l> -=PunkSerwis.org=-

Ga-Ga - Reinkarnacja

GaGa - Zespół ten powstał wiosną 1991 roku w miasteczku "Jawor". Kapela założona została przez Mirosława "Smalca" Malca (wokal, gitara), Piotra "Brodę" Wotyńca (perkusja) oraz Piotra "Piętkę" Dobosza (Bass). Zespół ten jest charakterystyczny ponieważ łączy muzykę Punkową z filozofią Hare Krischna. Swój pierwszy sukces kapela odniosła zwyciężając konkurs na Jarocińskim festiwalu w 1992 roku.

Dwa lata póżniej w zespole doszło do radykalnych zmian. Z zespołu odeszli Piotr Wotyńec oraz Piotr Dobosz, a w ich miejsce wskoczyli Rafał Jankiewicz (bass) i Leszek Skrzypulec (perkusja). I w tym składzie w 1995 roku, powstał nowy - następny z kolei album pod tytułową nazwą "Reinkarnacja". W skład płyty wchodzi łącznie 12 utworów. Krążek pod względem tekstowym jak i muzycznym stoi na dobrym poziomie. Także wokalnie "Smalec" świetnie sobie radzi. Jego głos jest wzniosły i przy tym bardzo wyrazisty. Krążek charakteryzuje się dynamicznymi i żywiołowymi utworami oraz świetnymi tekstami, które jak na Punkowa kapelę przystało, zagrzewają do walki z otaczajacą nas ze wsząd korupcją i zakłamaniem, teksty zaprawiane są także szczyptą wiary, są po części uduchowione co można zauważyć w takich utworach jak : "Źródłem życia jest życie", "Koło Samsary", "Święte imię". Na płycie oprócz dymamicznych i energicznych kawałków można się dopatrzeć bardziej spokojniejszych i łagodniejszych utwórów jakimi są między innymi: "W świecie iluzji", "Święte imie" jak i "Ósmy dzień tygodnia" - w którym "Smalec" wprowadza elementy rapu co fajnie urozmaica całość, i daje słuchaczowi chwile odpoczynku.

"Reinkarnacja" nie odbiega prawie wcale stylem od swojego poprzednika, płyty "Rebelia". Muzycy cały czas podążali tym samym tropem, nie wcielając w album nowych rozwiązań jeśli chodzi o brzmienie jak i o teksty. Zagarneli sobie swoją solodnością twórczą spore grono fanów i pozostali jedną z lepszych kapel tego nurtu muzycznego. Podsumowując : Płyta "Reinkarnacja jest chyba najlepszym albumem formacji "GaGa", a zarazem najgorszym ponieważ nie odniosła ona sukcesu medialnego, a nakład płytowy sprzedał się słabo. Płytwa jest warta polecenia chociażby dlatego iż na polskim rynku muzycznym trudno znaleść coś brzmiejącego podobnie. 12 utworów zawartych na krązku daje nam ponad 45 minut mile spędzonego czasu. Album ten powinien ozdabiać kolekcje płytową każdego miłośnika Punk Rocka. Jeszcze raz gorąco polecam.Spis utworów:
01.Jesteś Duszą
02.Monopole (Alkohole)
03.Poznaj prawdziwy cel życia
04.Źródłem życia jest życie
05.Alkohol i mięso
06.Kali Yuga
07.Powróćmy do światła
08.Koło Samsary
09.W świecie iluzji
10.Wydostać się z...
11.Ósmy dzień tygodnia
12.Święte imię

Koniu