2006
Posty: 5542
Płeć:
Wysłany: Pią 11 Gru, 2009   

Qkiz mnie sprowokował. :oops:

Cytat:
Ja zawsze umieszczam jpga ze skanem okładki w katalogu z albumem i wrzucam do tagów mp3
No jasne! A jak chcesz posłuchać kapeli na żywo, to ściągasz sobie album live, to takie proste! :lol: :lol: :lol:
Cytat:
Cytat:
empe-trujki
chyba trójki; niech armia buców nauczy się poprawnie pisać
a jednak "trujki" - bo dla mnie mp3 mają więcej związku z trucicielstwem, niż z liczbą 3. ;-)
Co nie zmienia faktu, że – tak, armia buców mogłaby się nauczyć poprawnie pisać. 8)
_________________
Projektowanie graficzne www.stanski.pl
 
Punkracy

Dołączył: 07 Cze 2008
Posty: 37
Skąd: z dupy papierza
Płeć:
Wysłany: Pią 11 Gru, 2009   

Cytat:
a jednak "trujki" - bo dla mnie mp3 mają więcej związku z trucicielstwem, niż z liczbą 3

sprytnie żeś to sobie obmyślił, niech ci bedzie :wink: ; jeśli chciałbyś posłuchać to chciałbym nieśmiało doradzić żebyś nie oceniał i nie szufladkował ludzi na podstawie fragmentarycznych wypowiedzi, bo czyniąc tak sam robisz z siebie głupca; żeby stwierdzić czy ktoś jest głupcem czy ma troche oleju w głowie trzeba tą osobę chociaż trochę poznać, to tyle. zawijam bo nie chce robić kryptoreklamy chłopakom z Włochatego, pozdr
 
Stanzberg
Dead Press


Dołączył: 12 Mar 2006
Posty: 5542
Płeć:
Wysłany: Pią 11 Gru, 2009   

Nie, ja Ciebie nie oceniam, tylko nawiązałem do ogólnej sytuacji którą zawsze chętnie komentuję, a w którą Twoja opinia przypadkowo wcelowała perfekcyjnie jak talib z bazuki do polskiego czolgu.

Nie sugeruję, że kolekcjonujesz mp3, natomiast wiele osób uważających że okładki w płytach mogłoby nie być właśnie tak uważa.
O tym była ta historia. :lol:
_________________
Projektowanie graficzne www.stanski.pl
 
Punkracy

Dołączył: 07 Cze 2008
Posty: 37
Skąd: z dupy papierza
Płeć:
Wysłany: Pią 11 Gru, 2009   

komentujesz czy bezmyślnie klepiesz slogany? bo to zasadnicza różnica, o uczestnictwie w punku internetowym świadczy również liczba postów na forum, ja tam wole real; że tak to ogarne żargonem ulicy w zły deseń trafiłeś pijąc do mnie w tym temacie :D
i zrozum do cholery że mp3 to nie wcielenie szatana tylko nośnik do słuchania muzyki (bardzo wygodny zresztą), który niebawem wyprze płyty cd, domniemam że będziesz wtedy pewnie bronił mp3, grunt to bunt! nie :?: :wink: vinyle rules!
 
kubarockman
Debil naczelny


Dołączył: 14 Maj 2009
Posty: 551
Skąd: Ww
Płeć:
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: Pią 11 Gru, 2009   

Punkracy napisał/a:
który niebawem wyprze płyty cd,


calkowicie CD nigdy nie wyprze

plyta to jest jednak plyta
 
 
Lidka
[Usunięty]

Wysłany: Pią 11 Gru, 2009   

Punkracy napisał/a:
w zły deseń trafiłeś pijąc do mnie w tym temacie :D
i zrozum do cholery że mp3 to nie wcielenie szatana tylko nośnik do słuchania muzyki (bardzo wygodny zresztą), który niebawem wyprze płyty cd, domniemam że będziesz wtedy pewnie bronił mp3, grunt to bunt! nie :?: :wink: vinyle rules!


ja przepraszam,że sie wtracam bo w sumie to tak nie do tematu głownego,ale sie nie zgadzam. Bo nawet jesli mp3 przebije CD to hjednak w płytach jest jakiś sentymentalizm i wartość dla ludzi którzy je zbierają. Nie sztuką jest ściągnąć z internetu stary kawałek np black sabath, sztuką np jest zdobyć ich stary winyl,a to już nie jest takie proste,nie?? lepiej iść na łatwizne?? troche punka w tym wszystkim a nie elektronicznych syfów. dlatego mp3 głosne nie.
 
100% Hate


Dołączył: 01 Lis 2005
Posty: 412
Skąd: Gdańsk
Płeć:
Wysłany: Pią 11 Gru, 2009   

Ja nawet jak ściągałem płyty z neta, to musiałem mieć okładkę. Nie wypalałem nigdy płyty /a z kompa muzy nie słucham w ogóle/, jeśli nie udało mi się zdobyć okładki back + front.

Po pewnym czasie odkryłem, że ciężko już w ogóle kupić CDR w normalnym pudełku. Same jebane slimy, które na półce wyglądają jak kupa gówna. Dlatego jak udało mi się trafić, to brałem z reguły po 20-30 płyt, bo niewiadomo kiedy następnym razem trafi się okazja.

Teraz zbieram winyle i to jest dopiero frajda. A z mp3 korzystam wyłącznie w celu, żeby sprawdzić czy warto kupić płytę.
 
Punkracy

Dołączył: 07 Cze 2008
Posty: 37
Skąd: z dupy papierza
Płeć:
Wysłany: Sob 12 Gru, 2009   

żeby było jasne, nie jestem zwolennikiem mp3, przydatne mi są tylko jak jestem w terenie. Podzielam zdanie przedmówcy że winyle i kasety - do których okładkę często robiłem sobie sam, nawet te nagrane kasprzakiem z n-ta kopią (na której gówno słychać jedynie szumy są wyraźne) mają to coś, coś wyjatkowego, biorąc do ręki można niemalże poczuć muzę przez palce; w cd tego jakoś nie czuje, może dla tego że jestem zgred :wink:
 
Stanzberg
Dead Press


Dołączył: 12 Mar 2006
Posty: 5542
Płeć:
Wysłany: Sob 12 Gru, 2009   

Cytat:
komentujesz czy bezmyślnie klepiesz slogany? bo to zasadnicza różnica, o uczestnictwie w punku internetowym świadczy również liczba postów na forum, ja tam wole real
Co ma piernik do wiatraka?! :roll: To że coś piszę na forum nie oznacza, że nie wychodzę z domu... :roll:
Chciałem Ci w pierwszym momencie odpisać płomienną ripostę na temat "komentarze czy slogany?", ale sobie daruję. Zaangażuj więcej intelektu, a sam spostrzeżesz to niezawodnie!
Podpowiem Ci, że nie natknąłem się jeszcze na slogany wzywające do porzucenia mp3. ;-)

Cytat:
zrozum do cholery że mp3 to nie wcielenie szatana tylko nośnik do słuchania muzyki (bardzo wygodny zresztą), który niebawem wyprze płyty cd, domniemam że będziesz wtedy pewnie bronił mp3, grunt to bunt!
:lol: Proponuję nie ufać do tego stopnia intuicji i nie prognozować (błędnie) czyiś zapatrywań w takich kwestiach jak powyższa.
Tak się składa, że: zupełne pudło, wcale nie uważam tak jak zakładasz.
Mp3 - wcielenie szatana? :roll:
Na temat wyparcia płyt CD pogadamy, jak to się stanie.
Tak jak CD i DVD wyparły czarne płyty, co? (nie mówiąc o mp3, matko, jaka to jest technologia w porównaniu ze ścieżkami wytłoczonymi w banalnym polichlorku winylu! Kosmos!).
_________________
Projektowanie graficzne www.stanski.pl
 
Punkracy

Dołączył: 07 Cze 2008
Posty: 37
Skąd: z dupy papierza
Płeć:
Wysłany: Sob 12 Gru, 2009   

Coś piszesz… nie bądź taki skromny; jeśli piszesz na temat i jest to normalny dialog to ok. Odpowiadanie pytaniem na pytanie bądź zarzutem na zarzut (co jest nader częste w użyciu) nie jest odpowiedzią, lecz dziecinnym odbijaniem piłeczki. Może to dla Ciebie i niezła zabawa? Nie będę prorokował czy płyty CD zostaną wyparte przez mp3, bo pewnie nie będą, z powodu kiepskiej jakości dźwięku w mp3 – „trujkach od słowa trucicielstwo” bije się w pierś i przyznaje że nie miałem racji w tej kwestii. Wyraziłeś sarkastycznie swoje zdanie o winylach, tak myślisz, a mnie nic mi do tego. Prawd jest wiele, Twoja prawda, moja prawda i gówno prawda. Nie chcę się z Tobą ścierać, niczemu to nie służy a z natury nie jestem człowiekiem konfliktowym. Jak dla mnie koniec tematu, autuje się, Yo 8)
 
QkiZ


Dołączył: 14 Cze 2005
Posty: 1871
Skąd: WWa
Płeć:
Wysłany: Nie 13 Gru, 2009   

kubarockman napisał/a:
plyta to jest jednak plyta

Pewnie kiedyś tak myślano o kasetach.
100% Hate napisał/a:
Po pewnym czasie odkryłem, że ciężko już w ogóle kupić CDR w normalnym pudełku. Same jebane slimy, które na półce wyglądają jak kupa gówna. Dlatego jak udało mi się trafić, to brałem z reguły po 20-30 płyt, bo niewiadomo kiedy następnym razem trafi się okazja.

Przecież w każdym hipermarkiecie można kupić puste okładki, jakie chcesz, grube, chuda.
_________________

 
Cyb


Dołączył: 16 Wrz 2009
Posty: 307
Skąd: WLKP/BDG
Płeć:
Wysłany: Nie 13 Gru, 2009   

QkiZ napisał/a:
kubarockman napisał:
plyta to jest jednak plyta

Pewnie kiedyś tak myślano o kasetach.

Ale do vinyli to wszyscy mają sentyment, nie? :>
_________________
Limitations are limitless
 
Mecenas
Mecewąsik


Dołączył: 30 Sie 2006
Posty: 3699
Płeć:
Wysłany: Nie 13 Gru, 2009   

ja nie mam i nie czaję czemu to ludzie kupują,drogie to i niewygodne
_________________
Si Deus nobiscum, quis contra nos?
 
ko0niu
jaszczurka beznoga


Dołączył: 12 Sie 2007
Posty: 2984
Skąd: Ostrowiec Św./ Krakau
Płeć:
Wysłany: Nie 13 Gru, 2009   

ja czaję że w tym się można zakochać, dobre hobby. Mnie niestety do tej pory jeszcze aż tak nie zbywało kasy żeby kupić gramofon i zacząć zbierać winyle. Teraz jak mam jakiś hajs staram się kupować płytki CD, kupowanie winyli byłoby dla mnie szczytem głupoty skoro nie mam na czym ich odtworzyć. Po co? Żeby się pochwalić w necie albo jak koledzy przyjdą na wódke w sobotę? :lol:
 
 
QkiZ


Dołączył: 14 Cze 2005
Posty: 1871
Skąd: WWa
Płeć:
Wysłany: Nie 13 Gru, 2009   

Cyb napisał/a:
Ale do vinyli to wszyscy mają sentyment, nie?

Ja nie. Dla mnie to przeżytek i w ogóle nie rozumiem brandzlowania się tymi płytami.
_________________

 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  





© 2002-2013 PunkSerwis | All human rights reserved
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 12