STUSCHU FUTUNKU

Jest zima 1996r. mija pół roku od rozpadu punkowej kapeli z Szydłowca ,, PRÓBA SAMOBÓJSTWA,, .Nie wszyscy chłopcy tworzący ten band godzą się z tym faktem. Jako że reaktywacja Próby Samobójstwa jest niemożliwa z wielu różnych nieciekawych powodów powstaje nowa hardcore-punkowa kapela o dźwięcznej nazwie ,, STUSCHU FUTUNKU,,. Pierwszy dziś już historyczny skład tworzą: Kynek -perkusja( podobnie jak w P S )

Rafciu- gitara ( vocal w P S )

Matek - bass

Balon- głos

Monika - głos

Po kilku tygodniach prób zespół w tym składzie kończy działalność. Wydaje się że Stuschu Futunku odejdzie w niepamięć podobnie jak wiele innych undergroundowych grup. Tak się jednak nie dzieje i zespół trwa dalej choć ciągle zmienia się skład a próby odbywają się co kilka miesięcy i to przeważnie w dwuosobowym składzie ( perkusja + gitara ).Tak mija kilka lat.

Przełom w działalności Stuschu Futunku następuje w roku 2002 gdy do zespołu dołączają Koniu na vocal i nowy basista Eryk .Powstają nowe numery, odświeżane są stare. Zespołowi udaje się zagrać kilka koncertów dla większej lub mniejszej publiki. Zespół zmienia miejsce prób i przenosi się razem ze swoją muzyką i sprzętem do Starachowic Wkrótce następuje kolejna zmiana basisty do kapeli dołącza Bartek niestety wkrótce potem z zespołu odchodzi Koniu, zespół zostaje bez wokalisty i po raz kolejny wydaje się że to już koniec Stuschu. Rafciu i Kynek grają jednak dalej. Powstaje sporo nowych kompozycji, trwają poszukiwania basisty i wokalisty niestety bezowocne. Wreszcie w listopadzie 2005 zespół uzupełnia basista Paweł. Przez rok grają we trzech szlifując piosenki i poszukując kogoś do śpiewania. Kolejni ,,śpiewacy,, i ,,śpiewaczki,, okazują się kompletnymi niewypałami mimo że zespół gra koncerty to wciąż trwają rozpaczliwe poszukiwania wokalisty. W grudniu 2006 chłopcy znajdują wreszcie dziewczynę odpowiedzialną za mikrofon do zespołu dochodzi Aśka od tej chwili zaczyna się nowy etap w działalności kapeli. Stuschu Futunku w miarę regularnie ,,ogrywa,, się w okolicznych klubach . W kwietniu 2007 do kapeli wraca ,,marnotrawny syn,, Matek, tym razem w roli drugiego gitarzysty.

W maju 2007 powstaje ( głównie staraniem Matka ) debiutanckie demo STUSCHU FUTUNKU ,, Antypaństwo ,,. Muzyka S F to energetyczny, szybki HCPunk złagodzony żeńskim vocalem z zaangażowanymi społeczno-politycznymi tekstami, choć minęło już tyle lat od założenia zespołu to teksty pierwszych piosenek S F są wciąż aktualne,( świat nie jest jeszcze taki piękny jak na kolorowych folderach)

www.myspace.com/stuschufutunku