PUNK FORUM » FAQ
» Statystyki
» Grupy
» Użytkownicy
» Szukaj
» Zaloguj
» Rejestracja

Poprzedni temat :: Następny temat
Windows Vista
Autor Wiadomość
Rocky

Dołączył: 16 Lis 2003
Posty: 23
Płeć:
Wysłany: Czw 22 Maj, 2008   

i przyszedł czas na mnie, przesiadłem się na Viste, zachwycony z tego powodu nie jestem, ale co zrobić jak nie można znaleźć sterowników do dźwięku pod xp do nowego kompa 8)
_________________
https://filmowy.pl
 
Zonix

Dołączył: 07 Mar 2007
Posty: 3
Skąd: Warszawa
Płeć:
Wysłany: Wto 23 Gru, 2008   

Vista jest do dupy jeśli mamy ją zainstalować na starszym sprzęcie, często jak ktoś zauważył brakuje sterowników. Natomiast jeśli komp od nowości miał zainstalowaną Vistę powinno być wszystko Ok. Więc jeśli ktoś ma starszego Windowsa i wszystko działa znośnie radził bym nie eksperymentować i zostawić tak jak jest, tak samo jeśli ktoś ma na nowym kompie preinstalowaną Vistę radził bym przy niej zostać. Ogólnie Windowsy to bardzo dobre systemy dla ludzi nie lubiących eksperymentów i mających kasę na licencje lub których nie obchodzi czy system jest legalny czy nie.
A dla tych co lubią eksperymentować polecam Linux/Unix, nic nie stoi przecież na przeszkodzie by mieć na kompie dwa systemy, a jak komp jest nie najgorszy można mieć na raz odpalonych kilka systemów. Poza tym nie ma już takiego bólu z ich używaniem i tak teraz używa się głównie przeglądarek i komunikatorów ewentualnie czegoś do poczty plus jakiś pakiet biurowy a to jest na każdym OS.
Używanie innych systemów jest ważne ponieważ masa ludzi jest tak przyzwyczajona do produktów MS że nie potrafi nawet kalkulatora na innym OS, a za to się płaci i nie oszuka sie MS instalując pirata w domu bo we wszystkich urzędach, szkołach jest MS a nie musi...
_________________
Ostatnio zmieniony przez Zonix Czw 25 Gru, 2008, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
QkiZ


Dołączył: 14 Cze 2005
Posty: 1871
Skąd: WWa
Płeć:
Wysłany: Śro 24 Gru, 2008   

Zonix napisał/a:
jak komp jest nie najgorszy można mieć na raz odpalonych kilka systemów

dodaj że przez wirtualizację
co do Linuksa: sam używam Ubuntu na swoim laptopie z pełnym zadowoleniem. co chce osiągnąć to robię i mam dużą swobodę w konfigurowaniu oraz maksymalną funkcjonalność. kiedyś słyszałem zarzuty pod adresem Linuksa że malo sterowników jest. nie spotkałem się z urządzeniem, które nie byłoby wykryte przez moje Ubuntu. kiedy instalowałem xpka, później vistę na laptopie musiałem wachlować płytą ze sterownikami aby wszystko chodziło (kamerka, czytnik kart, karta grafiki i dźwięku, wifi) a kiedy instalowałem linuksa nie musiałem nic robić. po instalacji mogłem w pełni zarządzać sprzętem.
_________________

 
gooy


Dołączył: 12 Sty 2004
Posty: 1389
Skąd: Freistaat Sachsen
Płeć:
Wysłany: Czw 25 Gru, 2008   

od czasow SP1 vista nie jest az tak tragiczna i juz jakos specjalnie powodow do narzekania mi nie daje. jedyna sensowna alternatywa dla visty to win server 2008, bo linuch z powodu nie dzialajacego oprogramowania odpada.
_________________
Brains :!:
 
 
Zonix

Dołączył: 07 Mar 2007
Posty: 3
Skąd: Warszawa
Płeć:
Wysłany: Czw 25 Gru, 2008   

QkiZ napisał/a:
Zonix napisał/a:
jak komp jest nie najgorszy można mieć na raz odpalonych kilka systemów

dodaj że przez wirtualizację
co do Linuksa: sam używam Ubuntu na swoim laptopie z pełnym zadowoleniem. co chce osiągnąć to robię i mam dużą swobodę w konfigurowaniu oraz maksymalną funkcjonalność. kiedyś słyszałem zarzuty pod adresem Linuksa że malo sterowników jest. nie spotkałem się z urządzeniem, które nie byłoby wykryte przez moje Ubuntu. kiedy instalowałem xpka, później vistę na laptopie musiałem wachlować płytą ze sterownikami aby wszystko chodziło (kamerka, czytnik kart, karta grafiki i dźwięku, wifi) a kiedy instalowałem linuksa nie musiałem nic robić. po instalacji mogłem w pełni zarządzać sprzętem.


To chyba oczywiste że przez wirtualizacje. Jest kilka programów które sobie z tym całkiem dobrze radzą.
Co do sterowników to też słyszałem że Ubuntu ma niezłe wsparcie i nie ma z tym problemów. Ja niestety ostatnio instalowałem Solarisa 10 i poległ na sterownikach do karty sieciowej :evil: co jednak nie pozwoliło mi się z tym OS zaprzyjaźnić. Podobno OpenSolaris 2008.11 już ma ich więcej więc jak będę miał kilka wolnych godzin to z nim powalczę.

gooy napisał/a:
od czasow SP1 vista nie jest az tak tragiczna i juz jakos specjalnie powodow do narzekania mi nie daje. jedyna sensowna alternatywa dla visty to win server 2008, bo linuch z powodu nie dzialajacego oprogramowania odpada.


Win 2008 to raczej tani nie jest, zresztą nie jest to system do domu.
_________________
 
 
gooy


Dołączył: 12 Sty 2004
Posty: 1389
Skąd: Freistaat Sachsen
Płeć:
Wysłany: Czw 25 Gru, 2008   

Zonix napisał/a:
Win 2008 to raczej tani nie jest, zresztą nie jest to system do domu.

no tani nie jest. ja mialem szczescie dorwac pare licencji za darmo z uczelni. a zawsze mozna tez po prostu olac oryginalnosc.
a jest to idealny system do domu, o ile sie go przerobi na workstation, tak samo jak win server 2003 byl duzo lepszy od xp.
_________________
Brains :!:
 
 
Zonix

Dołączył: 07 Mar 2007
Posty: 3
Skąd: Warszawa
Płeć:
Wysłany: Pią 26 Gru, 2008   

gooy napisał/a:
a jest to idealny system do domu, o ile sie go przerobi na workstation, tak samo jak win server 2003 byl duzo lepszy od xp.


A jak sobie to radzi z DirectX? W Win2k były problemy
_________________
 
 
gooy


Dołączył: 12 Sty 2004
Posty: 1389
Skąd: Freistaat Sachsen
Płeć:
Wysłany: Pią 26 Gru, 2008   

testow porownawczych z vista nie robilem, ale gry dzialaja. czeba tylko dograc gameux.dll czy jakos tak.
_________________
Brains :!:
 
 
QkiZ


Dołączył: 14 Cze 2005
Posty: 1871
Skąd: WWa
Płeć:
Wysłany: Sob 03 Sty, 2009   

gooy napisał/a:
bo linuch z powodu nie dzialajacego oprogramowania odpada.

czyli :?: bo ja jakoś nie zauważyłem żeby coś nie działało. bardziej szczegółowo pisz.
Zonix napisał/a:
Co do sterowników to też słyszałem że Ubuntu ma niezłe wsparcie i nie ma z tym problemów.

no to fakt. nie miałem sytaucji aby mi nie wykrył jakiegoś sprzętu. a podłączałem różnej maści adaptery, urządzenia, kable usb i wszystko wykrywał.
_________________

 
gooy


Dołączył: 12 Sty 2004
Posty: 1389
Skąd: Freistaat Sachsen
Płeć:
Wysłany: Sob 03 Sty, 2009   

QkiZ napisał/a:
czyli :?: bo ja jakoś nie zauważyłem żeby coś nie działało. bardziej szczegółowo pisz.

caly pakiet adobe creative suite nie dziala. no chyba, ze mnie cos ominelo, bo sie przestalem tym interesowac z jakies 1,5 roku temu, ale mysle, ze jakby nagle adobe zrobil wersje swojego oprogramowania na linucha to bylaby to wiadomosc na skale swiatowa.
no i oczywiscie jak ktos lubi pograc w gry, to linuch tez odpada (z malymi wyjatkami).

wiadomo, ze to wszystko to wina tworcow danego oprogramowania, a nie samego linuxa, no ale dla uzytkownika to w zasadzie zadna roznica.
_________________
Brains :!:
 
 
QkiZ


Dołączył: 14 Cze 2005
Posty: 1871
Skąd: WWa
Płeć:
Wysłany: Pon 05 Sty, 2009   

gooy napisał/a:
adobe creative suite nie dziala

a to nie jest na windows'a :?: z tego co wiem adobe wydał acrobat reader'a na linuksa, ale ja korzystam evince. z tego co wiem przy odrobinie cierpliwości da się zainstalować photoshop'a i dreamweaver'a. co do gier. sporo da się odpalić, po zainstalowaniu directx 9.0 na wine. dobre są pakiety w stylu playonlinux, winedoors które ułatwiają instalację gier (i nie tylko) na tym systemie.
_________________

 
gooy


Dołączył: 12 Sty 2004
Posty: 1389
Skąd: Freistaat Sachsen
Płeć:
Wysłany: Pon 05 Sty, 2009   

QkiZ napisał/a:
. z tego co wiem przy odrobinie cierpliwości da się zainstalować photoshop'a i dreamweaver'a.

czyli nie dziala. a odrobina cierpliwosci oznacza, ze moze i ruszy, ale nie na kazdym komputerze i nie zawsze przy identycznych ustawieniach.no i zwykle sie okazuje, ze jesli nawet dziala, to tylko wersja sprzed 5 lat.
zreszta ps i dreamweaver to tylko ułamek pakietu.

prawda jest taka, ze wspomniane oprogramowanie adobe bedace tzw industrial standard NIE DZIAŁA pod linuksem. przypadki w ktorych dziala bezproblemowo, sa zdecydowanie rzadsze od tych, gdzie nie dziala w ogole, albo wymaga intensywnego rycia w systemie.
_________________
Brains :!:
 
 
QkiZ


Dołączył: 14 Cze 2005
Posty: 1871
Skąd: WWa
Płeć:
Wysłany: Wto 06 Sty, 2009   

nie posiadam całego pakietu więc więcej nie mogę sie wypowiedzieć w tym temacie. mam tyko photoshop'a, ale z ciekawości spróbuje go sam zainstalować.
_________________

 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  





© 2002-2013 PunkSerwis | All human rights reserved
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 12