Bang Bang "Rozdarcie"

Album "Rozdarcie" jest pierwszym oficjalnym wydawnictwem tej grupy, którą można śmiało sklasyfikować w kategoriach weteranów krajowej sceny punk. Zespół wykonuje przebojowy punk 77 w starym stylu podlany rock'n'rollem, znany jest już m.in. z wydawanych własnym sumptem płyt demo, z płyty dołączonej do pisma Garaż oraz składanki "Prowadź mnie ulico".

Bang Bang istnieje od 1989 r. Pierwszy skład zespoły tworzyli: Mucha-wokal, Rogu- bas, Forma-gitara i Mieciu- perka. W 1990 r. Do kapeli dołączyła Lidka jako drugi wokal. Rok później zmienia się perkusista Miecia zastępuje Przemek. W tym składzie zespół zagrał niezliczoną ilość koncertów w całej Polsce, nagrał trzy kasety demo oraz dwa teledyski.

Na jakiś czas drogi członków zespołu rozeszły się. W 2000 r. kapela wznowiła działalność. Obecny skład tworzą: Tadeusz - perkusja, wokal, Rogu - bas, wokal i Japa - gitara i wokal.

Nowy materiał to 14 prostych i szybkich kawałków utrzymanych w typowych dla zespołu klimatach punka 77 z domieszką rock'n'rolla. Teksty są bliskie każdemu z nasz, nie ma tam polityki, anarchii i utopii, ale jest codzienne szare życie - wszechogarniające codzienność wielu ludzi gry komputerowe ("Komputerowe gry/a w środku Ty/nie martwisz się, że zginiesz/masz jeszcze tysiąc żyć.),zdrada ("minął tydzień jak wyszła z domu.po miesiącu stanęła w drzwiach/śmierdziała piwem za nią gach/rzuciła krótko nie kocham Cię.") i ulubione zajęcia ("a ja to lubię upić się w klubie/wsadzić za majtki pięć dych"). Płytki słucha się całkiem przyjemnie. Na płycie nie ma żadnych dziwnych szumów, przestrojeń, niedostrojeń itd. ogólnie warstwa masteringowa jest dobra. Płytkę jak najbardziej polecam miłośnikom gatunku i nie tylko.

Agata