l> -=PunkSerwis.org=-

Zbeer - Tam gdzie kończy się ulica

Formacja Zbeer jest jedną z czołowych grup Streetpunkowych w Polsce. Na albumie "Tam gdzie kończy się ulica" chłopaki prezentują pełnię swoich możliwości dając nam dawkę solidnych, ulicznych przyśpiewek.

Płyta utrzymuje ogólnie równy poziom, lecz zdarzają się utwory słabsze, jak i te wybijające się ponad resztę... Utworem otwierającym jest "Tylko ja" nawołujące do ulicznej zabawy. Jest to udane wprowadzenie do klimatu płyty. Kolejnym utworem jest piosenka tytułowa. Świetny tekst traktujący o miłości pary kloszardów i duża melodyjność czynią z "Tam gdzie kończy się ulica" jeden z najlepszych songów na albumie. "Uliczny klan" podtrzymuje znakomity poziom poprzedzającej go piosenki. Następnie przeróbka znanego hitu lat osiemdziesiątych "Słodkiego, miłego życia". Kolejne utwory utrzymują równy poziom. Wybijają się piosenki "Bezpieczny seks", "Rebelia" i "Komercja". Płytę wieńczy świetny "Bootboy". Czuć w nim tą urokliwą prostotę i zadziorność.

Album "Tam gdzie kończy się ulica" polecam wszystkim słuchaczom szukającym alternatywy dla The Analogs. Płyta brzmi świeżo i dynamicznie. A przecież o to w dobrym Streetpunku chodzi...Spis utworów:
1. Tylko ja
2. Tam gdzie kończy się ulica
3. Uliczny klan
4. Słodkiego, miłego życia
5. Rock'n'roll
6. Zbeer
7. England belongs to me
8. Bezpieczny sex
9. Skinhead girl
10. Rebelia
11. '77
12. Komercja
13. Bootboy

cky2k