PUNK FORUM » FAQ
» Statystyki
» Grupy
» Użytkownicy
» Szukaj
» Zaloguj
» Rejestracja

Poprzedni temat :: Następny temat
serwisy informarcyjne a szukanie sensacji
Autor Wiadomość
rozwal
Operator Beczki Śmierci


Dołączył: 07 Lis 2003
Posty: 1545
Skąd: Kopenhaga
Płeć:
Wysłany: Śro 20 Maj, 2009   

Cytat:
Ludzie myślą, że jak coś jest napisane w gazecie to tak musi być. Bo przecież tam bzdur i kłamstw nie pisaliby.
jak do tej pory wszyscy na tym forum zgodnie twierdza, ze same bzdury na serwisach informacyjnych sa, moi wszyscy znajomi uwazaja to samo. wiec wydaje mi sie, ze pisza te bzdury niezaleznie od tego, czy ludzie w nie wierza czy nie. bo badz co badz czesto wchodze w te bzdury z nadzieja, ze jednak tym razem to mniejsza bzdura i tytul artykulu ma cos wspolnego z trescia, i dzieki temu oni dostaja sporo wiecej kasy za reklamy u gory strony.
Cytat:
No i ciotka później sie ze mna kłoci, że na miejscu zginely 2 osoby BO TAK PISAŁO W GAZCIE (chuj z tym, że ja byłem i widziałem na własne oczy).
jak np. byla wojna gruzji z rosja, to ja zdania sobie nie wyrobilem na ten temat, bo cholera wie, co tam naprawde sie dzialo, i poki na wlasne oczy bym nie zobaczyl, to bym nie mial zdania.
_________________
I am sitting with a philosopher in the garden; he says again and again “I know that that's a tree”, pointing to a tree that is near us.
Someone else arrives and hears this, and I tell him: “This fellow isn't insane. We are only doing philosophy.”

L. Wittgenstein
 
Mecenas
Mecewąsik


Dołączył: 30 Sie 2006
Posty: 3699
Płeć:
Wysłany: Śro 20 Maj, 2009   

takich wydzarzen jak wojna w gruzji nie rozpatruje się abstrahując od poglądów politycznych, (zresztą ja uważam że nie ma czegoś takiego jak "prawda obiektywna")
gazeta/tv/radio to lansowały wersje zdarzeń wg naczlenego redaktora, który najcześciej jest zalezny od innych
_________________
Si Deus nobiscum, quis contra nos?
 
Ryszard

Dołączył: 08 Mar 2008
Posty: 1598
Skąd: Wrocław
Płeć:
Wysłany: Śro 20 Maj, 2009   

Rozwal napisał/a:
jak do tej pory wszyscy na tym forum zgodnie twierdza, ze same bzdury na serwisach informacyjnych sa, moi wszyscy znajomi uwazaja to samo.

To dowodzi tylko i wyłącznie tego, że obracasz się w specyficznym kręgu znajomych. Nie znam nikogo kto głosował na Samoobronę, a przecież miała w szczytowych momentach ponad 11% poparcia. Po prostu nie należy wyciągać zbyt daleko idących wniosków na podstawie własnych doświadczeń i obserwacji najbliższego otoczenia; ze statystycznego punktu widzenia to wręcz bezwartościowe rozważania.
_________________
nie umiemy się bawić w dyskotece
 
kampfhundnr1


Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 313
Skąd: Międzybusz P.
Płeć:
Wysłany: Śro 20 Maj, 2009   

Ryszard napisał/a:
Nie znam nikogo kto głosował na Samoobronę, a przecież miała w szczytowych momentach ponad 11% poparcia.

Był czas że według sondaży okolo 30 % to było jak była drugą siłą polityczną w kraju. Ech co to były za czasy :mrgreen:
_________________
KONTROWERSYJNY->NIELUBIANY->POTĘPIANY->CZUJĘ SIĘ ŚWIETNIE!!!
Michałowi ze wsi.
 
QkiZ


Dołączył: 14 Cze 2005
Posty: 1871
Skąd: WWa
Płeć:
Wysłany: Śro 20 Maj, 2009   

rozwal napisał/a:
jak np. byla wojna gruzji z rosja, to ja zdania sobie nie wyrobilem na ten temat, bo cholera wie, co tam naprawde sie dzialo, i poki na wlasne oczy bym nie zobaczyl, to bym nie mial zdania.

biorąc podobne przypadki z historii, prawdę obiektywną można wyłuskać z między wierszy.
Mecenas napisał/a:
(zresztą ja uważam że nie ma czegoś takiego jak "prawda obiektywna")

suche fakty bez żadnego komentarza ani interpretacji można nazwać obiektywnymi. gorzej jak gazeta dokonuje manipulacji, przez przesianie nieodpowiednich informacji
_________________

 
Mecenas
Mecewąsik


Dołączył: 30 Sie 2006
Posty: 3699
Płeć:
Wysłany: Śro 20 Maj, 2009   

wystarczy że gazeta czy tv uzyje słowa o pewnym zabarwieniu i juz odbiorca takiej informacji nie otrzyma suchego faktu
_________________
Si Deus nobiscum, quis contra nos?
 
Pazzo


Dołączył: 03 Kwi 2008
Posty: 221
Skąd: Częstochowa
Płeć:
Wysłany: Śro 20 Maj, 2009   

rozwal napisał/a:
jak do tej pory wszyscy na tym forum zgodnie twierdza, ze same bzdury na serwisach informacyjnych sa, moi wszyscy znajomi uwazaja to samo. wiec wydaje mi sie, ze pisza te bzdury niezaleznie od tego, czy ludzie w nie wierza czy nie. bo badz co badz czesto wchodze w te bzdury z nadzieja, ze jednak tym razem to mniejsza bzdura i tytul artykulu ma cos wspolnego z trescia, i dzieki temu oni dostaja sporo wiecej kasy za reklamy u gory strony.


Ryszard juz dobrze powiedział, że obracasz sie po prostu w specyficznym kręgu znajomych. Wśród moich znajomych większośc nie ufa bezgranicznie mediom. Ale wystarczy pojechać na jakąś impreze rodzinną to jest już co innego (przynajmniej u mnie:) ) Generalnie pokolenie wcześniejsze wierzy w to co mówia/pisza dziennikarze. Nie wiem czemu. Możę przez brak wyobraźni, brak umiejętności samodzielnego myślenia. Może to pozostały efekt propagandy, komunizmu w latach wcześniejszych?
_________________
Nigdy nie dyskutuj z idiotą, najpierw sprowadzi Cie do swojego poziomu a poźniej pokona doświadczeniem.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  





© 2002-2013 PunkSerwis | All human rights reserved
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 13