Rwała Kwiatki DynamitemJesień 1996 - Wiosna 1997:

Podczas jednej z imprez jesienią 1996 roku, w budynku nie użytkowanej stolarni ojczyma Rolnika (Michał Wasilewski) zaczynają spontanicznie pogrywać: Wilk (Andrzej) z Ziemkiem.

W stolarni tej odbywa próby zespół Poradnik Uzdrawiacza , i to na ich instrumentach odbywa się to pogrywanie.

Trzeba tu wspomnieć zespół Poradnik Uzdrawiacza , gdyż jego członkowie będą współtworzyć późniejszy zespół Rwała Kwiatki Dynamitem . Zespół ów pogrywał ok. jednego roku w składzie: Rolnik (Michał Wasilewski) - gitara; Wiewiór (Tomasz Joachimek) - bas; Łukasz - perkusja; Tomasz Szapójko - wokal. Poza kilkoma nagranymi utworami z prób na kasetach magnetofonowych nie zdążyli nic zrobić i zespół się rozpadł.

Propozycję wspólnego grania podczas w/w imprezy zaproponował Andrzej i tak powstał zespół Rwała Kwiatki Dynamitem w składzie: Wilk (Andrzej) - perkusja, wokal; Ziemek (Ziemowit) - gitara, wokal; Wiewiór (Tomasz Joachimek) - bas; Rolnik (Michał Wasilewski) - wokal i jedyna dziewczyna w zespole Ula - wokal. Zespoły Poradnik Uzdrawiacza i Rwała Kwiatki Dynamitem działały równolegle, czasami wspomagając się składowo na próbach.

Wiosną 1997 roku zaczęły się problemy z miejscem do grania, zespół musiał opuścić stolarnię. I w zasadzie to spowodowało rozpad pierwszego składu zespołu. Rolnik opuścił zespół, jeszcze chwilę pozostali członkowie próbowali grać pod różnymi nazwami wspomagając się różnymi muzykami, np. Chudy - perkusja; Łukasz - perkusja. Zagrali jeden koncert i zespół przestał istnieć.

Członkowie obu zespołów w różny sposób pogrywali w latach 1997 - 2005. Rolnik wraz z młodszym rodzeństwem (Mateusz, Andrzej, co niekiedy Krzysztof) i ich kolegami (Jacek Śpiący i inni), lecz było to raczej granie dla siebie. W trakcie tego grania na próbach pojawia się kilkakrotnie Andrzej, lecz są to tylko pojedyńcze wspólne próby. Zimą 2005 roku wraz z bratem Mateuszem Kowalewskim ( Sid ), Jackiem ( Śpiącym ), Pietrzykiem współtworzy zespół Rezygnacja .

Łukasz wraz z Tomaszem Joachimkiem Wiewiórem , Tomaszem Szapójko, Szczepanem a później także bratem Łukasza - Michałem tworzą swoje projekty w ramach których powstaje kilka nagrań i grają parę koncertów.

Krok 2.

Kwiecień 2005 - do chwili obecnej:

W kwietniu 2005 roku na mieście spontanicznie spotykają się Michał z Andrzejem i podczas rozmowy ten pierwszy zaprasza na próbę Rezygnacji . Andrzej pojawia się kilkakrotnie na próbach i obaj wpadają na pomysł reaktywowania Rwała Kwiatki Dynamitem , na kontakt telefoniczny odpowiadają: Wiewiór i Łukasz.

Pierwsza próba odbywa się pod koniec kwietnia w wspomnianej stolarni w składzie: Rolnik - wokal, Andrzej - gitara, Łukasz - perkusja, Wiewiór - bas. Od maja zespół gra próby w garażu Łukasza i jego brata, Michała.

Początkowy skład:
Michał Wasilewski (Rolnik) - wokal; Andrzej (Wilk) - gitara; Ziemowit - gitara, wokal; Tomasz Joahimek (Wiewiór) - bas, Michał G. (Majster) - gitara; Łukasz G. - perkusja.

Po dwóch miesiącach nieregularnych prób zespół gra swój pierwszy koncert na Squocie Fabryka w Warszawie dnia 24-06-2005 roku. Koncert zostaje zagrany po przezwyciężeniu kilku istotnych trudności: Andrzej wyjeżdża do Wielkiej Brytanii nie zostawiając członkom zespołu nagrań z wcześniejszych prób i przede wszystkim jeszcze nie wyuczonych na pamięć tekstów. Basista Wiewiór pewnego dnia nieprzychodzi na próbę i nie odpowiada na żaden kontakt. A Łukasz na dwa dni przed koncertem ma wypadek, w wyniku, którego ma poparzoną dłoń i to wyklucza go z grania. Mimo tych trudności zespół występuje w składzie: Rolnik - wokal, Majster - gitara, Ziemek - bas i gościnnie brat Rolnika - Mateusz z zespołu Rezygnacja na perkusji. W trakcie koncertu zagrali jeden utwór Rezygnacji - Trzymasz życie w swoich rękach . Serdeczne dzięki dla Mateusza za pomoc i za to że jest na każdym koncercie.

Po koncercie ustabilizował się skład Rwała Kwiatki Dynamitem i poza gościnnymi pogrywaniami na próbach różnych muzyków trzon zespołu tworzą: Rolnik - wokal, Majster - gitara, Ziemek - bas, Andrzej - gitara, Łukasz - perkusja.

20 Listopada 2005 zespół gra swój drugi koncert, a pierwszy w pełnym składzie. Koncert odbywa się w klubie CDQ w Warszawie i mimo, iż pozwolono im zagrać tylko 6 kawałków i nie zostali dobrze nagłośnieni przez akustyka, uważają iż był to bardzo dobry występ. Korzystając z możliwości grania zespół zaprosił wielu swoich przyjaciół aby móc im podziękować za pomoc i cierpliwość w oczekiwaniu na zobaczenie ich na żywo. Koncert został zarejestrowany kamerą cyfrową przez przyjaciela zespołu i byłego członka, "Wiewióra", a także sfotografowany przez wielu przyjaciół i znajomych. Wielkie dzięki dla nich.

W dniu 07 stycznia 2006 roku zespół wziął udział w koncercie na Squocie Elba w Warszawie. Mimo dużego mrozu i problemów z agregatem prądotwórczym (opóźnienie kilku godzinne) wszystko się udało. Grali ostatni i w końcu był to pierwszy występ, kiedy udało się wszystko idealnie nagłośnić, mimo spartańskich warunków. Serdeczne pozdrowienia dla Artura i Oli oraz Darka.

26 stycznia zespół wchodzi do studia by zarejestrować pierwszy materiał. Prace się przeciągają w wyniku wielu problemów rodzinno-bytowych członków zespołu.

Namiary:
http://www.rkd.art.pl

Mp3:

Wolny
Potrzebuje Twojej Twarzy
Pokolenie
Twarze
Manekin
Jestem