PUNK FORUM » FAQ
» Statystyki
» Grupy
» Użytkownicy
» Szukaj
» Zaloguj
» Rejestracja


Poprzedni temat :: Następny temat
Młody punkowiec
Autor Wiadomość
Celudin

Dołączył: 07 Wrz 2016
Posty: 5
Płeć:
Wysłany: Śro 07 Wrz, 2016   Młody punkowiec

Cześć.
Od dawna bardzo się interesuję subkulturą punk. Uwielbiam chodzić na koncerty punkowe. Raz mi nawet przyszło na myśl, ubieranie się jak ów punk, lecz nie wiem czy mógłbym, ponieważ, punki przez swój wygląd pokazują bunt przeciw społeczeństwu ( to mi się bardzo podoba i popieram ), ale jest też sprawa ideologii punka, nie popieram jej całkowicie, chodzi mi o anarchie, o te całe bezprawie, dla mnie jest to głupie i nie popieram.
I tutaj pada pytanie, czy mógłbym być punkiem, ale po swojemu, żadnym anarchistą, nosić glany, ćwieki, irokeza, hasła "punks not dead"? I czy w samym byciu punkiem nie jest trochę pozerstwa przez sam wygląd? Czy bliżej mi do zwykłego metalowca. Szanuję tą subkulturę i nie chcę, być takim kinderpunkiem/pozerem.
 
spaf_antynazi

Dołączył: 06 Sie 2006
Posty: 709
Skąd: DDZ
Płeć:
Wysłany: Czw 08 Wrz, 2016   

A ile Ty chłopie masz lat :?:
 
Celudin

Dołączył: 07 Wrz 2016
Posty: 5
Płeć:
Wysłany: Czw 08 Wrz, 2016   

16 lat. Mam kolegę i koleżankę, którzy są z tego samego wieku i już się prezentują jako takie anarcho-punki. Ale nie rozumiem co wiek ma do rzeczy. Przecież, jak czytałem, Kinderpunkiem można być nawet w wieku 30 lat! :D
 
spaf_antynazi

Dołączył: 06 Sie 2006
Posty: 709
Skąd: DDZ
Płeć:
Wysłany: Pią 09 Wrz, 2016   

Jesteś w takim wieku, ze co byś nie robił to i tak będziesz kinderPunkiem :)
 
Celudin

Dołączył: 07 Wrz 2016
Posty: 5
Płeć:
Wysłany: Pią 09 Wrz, 2016   

Pierwszy raz słyszę taką opinię, ale jeśli tak mówisz to pewnie tak jest. :P
Najgorsze jest przejmowanie się opinią innych. Niech se mówią kinderpunk, chyba ważne, że będę kim chce, czyż nie? Ale jeszcze to przemyślę.
 
spaf_antynazi

Dołączył: 06 Sie 2006
Posty: 709
Skąd: DDZ
Płeć:
Wysłany: Pią 09 Wrz, 2016   

Dokładnie :old: Musisz znać swoją wartość !!!
 
Celudin

Dołączył: 07 Wrz 2016
Posty: 5
Płeć:
Wysłany: Pią 09 Wrz, 2016   

Dzięki wielkie.
Przy większości tematów takich "kinderpunków" jak ja, spodziewałem się wyśmiania, a tu ci taki zonk! :D
 
spaf_antynazi

Dołączył: 06 Sie 2006
Posty: 709
Skąd: DDZ
Płeć:
Wysłany: Sob 10 Wrz, 2016   

Kiedyś tutaj tak było na tym forum jak piszesz.... I tak mi się wydaje, że jest to jeden z powodów dlaczego to forum już nie jest tak popularne jak kiedyś.
 
Celudin

Dołączył: 07 Wrz 2016
Posty: 5
Płeć:
Wysłany: Sob 10 Wrz, 2016   

Też mi się wydaje, że jednym z czynników przez które te forum nie jest już tak popularne, jest to, że po prostu subkultura Punk powoli upada. Nie wiem jak było w tych latach 80. ale z wypowiedzi ludzi żyjących w tamtych czasach wynika, że Punk był czymś sporym, nie to co dziś. W mieście nieopodal mnie tak naprawdę znam tylko 3 punkowców na 30000 mieszkańców.
Ogólnie, w punku chodzi o bunt, kiedyś ten bunt był potrzebny i był uargumentowany, chodzi mi o te czasy PRL-u które znam tylko z opowiadań.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  





© 2002-2013 PunkSerwis | All human rights reserved
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 12