PUFFHistoria zespołu PUFF jest, króciutka i niezbyt skomplikowane, bo oficjalnie zespół został powołany do istnienia w grudniu 2004 roku. Natomiast miesiąc przed istnieniem przez skład prześlizgnęło się kilku gitarzystów a nawet klawiszowiec. Niestety słomiany zapał pozwalał im tylko zagrać góra jedną, dwie próby. Wytrwale przez przeciwności losu nie tracąc nadziei na istnienie zespołu przeszedł wokalista i perkusista. Następnie odszukało się starych znajomych
grających na gitarkach i tak zaczął istnieć zespół PUFF. Nazwa została wymyślona dużo wcześniej przed istnieniem zespołu. Jednak dlaczego taka nazwa i co ma oznaczać nie jest wyjaśnione. Po prostu jest, bo jest. Obecnie zespół ma wydaną jedną płytę w domowym studiu składającą się 11 utworów.
Jednak nie wszystko tak sobie powstało w jeden miesiąc od niechcenia. Coś miało na to pośrednie i bezpośrednie wpływy. Aby nie wyprzedziły nas brukowe czasopisma piszę to tu i teraz ;). Tak, więc korzenie sięgają 2003 roku, kiedy to do jednego z częstochowskich liceów przybyła delegacja z Niemiec.

Należało pokazać coś co będzie wspólnego z ich narodowością. Więc wpadł do główki wokaliście pomysł zrobienia koncertu z muzyką zespołu Rammstein. Była tylko jeden mały problem. Z całej ekipy tylko jeden gitarzysta grywał na mniejszych na koncertach. Reszta nigdy z nikim nie próbowała grać. Ale co tam pierwszy raz musi być. Przerabiamy sobie muzyczki na sposób dla nas wygodny oczywiście w czasie zajęć szkolnych (w końcu coś za coś). I zagraliśmy sobie pierwszy prawdziwy koncercik, aby nadrobić pewne niedociągnięcia wokalista nadrabiał choreografią polegającą na rozwalaniu scenografii. Po koncercie było tyle opinii pozytywnych ze strony uczniów co negatywnych ze strony nauczycieli(oczywiście nie wszystkich). Całe szczęście wyjątkiem była dyrekcjia szkoły spodobało się takie granie i w taki oto sposób zostaliśmy zaproszeni na zagranie koncertu na wejście Polski do Unii Europejskiej, gdzie zagraliśmy znów na potrzeby delegacji z Niemiec między innymi pasażera w wersji niemieckiej jak również z repertuaru Big Cyca "Tu nie będzie rewolucji" przy, którym nawet osoby po pięćdziesiątce świetnie się bawiły. Najciekawsze jest to, że graliśmy sobie do minimum w okrojonym składzie (3-osobowym). Na pożegnanie szkoły zagraliśmy jeszcze jakieś z 2 koncerciki, gdzie graliśmy między innymi piosenkę "Powiedz" zespołu Ich Troje w wersji punkowej jak również piosenkę „Koniec” zespoły Elekrycznych gitar także na styl punkowy. Po zakończeniu szkoły pomyślałem sobie, aby założyć jakiś zespolik na wakacje. Wszystko jednak się porozlatywało. Jeden wyjazd na wakacje, drugi do roboty, perkusista perkusje sprzedał i tak się jedna bajka kończy i druga zaczyna, której początek jest u góry... (UWAGA!!! Można się zapętlić).

SKŁAD:
Piotr Walczak - wokal
Michał Dawid - gitara elektryczna
Jan Morawski - gitara elektryczna
Paweł Szulc - perkusja
Marcin R - gitara basowa

Kontakt:
p-u-f-f@o2.pl

Strona kapeli:
www.p-u-f-f.prv.pl