STRACONY / VIA MEDIA split CD

Na płycie znajduje się 18 kawałków utrzymanych w klimatach punkowych. Składają się na nie numery 2 znanych kapel a raczej jednej bardzo znanej i jednej mniej. Tą pierwszą jest zespół Stracony którego raczej przedstawiać nie trzeba. Powstał w roku 1992 w Kołobrzegu, jest żywą legendą polskiej sceny punk rockowej. Wydawał m.in. w USA i Japonii. Peace punkowe klimaty są słyszalne już od pierwszych akordów. W muzyce można się doszukać inspiracji zespołami ery crass. Głośne wykrzyczane teksty poruszające tematy zarówno społeczno - polityczne np. "Średniowiecze nadal trwa i nikt nie jest w stanie tego zatrzymać,/

w chwili gdy poczuje pieniążek będę gotowy na wszystko./potrafię sprzedać wszystko co ma, by usłyszeć szelest kilku papierków./jestem też pewien, że potrafiłbym zabić, byle by ktoś za to zapłacił./Kasa, kasa, kasa." jak i tematy osobiste, tj."jeszcze mógł bym coś zrobić,/więc dlaczego nie mogę się podnieść,/jeszcze mógłbym czegoś dokonać,/a leżę bez ruchu na ziemi."

Drugą kapelą znajdującą się na płycie jest Via Media. Jest to nowy projekt gitarzysty Straconego - muzyka i wokal są tu wyraźnie ostrzejsze i bardziej punkowe. Tekst poruszają podobną tematykę jak w przypadku Straconego czyli jest to problematyka polityczno - społeczna, np."Wszędzie latają kule i płynie krew./Dlaczego tylko ofiary w Ameryce/ Tak bardzo Cię poruszyły?/Dlaczego?/Czy kult Ameryki zaszedł aż tak daleko?" i problemy osobiste np."moja własna niedoskonałość/nie na moje życzenie lecz na czyje podobieństwo/ nieposkromione nieokiełznane."

Jeśli chodzi o samo nagranie jakościowo nie zachwyca momentami pojawiają się "szumy" no ale w końcu to punk rock więc nie należy być zbyt wymagającym - ma być prosto, głośno i dynamicznie - tak właśnie jest.

Agata