PUNK FORUM » FAQ
» Statystyki
» Grupy
» Użytkownicy
» Szukaj
» Zaloguj
» Rejestracja


Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Stanzberg
Pon 15 Mar, 2010
Twój stosunek do Boga i wiary
Autor Wiadomość
ZUZA

Dołączył: 07 Lis 2003
Posty: 47
Skąd: Lubin
Wysłany: Sob 15 Maj, 2004   

Wierzę, że Bóg jest. Jednak jestem antyklerykałem.obojętne czy to Bog katolicki, Allah czy Jahwe - dla mnie to jest jeden Bog a to, że tyle jest wyznań to tylko wpływ kultury danego narodu na sprawy wiary.
"Rozłup drewno; Ja tam jestem. Podnieś kamień, a znajdziesz mnie tam".... Boga szukam w innych ludziach i naturze, a nie w kościele. Instytucja kościoła jest niepotrzebna bo wbrew pozorom ogranicza nasz kontakt z Bogiem. Ludzie zamiast samemu szukać chodzą do kościołów i mają prawdę jak na tacy...
Jest Jah i Ja - i nie ma pośredników!
To jest mój stosunek do wiary. Amen.
_________________
Never let tomorrows dream die !
 
 
bigi


Dołączyła: 22 Lut 2004
Posty: 98
Płeć:
Wysłany: Sob 15 Maj, 2004   

ZUZA napisał/a:
Podnieś kamień, a znajdziesz mnie tam".... .



a czy wiesz skad pochodzi ten cytat ? a jak wiesz to czy czytalas calosc ? bo tam jest spoooooro rzeczy ktore by Ci sie nie spodobaly, chodzi o wywyzszanie mezczyzn w stosunku do kobiet :)
_________________
bez liderow, bez wladz, bez klamstwa...
 
 
geerwazy


Dołączył: 08 Lis 2003
Posty: 230
Skąd: Hell
Płeć:
Wysłany: Sob 15 Maj, 2004   

bigi napisał/a:
ZUZA napisał/a:
Podnieś kamień, a znajdziesz mnie tam".... .



a czy wiesz skad pochodzi ten cytat ? a jak wiesz to czy czytalas calosc ? bo tam jest spoooooro rzeczy ktore by Ci sie nie spodobaly, chodzi o wywyzszanie mezczyzn w stosunku do kobiet :)

Ja ogladałem film Stygmaty no i tam to było, a to chyba jets z ewangelii jezusa, a niewiem czy to jest to, a skad ty to znasz i daj namiary jak moglbys
_________________
Turbonegro must be destroyed!
 
 
bigi


Dołączyła: 22 Lut 2004
Posty: 98
Płeć:
Wysłany: Sob 15 Maj, 2004   

namiarow nie mam, ale chodzi o ewangelie wedlug tomasza, radze poszukac na necie jak nie znajdziesz daj znac, poszukam gdzies na plytkach to Ci na emila wrzuce
_________________
bez liderow, bez wladz, bez klamstwa...
 
 
geerwazy


Dołączył: 08 Lis 2003
Posty: 230
Skąd: Hell
Płeć:
Wysłany: Sob 15 Maj, 2004   

w stygmatach byla mowa o ewangelii pisanej przez samego Jezusa a o ewangelii tomasza to tez slyszalem, ale podobno ja nie dali do tych "oficjalnych" bo tomasz dawal swoje przemyslenia, oceny
_________________
Turbonegro must be destroyed!
 
 
bigi


Dołączyła: 22 Lut 2004
Posty: 98
Płeć:
Wysłany: Sob 15 Maj, 2004   

w wersji ktora krazy po necie, masz caly wstep na ten temat, nie chce klamac bo czytalem to kilka lat temu, a wersja ta jest zeskanowana ksiazka, ktora zostala kiedys wydana, tylko wydawnictwo dziwnie padlo zaraz po jej wydaniu :)
_________________
bez liderow, bez wladz, bez klamstwa...
 
 
geerwazy


Dołączył: 08 Lis 2003
Posty: 230
Skąd: Hell
Płeć:
Wysłany: Sob 15 Maj, 2004   

tutaj cos znalazlem http://zeus.polsl.gliwice...kryfy/index.htm szczegolnie zainteresowało mnie to: http://zeus.polsl.gliwice...fy/a_oxy655.htm
_________________
Turbonegro must be destroyed!
 
 
geerwazy


Dołączył: 08 Lis 2003
Posty: 230
Skąd: Hell
Płeć:
Wysłany: Sob 15 Maj, 2004   

Mówi Jezus: "Gdziekolwiek byłoby
trzech bogów, są oni bogami, i
gdziekolwiek jest sam jeden
dla niego ja jestem z nim.
Podnieś kamień,
i tam mnie znajdziesz.
Rozetnij drzewo, i ja
tam jestem".

Także bardzo ciekawy kawałek.
_________________
Turbonegro must be destroyed!
 
 
Ślepy Kojot


Dołączył: 12 Maj 2004
Posty: 11
Skąd: Miasto Świętej Wieży (Częstochowa)
Wysłany: Nie 16 Maj, 2004   

Macie racje i ja mam podobne zdanie, ale czy zauwazyliscie moze, ze wiele jest osob, ktore predzej zaufaja filmowi "Stygmaty" niz Biblii? :? A odpowiedz jest prosta: Bo wiara to cos, czego trzeba szukac i drazyc w niej, az sie znajdzie prawde. A takie filmy to wylozenie kawy na lawe. Poza tym zauwazcie czy przypadkiem ktos nie zarobil na tym filmie... 8) A moze tu nie chodzilo o pokazanie ludziom prawdy, a raczej o zbicie kasy? Sam nie wiem...
_________________
"Nie jestem szalony, interesuje mnie WOLNOŚĆ!"
 
 
geerwazy


Dołączył: 08 Lis 2003
Posty: 230
Skąd: Hell
Płeć:
Wysłany: Nie 16 Maj, 2004   

Ślepy Kojot napisał/a:
[...]ale czy zauwazyliscie moze, ze wiele jest osob, ktore predzej zaufaja filmowi "Stygmaty" niz Biblii? :?

A mnie to tak było, ze nie miałem co oglądać to sobie obejrzałem, a potem już zaczełem nad tym myśleć.
_________________
Turbonegro must be destroyed!
Ostatnio zmieniony przez geerwazy Nie 16 Maj, 2004, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
bigi


Dołączyła: 22 Lut 2004
Posty: 98
Płeć:
Wysłany: Nie 16 Maj, 2004   

a ja chyba dorwalem wczesniej ta ewangelie, juz nie pamietam, ale powiem ze film mi sie podobal bo go klechy zakazywali poczatkowo :D , a tresc nie zrobila wiekszego wrazenia :D
_________________
bez liderow, bez wladz, bez klamstwa...
 
 
Ślepy Kojot


Dołączył: 12 Maj 2004
Posty: 11
Skąd: Miasto Świętej Wieży (Częstochowa)
Wysłany: Nie 16 Maj, 2004   

Ja filmu nie ogladalem, a z checia bym to zrobil... Mialem co prawda juz kiedys plyte z tym filmem od pewnej metalki, ale sie zacinala... (ciekawe dlaczego) :twisted:
_________________
"Nie jestem szalony, interesuje mnie WOLNOŚĆ!"
 
 
ZUZA

Dołączył: 07 Lis 2003
Posty: 47
Skąd: Lubin
Wysłany: Nie 16 Maj, 2004   

bigi napisał/a:

a czy wiesz skad pochodzi ten cytat ? a jak wiesz to czy czytalas calosc ? bo tam jest spoooooro rzeczy ktore by Ci sie nie spodobaly, chodzi o wywyzszanie mezczyzn w stosunku do kobiet :)


wiem skąd pochodzi i wiem co tam jest napisane.... :?

ale ten cytat co geerwazy zapodał mi sie podoba i o niego mi chodzi
to napisał św. Tomasz a Kościół nie uznał tego za święte bo okazałoby sie ze cała instytucja Kościoła nie jest potrzebna, żadnych kościołow ani kleru nie potrzeba, nie musismy chodzić do kościoła aby spotkać się z Bogiem, bo Bóg jest wszędzie wokoł nas i w każdym z nas.

Właśnie po obejrzeniu Stygmatów przeczytałam tą ewangelie i zaczęłam sie zastanawić nad tym...polecam każdemu :P Nie obchodzi mnie ile kasy zrobili na filmie i czy robili to dla kasy. Ważne że film daje do myślenia.
_________________
Never let tomorrows dream die !
 
 
bigi


Dołączyła: 22 Lut 2004
Posty: 98
Płeć:
Wysłany: Nie 16 Maj, 2004   

wobec tego przejdzmy do tematu ewangelii, jest ich podobno ponad 100, KK wybral z tego 4 a reszte odrzucil, gdyz nie pasowala im do reszty, a tym co lubia myslec polecam przeczytanie wszystkich heheheh chociarz pewnie sa niedostepne dla ludzi :) bo skoro po jednej ludzie takie rzeczy zaczynaja myslec to co by bylo po wszystkich :) ewangelia tomasza akurat mi nie pasi, a jesli chodzi o ten jeden cytacik to mysle ze on obrazuje to co mysle od dluuuuuuuuugiego czasu, jeszcze daleko przed filmem :D
_________________
bez liderow, bez wladz, bez klamstwa...
 
 
MS
Ajbi


Dołączył: 16 Gru 2003
Posty: 340
Skąd: Wroclaw
Płeć:
Wysłany: Pon 17 Maj, 2004   

Wiekszosc ewangelii apokryficznych powstala pare wiekow po Chrystusie albo i w sredniowieczu, wiec i nie dziwi, ze KK ich nie akceptuje. A niektore apokryfy sa rownie kompromitujace jak opowiesci o cudach towarzyszacych narodzinom Kim Ir Sena. Po takiej lekturze chyba nawet najtwardsze owieczki nabraly by watpliwosci!
Oczywiscie jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniadze. Np. te, ktore moze zarobic kler, a ktorych by nie zarobil, jak by wyznawcy sie odwrocili. Choc o tym sie niewiele mowi, autentycznosc tych wybranych czterech tez budzi kontrowersje. Z drugiej strony trzeba im przyznac, ze ucza na lekcjach religii "gdzie dwoch lub trzech zbiera sie w imie moje, tam i ja jestem", mimo ze takim postawieniem sprawy strzelaja sobie samoboja.

Co do watku mootyl i po$piech: Oczywiscie, gdyby kler katolicki przestrzegal nauki Chrystusa, a nie tylko stukal na niej kase, to cala zawartosc skarbcow koscielnych powinna pojsc dla ludzi potrzebujacych. Ale oni wola tym biednym ludziom zabierac ostatnie grosze na tace. Czysta hipokryzja.
_________________
Przecietny miesiac w pracy ma jedna zalete i 20 wad.
 
bigi


Dołączyła: 22 Lut 2004
Posty: 98
Płeć:
Wysłany: Pon 17 Maj, 2004   

te pieniadze sa dla bOGA, bo tak to u nich powinno brzmiec :) heh bylem wczoraj w kosciele i az sie ksiezulo zdziwil jak nie dalem na tace :) po prostu zdebial, az dziwne, chyba nie przyzwyczajony ze ktos nie rzucil, chyba bede czesciej tam chodzil to sie przyzwyczai :)
_________________
bez liderow, bez wladz, bez klamstwa...
 
 
geerwazy


Dołączył: 08 Lis 2003
Posty: 230
Skąd: Hell
Płeć:
Wysłany: Pon 17 Maj, 2004   

bigi napisał/a:
te pieniadze sa dla bOGA, bo tak to u nich powinno brzmiec :) heh bylem wczoraj w kosciele i az sie ksiezulo zdziwil jak nie dalem na tace :) po prostu zdebial, az dziwne, chyba nie przyzwyczajony ze ktos nie rzucil, chyba bede czesciej tam chodzil to sie przyzwyczai :)

niewiem ile tam w choszcznie ejst kosciolów ale chyba jeden, byles na tym na rynku na pczeciwko fontanny (chyba dobrze pamietam) ? ja tam bylem na slubie mojego kuzynka hehehe
_________________
Turbonegro must be destroyed!
 
 
bigi


Dołączyła: 22 Lut 2004
Posty: 98
Płeć:
Wysłany: Pon 17 Maj, 2004   

wiec tak, bylem wczoraj w tym duzym przy rynku, do tego jest mniejszy kosciolek juz ponad 10 lat ma, do tego buduje sie 3-ci kosciol we wsi, bo ludzie bogaci sa, a chcialbym zauwazyc ze kosciol bedzie tez duuuuuuuuzy, a plebania bedzie prawie wielkosci kosciola hehehhhe
ksiadz juz po domach pieniadze zbieral i kazdemu kto nie dal mowil "panstwo na nowy kosciol nie dali!!!", teraz juz nie chodzi tylko rozsyla imienne przekazy pocztowe :D ale jak to kumpel powiedzial: niech buduja, bedzie gdzie zboze skladowac :)
_________________
bez liderow, bez wladz, bez klamstwa...
 
 
geerwazy


Dołączył: 08 Lis 2003
Posty: 230
Skąd: Hell
Płeć:
Wysłany: Pon 17 Maj, 2004   

a to wiem w jakim obok jest chyba pks ale mniejsza z tym tam jak bylem chyba z 3 razy to zawsze byla taka grubka babcia stara co miała piskliwy głos i spiewala glosniej od wszystkich. niezla breche mielismy z kuzynem
_________________
Turbonegro must be destroyed!
 
 
Nancy_

Dołączyła: 10 Lut 2004
Posty: 35
Płeć:
Wysłany: Pon 17 Maj, 2004   

chyba juz mniejwięcej wszystko zostąło tu powiedziane, nie chce mi się rozpisywać, więc napiszę tylko tyle: BOG TAK, KOŚCIÓŁ NIE :!:
_________________
chociaż ciagle zmieniacie barwy,wszystko i tak jest szare i czarne,wszystko z betonu,wszystko ze stali,mdłe i bezduszne lecz sie nie wali...
 
Elvis_18

Dołączył: 18 Maj 2004
Posty: 2
Wysłany: Pon 24 Maj, 2004   

Ja do boga nie mam nic ale kleru nie lubie i chyba nawet Armia mnie zabardzo nie rusza
_________________
Jestem pojebany punkowiec
Cwaniak mentalny
Szyderca i głupawiec
Ściemniacz seksualny
 
 
dem

Dołączył: 25 Mar 2004
Posty: 4
Skąd: syfiastego Lublina
Wysłany: Pon 24 Maj, 2004   

stosunek do Boga??? Mam pozytywny, poki co odczuwam jakas wiez :S co do kosciola to mam mieszane uczucia. Osobiscie znam paru fajnych ksiezy odemnie z parafii, ale z tego co widze jakie dzieja sie zeczy: ksieza>kasa>pedolfila>etc. to mowie NIE dla zjebanych debili ktorzy wykorzystuja wiare innych :evil: Albo te motywy z sredniowiecza co kosciol skazywanie palenie na stosie... zjebane :/ tak jak wszedzie znajda sie jakies debile :)
_________________
cze :E
 
 
Blekit
Spaghetti Master


Dołączył: 30 Sty 2004
Posty: 1468
Płeć:
Wysłany: Pon 24 Maj, 2004   

kurde, za późno zabrałem się do tego tematu, nie mam po co się już do kogoś przy[pieprzać w celu ciekawej dyskusji, bo wszystyko juz paraktycznie zostało napisane :lol: pech to pech.... ale napiszę tak: wierzę w Boga, w kościół nie
wierzę w Boga, ale wiara ta nie jest, że tak to ujmę- wielka, wierzę w niego bo czasem wydaje się on być jedynym ratunkiem, ostatnią deseczką, która jednak zawsze może zawieśc... uważałem się swego czasu za ateistę, później za agnostyka, a treaz za kolesia, który niewiele rozumie, bo póki żyje, niewiele może tak naprawdę na ten temat zrozumieć... kiedy dwa lata temu mój zajebisty kumpel trafił do szpitala w stanie śpiączki, jedną z pierwszych rzeczy, którą zrobiłem to była modlitwa, bo to było jedyne co mogłem zrobić...w śpiączce był przez miesiąc i umarł...ale to nie może przecież znaczyć, ze Boga nie ma, można to tak sobie tłumaczyć, owszem, ale można i tak, że On nie może pzrecież pomóc każdemu,a może takie było po prosru przeznaczenie mojego kumpla... bo tak się składa, że w pzreznaczenie wierzę jak najbardziej, ale nie w "jednmo konkretne", że będzie tak a nie inaczej. Wierzę, że może być wielo milionów opcji dla każdego człowieka i od niego zależy, która wybierze, jednak wszystkie one są już "gdzieś zapisane"
kilka dni temu dowiedziałem się, że moja dobra koleżanka a była dziewczyna mojego kumpla trafiła do szpitala- 45 tab;letek Nospa doprawionych ganją w przerwie między lekcjami, chwilę póxniej zasłabnięcie i nie wiem czy się do tej pory obudziła :? i pierwszą rzeczą, która zrobiłem to była modlitwa...
co do samej modlitwy- nie uznaję regółek, każda modlitwa to moja osobista rozmowa z Bogiem i nikt nie będzie mi nakazywał jak ma ona przebiegać
kościół- wiele rzeczy mógłbym napisać, ale to już zostało tu napisane przez kilka osób, dlatego napiszę krótko i na pewno nie o wszystkim- podstawą tej jakże wspaniałomyślnej instytucji jest Biblia- może ktoś się dziwi czemu kościół pełen jest "dziwnych" rzeczy- przecież sama Biblia jest jedną wielką sprzecznością- z jednej strony tolerancja, pacyfizm po prostu, z drugiej np porównanie innowierców do zwierząt, na które nalezy polować i zabijać (konkurencja :lol: ) czy hasła zniewalające ludzi, każące im być wiernymi sługusami wielbiącymi swych własciecieli bez względu na ioch postępowanie wobec nich (przeważnie mało sympatyczne), albo jeszcze fragmencik, w którym dowiedzieć się mozna, że każda władza od Boga jest przekazana i każdy władca jest Jego pośrednikiem, pzredstawicielem- kłaniajmy się Stalinom, Htlerom i innym Bushom :lol: czy też np zakazanie gniewu ludziom, z przyzwoleniem na gniew boży czy już w następonym Testamencie na gniew Jezusa
ale to tez właściwie można wytłumaczyć- przecież Biblię pisał człowiek ze wszystkimi swoimi słąbościami i przemysleniami, interpretacjami- a skoro kościół na owych spzrecznościach i niedorzecznościach się opiera, to jak się spodziewać, iż będzie szczery i sprawiedliwy
a dlaczego tylu ewangelii nie chcą przyjąć do wiadomości albo raczej do świadomościm chrześcijańskich mac na całym swiecie- to już zostało tu napisane :wink: jak i wiele rzeczy, które mógłbym napisać
pamiętam, że zuza w którymś poście bardzo trafnie (przynajmniej z moim myśleniem) o tym napisała, aż uwierzyć nie mogłem, bo nigdy się z nią niczym nie zgodziłęm do tej pory- niezależnie czy dałem na jakiś temat komentarz czy nie
a film "stygmaty" to film kapitalny i dający do myślenia
szukajcie a znajdziecie :wink:
_________________
rock'n'roll fucked my soul
 
Dezerter


Dołączył: 07 Sty 2004
Posty: 1
Skąd: Gorzów Wlkp.
Wysłany: Pon 24 Maj, 2004   

Jestem chyba dość dobrym przykładem powiedzonka Bóg tak Kościół nie!!
Wierze... staram się żyć opierać swoją wiare na biblii - a marks powiedział... jeżeli boga by nie było to należało by go wymyśleć
Każda religia opiera się na czynieniu dobra na świecie... tylko sama instytucjonalność już ją niszczy.
_________________
"Agresja i przemoc są objawem bezradności i bezsilności." TO.JA
 
 
Raven1


Dołączył: 23 Lut 2004
Posty: 7
Skąd: Tarnowskie Góry
Płeć:
Wysłany: Nie 20 Cze, 2004   

geerwazy napisał/a:
Mówi Jezus: "Gdziekolwiek byłoby
trzech bogów, są oni bogami, i
gdziekolwiek jest sam jeden
dla niego ja jestem z nim.
Podnieś kamień,
i tam mnie znajdziesz.
Rozetnij drzewo, i ja
tam jestem".

Także bardzo ciekawy kawałek.


JESTEM WSZEDZE JAK JEZUS CHRYSTUS SEX I NARKOTYKI <lol>
_________________
"...Czy Pokojowe Społeczeństwo
Można Ulepić Przy Pomocy Karabinu?
Czy Lufy Wycelowane W Czyjeś Głowy
Mogą Zmienić Losy Świata
Czy Akcje Terrorystyczne Są W Stanie Uwrażliwić Ludzi
Których Nie Obchodzi Nic Poza Własną Dupą..."
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  





© 2002-2013 PunkSerwis | All human rights reserved
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,18 sekundy. Zapytań do SQL: 13