HeniekHeniek... dlaczego Heniek??
Może to banalnie zabrzmi ale nie ma większej ideologi w naszej nazwie.
Śmiejemy się że kapela "się nie nazywa" tylko "ma na imie". :))
Wymyślił ją Zibi bo była potrzebna na już i ... tak została.
Mieszkamy wszyscy w Koninie. Taki mały "Śląsk", tylko że w Wielkopolsce. Industrialny krajobraz huty, elektrowni, kopalni, brykietowni itp. nigdy nie nastraja dobrze ale sami próbujemy się przed tym bronić. Kolejne kadencje władz nie poprawiają sytuacji Konina a tym samym nastrojów mieszkańców, przyjaciół i wreszcie nas samych. Teksty Heńka zawsze były i będą refleksją, ironią bądź marzeniem oscylującym wokół naszego "obejścia".
Staramy się zaszczepić w odbiorcach naszej muzyki chęć poszukiwania nowych rozwiązań na życie, ukierunkować na pozytywne myślenie bez narzekania na innych. Duży wpływ na twórczość mają też przeżycia z kręgu stosunków damsko/męskich i wspomnienia z tym związane nie tylko nasze.
Znajdujemy we wszystkim dobrą nutę i szczere odzwierciedlenie naszych myśli.
Heniek urodził się na początku 2006 roku.
Pierwszy skład stanowili: "Zibi", "Pilar", "Kret" i "Gira". W październiku 2006 kapelę opuścił "Kret". Fajnie się razem grało ale cóż... dopadły go realia czyli dodatkowa praca a co za tym idzie zero czasu na pasję .
Zastąpił go wkrótce Konju (ex Projekt X) nasz stary druh z załogi HPC (Head Platform Crew). Szybko wpasował się w ekipę a raczej odświeżyliśmy tylko starą znajomość. Materiał opanował w mgnieniu oka. Po prostu wszedł z marszu. To jest to! ;)
Na wokalu Zibi. Zawsze na bębnach a w Heńku wskoczył na wokal i gitę. Pisze większość tekstów i muzyki oraz aranżuje partie bębnów. A teraz wyliczanka dla wtajemniczonych... ;))) Wcześniej grał na bębnach w Punishment, Amnesty, Mirror, Billboard, Dywizjon 77, Candid, Up Yours.
Pilar - gitarzysta "pełną gębą" czyli gitara od A do Z lub nawet do Y.Współkompozytor numerów Heńka i główny aranżer. Poprzednie projekty to Amnesty, Mirror, Billboard, Up Yours.

Gira - perkusja. Brat wcześniej wspomnianego Kreta. Najarany na wiele gatunków muzy i ciągle zestresowany
marudzącym mu na próbach Zibim (bracia po fachu w końcu ). A tak poważnie to młody ciągle szuka i odkrywa meandry muzyki ;) Jest z nami od początku i gra jak opętany. Wcześniej pałker golińskiej kapeli Akme.
<!--[if !supportLineBreakNewLine]-->

Reasumując...
Bardzo szybko powstały pierwsze numery i znajomi okrzyknęli to stylem punk'n'roll.
"na szuflady nie ma rady" :)))
Obecnie czekamy na efekt ostatecznej obróbki 12 kawałków studyjnych zrealizowanych u Sergiusza (Ruski) z PP.


Namiary:
http://www.heniek.art.pl/

Mp3:

Krętacze
Krwawy sport