PUNK FORUM » FAQ
» Statystyki
» Grupy
» Użytkownicy
» Szukaj
» Zaloguj
» Rejestracja

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Stanzberg
Pon 15 Mar, 2010
Twój stosunek do Boga i wiary
Autor Wiadomość
poganin77

Dołączył: 20 Sty 2014
Posty: 18
Skąd: dark forest
Płeć:
Wysłany: Pon 20 Sty, 2014   

Ja jako mieszanka Asatru i rodzimowiercy do BOGÓW podchodzę bardzo poważnie, gdy proszę o coś odprawiam odpowiednie rytuały itp... swojego czasu miałem schemat, że przerażony po jednym rytuale odprawionym na kwasie (tak wtedy ćpałem) pobiegłem do kościoła w którym skończyło się na tym, że modliłem się do "Białej siły" ( nie kojarzyć z nazizmem itp.) Sam nie pamiętam czy to były modlitwy do Jezusa czy może do Jarowita czy jak później się zeschemaciłem do samej śmierci. Tak czy siak z postawy typowej dla satanizmu nagle zbliżyłem się troche do chrześcijaństwa, wyspowiadałem w tym kościele, potem odprawiłem rytuały oczyszcające i jestem szczęśliwszy na pewno jak jestem bliżej chrześcijaństwa niż jak w satanizmie siedziałem. Mimo, że poganin to skutecznie zrezygnowałem z pomysłów walki z katolami. Zrezygnowałem na szczęście z pomysłów jakie miałem podpalenia kościoła, który wyciągnął mnie, w sumie nie kościół tylko Bóg/ bogowie z ćpania i zgubnego satanizmu. Chociaż w okultyzm na nowo niestety się pakuje i tak koło się zamyka.
_________________
"Owiane mgłą bagniste knieje gdzie miejsce swe ma stara śmierć. W nocnych odmętach ponurym niebie w postaci wiatru roznosi lęk. Polany leśne miejsca przeklęte gdzie starych kręgów pozostał ślad. Tron wielki stanie dla mocy świata W czarnych sukmanach unosi śmierć..."
 
 
KoDeR76

Dołączył: 19 Sty 2014
Posty: 30
Skąd: teraz Kędzierzyn Koźle
Płeć:
Wysłany: Pon 20 Sty, 2014   

Ale wykopalisko, no to może i ja się wypowiem. Bóg spoko, może być. Można sobie z nim pogadać, ale kościół katolicki, kurde jakoś mnie to nie ciągnie.
Mogę się przejść na mszę (ostatnio rok temu jakoś) może nawet z niektórymi księżmi da się normalnie pogadać. Ot tyle na temat kościoła. Czy wierzę? Nie no, nie ma wierzących niepraktykujących ;-)
 
 
wojsko


Dołączył: 19 Sty 2014
Posty: 29
Płeć:
Wysłany: Wto 21 Sty, 2014   

Ja wpajam się wielką nienawiść do religii, głównie do katolictwa.
Od początku była mi wkręcana w mój łeb, a niektórzy katolicy są dlatego,
bo z katolickiej rodziny się wywodzą. Jak spytam, a dlaczego oni wierzą to nie mają jak odpowiedzieć.
_________________
,,Punk nie umarł, rock wciąż żyje, metal rządzi, człowiek gnije.''
 
KoDeR76

Dołączył: 19 Sty 2014
Posty: 30
Skąd: teraz Kędzierzyn Koźle
Płeć:
Wysłany: Wto 21 Sty, 2014   

wojsko napisał/a:
Ja wpajam się wielką nienawiść do religii, głównie do katolictwa.
Od początku była mi wkręcana w mój łeb, a niektórzy katolicy są dlatego,
bo z katolickiej rodziny się wywodzą. Jak spytam, a dlaczego oni wierzą to nie mają jak odpowiedzieć.


Niektórzy katolicy mają tendencję do zakładania klapek na oczy. Kiedyś rozmowa z kuzynem
kuzyn - jechowi to wiesz takie dziadostwo, ogólnie jak to dobrze być katolikiem
ja - no dobra, ale jakbyś się urodził w rodzinie świadków jechowy czy protestantów to byś narzekał na katolików i cieszył się że jesteś inny.

Mnie to poraża dulszczyzna wśród tych religijnych ofiar. Ale cóż może okres tego największego buntu mam za sobą. I czasem sobie z panbóckiem po swojemu porozmawiam.
 
 
wojsko


Dołączył: 19 Sty 2014
Posty: 29
Płeć:
Wysłany: Wto 21 Sty, 2014   

yareck napisał/a:
Nie znamy dobrze historii 2 wojny światowej a poruszamy temat z przed 2000tysięcy lat…ludzie otwórzcie oczy! przeszłości nie ma, są tylko jej niezliczone wersje…(które nam wciskają).


źródło: http://kefir2010.wordpres...ornie-oszukani/


Podobnie myślę! :old:
_________________
,,Punk nie umarł, rock wciąż żyje, metal rządzi, człowiek gnije.''
 
michał ze wsi 2


Dołączył: 22 Paź 2009
Posty: 899
Skąd: Polska
Płeć:
Ostrzeżeń:
 5/3/6
Wysłany: Wto 21 Sty, 2014   

Ja jestem takim katolikiem co "klapki" sobie zakłada.
Tak się składa,że znam temat jehowych.Musiałbyś widzieć ilu do mnie przyłazi po porady.Zadnego nie wyganiam.Był też i urodzony w ich wierze,kiedy o ruchaniu mówiłem to aż mu się oczy świeciły.Oni tam mają zakaz,bo jak się starszy dowie to jest zły.Nawet na praktykę chciał przyjść do roboty ale mu chyba zakazali że będę miał zły wpływ na niego.Gromadzą się w szczelnych zborach,mają różne zakazy.
Po swojemu możesz sobie gadać,a dla swoich dzieci będziesz kaznodzieją?Ja tam jestem wygodny i niech się na religii uczą pewnych rzeczy też i w kościele.W razie jakby mnie zabrakło albo zszedł na złą drogę jest nadzieja,że ktoś ze wspólnoty im pomoże.
W internecie są nagrane świadectwa wiary tu masz np.jedno:
https://www.youtube.com/watch?v=Vm6pC8HBm48
_________________
Może być?
Może być?
 
KoDeR76

Dołączył: 19 Sty 2014
Posty: 30
Skąd: teraz Kędzierzyn Koźle
Płeć:
Wysłany: Wto 21 Sty, 2014   

Fajnie, że przychodzą po porady. Niech sobie mają zakazy, fakt jest trochę dziwny odłam chrześcijaństwa (a który nie jest?), sam mam kumpla co się świadkiem Jehowy zwie. Trochę poczytałem.

Nie wiem czy będę kaznodzieją dla dzieci, wolałbym tego uniknąć, często to daje odwrotny skutek :-)
 
 
mrowazerowa

Dołączyła: 14 Mar 2014
Posty: 16
Skąd: Gliwice
Płeć:
Wysłany: Sob 17 Maj, 2014   

Ja wierzę w Boga, z tego co zauważyłam, kościoł zamiast jednoczyć pod względem wiary ludzi to ich rozdziela. A ostatnio nawet dowiedziałam się bardzo ciekawej rzeczy, czemu księży obowiązuje celibat. Żeby po śmierci przepisać wszystko na kościół a nie potomstwo, rzecz jasna chodzi o kase. nie wiem czy to prawda, wydaje się nawet prawopodobne
_________________
“ A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki."


https://www.youtube.com/c...E9fPLzvrgyKcBmw Odważ Się Żyć
 
bladaczka


Dołączyła: 07 Gru 2010
Posty: 633
Płeć:
Wysłany: Nie 18 Maj, 2014   

naprawdę myślisz, że Stwórca tego świata nie pozwala swoim dzieciom sie ruchać? :crazy:
mrowazerowa napisał/a:
A ostatnio nawet dowiedziałam się bardzo ciekawej rzeczy, czemu księży obowiązuje celibat. Żeby po śmierci przepisać wszystko na kościół a nie potomstwo, rzecz jasna chodzi o kase. nie wiem czy to prawda, wydaje się nawet prawopodobne
brawo :cancan:
_________________
culture is not your friend
recze bere !
 
mrowazerowa

Dołączyła: 14 Mar 2014
Posty: 16
Skąd: Gliwice
Płeć:
Wysłany: Nie 18 Maj, 2014   

pozwala, lecz wybranym :d ah, te brawa, niepotrzebne^
_________________
“ A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki."


https://www.youtube.com/c...E9fPLzvrgyKcBmw Odważ Się Żyć
 
FRED K.


Dołączył: 22 Paź 2012
Posty: 98
Skąd: WROCŁAW
Płeć:
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: Nie 25 Maj, 2014   

"Ludzie smutni, przygnębieni, nie znajdujący w życiu żadnej radości — tacy ludzie zostają katolickimi kapłanami, hinduskimi shankaracharyami, mahometańskimi imami, itd. Tacy poważni ludzie tracą swoje człowieczeństwo, stają się niczym innym, jak tylko papugami. Jako papuga nie potrzebujesz dużo inteligencji; jako papuga nie potrzebujesz dużo odwagi. Jeśli tylko twoja pamięć dobrze działa i potrafisz wyrecytować fragmenty Wed, Gity, Koranu, Biblii — będziesz respektowany i poważany. Nie robisz nic twórczego, nie wnosisz nic do bogactwa świata. Wręcz przeciwnie — niszczysz. Ale ludzie od tysiącleci ulegają uwarunkowaniom; od tysiącleci postępują według narzuconego im wzorca (...) Leżenie na gwoździach nie wzbogaca życia, nie czyni go piękniejszym. Głodówka nie jest aktem twórczym — jest czymś destruktywnym, czymś samobójczym. Nie chodzi tu tylko o gwoździe i głodówkę. Jestem przeciwko wszelkim przejawom ascezy, gdyż stanowią one chorobę, wskazują, że jest w tobie coś samobójczego. Istnieje w człowieku instynkt śmierci, przeciwny instynktowi życia — Freud nazwał ten instynkt „thanatos"."
- by Osho.
_________________
"co ty możesz o sobie wiedzieć skoro nigdy nie walczyłeś?"
- tyler durden

Siała baba mak.
Nie wiedziała jak.
Przyszedł Fred.
Babę w łeb.
Baba Jeb.
A Fred ep.

"Przeważnie mylimy się, gdy coś uważamy za głupie bo tego nie rozumiemy. Prawda jest taka, że to my jesteśmy głupi bo tego nie rozumiemy."
 
michał ze wsi 2


Dołączył: 22 Paź 2009
Posty: 899
Skąd: Polska
Płeć:
Ostrzeżeń:
 5/3/6
Wysłany: Pon 26 Maj, 2014   

FRED K. napisał/a:
"Ludzie smutni, przygnębieni, nie znajdujący w życiu żadnej radości — tacy ludzie zostają katolickimi kapłanami, hinduskimi shankaracharyami, mahometańskimi imami, itd. Tacy poważni ludzie tracą swoje człowieczeństwo, stają się niczym innym, jak tylko papu...


Rabini też?
_________________
Może być?
Może być?
 
ZŁY PUNKS


Dołączył: 28 Lis 2012
Posty: 873
Skąd: Doliny i Góry
Płeć:
Wysłany: Wto 27 Maj, 2014   

fajnie się czyta te wasze pierdolety :mrgreen:
_________________
Przyszedł rzeczowo żeby coś osiągnąć
ale już w pierwszych drzwiach kopniak
uśmiechnął się
kopniak wydał mu się dosyć dowcipny
spróbował znowu
kopniak
 
michał ze wsi 2


Dołączył: 22 Paź 2009
Posty: 899
Skąd: Polska
Płeć:
Ostrzeżeń:
 5/3/6
Wysłany: Śro 28 Maj, 2014   

ZŁY PUNKS napisał/a:
fajnie się czyta te wasze pierdolety

?
Ps.Wiechu pół nocy obserwował nietoperza,który latał mu po pokoju.Podziwiał jego zwinność,gdy sprytnie,za każdym razem omijał sznureczek przymocowany do lampy.Ani razu nie zahaczył.
Dzidzia bawiła się wieszakiem,wziąłem i potańczyłem z nią trochę,później mały przyszedł ze szkoły i zabawił ją tańcząc przy szantach.
http://www.youtube.com/watch?v=wKPU-_QUTcA
_________________
Może być?
Może być?
 
BiteItYouScum

Dołączył: 30 Kwi 2014
Posty: 107
Płeć:
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: Śro 28 Maj, 2014   

Jestem ateistą i uważam, że każda religia to syf do zaorania. Państwo polskie, które wypierdala od 5-10 mld złociszy na irracjonalne fanaberie niedorozwiniętych religasów, kiedy podstawowe usługi publiczne jebią cebulą, a młodzi Polacy spierdalają do Norwegii, UK, czy Niemiec jest doskonałym tego przykładem. Każdy kto popiera sponsorowanie religijnych kocopołów z naszych podatków powinien wsadzić łeb do klopa i spuścić wodę. :eeek:
 
ZŁY PUNKS


Dołączył: 28 Lis 2012
Posty: 873
Skąd: Doliny i Góry
Płeć:
Wysłany: Czw 29 Maj, 2014   

To w tamtych czasach pewnie byłbys zakapiorem i komunistą walczącym z ludzmi którzy chcieli niepodległej Polski bo jak zapewne wiesz to kościół i religia w czasach stalinizmu zjednała społeczeństwo az do czasów Solidarnosci .Można mieć wyjebane na religie itd. ale od historii nie uciekniemy no chyba ze chcemy mieszkac w POLSKIEJ REPUBLICE SOWIECKIEJ,RADZIECKIEJ ,ROSYJSKIEJ czy jak to zwał :>
_________________
Przyszedł rzeczowo żeby coś osiągnąć
ale już w pierwszych drzwiach kopniak
uśmiechnął się
kopniak wydał mu się dosyć dowcipny
spróbował znowu
kopniak
 
BiteItYouScum

Dołączył: 30 Kwi 2014
Posty: 107
Płeć:
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: Czw 29 Maj, 2014   

Czy tylko komuniści są przeciwko religii? Gdzie ty, kurwa, żyjesz? W piwnicy?
 
ZŁY PUNKS


Dołączył: 28 Lis 2012
Posty: 873
Skąd: Doliny i Góry
Płeć:
Wysłany: Czw 29 Maj, 2014   

BiteItYouScum napisał/a:
Czy tylko komuniści są przeciwko religii? Gdzie ty, kurwa, żyjesz? W piwnicy?
ja o zupie ty o dupie :shock:
_________________
Przyszedł rzeczowo żeby coś osiągnąć
ale już w pierwszych drzwiach kopniak
uśmiechnął się
kopniak wydał mu się dosyć dowcipny
spróbował znowu
kopniak
 
BiteItYouScum

Dołączył: 30 Kwi 2014
Posty: 107
Płeć:
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: Pią 30 Maj, 2014   

Przecież ja piszę o religii, a ty mi z komuchami wyskakujesz. Masz jakąś obsesję na punkcie komuny i każdemu z kim się nie zgadzasz przypinasz sierp i młot. Co to, kurwa, jest? Fronda.pl?
 
michał ze wsi 2


Dołączył: 22 Paź 2009
Posty: 899
Skąd: Polska
Płeć:
Ostrzeżeń:
 5/3/6
Wysłany: Śro 04 Cze, 2014   

Stare ludzie mówią,,że to co wyrzucisz to do ciebie wróci,inne że kto mieczem wojuje ten od miecza ginie i jeszcze inne że jak ty komu czynisz tak tobie będą czynić.
Ps.Dopadła mnie infekcja jelitowa,połowę wioski słyszałem miało w tym dzieci,jakoś to zniosłem.Wysrałem to do kibla i wysłałem tam skąd się wzięła,czyli do szamba.
_________________
Może być?
Może być?
 
FRED K.


Dołączył: 22 Paź 2012
Posty: 98
Skąd: WROCŁAW
Płeć:
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: Czw 12 Cze, 2014   

michał ze wsi 2 napisał/a:
Ps.Dopadła mnie infekcja jelitowa,połowę wioski słyszałem miało w tym dzieci,jakoś to zniosłem.Wysrałem to do kibla i wysłałem tam skąd się wzięła,czyli do szamba.

Ja jak wczoraj zjadłem parówki, to nie obrałem i w tej folii zjadłem, dzisiaj jak poszedłem na kibel to kupa wisiała fajnie na tej folii bo żołądek nie do końca ją strawił. Bawiłem się tym nad muszlą z dwie godziny bo fajnie dyndało, jednak folia pękła. I zabawa skończona, a muszla obsrana...
_________________
"co ty możesz o sobie wiedzieć skoro nigdy nie walczyłeś?"
- tyler durden

Siała baba mak.
Nie wiedziała jak.
Przyszedł Fred.
Babę w łeb.
Baba Jeb.
A Fred ep.

"Przeważnie mylimy się, gdy coś uważamy za głupie bo tego nie rozumiemy. Prawda jest taka, że to my jesteśmy głupi bo tego nie rozumiemy."
 
majestic.1989

Dołączyła: 13 Cze 2014
Posty: 1
Płeć:
Wysłany: Pią 13 Cze, 2014   

Hmmm, ja wierzę w Boga, ale żaden kościół mi do tego potrzebny nie jest. Kolejna zbędna instytucja
_________________
zobacz
 
akina


Dołączyła: 21 Sie 2013
Posty: 14
Skąd: Gorzów wlkp
Płeć:
Wysłany: Wto 12 Sie, 2014   

Jeśli chodzi o religie chrześcijańską to nie zbyt za nią przepadam. Kościuł i jego poczynania, teraz i dawniej (inkwizycja, krucjaty itp.), wystarczająco odstraszają mnie od tej religii. Po za tym ideologia chrześcijan jest sprzeczna z moimi poglądami. Nie wiem czy Bóg istnieje, w sumie prędzej uwieżyła bym w ufo niż w gościa który zmartwychwstał po 3 dniach (chyba miał lagi). Ogólnie równie dobrze mogła bym teraz stwierdzić że wyznaje mitologie nordycką i zacząć zbierać wiernych opowiadając jak to Odyn powiesił sie na drzewie i oddał sie w ofierze by stać się bogiem. Stwierdzić że obiawił mi się Tor i kazał zbierać wiernych "jedynej słusznej wiary" a w nagrode za jej wyznawanie, po śmierci, dostaną się do valhalli i będą pić piwo z wikingami, Odynem i Torem, a cała reszta świata będzie gnić u Hel w podziemiech za swoje grzechy :crazy:
_________________
Grzeczne dziewczynki idą do nieba,
A złe wolą bawić się znami,
Pod sukienkami nie noszą majtek,
Zdobią swe ciało tatułażami.
Grzeczne dziewczynki nie przeklinają,
Lubią chodzić do szkoly,
Złe przeklinają, palą i piją,
W ich oczach uśmiech jest wesoły.
 
michał ze wsi 2


Dołączył: 22 Paź 2009
Posty: 899
Skąd: Polska
Płeć:
Ostrzeżeń:
 5/3/6
Wysłany: Śro 11 Lut, 2015   

BiteItYouScum napisał/a:
Czy tylko komuniści są przeciwko religii? Gdzie ty, kurwa, żyjesz? W piwnicy?

Jak pokazały ostatnie wypadki,niby komuniści zawsze mieli Ojca w sercu.Jaruzelski,Oleksy.Wiele zespołów otwarcie chwali Stwórcę.Np.
https://www.youtube.com/watch?v=NJDb4UgUojg
_________________
Może być?
Może być?
 
michał ze wsi 2


Dołączył: 22 Paź 2009
Posty: 899
Skąd: Polska
Płeć:
Ostrzeżeń:
 5/3/6
Wysłany: Czw 30 Kwi, 2015   

Temat o Jehowych zniknął?A odezwał się właśnie do mnie "biskup".Mówił,że Bóg głupich sobie wybiera na sługi.Bo ja wiem?Jak by chciał upokorzyć mądrych to pewnie tak by robił.A jak mądrzy będą dla niego w porządku to przecież nie będzie jaj robił.
_________________
Może być?
Może być?
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  





© 2002-2013 PunkSerwis | All human rights reserved
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,15 sekundy. Zapytań do SQL: 14