PUNK FORUM » FAQ
» Statystyki
» Grupy
» Użytkownicy
» Szukaj
» Zaloguj
» Rejestracja

Poprzedni temat :: Następny temat
Za Koszulki z Guevarą do pierdla?
Autor Wiadomość
ko0niu
jaszczurka beznoga


Dołączył: 12 Sie 2007
Posty: 2984
Skąd: Ostrowiec Św./ Krakau
Płeć:
Wysłany: Sob 03 Paź, 2009   Za Koszulki z Guevarą do pierdla?

http://wyborcza.pl/1,7524...he_Guevara.html

Czytał ktoś? Właśnie kumpel przesłał mi link. Czytając nagłówek artykułu powiedziałem sobie "nareszcie". Co panki sądzą o tej sprawie?

Zastanawiałem się czemu dopiero teraz. Przecież chyba od zawsze koszulka ze swastą, adolfem, wroną III reichu itd były zakazane i można było za to beknąć. Czemu potrzeba niby dodatkowych paragrafów żeby dojebać idiotę w koszulce z podobizną czerwonego okupanta?
 
 
Ayreon
[Usunięty]

Wysłany: Sob 03 Paź, 2009   

Czytalem o tym na CIA, oficjalnie jeszcze nie przeszlo, ale przejdzie.
Niedlugo zakazane beda wszelkie symbole ktore nie pasuja "wladzy"
 
Ryszard

Dołączył: 08 Mar 2008
Posty: 1598
Skąd: Wrocław
Płeć:
Wysłany: Sob 03 Paź, 2009   

Koniu, tak jest we wszystkich państwach postkomunistycznych. Można mieć wpinki z sierpem i młotem, koszulki ze Stalinem albo Guevarą - to jest pozostałość po zależności od ZSRR. Identyko jest u wszystkich sąsiadów z podobną historią.
Co innego na Zachodzie: np w Niemczech ugrupowania komunistyczne są zdelegalizowane, zaś brunatne już niekoniecznie.

Cytat:
Czemu potrzeba niby dodatkowych paragrafów żeby dojebać idiotę w koszulce z podobizną czerwonego okupanta?

Mi się to zupełnie nie podoba. I bynajmniej nie dlatego, że nie można go dojebać, tylko dlatego, że można za podobne przewinienie dojebać innych ludzi. Jestem za całkowitą wolnością słowa i przekonań, a więc za zniesieniem zakazów noszenia podobizny pana Adolfa czy swasty. Kwestia tego, że zasady powinne być takie same i dla 'fanów' totalitaryzmu czerwonego i dla brunatnego.

Żeby jeszcze sprostować: wolność słowa nie oznacza nawoływania do dyskryminacji ani przemocy wobec kogokolwiek.
_________________
nie umiemy się bawić w dyskotece
 
ko0niu
jaszczurka beznoga


Dołączył: 12 Sie 2007
Posty: 2984
Skąd: Ostrowiec Św./ Krakau
Płeć:
Wysłany: Sob 03 Paź, 2009   

Dokładnie te prawa powinny być takie same dla wszystkich którzy sympatyzują z takimi ideologiami. W świetle prawa/konstytucji właśnie tak jest "ZABRANIA SIĘ PROPAGOWANIA SYSTEMÓW TOTALITARNYCH, IDEOLOGII FASZYSTOWSKIEJ, KOMUNIZMU, NAZIZMU" mniej więcej tak stoi w konstytucji RP. Nie rozumiem czemu jest problem z wyegzekwowaniem tego od domorosłych komuchów.

Swoją drogą, co do tych lokali "stylizowanych na PRL, w klimacie komuny". W krk funkcjonuje lokal "la habana" gdzie to na szyldzie widnieje podobizna che guevary w rozmiarze 1,5 metra / 1,5 metra Kiedyś zastanawiałem się jak długo by funkcjonował lokal "inspirowany stylistyką III rzeszy" z Podobizną Hessa albo Adolfa na szyldzie :roll:
 
 
Stanzberg
Dead Press


Dołączył: 12 Mar 2006
Posty: 5542
Płeć:
Wysłany: Sob 03 Paź, 2009   

Widzę, że z niektórych fajni, pankowi "wolnościowcy". :lol:

Jebać zakazy, jebać system.
Czy wizerunek Lenina musi być koniecznie propagowaniem komunizmu...? :roll:


Salvadore Dali, 1931 r.


Cytat:
w Niemczech ugrupowania komunistyczne są zdelegalizowane, zaś
brunatne już niekoniecznie.
Pierwsze słyszę, skąd masz takie info Rysiu?
Chyba z sufitu. :arrow: http://www.k-p-d-online.de/

Nie wiem też, czy wiesz dlaczego nie zdelegalizowano dotychczas NPD (neonazistów). Podczas procesu sąd odkrył, że partia jest do tego stopnia zinfiltrowana przez agentów, że w zasadzie nie ma czego delegalizować.
_________________
Projektowanie graficzne www.stanski.pl
 
Ryszard

Dołączył: 08 Mar 2008
Posty: 1598
Skąd: Wrocław
Płeć:
Wysłany: Sob 03 Paź, 2009   

Jak jechałem do Hiszpanii podwoził mnie jeden Niemiec i w ten sposób opowiadał. Gadaliśmy o ugrupowaniach w niemieckim parlamencie i mówił, że partie komunistyczne są w tym kraju nielegalne, zaś przy wschodniej granicy coraz większe poparcie zdobywają ugrupowania skrajnie prawicowe.
Cytat:
Nie wiem też, czy wiesz dlaczego nie zdelegalizowano dotychczas NPD (neonazistów). Podczas procesu sąd odkrył, że partia jest do tego stopnia zinfiltrowana przez agentów, że w zasadzie nie ma czego delegalizować.

A mi się wydaje, że jak by była zinfiltrowana przez agentów to ty byś o tym nie wiedział, a sąd by tego nie ujawniał.
_________________
nie umiemy się bawić w dyskotece
 
wawrzon


Dołączył: 06 Sie 2005
Posty: 2235
Skąd: Sosnówka / Wrocław
Płeć:
Wysłany: Sob 03 Paź, 2009   

Ja np jestem tym faktem zadowolony. Może skończą się głupie dzieciaki w koszulkach z cze albo cccp... Żenada i idiotyzm = powinno być traktowane tak jak swasty.
_________________
"czy zastanawiałeś się, co być zrobił gdybyś mógł, bezkarnie zabijać, gdybyś był jak bóg"
 
 
wawrzon


Dołączył: 06 Sie 2005
Posty: 2235
Skąd: Sosnówka / Wrocław
Płeć:
Wysłany: Sob 03 Paź, 2009   

proponuje koszulki z "tedem bandim: ... tez pojeb - nie powinni zakacac... a moze z sadamem ?
_________________
"czy zastanawiałeś się, co być zrobił gdybyś mógł, bezkarnie zabijać, gdybyś był jak bóg"
 
 
Biały


Dołączył: 02 Wrz 2006
Posty: 1227
Płeć:
Wysłany: Nie 04 Paź, 2009   

Ja zgadzam się ze Stanem.
A może godła Austrii nie będą już pokazywać, bo jest tam sierp i młot? A może piwo Heineken będzie miało problem?
Paranoja. W Polsce jest tendencja do tego, żeby generalnie bezmyślnie niszczyć to, co zostało z PRL-u, łącznie z paleniem książek. Myślę, że nie jest to ok. Bo co to za wolność, jeśli nie potrafi się bronić sama? Gówno. Mogę uważać kogoś za idiotę, jeśli nie spodoba mi się jego koszulka, ale dlaczego miałby jej nie nosić? Dlaczego nie wolno propagować systemu innego niż demokracja parlamentarna? Co w tym złego? Populizm można zarzucić równie dobrze demokracji, faszyzmowi, jak i komunizmowi...
 
Stanzberg
Dead Press


Dołączył: 12 Mar 2006
Posty: 5542
Płeć:
Wysłany: Nie 04 Paź, 2009   

Ryszard napisał/a:
Niemiec (...) mówił, że partie komunistyczne są w tym kraju nielegalne, zaś przy wschodniej granicy coraz większe poparcie zdobywają ugrupowania skrajnie prawicowe.
(....)

A mi się wydaje, że jak by była zinfiltrowana przez agentów to ty byś o tym nie wiedział, a sąd by tego nie ujawniał.
A mi mama zawsze mówiła, że nie należy nigdy wierzyć Niemcom :arrow: http://www.dw-world.de/dw...4686286,00.html (tylko nagłówek, znalezione na szybko).

O ile mi wiadomo, noszenie swastyk nie jest zakazane - zabronione jest propagowanie nazimu (komunizmu zresztą też), a to duża różnica, bo zależy od osceny sądu.
_________________
Projektowanie graficzne www.stanski.pl
 
r27


Dołączył: 19 Gru 2005
Posty: 321
Wysłany: Nie 04 Paź, 2009   

Cytat:
Co innego na Zachodzie: np w Niemczech ugrupowania komunistyczne są zdelegalizowane, zaś brunatne już niekoniecznie.


ty rysiek zdrowy na głowe jesteś?
w Niemczech nie ma ANI JEDNEJ LEGALNEJ PARTII NARODOWO-SOCJALISTYCZNEJ

za to jest legalna PDS
 
rozwal
Operator Beczki Śmierci


Dołączył: 07 Lis 2003
Posty: 1545
Skąd: Kopenhaga
Płeć:
Wysłany: Nie 04 Paź, 2009   

Cytat:
Czy wizerunek Lenina musi być koniecznie propagowaniem komunizmu...?
Cytat:
Dodaje, że rozpowszechnianie przedmiotów z symboliką komunistyczną i faszystowską będzie dozwolone w celach artystycznych, edukacyjnych, kolekcjonerskich i naukowych. Dlatego organizatorzy inscenizacji historycznych mogą być spokojni. Nic im nie grozi. Podobnie jak właściciele stylizowanych lokali.
czytaj uwaznie Stan!

ja jestem zdecydowanie za! w koncu ktos poszedl po rozum do glowy, jezeli karac za swastyke to tak samo karac za sierp i mlot. proste jak but.

Cytat:
Dlaczego nie wolno propagować systemu innego niż demokracja parlamentarna?
mozna kazdy oprocz totalitarnego (mozesz propagowac monarchie, autorytaryzm, oligarchie, rzady starszyzny, cokolwiek...), i bardzo dobrze. zadna wolnosc nie obroni sie sama. propagowanie tolitaryzmu powinno byc zabronione przez prawo.
_________________
I am sitting with a philosopher in the garden; he says again and again “I know that that's a tree”, pointing to a tree that is near us.
Someone else arrives and hears this, and I tell him: “This fellow isn't insane. We are only doing philosophy.”

L. Wittgenstein
 
Stanzberg
Dead Press


Dołączył: 12 Mar 2006
Posty: 5542
Płeć:
Wysłany: Nie 04 Paź, 2009   

Cytat:
Dodaje, że rozpowszechnianie przedmiotów z symboliką komunistyczną i faszystowską będzie dozwolone w celach artystycznych, edukacyjnych, kolekcjonerskich i naukowych. Dlatego organizatorzy inscenizacji historycznych mogą być spokojni. Nic im nie grozi. Podobnie jak właściciele stylizowanych lokali.
Ehhh... czyli żeby użyć swastyki i sierpa i młota, będę musiał najpierw postarać się, żeby miało to cel artystyczny...? :roll:
I oczywiście, będzie orzekać to sąd na podstawie opinii komisji eksperckiej złożonej z przedstawicieli środowisk artystycznych, które - jak powszechnie wiadomo - poglądy en masse mają raczej lewicowe.

Uważam że to okrutna bzdura i znaczące ograniczenie wolności, czyli nic nowego.
Dzieciak w koszulce z Che nie propaguje komunizmu - zazwyczaj nie ma pojęcia kim dokładnie był jego idol - to jest już typowo popkulturowy wizerunek bez żadnej treści.

Cytat:
jezeli karac za swastyke to tak samo karac za sierp i mlot. proste jak but.
Nie widzę powodu, żeby w ogóle za to karać!
Co z tego, że totalitaryzm jest wbrew poglądom głoszonym przez państwo?!
Dzisiaj sierp i młot, jutro "anarchia", pojutrze agrafki (bo to wsteczny nihilizm), do czego to prowadzi...?
_________________
Projektowanie graficzne www.stanski.pl
 
Ryszard

Dołączył: 08 Mar 2008
Posty: 1598
Skąd: Wrocław
Płeć:
Wysłany: Nie 04 Paź, 2009   

r27 napisał/a:
ty rysiek zdrowy na głowe jesteś?
w Niemczech nie ma ANI JEDNEJ LEGALNEJ PARTII NARODOWO-SOCJALISTYCZNEJ

WIĘKSZE, JESZCZE WIĘKSZE LITERY!!!
_________________
nie umiemy się bawić w dyskotece
 
Ayreon
[Usunięty]

Wysłany: Nie 04 Paź, 2009   

coraz wieksze ograniczania czlowieka, powoli, powoli...
 
r27


Dołączył: 19 Gru 2005
Posty: 321
Wysłany: Nie 04 Paź, 2009   

Cytat:
Podobnie jak właściciele stylizowanych lokali


a jest w Polsce jakis lokal "stylizowany" narodowo-socjalistycznie? :shock:
 
Kamyla


Dołączyła: 19 Sty 2008
Posty: 596
Skąd: Wrocław
Płeć:
Wysłany: Nie 04 Paź, 2009   

Wrocławski PRL chociażby. Właściciel kiedyś podobno miał jakieś nieprzyjemności w kwestii propagowania totalitaryzmu, ale chyba końcem końców mu odpuścili.
 
 
r27


Dołączył: 19 Gru 2005
Posty: 321
Wysłany: Nie 04 Paź, 2009   

chodzi mi o stylizacje nar-socjalistyczną a nie rodem z PRLu
 
Kamyla


Dołączyła: 19 Sty 2008
Posty: 596
Skąd: Wrocław
Płeć:
Wysłany: Nie 04 Paź, 2009   

chodzi mi o to, że wisiały/wiszą tam plakaty ze Stalinem i ktoś mógłby to uznać za propagowanie socjalizmu. A knajpy w której widniałyby hasła do socjalizmu nawołujące(bo chyba o to Ci chodzi) niestety nie widziałam :wink:
 
 
Ayreon
[Usunięty]

Wysłany: Nie 04 Paź, 2009   

moze i lepiej
 
wawrzon


Dołączył: 06 Sie 2005
Posty: 2235
Skąd: Sosnówka / Wrocław
Płeć:
Wysłany: Nie 04 Paź, 2009   

Kamilo - skąd wiesz jak jest w prl u skoro Cie tam nie wpuszczą ?
:twisted: :twisted: :twisted:

:wink:

Jest w chuja takich knajp... U mnie w jeleniej był KOmitet ale teraz przerobili na dresiarnie i grafiti więc jedną mniej ;)
---

Jednym z fajniejszych pomysłów jest jeleniogówska spelunka recydywa - na ścianie mundury i hełmy ORMO, po wejściu do wc błyskający kogut i piwko za 3,5 :)
No ale to taki mały off
_________________
"czy zastanawiałeś się, co być zrobił gdybyś mógł, bezkarnie zabijać, gdybyś był jak bóg"
 
 
r27


Dołączył: 19 Gru 2005
Posty: 321
Wysłany: Pon 05 Paź, 2009   

Cytat:
chodzi mi o to, że wisiały/wiszą tam plakaty ze Stalinem i ktoś mógłby to uznać za propagowanie socjalizmu. A knajpy w której widniałyby hasła do socjalizmu nawołujące(bo chyba o to Ci chodzi) niestety nie widziałam


niektórzy za chuja nigdy nie nauczą się czytać ze zrozumieniem :roll:
 
kubarockman
Debil naczelny


Dołączył: 14 Maj 2009
Posty: 551
Skąd: Ww
Płeć:
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: Pon 05 Paź, 2009   

debilna ustawa
niech kazdy chodzi z adolfem, guevara(mam nawet jedna z tym typem - bardzo ladníe sie prezentuje zresztom), mi to kompletnie nie przeszkadza
 
 
Kamyla


Dołączyła: 19 Sty 2008
Posty: 596
Skąd: Wrocław
Płeć:
Wysłany: Pon 05 Paź, 2009   

wawrzon napisał/a:
Kamilo - skąd wiesz jak jest w prl u skoro Cie tam nie wpuszczą ?

No widzisz paranoja jak szukałam tam pracy to mnie wpuścili:D
ale tak mi się zdaje....że chyba oboje byśmy tam nie weszli 8)
 
 
wawrzon


Dołączył: 06 Sie 2005
Posty: 2235
Skąd: Sosnówka / Wrocław
Płeć:
Wysłany: Pon 05 Paź, 2009   

Bijesz zakład ?


---
zresztom - zresztą chyba... Panie Debilu Miesiąca z koszulką cze... :roll:
_________________
"czy zastanawiałeś się, co być zrobił gdybyś mógł, bezkarnie zabijać, gdybyś był jak bóg"
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  





© 2002-2013 PunkSerwis | All human rights reserved
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 12