Anarchol "Na ulicach mego miasta."

Anarchol powstał w 1998 roku w Toronto, pomimo tego że muzycy na co dzień mieszkają w Kanadzie materiał jest w całości po polsku. Klimatem przypominają polskie kapele lat '80 co może dodawać płycie uroku i wywoływać miłe wspomnienia.

"Na ulicach mego miasta." to materiał z wydanej kilka lat temu kasety oprócz tego jest kilka nienagranych kawałków i 5 bonusów w postaci 5 nagrań live. Na początek ironiczne i kąśliwe "Witamy Was" opisujące szarą polską rzeczywistość. Następnie apolityczne "Fasolki" które doskonale obrazują podejście muzyków do obecnej polityki. Kolejne mocne teksty to "Oczy Boga" - sprzeciwiające się panującym zasadą i normą , "Szkoła" - gdzie prócz ostrych gitar możemy usłyszeć saksofon czy tytułowe "Na ulicach mego miasta." Oprócz tego wyczuwalnego klimatu polskich kapel z lat '80 uwagę zwraca także tematyka tekstów, która jest typowo polska co pokazuje głębokie przywiązanie muzyków do ojczyzny. Najlepszym podsumowaniem będzie chyba cytat z jednej z piosenek a mianowicie "Bo to jest punk lat osiemdziesiątych i taką muzykę teraz dla Was gramy!." i to chłopakom wyszło w 100%.

Gorąco polecam wszystkim miłośnikom starego, ostrego punk ale także tym którzy chcieliby ten klimat poznać. Dla mnie płyta warta uwagi.

01. Witamy was...
02. Fasolka
03. Barykady
04. Oczy Boga
05. Pierwsza klasa
06. Psychopata
07. Kłamliwe słowa
08. Moje miasto
09. Punk
10. Czołg
11. Bo my jesteśmy
12. Rewolucja
13. Żołnierz
14. Punk lat 80-tych
15. Szkoła
16. Chuligan
17. Na ulicach mego miasta
18. Będziemy razem zmieniać świat
19. Tik-Tak
20. Witamy Was / Rzeczywistość
21. Fasolka (Live) - BONUS
22. Na ulicach mego miasta (Live) - BONUS
23. Rewolucja (Live) - BONUS
24. Oczy Boga (studio - na żywo) - BONUS
25. Bomba jądrowa (studio - na żywo) - BONUS


Agata