Dzieci z BullerbynPoczątki działalności grupy owiane są legendą. Mgliste dane podsuwają pierwszy trop: początek roku 2003, jedno z warszawskich liceów. Tam właśnie, w klasie pierwszej C, trzech kolegów: Stasiek, Janek i Dupa, wpada na pomysł stworzenia ambitnego ‘projektu muzycznego,’ czyli, innymi słowy, kapeli punkowej. Co prawda, sprzętu nie mają i grać nie potrafią, ale nic nie mogło ich powstrzymać! Jak łatwo się domyśleć, na początku skład zespołu ulegał licznym mutacjom, a próby odbywały się w kratkę. Zresztą, ich poziom...

Przełom nastąpił w wakacje, gdy do chłopaków dołączył stary znajomy Janka i Mariusza – Maciora. Dopiero wtedy jako tako wykrystalizowały się stanowiska w zespole: Janek zajął perkusję, Dupa - gitarę, Stasiek - bas, Maciora – wokal. Narodził się pierwszy kawałek z prawdziwego zdarzenia: „Dzieci Czarnobyla”. Taką też nazwę dla kapeli wybrali chłopaki. Zespół znalazł sobie nowe miejsce do grania i zaczął czynić to znacznie bardziej systematycznie. Potem zmienili nazwę na Siux Karabinz i szybko od niej odeszli – nikt nie łapał w niej aluzji do Sex Pistols, a wydawała się taka prosta...! Rodziły się kolejne kawałki. Były nawet plany koncertowe, ale pod koniec roku zespół zmuszony był z kilku różnych przyczyn zawiesić działalność.

Do reaktywacji doszło parę miesięcy póĽniej. Od razu nastąpiła poważna rotacja składu (Stasiek - perkusja, Dupa - gitara, Maciora - bas, Janek - wokal). Powstały zupełnie nowe kawałki (Polska młodzież, Oi! i kilka innych). By uczcić tę rewolucję, czy raczej ewolucję, kapela zmieniła nazwę na D.Z.B., czyli Dzieci Z Bullerbyn (z nimi identyfikują się bardziej, niż z Sex Pistols). Wszystko wskazuje na to, że taka nazwa pozostanie na dobre. Od tamtego czasu wszystko ma się ku lepszemu. Kryzys został przezwyciężony – zespół odbywa regularne próby, poszerza repertuar o nowe kawałki. Nagrał wspaniałe demo D.Z.B.
20 marca zadebiutował na scenie w warszawskiej Progresji (jak się okazało, miejsce przyjazne punkowi!) wraz ze Scoffbox, Kulturą Obszczymura i Szambelanem.

Krótka prezentacja członków zespołu:

Mariusz

lubi: piwo i konsolę
nie lubi: rosyjskiego, nauczycielki od rosyjskiego, wstawania rano w sobotę i wszystkie inne dni
music: Cela nr 3, Rancid, Garść Włosów Łonowych (chociaż nigdy tego nie słyszał)
film: słynna Mechaniczna pomarańcza słynnego Stanleya Kubricka
ciekawostki: Mariusz jest człowiekiem o 29 imionach: Mariniusz, Madagaskar, Małżowina, Mouse to tylko nieliczne z nich. Ostatni pseudonim jest wyrazem miłości do koszatniczki Franciszki. Jest dla niej jak rodzony ojciec, brat i córka. Oprócz Franciszki, ma jeszcze dwa psy. Poza tym, uważa, że „Nintendo jest najbardziej punkową firmą wszechczasów!”
rola w zespole: jest wierny swojej gitarze (i konsoli)

Maciora
lubi: Maciora lubi książki wszelkiego asortymentu. Jest głównym autorem tekstów i ideologiem D.Z.B. Poza pisaniem i grą na basie, lubi pływać – to rozwija szare komórki. Jest fanem twojej babci.
nie lubi: naszego wokalisty, niepotrzebnego ruchu, Włochów
music: Misfits, Agnostic Front, Exploited.
film: wszystkie filmy Tarantino
ciekawostki: Maciora jest podobny do psa Mariusza. Jako jedyny z zespołu, nigdy nie miał długich włosów. W pewnych kręgach znany jest także jako prorok Maciomet.
rola w zespole: ewoluował z wokalu na bas, ale nadal śpiewa chórki (o ile można to tak nazwać)

Janek
lubi: spać, piwo, liczyć glazurę w piwnicy, jeść chińszczyznę, żuć wykałaczki i czytać dobre książki (w tej właśnie kolejności)
nie lubi: głupoty, ciepłego piwa, kaca, ABS-ów (ludzi o Absolutnym Braku Szyi) i oczywiście szkoły
music: KSU, Sex Pistols, The Bill, Yoko Kono (autorka muzyki do anime)
film: preferuje te stworzone przez japońskiego reżysera Myazakiego.
ciekawostki: do osobistych ciekawostek Janka należy niewidoczna blizna na brwi. Gdzie ona dokładnie jest? SprawdĽcie same!
rola w zespole: z perkusji przeniósł się za mikrofon.

Stasiek vel Seth
Stasiek vel Seth
lubi: Stasiek to urodzony sportowiec. Lubi zwłaszcza sztuki walki i nogę. Znany jest z tego, że wpierdala wszystko, co tylko jest jadalne.
nie lubi: nazioli, burżujów (pogrubienie na życzenie), polityków i wątróbki
music: Exploited, Dezerter, Karcer, starzy Analogsi.
film: Braveheart
ciekawostki: Jako jedyny z zespołu interesuje się piłką nożną i na dodatek bywał na meczach!
rola w zespole: wokal ---> bas --> perkusja

Mp3:
oi!oi!oi!oi!
Polska Młodzież
Masażysta
Trzeba pić (Mazol's Team cover)

Strona kapeli:
www.republika.pl/dziecizbullerbyn