RH+

Początki istnienia zespołu Rh+ to rok 1996. Spontaniczny pomysł Darka Marcinkowskiego (byłego wokalisty) i Maćka Krzewskiego został urzeczywistniony. Czteroosobowy zespół dzięki samozaparciu członków zaistniał na lokalnej scenie. Naturalna kolej rzeczy sprawiła, że z czasem w składzie zespołu nastąpiły drobne zmiany personalne.

Początkowo tworzyliśmy głównie muzykę punk-rockową z dynamiczną linią wokalną. Nowe inspiracje i pomysły wpłynęły na zmianę aranżacji istniejących utworów, oraz na charakter kolejnych kompozycji, które zawierały w sobie elementy innych gatunków muzycznych. Przyczyniło się to, do powstania świeżego i wyjątkowego brzmienia zespołu.

Już w 97 roku zaczęliśmy odnosić sukcesy, zdobywając pierwszą nagrodę Wojewódzkiego Przeglądu Młodych Zespołów Artystycznych we Wrocławiu co w konsekwencji zaowocowało licznymi wywiadami dla gazet, stacji radiowych oraz telewizji. Początek 98 roku stanowiły liczne koncerty, gdzie mogliśmy występować na wspólnej scenie z takimi gwiazdami jak: Kult, Krzysztof Krawczyk, Zbigniew Wodecki, Kayah, Hey, Dezerter, Renata Dąbrowska, Ira, Myslovitz, Alicja Janosz, Szymon Wydra z zespołem, Żuki, Alians i inni. Poza licznymi koncertami z gwiazdami mamy na swoim koncie znaczące dla nas

osiągnięcia

2006 - II miejsce na festiwalu Rock Nad Kwisą w Mirsku (ponownie)
2006 - I miejsce na festiwalu Slot Art Festiwal w Lubiążu
2005 - finalista przeglądu rockowego Union Of Rock w Węgorzewie
2005 - II miejsce na festiwalu Rock Nad Kwisą w Mirsku
2005 - I miejsce przeglądu rockowego Rockowisko w Świdnicy
2005 - I miejsce X Finał Jeleniogórskiej Ligi Rocka
2004 - finalista Dolnośląskiej Listy Przebojów w Polskim Radiu Wrocław
2003 - I miejsce na liście przebojów Radia Boss
2003 - wyróżnienie na przeglądzie zespołów muzycznych Kariery Bariery w Brzegu
2003 - finalista przeglądu zespołów we Wrocławiu
2003 - I miejsce na liście przebojów portalu internetowego Wirtualna Polska w podgatunku ska oraz tytuł Topowego Zespołu za największą ilość przesłuchań i ściągnięć utworów
2003 - I miejsce w I-wszej Wrocławskiej Lidze Rocka
1999 - finalista Rockendrolady w Oleśnicy
1998 - I miejsce Wojewódzkiego Przeglądu Młodych Zespołów Artystycznych we Wrocławiu
1997 - I miejsce Wojewódzkiego Przeglądu Młodych Zespołów Artystycznych we Wrocławiu

Dotychczas zagraliśmy około 400 koncertów w całej Polsce, w dużych miastach wojewódzkich, jak i w małych miejscowościach. Sprawdzamy się doskonale na kameralnych koncertach klubowych jak i na dużych, masowych imprezach plenerowych. Muzyka wykonywana to energetyczny rock, skoczne i wesołe ska. Teksty (wyłącznie w języku polskim) i muzyka są naszego autorstwa.

Namiary:
www.rhplus.band.pl