PUNK FORUM » FAQ
» Statystyki
» Grupy
» Użytkownicy
» Szukaj
» Zaloguj
» Rejestracja


Poprzedni temat :: Następny temat
państwo podatki a koncerty diy
Autor Wiadomość
kampfhundnr1


Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 313
Skąd: Międzybusz P.
Płeć:
Wysłany: Śro 27 Maj, 2009   państwo podatki a koncerty diy

hardcore punx napisał/a:
Cytat:
jeśli oburza Ciebie, że ktoś pobiera zasiłek to tym bardziej chyba powinno Ciebie oburzać, że ktoś prosi urzędników o pieniądze na hc/punkowy festiwal

Jeśli sie nie pasożytuje tylko pracuje dla wspolnego dobra to z czystym sumieniem siega sie po taka kase.
Ktos kto notorycznie jest na zasilku bo nie chce mu sie ruszyc dupy do roby nie walczy z panstwem tylko ze spoleczenstwem. Panstwo (wladza)nie placi swoimi pieniedzmi nikomu.

Jak chce się wyglądać na ultra crustucha (dziary ,dredy,kolce w twarzy itd.) to z takim image żadko są widoki na jakąś konkretną robotę.Nawet na zachodzie.Temat już przezemnie przerabiany.Są kraje w których opieka socjalna jest tak rozwinięta że można na zasiłku przeżyć całe życie.Ale zazwyczai to marna kasa.Moi znajomi parę lat temu dostawali około 400 Euro które i tak przepierniczali w 2 dni.Trochę to próżne (zabawa w punx na zasiłku).
Według mnie jak chce się być niezależnymi punx i nie chce się "orać dla systemu"to nie trzeba tworzyć sobie ideologii że branie zasiłku to walka z państwem tylko należałoby znaleźć sobie alternatywne źródło przychodów i najlepiej olać zasiłek.Ja nawet gdybym chciał go brać to mi się nie należał więc np.myłem szyby i pomagałem w przeprowadzkach.Można ? Można tylko trzeba chcieć.
Oczywiście to nie jest wina ludzi "dziwnie" wyglądających że potencjalni pracodawcy dziwnie na nich patrzą ale to już inny temat na inną dyskusję.
------------
QkiZ: temat wydzielony z tematu Meinhof
_________________
KONTROWERSYJNY->NIELUBIANY->POTĘPIANY->CZUJĘ SIĘ ŚWIETNIE!!!
Michałowi ze wsi.
 
hardcore punx


Dołączył: 03 Cze 2005
Posty: 228
Skąd: 3M
Płeć:
Wysłany: Śro 27 Maj, 2009   

kampfhundnr1 napisał/a:
hardcore punx napisał/a:
Cytat:
jeśli oburza Ciebie, że ktoś pobiera zasiłek to tym bardziej chyba powinno Ciebie oburzać, że ktoś prosi urzędników o pieniądze na hc/punkowy festiwal

Jeśli sie nie pasożytuje tylko pracuje dla wspolnego dobra to z czystym sumieniem siega sie po taka kase.
Ktos kto notorycznie jest na zasilku bo nie chce mu sie ruszyc dupy do roby nie walczy z panstwem tylko ze spoleczenstwem. Panstwo (wladza)nie placi swoimi pieniedzmi nikomu.


No proszę, a mnie się dotąd wydawało, że pracuję dla siebie i swoich bliskich a nie dla jakiegoś "wspólnego dobra" czy "społeczeństwa". Na zabieranie mi ciężkiej kasy i wydawanie jej na różne bzdurne cele przez ludzi, których nie znam, z pewnością zgody nie wydawałem.
_________________
www.diy3m.org
www.diy-fest.org
 
kampfhundnr1


Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 313
Skąd: Międzybusz P.
Płeć:
Wysłany: Czw 28 Maj, 2009   

Wspólne dobro to między innymi Twoi bliscy.O.K. nie chcesz płacić podatków na obcych ludzi ale siedząc na zasiłku obcy ludzie płacą na Ciebie i to jest bardzo wporządku.
Jak są głupi to niech płacą?
Wyobraź sobie że spora ich część zmądrzała i że 30% ludzi w wieku produkcyjnym zaczyna tak walczyć z państwem(idzie na zasiłek) po pół roku nie będzie kasy na większość świadczeń społecznych.
A renty i emerytury to byś chciał doczekać.
Czy jak będziesz stary i schorowany czego Ci nie życzę to będziesz zbierał puszki?
Jak odrzucam państwo to jak najbardziej konsekwentnie bez popadania w konformizm i ideologizowania społecznego pasożytnictwa.
To że jesteś emocjonalnie związany z ludźmi (lub ich muzyką) którzy powiedzieli nieopatrznie głupotę wcale nie obliguje Cię do tak zaciętego stawania w ich obronie.
Recepty na życie typu :świat Cię niszczy -odpłać mu tym samym traktuję jak najbardziej nieideologicznie i z przymrużeniem oka.


Pieniądze od samorządów na imprezy punkowe.Dlaczego nie?
Wolę wziąść kasę na koncert niż żeby w to miejsce był organizowany turniej recytatorski. Zawsze trochę kasy z moich podatków wraca do mnie i moich znajomych.


p.s. Nie wszędzie są i nie od zawsz były squatty. Gdyby nie instytucja MOK wiele wiele koncertów by się nie odbyło nigdy.
A kapele bardzo bardzo niezależne jakoś nie miały wiekszych obiekcji by tam grać i nie interesowało to nikogo za czyją kasę robię imprezę.
_________________
KONTROWERSYJNY->NIELUBIANY->POTĘPIANY->CZUJĘ SIĘ ŚWIETNIE!!!
Michałowi ze wsi.
 
hardcore punx


Dołączył: 03 Cze 2005
Posty: 228
Skąd: 3M
Płeć:
Wysłany: Czw 28 Maj, 2009   

Wybacz, ale piszesz nie na temat. Mnie nie obchodzi tutaj czy wystarczy na emerytury czy nie, bo nie o tym jest mowa. Rzecz dotyczy tego, że wmawiasz mi, że pracuję dla jakiegoś wyimaginowanego wspólnego dobra a jest to kompletna bzdura. O ile nie mam nic przeciwko np. ubezpieczeniom (zdrowotnemu czy społecznym), o tyle oddawanie pieniędzy na wiele innych celów jest dla mnie złodziejstwem, tak ze strony państwa jak i związanych z nim samorządów.
Co do owych zasiłków zaś, to wypowiedziałem się na ten temat powyżej. Moim zdaniem odpytywanemu w wywiadzie chodziło o to, że branie ich nie jest wstydem także dla osób o przekonaniach anarchistycznych. A że zostało to ubrane w wojownicze słowa to cóż, ja nie używam takiej retoryki ;) ale naprawdę nie sądzę aby chodziło tu o namawianie do masowego pójścia na zasiłek. :D
_________________
www.diy3m.org
www.diy-fest.org
 
kampfhundnr1


Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 313
Skąd: Międzybusz P.
Płeć:
Wysłany: Pią 29 Maj, 2009   

Kwestia zasiłku powiedzmy że została wyjaśniona :) Jeszcze tylko parę słów żebyśmy dobrze się zrozumieli.
Branie zasiłku żaden wstyd .Oczywiście! Sam brałem ale zawsze mnie to frustrowało bo chciałem pracować. Denerwuję się jak widzę ludzi którzy mogą pracować a nie chcą i biorą zasiłek albo pracują na czarno i biorą zasiłek do tego nie płacą za mieszkania bo mają socjalne.W moim otoczeniu tego typu nowych mieszkań jest coraz więcej i mają wysoki standard.Do tego w każdym prawie oknie satka a na parkingu samochody lokatorów.
Z drugiej strony są ludzie którzy ciężko pracują za pieniądze nie wiele większe jak te zasiłki ,płacą podatki na utrzymanie tych nieuczciwych (nie mają aut ani TV SAT) i nie wykazują postaw roszczeniowych wobec państwa. Czy to są jacyś frajerzy bo chcą normalnie żyć ?
Myślę że też kiedyś będziesz tak to widział jeśli bedziesz miał własną rodzinę i będzie Ci zależało na tym aby godnie żyć. Bo wtedy priorytety sie zmieniają i ultra radykalne poglądy przechodzą weryfikację.

hardcore punx napisał/a:
że wmawiasz mi

niczego Ci nie wmawiam :wink: użyłem takiego sformuowania jak "wspólne dobro" równie dobrze mogłem napisać "wspólne zło".Ale ciężko byłoby wtedy zrozumieć sens zdania. Chcesz czy nie musisz płacić podatki. Sam nie popieram zabierania ludziom zarobionych przez nich pieniędzy(napewno nie na taką skalę jak się to robi).Wiadomo też jak samorządy rozdysponowują tymi pieniędzmi :x
kampfhundnr1 napisał/a:
Pieniądze od samorządów na imprezy punkowe.Dlaczego nie?
Wolę wziąść kasę na koncert niż żeby w to miejsce był organizowany turniej recytatorski. Zawsze trochę kasy z moich podatków wraca do mnie i moich znajomych
_________________
KONTROWERSYJNY->NIELUBIANY->POTĘPIANY->CZUJĘ SIĘ ŚWIETNIE!!!
Michałowi ze wsi.
 
hardcore punx


Dołączył: 03 Cze 2005
Posty: 228
Skąd: 3M
Płeć:
Wysłany: Pią 29 Maj, 2009   

kampfhundnr1 napisał/a:
Pieniądze od samorządów na imprezy punkowe.Dlaczego nie?
Wolę wziąść kasę na koncert niż żeby w to miejsce był organizowany turniej recytatorski.


A może kasa poszłaby na dożywianie dzieci z ubogich rodzin? Albo dom opieki społecznej? Tego nie wiesz Ty i nie wiem ja. :)
_________________
www.diy3m.org
www.diy-fest.org
 
kampfhundnr1


Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 313
Skąd: Międzybusz P.
Płeć:
Wysłany: Pią 29 Maj, 2009   

hardcore punx napisał/a:
A może kasa poszłaby na dożywianie dzieci z ubogich rodzin?

Nie chcę zabierać głodnym pieniędzy czy jedzenia.Nawet gdybym chciał to jest to niemożliwe bo pewne dofinansowania sa zagwarantowane przez ustawodawcę.Trzeba tylko złożyc odpowiednie dokumenty.Jak kasa się należy to dostajesz i już. A imprezy kulturalne czy inwestycje typu nowa fontanna w mieście pod to nie podpadaja.
_________________
KONTROWERSYJNY->NIELUBIANY->POTĘPIANY->CZUJĘ SIĘ ŚWIETNIE!!!
Michałowi ze wsi.
 
hardcore punx


Dołączył: 03 Cze 2005
Posty: 228
Skąd: 3M
Płeć:
Wysłany: Pią 29 Maj, 2009   

kampfhundnr1 napisał/a:
hardcore punx napisał/a:
A może kasa poszłaby na dożywianie dzieci z ubogich rodzin?

Nie chcę zabierać głodnym pieniędzy czy jedzenia.Nawet gdybym chciał to jest to niemożliwe bo pewne dofinansowania sa zagwarantowane przez ustawodawcę.Trzeba tylko złożyc odpowiednie dokumenty.Jak kasa się należy to dostajesz i już. A imprezy kulturalne czy inwestycje typu nowa fontanna w mieście pod to nie podpadaja.


To mało wiesz o funkcjonowaniu samorządów. Mogą one przeznaczać pieniądze na różne cele, także takie które wymieniłem poprzednio.
_________________
www.diy3m.org
www.diy-fest.org
 
Mecenas
Mecewąsik


Dołączył: 30 Sie 2006
Posty: 3699
Płeć:
Wysłany: Pią 29 Maj, 2009   

owszem ale nie moga dowolnie przesuwać kwot z jednego celu na drugi, bo to jest zapisane w budżecie
_________________
Si Deus nobiscum, quis contra nos?
 
hardcore punx


Dołączył: 03 Cze 2005
Posty: 228
Skąd: 3M
Płeć:
Wysłany: Pią 29 Maj, 2009   

Mecenas napisał/a:
owszem ale nie moga dowolnie przesuwać kwot z jednego celu na drugi, bo to jest zapisane w budżecie


Masz oczywiście rację, tylko że czasem konstruuje się budżet pod kątem określonych imprez. Ale myślę, że można zakończyć ten offtop. Na koniec podkreślę tylko, że nie czepiam się tej konkretnej imprezy. Po prostu "wspólne dobro" dla którego pracuję ;) w moim odczuciu nie powinno obejmować m.in. sponsorowania za zabrane mi pieniądze żadnych wydarzeń o charakterze rozrywkowym.
_________________
www.diy3m.org
www.diy-fest.org
 
hardcore punx


Dołączył: 03 Cze 2005
Posty: 228
Skąd: 3M
Płeć:
Wysłany: Pią 29 Maj, 2009   

kampfhundnr1 napisał/a:
Dobra kończmy tą żenującą dyskusję bo ktoś tu się myli i napewno to nie jestem ja. Jeszcze nie słyszałem żeby np. MOPS nie sfinansował jakiemuś biednemu dziecku obiadów w szkole ,albo jakaś biedna rodzina nie dostała zasiłku bo samorząd przeznaczył pieniądze na jakąś imprę :crazy:


Widać logika nie jest Twoją mocną stroną więc nie potrafisz zrozumieć, że jeśli w budżecie rezerwuje się więcej pieniędzy na np. kulturę to jest ich mniej na np. pomoc społeczną. A pomocą społeczną w różnej formie zajmują się także samorządy, co powtarzam po raz kolejny, z nikła nadzieją, że wreszcie będziesz w stanie to zauważyć.
_________________
www.diy3m.org
www.diy-fest.org
 
kampfhundnr1


Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 313
Skąd: Międzybusz P.
Płeć:
Wysłany: Sob 30 Maj, 2009   

hardcore punx napisał/a:
w budżecie rezerwuje się więcej pieniędzy na np. kulturę to jest ich mniej na np. pomoc społeczną.


Za to Ty jesteś tak bystry że myślisz że jak uchwalają budżet to priorytetem są imprezy ?

A jak jest się biednym to już nie chce się pójść na imprezę ?

I jeśli bezrobotni punx robią koncert to mają go zrobić z pieniędzy które dostali jako zasiłek czy z pieniędzy na kulturę?

Życie jest trochę bardziej złożone niż Ci się wydaje.Przy pomocy jednotorowego myślenia świata nie zbawisz.
Ja też nie daje nikomu żadnej recepty na życie.Uważam że potrzebne są i zasiłki i imprezy. I pozwolę sobie przypomnieć że napisałem wyraźnie : jak ma się odbyć konkurs recytatorski jako wypełniacz programu to wolę w to miejsce koncert(ZA PIENIADZE NA WSPOMNIANY KONKURS REC.) a nie z pieniędzy dla biednych.
A jak myślisz że jeśli nie wezmę kasy na koncert to w przyszłym roku bedzie wiecej na zasiłki to muszę przyznać że jesteś naiwny jak dziecko albo jesteś wzorem zaufania do samorządowych urzędników.
Tak wiec według mojej logiki z którą mam problemy z jednej strony ufasz w dobrą wolę i szlachetność urzędasów a z drugiej twierdzisz że to złodzieje bo kradną twoje pieniążki.
Pora wyklarować swoje poglądy zamiast przeczyć samemu sobie.

A z drugiej strony to jakbyś przeznaczył na pomoc społeczną 100% budżetu to znając postawę roszczeniową zawodowych bezrobotnych to i tak będzie mało.

p.s Najczęsciej choć nie zawsze organizowanie imprez punkowych czy hc np. w domach kultury polega na użyczeniu przez MOK nieodpłatnie sali , jakiegoś sprzętu i trochę prądu. A że dom kultury twierdzi potem że był sponsorem imprezy to już jest sprawa uczciwości urzędników co w papierach napisali na temat kosztów imprezy.Znam temat od podszewki i wiem że nie na wszystko muszą mieć rachunki.
_________________
KONTROWERSYJNY->NIELUBIANY->POTĘPIANY->CZUJĘ SIĘ ŚWIETNIE!!!
Michałowi ze wsi.
 
r27


Dołączył: 19 Gru 2005
Posty: 321
Wysłany: Nie 31 Maj, 2009   

Cytat:
A z drugiej strony to jakbyś przeznaczył na pomoc społeczną 100% budżetu to znając postawę roszczeniową zawodowych bezrobotnych to i tak będzie mało.


a z trzeciej strony najlepiej nie zdzierać z ludzi tak wysokich podatków by się potem zastanawiać czy dawać menelom 400 euro co by je rozjebali w 2 dni czy dofinansować festiwal na którym młodzież będzie się darła "jebać system"
 
kampfhundnr1


Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 313
Skąd: Międzybusz P.
Płeć:
Wysłany: Nie 31 Maj, 2009   

Wszystko trzeba przemyśleć bo to mogą być jedni i ci sami ludzie. :jupi:

Może niech lepiej zostanie tak jak jest. Uczciwi i głupi niech pracują reszta niech wysysa system.
_________________
KONTROWERSYJNY->NIELUBIANY->POTĘPIANY->CZUJĘ SIĘ ŚWIETNIE!!!
Michałowi ze wsi.
 
Stanzberg
Dead Press


Dołączył: 12 Mar 2006
Posty: 5542
Płeć:
Wysłany: Pon 01 Cze, 2009   

Cytat:
Po prostu "wspólne dobro" dla którego pracuję w moim odczuciu nie powinno obejmować m.in. sponsorowania za zabrane mi pieniądze żadnych wydarzeń o charakterze rozrywkowym.
Czyli fest w Piasecznie wg Ciebie nie ma żadnej racji bytu w tym kształcie? :look:

Wykorzystanie publicznych pieniędzy do celów publicznych, takich jak otwarty festiwal jest jak dla mnie OK. Mają za te pieniądze tylko na okrągło remontować przystanki i malować krawężniki na zielono? :wink:
_________________
Projektowanie graficzne www.stanski.pl
 
rozwal
Operator Beczki Śmierci


Dołączył: 07 Lis 2003
Posty: 1545
Skąd: Kopenhaga
Płeć:
Wysłany: Pon 01 Cze, 2009   

kampfhundnr1: bardzo rozsadnie gadasz 8)
_________________
I am sitting with a philosopher in the garden; he says again and again “I know that that's a tree”, pointing to a tree that is near us.
Someone else arrives and hears this, and I tell him: “This fellow isn't insane. We are only doing philosophy.”

L. Wittgenstein
 
Stanzberg
Dead Press


Dołączył: 12 Mar 2006
Posty: 5542
Płeć:
Wysłany: Pon 01 Cze, 2009   

kampfhundnr1 napisał/a:
Uczciwi i głupi niech pracują reszta niech wysysa system.
Kiepsko, wychodzi na to, że jestem w jednym worku z głupimi. :bad:
_________________
Projektowanie graficzne www.stanski.pl
 
kampfhundnr1


Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 313
Skąd: Międzybusz P.
Płeć:
Wysłany: Pon 01 Cze, 2009   

Nie Ty jeden . :wink:

rozwal napisał/a:
bardzo rozsadnie gadasz
_________________


Staram się jak mogę :mrgreen:

Temat się rozbuchał trochę bo ktoś z pewnej kapeli palnął moim zdaniem głupotę.Kapela o radykalnym wizerunku można a nawet trzeba powiedzieć zaangażowanej ideologicznie.A to zobowiązuje :D
Znam trochę takich osób.Nie chcę tu wymieniać nazw kapel ale niektórzy z ich członków reprezentują tak skrajne poglądy :shock: że nie ma tam miejsca na zdrowy rozsądek.
Mam jednak cichą nadzieję że kapela która w wywiadzie mówi że biorąc zasiłek walczy z państwem robi sobie jaja tak jak inna kapela robi sobie jaja śpiewając o wjeżdżaniu między uda oschłych feministek.
Gorzej jak ktoś kto to czyta lub tego słucha bierze to na poważnie :?
_________________
KONTROWERSYJNY->NIELUBIANY->POTĘPIANY->CZUJĘ SIĘ ŚWIETNIE!!!
Michałowi ze wsi.
 
rozwal
Operator Beczki Śmierci


Dołączył: 07 Lis 2003
Posty: 1545
Skąd: Kopenhaga
Płeć:
Wysłany: Pon 01 Cze, 2009   

Cytat:
tak jak inna kapela robi sobie jaja śpiewając o wjeżdżaniu między uda oschłych feministek
kurwa, a od ladnych 6 lat praktykuje wytrwale :shock: :x
_________________
I am sitting with a philosopher in the garden; he says again and again “I know that that's a tree”, pointing to a tree that is near us.
Someone else arrives and hears this, and I tell him: “This fellow isn't insane. We are only doing philosophy.”

L. Wittgenstein
 
kampfhundnr1


Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 313
Skąd: Międzybusz P.
Płeć:
Wysłany: Pon 01 Cze, 2009   

rozwal napisał/a:
oschłych
:!: :?:
_________________
KONTROWERSYJNY->NIELUBIANY->POTĘPIANY->CZUJĘ SIĘ ŚWIETNIE!!!
Michałowi ze wsi.
 
rozwal
Operator Beczki Śmierci


Dołączył: 07 Lis 2003
Posty: 1545
Skąd: Kopenhaga
Płeć:
Wysłany: Pon 01 Cze, 2009   

tylko udaja :twisted:
_________________
I am sitting with a philosopher in the garden; he says again and again “I know that that's a tree”, pointing to a tree that is near us.
Someone else arrives and hears this, and I tell him: “This fellow isn't insane. We are only doing philosophy.”

L. Wittgenstein
 
hardcore punx


Dołączył: 03 Cze 2005
Posty: 228
Skąd: 3M
Płeć:
Wysłany: Pon 01 Cze, 2009   

Stanzberg napisał/a:
Cytat:
Po prostu "wspólne dobro" dla którego pracuję w moim odczuciu nie powinno obejmować m.in. sponsorowania za zabrane mi pieniądze żadnych wydarzeń o charakterze rozrywkowym.
Czyli fest w Piasecznie wg Ciebie nie ma żadnej racji bytu w tym kształcie? :look:

Wykorzystanie publicznych pieniędzy do celów publicznych, takich jak otwarty festiwal jest jak dla mnie OK. Mają za te pieniądze tylko na okrągło remontować przystanki i malować krawężniki na zielono? :wink:


Poza festem w Piasecznie muzyki hardcore/punk można posłuchać w wielu miejscach, do tego najczęściej na imprezach finansujących się samodzielnie. Jako osoba płacąca niemałe podatki jestem przeciwny wykorzystywaniu ich na finansowanie czyjejś rozrywki. Sprawa jest prosta: jesteś przeciwny (wysokim) podatkom to dajesz temu wyraz a nie legitymizujesz ten proceder ciesząc się, że ktoś rzucił Ci marny ochłap. :wink:
_________________
www.diy3m.org
www.diy-fest.org
 
kampfhundnr1


Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 313
Skąd: Międzybusz P.
Płeć:
Wysłany: Wto 02 Cze, 2009   

Pewnie chodzisz tylko do kin i teatrów niezależnych.etc.etc.
Nie oglądasz TV publicznej i nie słuchasz radia publicznego.
No i bojkotujesz publiczne biblioteki.
_________________
KONTROWERSYJNY->NIELUBIANY->POTĘPIANY->CZUJĘ SIĘ ŚWIETNIE!!!
Michałowi ze wsi.
 
Stanzberg
Dead Press


Dołączył: 12 Mar 2006
Posty: 5542
Płeć:
Wysłany: Wto 02 Cze, 2009   

hardcore punx napisał/a:
Poza festem w Piasecznie muzyki hardcore/punk można posłuchać w wielu miejscach, do tego najczęściej na imprezach finansujących się samodzielnie. Jako osoba płacąca niemałe podatki jestem przeciwny wykorzystywaniu ich na finansowanie czyjejś rozrywki. Sprawa jest prosta: jesteś przeciwny (wysokim) podatkom to dajesz temu wyraz a nie legitymizujesz ten proceder ciesząc się, że ktoś rzucił Ci marny ochłap. :wink:
Mam zupełnie inne podejście.
Oczywiście, można sobie protestować przeciwko wysokim, czy też w ogóle: podatkom. Ale od samego protestowania rzeczywistość nie zmienia się o 180°, i podatki nadal są płacone, i dalej dysponowane na różne cele.
Cóż więc szkodzi, żeby ich część (skoro i tak je płacimy), nie mogła zostać wykorzystana w takim celu, jaki sobie wyznaczymy. Wręcz uważam, że na poziomie samorządu powinno się angażować w różne przedsięwzięcia animacyjno-kulturowe na tyle, na ile to możliwe; dlatego, że władza samorządowa złożona z wąsatych panów radnych zazwyczaj średnio zna się na kulturze, natomiast organizmy oddolne i pozarządowe i owszem.
To nie jest żadna "legitymizacja procederu" tylko wykorzystanie aktualnych możliwości w słusznym celu. Jeśli jest ekipa która bez chodzenia na opresyjne kompromisy jest tak obrotna, że może to ogarnąć, to tylko lepiej.

Festiwale organizowane przy wsparciu środków miejskich odgrywają też niezłą rolę promocyjną dla punk rocka: to już nie jest jakiś tam na wpół zakamuflowany i niszowy Total DIY fest w ruinach, tylko również impreza dla mieszkańców.
Doskonałym przykładem udanego festu tego typu jest Legionowo Rock Festiwal, na który gwiazd pankroka przychodzą posłuchać mieszkańcy okolicznych bloków. I przekonują się, że ci panowie z irokezami nie przyszli tu walić kompotu i okradać staruszek, a ta muzyka to nie hałas dla opóźnionych.

Krótko mówiąc: wolę praktyczny realizm od biernego pustego pięknoduchostwa i idealistycznych, a przeładowanych hipokryzją teorii o "nieangażowaniu się w proceder" z jednej, a "ssaniu kasy systemu" - na własne potrzeby rzecz jasna - z drugiej.
_________________
Projektowanie graficzne www.stanski.pl
 
kampfhundnr1


Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 313
Skąd: Międzybusz P.
Płeć:
Wysłany: Wto 02 Cze, 2009   

Cytat:
Stanzberg


Swiete slowa. :!:
_________________
KONTROWERSYJNY->NIELUBIANY->POTĘPIANY->CZUJĘ SIĘ ŚWIETNIE!!!
Michałowi ze wsi.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  





© 2002-2013 PunkSerwis | All human rights reserved
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 12