ZDRAJCAZDRAJCA to zespół z Żurawicy na przedmieściach Przemyśla (woj. Podkarpackie)

Powstał tak dawno, że najstarsi górale już tego nie pamiętają, dlatego przyjmijmy datację w okolicach na krótko po upragnionej przez naród zmianie ustrojowej. Jak na niszowy zespół przystało, mają za sobą kilka zmian personalnych, które jak zawsze wychodziły im na dobre, i tak Panie Boże uchowaj do usranej śmierci. Muzycy mają za sobą pokaźną sumę zagranych koncertów i dwa rekordy CD, których jak na złość nikt (oprócz ich samych) za cholerę nie chciał wydać. Sprawa jednak ma się o tyle dobrze, że im dłużej ociągają się z wydawnictwem tym więcej grają koncertów. a to już rzecz ciesząca serca i umysły. Muzycy czy to w tym czy w innym projekcie , grali już obok niemal całej czołówki punk rockowej w Polsce, a dźwięki w ich wykonaniu można określić żartobliwie jako: PUNKTUALNE - REGGAEULARNIE SKOCZNE, co ostatnio wzbogacili o elementy muzyki weselnej J . Pierwotny skład zespołu to : Mateusz Fac (perkusja, dobre wrażenie, wygłupy, kierownica, management), Robert Turek (gitara, wokal, łysienie, kierownica (ale rzadziej niż poprzednik), narzekanie, kolekcjonowanie filmów przyrodniczych), Piotr Wiech (bas, stoicyzm, zabawa w "nic mówienie"). Szeregi ZDRAJCY poszerzyli swą obecnością Marek Fac (inst. dęte, łebmajstering, drugi wokal, akustyka. i coś jeszcze), oraz Katarzyna Horodecka (wokal, prostowanie włosów, i buziaki dla mnie) i to ona, pomimo, że wymieniona jako ostatnia - jest od niedawna Panią z przodu sceny.

Jak to zwykle bywa, zespół jest prawie w ogóle nieznany na swoim podwórku, i zapewne długo nic się nie zmieni, ale rozmach działalności koncertowej na innym polu bitwy udowadnia to co dla wielu długo jeszcze będzie solą w oku J .

Dorobek waszmościów ze ZDRAJCY to: współpraca i obecność na antenach kilku rozgłośni radiowych (tylko jakoś nie chcą ich fale toruńskie. dlaczego?.... Bóg jeden raczy wiedzieć :D) , nagrania zrealizowane profesjonalnie przy uprzejmości Dominika Samborskiego z Lubartowa ( www.studiogroove.com.pl ), obecność na znaczących i szanujących się portalach internetowych, oraz mediach lokalnych, a najważniejsza jest życzliwość ludu pracującego, wspierającego ich swą obecnością na koncertach.

Krótko mówiąc: bez zbędnego chrzanienia - SZYBKO GŁOŚNO I DONOŚNO!!

Kontakt:

tel: 691718549

Gg: 599128 <Mateusz>

Mail:zdrajca-band@o2.pl

www.zdrajca.band.pl

Mp3:

Pamiętać - Przeżyć
Opole
Piosenka niewyjściowa