Nowy Świat " Nowy Świat"

"Nowy Świat powstał w 1997 roku żeby grać punk rocka 77 w czystej postaci i pić raczej wino niż piwo. Nasze teksty opowiadają o relacjach damsko-męskich i Warszawie, a szczególnie naszej dzielnicy - Żoliborzu" - tak o sobie piszą muzycy warszawskiej kapeli, przez której skład przewinęło się kilku znanych w warszawskim środowisku muzyków, m. in. lider Partii i Komet Lesław, którego utwory także znalazły się na debiutanckiej płycie zespołu. Obecny skład zespołu to Dedi - bębny, Słowik - głos,chórki, Smalec - gitara,chórki,Smoła - bas,chórki.

Na płycie znajduje się 16 szybkich, przebojowy kawałków w styli brytyjskich i polskich klasyków gatunku punk rocka. Teksty skupiają się głównie na codziennym życiu w dużym mieście, o życiu w Warszawie (".gdzie lód nieba tnie Pałac Kultury/./W moim mieście bloki biegają,/w zielonej trawie się układają/Stoję pod blokiem i to jest mój blok,/z butelką wchodzę w gwieździstą noc") i dziewczynach ("W metrze w szybie się odbija/wielkomiejska dziewczyna.")

Samej płycie i muzyce znajdującej się na niej nic zarzucić nie mogę jednak mi osobiście do gustu nie przypadła. Nie jest zła, nawet godna polecenia, ale płytę przesłuchałam kilkanaście razy i to starczy mi na długi czas.

Agata