l> -=PunkSerwis.org=-

KSU - Ustrzyki

Następna, druga z kolei płyta zespołu z Bieszczad KSU. Materiał został wydany na przełomie roku 1989 i 1990 w studiu Tonpres pod tytułem "Ustrzyki" przez następujące wydawnictwa: Polton, Silverton, Kopalnia, Melissa. Podczas nagrywania kawałków zespół nie zmienił składu od czasu wydania wcześniejszej płyty, tak wiec dalej tworzyli go: Siczka, Dżordż, Tuptuś.

Z tą płytą związana jest pewna afera, która została spowodowana "zaangarzowaniem" zespołu w nagrywanie teledysku, co umożliwiła wtedy zespołowi A.I.A. (Agencja Impresaryjna Aktorów). Klip nie został ostatecznie nakręcony jako, że na nagranie zgłosił sie jedynie Dżordż. W tym czasie Siczka postanowił zabawiać sie w górach ze znajomymi prostytutkami, a Tutpuś wybrał alternatywę grania nad zalewem solińskim. Efektem tej afery jest nie tylko zamieszanie wokól zespołu, ale także decyzja Dżordża o odejsciu z kapeli. W jego miejsce wstępuje Kukuś. W skład materiału zgromadzonego na płycie wchodzi 13 kawałków (tyle samo co na wcześniejszym albumie KSU- Pod Prąd). Muzyka i teksy mają podobny charakter do utworów wydanych wczesniej. Prosty przekaz i nieskomplikowane melodie sprawiają, że łatwo zostają one w głowie.

Od razu można się domyślić, że natchnieniem do napisania tekstów piosenek często stały się po prostu zwykłe spostrzeżenia z życia. Do najciekawszych utworów z tej płyty, moim zdaniem zdecydowanie można zaliczyć takie utwory jak: "Nocne kroki", "Pokolenie '80", czy też kawałek pod tym samym tytułem co nazwa płyty. Warto wspomnieć, że linia melodyjna utworu, o którym teraz jest mowa jest zaczerpnięta z repertuaru zespołu Sex Pistols. Tak wiec "Ustrzyki" są polską wersją utworu Pistolsów pod tytułem "Subsmission". Moim zdaniem KSU pokazało co potrafi pierwszą płytą i przez to "Ustrzyki" pozostawiły we mnie mały niedosyt. Oczywiście jest to materiał, który można polecić osobie spragnionej szybkiego, punkowego grania, aczkolwiek brakuje na nim czegoś, co pozwoliłoby nazwać ten album kontynuacją formy KSU. Mimo to warto zapoznać się z całą twórczością zespołu "z pięknego miasta w samych górach..." choćby tylko po to, żeby wyrobić sobie własne zdanie na ten temat.Spis utworów:
1.Hej! To Znowu My
2.Pokolenie '80
3.To Jest To- Mój Świat
4.Nocne Kroki
5.Ucieczka W XX Wiek
6.Moje Oczy
7.Obywatel
8.Ustrzyki
9.Igła I Mak
10.Prowokacje
11.Cela 51
12.Wrogie Reakcje
13.Amen

Wrona
www.onlyrock.of.pl