PESD - POLitiKäRePOizONeKURVvae

PESD to studyjny projekt dwóch legend polskiego punk - rocka - Jarka Smaka vel Smoku - ex-gitarzysty Post Regimentu i Falarek Band. Smoku jest także "dźwiękowym opiekunem" kapel nagrywających w studiu Złota Skała (współpracował m.in. z Post Regimentem, Aliansami czy Światem Czarownic). Drugą znakomitością jest Amoniak - wokalista zespołu Tragedia.

Już przed przesłuchaniem 14 kawałków znajdujących się na płycie o skomplikowanym ;-) tytule "POLitiKäRePOizONeKURVvae" można się domyślić że że będzie to coś wartego uwagi i faktycznie tak jest. Od pierwszych akordów usłyszeć można typowe dla Smoka ciężkie i ostre brzmienie - odwołujące się do twórczości Post Regimentu. Wokal Amoniaka dodaje płycie "siekierowo - xennowego" brzmienia co w całości daje niesamowity efekt.

W dźwiękowej warstwie doszukać się można "efektów" nie co odbiegających od typowej punkowej stylistyki ale akurat w tym wypadku dodaje to tylko płycie uroku. Dzięki temu muzyka nie jest na poziomie 3 akordów i można się nią cieszyć podczas słuchania. W kawałku "Pustynie" dosłuchać się można nawet dźwięków skrzypiec co normalne dla tego typu produkcji nie jest. Ciekawe mocne teksty i dobrze zrobiona warstwa dźwiękowa (co nie jest często spotykane)sprawiają że płyty chce się słuchać - szczególnie jeśli ktoś jest miłośnikiem punka lat 80.

Agata