Kontr-kulturaZespół powstał w połowie kwietnia 2004 roku, kiedy to dwóch "bezrobotnych muzyków" rozwiązanego 2 lata wcześniej zespołu Ewrybady Zgon - Bartek ''Zwierzu'' Regucki i Marcin '' Marian'' Jamka, postanowiło kontynuować działalność artystyczno- heppeningowo- towarzyską.

W skład nowo powstałego zespołu weszli także Jasiu ''Jimi'' Nowak oraz Michal ''Grizzli'' Rozwadowski. Po miesiącu wspólnych prób, które odbywały się w domu Michała (odbywają się tam nadal), zespół zaliczył swój debiut na scenie Myślenickiego Domu Kultury podczas Powiatowego Przeglądu Zespolów Muzycznych. Ku zaskoczeniu wielu osób w tym członków KONTR-KULTURY ( pod taką nazwa wystąpili), zespół otrzymał wyróżnienie jury.

Kolejne miesiące przyniosły zmiany w repertuarze i składzie zespołu. Po zagraniu dwóch koncertów, z przyczyn niezależnych od nikogo zespół opuszcza ''Marian''. Na jego miejsce w zastępstwo przyjęty zostaje Robert Rozwadowski (brat Michała).Nie był to koniec roszad personalnych. Jako, że Robert rozpoczął studia zaoczne, nie mógł on być zbyt dyspozycyjnym członkiem zespołu(próby i koncerty zazwyczaj odbywaja się w weekendy).Kolejnym ''zapasowym'' basistą zostaje Krzysiek ''Jarzyna'' Światłoń. Mnogość obowiązków względem pozostałych zespołów, w których gra, oraz zbliżająca się matura pozwalają mu zagrać tylko kilka, ale za to bardzo udanych koncertów. Po koncercie w Pszczynie, który odbył się 26 grudnia 2004, w wyniku rozmów na szczycie, kolejnym basistą zespołu zostaje Marcin ''Oles''Olszewski.

easumując, obecnie KONTR-KULTURĘ tworzą : Bartek ''Zwierzu'' Regucki - gitara,voc.,teksty, Jasiu ''Jimi'' Nowak - gitara, Marcin ''Oles'' Olszewski - bas,oraz Michał ''Grizzli'' Rozwadowski - perkusja. Jeżeli chodzi o zagadnienia geograficzne dotyczące kapeli to można powiedziec, że jej członkowie są ogólnie rzecz ujmując przedstawicielami Polski Południowej(należy tu wymienić takie miejsca na mapie jak Kraków,Goczałkowice Zdrój oraz Dobczyce).Styl muzyczny KONTR-KULTURY to punk rock, w którym słychać wpływy twórczości takich wykonawców jak Dezerter,Fasolki, Siekiera, Ksu, Jimi Hendrix,Sex Pistols, Antonio Vivaldi, TZN XENNA,Armia, Zielone Żabki i wielu innych.

Zespół regularnie koncertuje, grając na scenach większych i mniejszych...

Mp3:
List Od Biskupa
Nasze Życie
Kontr-kultura
Miasto Strachu
Zacznij Żyć
To Tylko Sen
Jedno Życie
Kłamcy
Marzenia
Nie Będziemy Się Bać
O Co Walczysz?
Ucieczka
Bramy Nieba
Podróż Do Krainy Prostych Słów

Namiary:
www.kontr-kultura.tk