Blade LokiZespół Blade Loki powstał w 1992 roku we Wrocławiu. Od początku działalności wykonywał melodyjna odmianę punk-rocka, jednocześnie łącząc ją z Hard Core, Reggae i Ska. W 1995 roku grupa nagrała swój debiutancki album "Młodzież olewa", zyskując pochlebne recenzje odbiorców. W tym samym roku zespół wystąpił na Festiwalu Odjazdy '95, po którym prasa muzyczna pisała: "Wielkie zamieszanie spowodował występ Bladych Loków, Żywi muzycy, żywa muzyka, żywe słowa, przednie widowisko. Nic dziwnego, że nawet po bisach publiczność długo wywoływała zespół." Po kilku latach przerwy związanej z roszadami personalnymi, jeden z utworów znajduje się na składance "Muzyka Przeciwko Rasizmowi", a w tym czasie do Bladych dochodzi sekcja dęta (trąbka i puzon). W 2000 roku zespół nagrywa i wydaje kolejną płytę "Blada Płyta". Obecnie nakładem firmy W Moich Oczach ukazuje się najnowszy album "Psy i Koty", który w wersji anglojęzycznej ukaże się także w USA.

Od początku istnienia zespół zdradzał ciągotki z jednej strony do silniejszego osadzania swoich dĽwięków w punkowej tradycji, zaś z drugiej do ubarwiania formuły stylami Ska, Reggae, Hard Core co w połączeniu ze wstawkami granymi na instrumentach dętych i sceniczną charyzmą daje mieszankę energetycznej i porywającej muzyki.

Na dzień dzisiejszy Blade Loki to: Agata Polic (wokal), Dudzic (bass+wokal), Twurca (gitara+wokal), Piotr Selwesiuk (trąbka), Mateusz Wysłucha (puzon), Griegorij (perkusja)