PlantacjaHistoria zespołu zaczeła sie bodajże w 2000 r, a główną przyczyną powstania była wszechobecna ,przenikliwa i przeraĽliwa nuda. Tak naprawde wtedy jeszcze nie istniał jakotaki zespół . Było to poprostu jakies granie na ogniskach , przy piwie i winie . Tego samego roku (zimą), zaczelismy sobie siedzieć w piewnicy (jak co roku) upijając sie tanimi winami jak to młodzi ludzie w naszym wieku . Jako, że organizm ludzki ma swoie granice wytrzymałości(tak naprawde powodem był brak pieniędzy)nie moglismy tak dalej ciągnąć ,więc coś trzeba było zrobić z wolnym czasem.

Wtedy to wlasnie ,ktos z nas wpadł na pomysł by założyć kapele .Na poczatku było to granie na gitarze klasycznej podłaczonej do jakiegoś wzmacniacza , a za perkusje robiły pudełka . Bawiliśmy sie zajebiście , wiec na tym sie niesończyło .W miedzy czasie dołaczyl do nas Mateusz ,który pisze teksty i spiewa . I tak graliśmy sobie przez kilka miesięcy .Jak sie okazało bardzo nam sie to spodobało (przypadkowy rym) wiec chcieliśmy robić to dalej,na prawdziwych instrumętach . Starszy brat Melona , też miał kapele ( Kompromis ) . Od nich kupilismy jakies stare piece , Melon pożyczał gitare od brata ,a Zigi uzbierał sobie na basa. Niemielismy perkusisty(co było dużym problemem), ale po jakims czasie poznaliśmy Benka , który grał na perkusji ( i miał ) . W końcu w pełnym składzie zaczelismy grac pruby ( u Benka ) . Niestety , Benek niemiał za wiele czasu (dragi) co zmusiło nas do rozstania. Wtedy okazało sie ze Melona brat gra dobrze na perkusji , a Kompromis(fajna kapela ale już niegra) porzyczył nam swoją starą perkusje . Pruby zaczelismy grać w kumpla chacie ( gdzie gramy do dzis ) . I w takim składzie , czyli Melon - gitara , stary Melon - gary , Zigi - bas i Mateusz wokal zespuł zaczoł grać.

Zrobilismy kilka swoich numerów , zagralismy kilka koncertów . Dołaczyło donas 2 chopaków Suchy - wokal i Czabaj - gitara , ale nasze drogi szybko sie rozeszły . Niestety w pewnym momęci brat melona musiał nas opuscic bo zaczol studiowac , i niemiał czasu . Naszczescie dla nas niemial czasu też grać w Kompromisie . Perkusista ich(Jamajek) poniewarz niemiał gdzie grać ,zaczol grać z nami.W takim składzie,czyli:Melon-gitara,churki,Zigi bas , churki , Jamajek - bebny i Mateusz - wokal graliśmy do roku 2005 . Graliśmy bo wedy zniewyjaśnionych przyczyn opuszcza nas wokalista.Jego role przeją Melon z którym to na wokalu Plantacja nagrywa pierwsze demo.Zostało one nagrame u melona w pokoju . Znajduje sie na nim 7 numerów.Zaraz po naraniu dema zespól zawiesza dziłalność koncertową z powodów czysto politycznych , a mianowicie zapisku w konstytucji muwiącym o przymusowej służbie wojskowej ,który dotyczył Zigiego ale tylko do lutego 2006 r . Dalsza chistoria zespołu jeszcze nie powstała ,i tylko Bóg jeden wie co będzie dalej.A jeszcze jak powstala nazwa zespołu . Tak naprawde to chyba nikt niewie ,każdy mial jakieś swoje nazwy a tylko ta sie przyjela i tak zostalo.

Skład:
MELON-gitara,wokal
JAMAJEK-perkusja
ZIGI-bas,churki

www.plantacja.republika.pl