Alma MaterPochodzimy z Grybowa, małego miasteczka na południu Polski. Powstanie zespołu datuje się mniej więcej na rok 2005. Od początku swą działalność związaliśmy z miejscowym Domem Kultury, gdzie przez cały czas odbywają się próby. Początki, jak to początki, zawsze były trudne. Zaczynaliśmy na
swoim, jakże prowizorycznym sprzęcie. Dopiero po jakimś czasie zaprzyjaźniliśmy się z miejscowym zespołem Rozbujane Betoniary, którzy nam pomogli.
W naszej muzyce można doszukać się wpływu różnych kapel, dlatego nie kierujemy się w jedną stronę lecz staramy się łączyć takie gatunki jak punk, metal czy też reagge. Skład zespołu uległ kilku zmianom, ale już się ustabilizował i teraz zespół Alma Mater tworzą:
Kantor - wokal, gitara rytmiczna
Jaky - gitara solowa
Grzegorz - gitara basowa
Mario - perkusja, drugi wokal.
Jesteśmy stosunkowo młodym zespołem, więc ciągle się uczymy, ciągle wprowadzamy coś nowego. Wszystkie teksty i muzyka są efektem naszej "ciężkiej" pracy. Udało nam się nagrać płytę demo w NS Studio oraz zarejestrować dwa utwory na Nowosądecką Składankę Sceny Niezależnej vol. 2. Te nagrania
były niewątpliwie przełomowym wydarzeniem dla zespołu, gdyż w końcu mogliśmy się zaprezentować w szerszym gronie słuchaczy, a nie tylko "na podwórku".

Chcielibyśmy podziękować zespołowi Rozbujane Betoniary,
Jaki' emu, Armii oraz Tomeli za pomoc.


Strona www:
www.almamater.za.pl