Hurt Zespół Hurt pochodzi z Wrocławia powstał 1992 roku. Założył go wokalista Maciek Kurowicki wraz ze swoim kolegą Igorem Paszulą grającym na gitarze. Igor z zaspołem pożegnał się w 1996 roku. Na jego miejsce wskoczył Darek Szermanowicz obecnie zajmujący się produkcją videoclipów m.in Hurtu.
  Od 1993 roku basistą Hurtu był Andrzej Dudzic. Równolegle szef Bladych Loków. Skład dopełniał akordeonista Arek Rejda obecnie członek zespołu Strachy na Lachy oraz od 1999 perkusista Przemek Dąbrowski. Co ciekawe do '99 roku Hurt grał tylko i wyłącznie posługując się aparatem perkusyjnym. Pierwsze swoje koncerty zespół grał na dziedzińcu "Więziennej" oraz w klubie Rekwizytornia. Z czasem przyszło coraz więcej koncertów zarówno małych, kameralnych jak i przed ogromną publiką np. występ na Przystanku Woodstock '95 w Czymanowie, który został zarejestrowany na kasecie "Serki Dietetyczne" a tytułowy kawałek pojawia się w filmie Radosława Piwowarskiego "Autoportret z kochanką".

    Debiutancka kaseta Hurtu "Babilon" ukazała się w 1994 roku wydana została ona przez firmę Melissa.

    W 1995 r. Hurt został uznany za najpopularniejszy zespół koncertowy Dolnego Śląska. A w 1997 Maciek Kurowicki został laureatem prestiżowej nagrody "Wielka Wrocławska"; przyznawanej przez wrocławski Wieczór Wrocławia.

  Także w roku 1997 ukazały się wspomniane "Serki Dietetyczne". Zostały one wydane nakładem zespołu. 

    W 1999 ukazuje się płyta Hurtu pt.:"Musisz to kupić"(SP records) z gościnnym udziałem  m.in. Mateusza Pospieszalskiego (Voo Voo). Płyta była mocno promowana w mediach a największą popularnością cieszyła się piosenka"Na skos".

   W październiku 2000 roku ukazuje się druga płyta zespołu pt. "Dokładny Czas" (SP records) z kolei znowu na tej płycie udziela się m.in. DJ Pudło (1/2 duetu Skalpel). Tym razem najczęściej w mediach pojawiała się piosenka "Stare numery" także poparta teledyskiem.
Na płycie Hurt przygotował własną wersję piosenki "Song 2" zespołu Blur z tekstem Maćka Kurowickiego.

    W 2003 ukazała się reedycja dwóch pierwszych nagrań zespołu na cd pt."Babilon/Serki Dietetyczne" (nakładem Rockers Publishing)
   Jesienią 2003 zespół zawiesił działalność.

   Już po kilku miesiącach grupa w nowym składzie podejmuje ponownie działalność. W 2004 roku podczas dwóch dwutygodniowych sesji nagraniowych we wrocławskim studiu nagraniowym "Fonoplastikon" powstaje nowy studyjny materiał zespołu. Autorem większości muzyki jest gitarzysta zespołu Sid Motkowic. W sesjach nagraniowych biorą udział gościnny zaprzyjaźnieni z zespołem muzycy: Wojtek Karel, Andrzej "Gienia" Markowski i Patrycja Hefczyńska. Realizacją nagrań zajął się Marcin Bors.
   W grudniu 2004 na zaproszenie zespołu Pidżama Porno Maciek Kurowicki bierze udział w 3 urodzinowych koncertach tego zespołu (pozostali goście to: Muniek Staszczyk, Kazik Staszewski, Jarek Janiszewski).
W styczniu 2005 powstaje teledysk do piosenki "Mary Czary" zapowiadający nową płytę. Premiera najnowszej płyty HURT "Czat" odbyła się 16 kwietnia 2005. Wydawcą płyty jest firma Luna Music.
    Do tej pory ukazały się trzy single promujące płytę : "Mary czary", "Załoga G" i "Pogoda dla Ciebie". "Załoga G" okazał się być sporym ogólnopolskim przebojem, już po 3 tygodniach obecności na "Liście Trójki" piosenka znalazła na pierwszym miejscu. Jesienią 2005 w ramach "Załoga G" tour zespół zagrał kilkadziesiąt koncertów.
           Obecnie Hurt nadal intensywnie promuje swój ostatni album "Czat".
   W marcu 2006 Hurt wraz z zaprzyjaźnionym zespołem Happysad rozpoczął trasę koncertową "Trasa2006". Ale nie zamierza na tym kończyć w planach zespołu są już kolejne koncerty oraz wydanie nowej płyty.

Oficjalna strona:

www.hurt.art.pl

mp3

Mary Czary
Na dysku C i D
Serki Dietetyczne

video

Załoga G
Mary Czary
Stare Numery
Pragnienie Milionów
Na skos
Nienowoczesność