Racja

Pod szyldem "RACJA" gramy od 2003 roku. Nasza muzyka to połączenie punk rocka, ska, reggae i hardcore. Czas pokaże, gdzie
z tym zajdziemy. W obecnym składzie zaczęliśmy grać w wakacje roku 2003. Próby odbywały się w kieleckim klubie na Barwinku, gdzie pierdzieliśmy na starych wrakach sprzętowych. Tam narodziło się parę naszych "wiecznych" kawałków. Mimo, że pomieszczenie było dla nas duszne, wąskie i niekomfortowe, to chyba wspominamy je całkiem pozytywnie. Właściwie to tam zaczęliśmy grać na instrumentach w czymś co wówczas można było nazwać prakapelą. Przychodziło tam trochę osób, naszych dobrych znajomych, i piliśmy calsbergi w czasie, kiedy klub był niespodziewanie zamknięty. Przez zespół przewinęło się sporo amputowanych póĽniej maskotek Racji, z kiepskimi zdolnościami gry na basie ("co to jest pusta E"), czy też na perkusji ("co mam grac?"). Potem, mniej więcej w następne wakacje, udało nam się złożyć sprzęt w piwnicy u naszego basisty. Tam pogrywaliśmy trochę z drugą gitarą Wojtkiem, ale okazał się niewypałem. Nagraliśmy kilka kawałków na kompa i podziwialiśmy krowy na łące za domem. Wojtek odszedł z kapeli, a my znaleĽliśmy miejsce u Liroya w Kieleckim Centrum Kultury. Dobre miejsce, dobry sprzęt i dobre warunki. Od nowego roku szkolnego graliśmy więc już nieco lepiej, jeśli chodzi o jakość i zdolności. Powstało trochę nowych kawałków, a stare doznały łaski odświeżenia.

Przez cały okres istnienia kapeli, od roku 2003 zagraliśmy kilkanaście koncertów, niezliczoną ilość prób, wyjazdów, melanży, spotkań, humorów, pobić, miłości, przyjaĽni i innego tego typu gówna, że odechciało nam się grać. Ale i tak gramy dalej, bo to lubimy. Niebawem wejdziemy do studia i nagramy wreszcie tę cholerną płytę. Dla wszystkich, którzy nas wspierali i dalej to robią składamy słowa podziękowania, ponieważ tak naprawdę oprócz własnej przyjemności robimy to dla Was. Reszta chyba nas nie obchodzi.

Skład:
Marcin - śpiew
Jarek - gitara basowa
Mariusz - zestaw perkusyjny
Mateusz - gitara solowa

www.racja.hk.pl