PUNK FORUM » FAQ
» Statystyki
» Grupy
» Użytkownicy
» Szukaj
» Zaloguj
» Rejestracja

Poprzedni temat :: Następny temat
Green Day
Autor Wiadomość
pAnczur


Dołączył: 19 Gru 2006
Posty: 13
Skąd: jarocin
Wysłany: Czw 18 Sty, 2007   

Melo napisał/a:
Nie no, przygladalem sie z dystansu waszej "dyskusji" i wkoncu stwierdzilem ze nie wytrzymam.

Wy sie uwazacie za punkowcow? TO POCZUJCIE SIE PUNKOLAMI i wyniescie cos z muzy GD. Ciekaw jestem czy chociaz jeden z was tutaj zna chociaz JEDEN txt gd, albo jedna plyte poza American Idiot(Tak! Sa takie!). Racja, nie ma nic bardziej wkurwiajacego niz 13nastolatka w koszulce American Idiot i naszywka Punx not Death, ale widze ze kilku tutaj "punkuf" niewiele sie rozni, pokaza wam w MTV teledysk Green Day, obok Tokio hotel i od razu cwele lykaja`aaaa to jest komercha, bo mtv i obok avril pokazali". No comment po prostu.

Pozatym smiechu warte jest pierdolenie o punkowosci zespolu na podstawie mocy przesteru :lol: i ilosci akordow :lol: Dla was liczy sie opluwanie publiki, rozpierdalanie gitar po scenach, wtedy to jest punk? To uswiadomie tu niektorych, liczy sie przekaz i zalozenia zespolu.

Sory ze przeklenstwa ale denerwuje jak cholera pierdolenie "truepunkowcow" na "punk"serwisie o czym o czym nie maja zielonego pojecia i opieraja swoje wypowiedzi na podstawie zaslyszanej piosenki na mtv(Tak, glownie do Ciebie to kieruje, Stanzberg[ps daj sobie bardziej punkoffy avatar, bo ten jest malo true])

Green Day to prawie 20 lat zajebistego grania, tyle co mam do powiedzenia.

*Mowiac Green Day mam na mysli kapele ktora grala do poczatku plyty AI, terazniejsze ich wyczyny juz mnie nie interesuja, calkowicie odeszli od swych korzeni, sa czyms innym.


Wypierdalaj stąd razem z Tym gównem Green Day'em. Przesłuchałem większość płyt i to sama szmira, do tego zrobili z siebie wielki show - to nie jest PUNK ROCK !!!!!!!!
_________________
PIERDOL TEN ŚWIAT ! TO ON JEST WŁAŚNIE PIEKŁEM
 
 
666


Dołączył: 30 Maj 2005
Posty: 95
Skąd: Krosno
Wysłany: Czw 18 Sty, 2007   

lotnik napisał/a:
A pod koniec lat 80 gdy nikt ich nie znal i nie kojarzyl to tez nie grali punkrocka tylko byli komercja? ;)

Cytat:
Punkrock może i to jest - stylistycznie

Pisząc to miałem na myśli to co teraz robią.

lotnik napisał/a:
Widze ze z wami to jest podobnie jak z zatwardzialymi ojofcami ktorzy twierdza ze anarcho kapele nie mialy nic wspolnego z punkrockiem (i analogicznie anarchopunkami ktorzy twierdza ze Oi!Music to nie punkrock tylko skinowska muza)

Mnie to nie mieszaj, ja takich problemów nie mam :wink:
_________________
dude it's 4.00 am..
and my soul is on fire!
 
wawrzon


Dołączył: 06 Sie 2005
Posty: 2235
Skąd: Sosnówka / Wrocław
Płeć:
Wysłany: Czw 18 Sty, 2007   

to jest pop i chuj. taka prawda.
_________________
"czy zastanawiałeś się, co być zrobił gdybyś mógł, bezkarnie zabijać, gdybyś był jak bóg"
 
 
Stanzberg
Dead Press


Dołączył: 12 Mar 2006
Posty: 5542
Płeć:
Wysłany: Czw 18 Sty, 2007   

666 napisał/a:
lotnik napisał/a:
Widze ze z wami to jest podobnie jak z zatwardzialymi ojofcami ktorzy twierdza ze anarcho kapele nie mialy nic wspolnego z punkrockiem (i analogicznie anarchopunkami ktorzy twierdza ze Oi!Music to nie punkrock tylko skinowska muza)

Mnie to nie mieszaj, ja takich problemów nie mam :wink:

A ja mam; nienawidzę, jak ktoś nazywa Greed Daya pankiem, bo dla mnie pank to jest coś ZUPEŁNIE innego. Jestem w stanie za panka uznać czasem najgorszego anarcho-krastucha, albo i ostentacyjnie wysłodzony pop z przesterami, ale GD - nigdy.
_________________
Projektowanie graficzne www.stanski.pl
 
666


Dołączył: 30 Maj 2005
Posty: 95
Skąd: Krosno
Wysłany: Czw 18 Sty, 2007   

Kurwa nikt mnie nie rozumie, rzuce się pod pociąg.

Nie mam problemu z nazywaniem pankrokiem zarówno kapel anarchistycznych jak i oiowych. Nawet forward area dla mnie punkrockiem jest
(w przeciwienstwie do tego co soba reprezentuje greangay :twisted: )
_________________
dude it's 4.00 am..
and my soul is on fire!
 
Stanzberg
Dead Press


Dołączył: 12 Mar 2006
Posty: 5542
Płeć:
Wysłany: Czw 18 Sty, 2007   

Forward Area jest 100% maximum pankrok w porównaniu z Greed Gayem.
_________________
Projektowanie graficzne www.stanski.pl
 
lotnik

Dołączył: 15 Sty 2007
Posty: 56
Skąd: dywizjon 303
Wysłany: Czw 18 Sty, 2007   

Cytat:
A ja mam; nienawidzę, jak ktoś nazywa Greed Daya pankiem, bo dla mnie pank to jest coś ZUPEŁNIE innego.

zupelnie innego, to znaczy?

Znawca Green Day nie jestem ale zawsze mi sie wydawalo ze to taki amerykanski pop-punk w stylu Blink 182 czy Vandals, jak mam rozumiec punkowym mozna byc dopoki nie zaczyna sie grac dla szerszej publiki i zarabiac konkretnej kasiorki :)


ps. Stan nie denerwuj sie tak bo o GD walczyc zamiaru specjalnego nie mam ;) Tez ich nie lubie :)
_________________
Dzieciom uśmiech, światu pokój a pijakom dajcie spokój
Nasza armia jest zwycięska, Jaruzelski kurwa męska
 
 
Stanzberg
Dead Press


Dołączył: 12 Mar 2006
Posty: 5542
Płeć:
Wysłany: Czw 18 Sty, 2007   

No domyślam się, że nie wykonasz Rejtana przed Green Dayem. ;-)

Twoje porównanie jest faktycznie trafne podczas rozmowy dwóch krytyków muzycznych.
Z tego co wiem i praktykuję, istnieje pankrok i nie-pankrok.
GD = niepankrok. :lol:
_________________
Projektowanie graficzne www.stanski.pl
 
Browar
Gość
Wysłany: Czw 18 Sty, 2007   

lotnik napisał/a:

(...)zawsze mi sie wydawalo ze to taki amerykanski pop-punk w stylu Blink 182 czy Vandals


Niektórym np. Social Distortion tez przypomina GD :roll:
 
wawrzon


Dołączył: 06 Sie 2005
Posty: 2235
Skąd: Sosnówka / Wrocław
Płeć:
Wysłany: Czw 18 Sty, 2007   

dla mnie to zupelnie co innego. mi SD bardziej bad religion momentami przypomina
_________________
"czy zastanawiałeś się, co być zrobił gdybyś mógł, bezkarnie zabijać, gdybyś był jak bóg"
 
 
666


Dołączył: 30 Maj 2005
Posty: 95
Skąd: Krosno
Wysłany: Czw 18 Sty, 2007   

lotnik napisał/a:
jak mam rozumiec punkowym mozna byc dopoki nie zaczyna sie grac dla szerszej publiki i zarabiac konkretnej kasiorki :)

Turbonegro też pewnie zarabia niemało, publikę swoją ma (nie przeszkadza mi to), a jednak nie pierdzi o jakiś smutach typu boulevard of broken dreams dla zbuntowanych nastolatek. Avril to też punkrock? :wink:
_________________
dude it's 4.00 am..
and my soul is on fire!
 
lotnik

Dołączył: 15 Sty 2007
Posty: 56
Skąd: dywizjon 303
Wysłany: Czw 18 Sty, 2007   

Avril nieee... no bez przesady ;)


A co do Social Distortion... To za stwierdzenie ze przypomina Green Day powinno sie zabierac legitke ;) ;)


666: jesli chodzi o Turbonegro to w jednym z tematow na CP/DP byla klotnia czy to punk czy to pop :lol: :lol: :lol: Zupelnie jak z Green Dayem ;)
_________________
Dzieciom uśmiech, światu pokój a pijakom dajcie spokój
Nasza armia jest zwycięska, Jaruzelski kurwa męska
 
 
Sami


Dołączył: 26 Lis 2006
Posty: 155
Skąd: Toruń
Wysłany: Czw 18 Sty, 2007   

Stanzberg napisał/a:
Z tego co wiem i praktykuję, istnieje pankrok i nie-pankrok.
GD = niepankrok. :lol:


Lepiej bym tego nie ujeła 8)
_________________
"A nad światem Twe sny jak anioły trzy
Zamieniają na śmiech Twoje łzy"
 
 
Zwierz@k


Dołączył: 07 Lis 2003
Posty: 3938
Skąd: Szczecin...
Wysłany: Czw 18 Sty, 2007   

a ja powiem krotko - kłade na nich lache, posluchalem, stwierdziłem, ze nie dla mnie, w dupie mam.
"Panki" z nich takie jakich pelno tera
_________________
Want to fuck up, drop out, never trust a fucking hippie.
And for that matter don't trust anyone.
Quit school, don't work, livin' up your music to punk.
If I could do it so could anyone
 
 
Melo

Dołączył: 18 Sty 2007
Posty: 8
Wysłany: Czw 18 Sty, 2007   

pAnczur napisał/a:
Wypierdalaj stąd razem z Tym gównem Green Day'em. Przesłuchałem większość płyt i to sama szmira, do tego zrobili z siebie wielki show - to nie jest PUNK ROCK !!!!!!!!


To sobie zobacz [*] na koncu, i wtedy mozemy porozmawiac na poziomie. Mi tez sie nie podoba show ktore teraz odpierdalaja.[ps. argumenty panie! argumenty! :roll: ]

Slucham wiele rodzajow punka, w tym polski, angielski, kalifornijski, to tak tylko dodam

Hm, dodam jeszcze, panczur, twoj awatar to szczyt pozerstwa



Widze ze z truepunkami666 sie nie idzie dogadac, zaslyszeli greendaya w MTV(a przeciez wszystko co poleci w mtv to komercha) i lykaja jak mlode kaczuchy :lol: Rzecz godna pogardy

Sprostuje jednak

Green Day to nie tylko punk, spory dorobek to Rockowe granie, niekiedy odchodzenie w pop-rock(nie ma czegos takiego jak pop-punk o_O)

Uwazajcie, kiedys jeszcze pokaza wasza jedyna_sluszna_punkowa_kapele w vivie obok Blog27, ciekawe czy wytrwaja co niektorzy przy swoim

Eot
 
lotnik

Dołączył: 15 Sty 2007
Posty: 56
Skąd: dywizjon 303
Wysłany: Czw 18 Sty, 2007   

a VH1 tez sie liczy? :P (program tv nalezacy do MTv)

Bo ostatnio tam widzialem Joy Division, Clash, Sex Pistols, Stranglers, Agnostic Front i pare innych :o (czasami w weekendy zdazaja sie krotkie polgodzinne bloczki z taka rozna dziwna muzyka)
_________________
Dzieciom uśmiech, światu pokój a pijakom dajcie spokój
Nasza armia jest zwycięska, Jaruzelski kurwa męska
 
 
Stanzberg
Dead Press


Dołączył: 12 Mar 2006
Posty: 5542
Płeć:
Wysłany: Czw 18 Sty, 2007   

Nie chodzi o to, czy zespół pokazują na Vivie, czy nie, nie łapiesz?

Kiedyś na Vivie Zwei był Punk Tag - cały dzień leciały same pankowe kawałki, aż się ze szkoły zerwałem, żeby to oglądać.
Jakby przyjąć te kryteria, 3/4 kultowych pankowych kapel to komercha i płyty lecą do kosza. A zaręczam, że poleciał tam również teledysk zespołu Crass nagrany z jakiegoś koncertu :!:

Cytat:
Slucham wiele rodzajow punka, w tym polski, angielski, kalifornijski, to tak tylko dodam

Niewiele mnie to obchodzi - gadasz jak krytyk muzyczny.
Mnie interesuje, czy zespół jest w porządku, czy też nie w porządku.
I skończ te głupie pyskówki o true-pankach, bo to od dawna nas nie śmieszy.
Ze 100 kroków widać, kto jest true, a kto nie i nie potrzebujemy o tym rozmawiać, żeby to wiedzieć.
_________________
Projektowanie graficzne www.stanski.pl
Ostatnio zmieniony przez Stanzberg Czw 18 Sty, 2007, w całości zmieniany 1 raz  
 
Zwierz@k


Dołączył: 07 Lis 2003
Posty: 3938
Skąd: Szczecin...
Wysłany: Czw 18 Sty, 2007   

Melo napisał/a:
Hm, dodam jeszcze, panczur, twoj awatar to szczyt pozerstwa



Widze ze z truepunkami666 sie nie idzie dogadac, zaslyszeli greendaya w MTV(a przeciez wszystko co poleci w mtv to komercha) i lykaja jak mlode kaczuchy Laughing Rzecz godna pogardy

Sprostuje jednak

Green Day to nie tylko punk, spory dorobek to Rockowe granie, niekiedy odchodzenie w pop-rock(nie ma czegos takiego jak pop-punk o_O)

Uwazajcie, kiedys jeszcze pokaza wasza jedyna_sluszna_punkowa_kapele w vivie obok Blog27, ciekawe czy wytrwaja co niektorzy przy swoim


poki co wiekszosc mowi, ze przesluchala kilka plyt i jej sie niepodoba - Ty na sile probojesz jednak wszystkim wmowic, ze znaja kapele jedynie z MTV.
Co to jest jedyna_słuszna_punkowa_kapela?
_________________
Want to fuck up, drop out, never trust a fucking hippie.
And for that matter don't trust anyone.
Quit school, don't work, livin' up your music to punk.
If I could do it so could anyone
 
 
Melo

Dołączył: 18 Sty 2007
Posty: 8
Wysłany: Czw 18 Sty, 2007   

Jasne ze nie jest.

Maja swoj styl muzyczny powiazany z punkiem i graja swoje(a wlasciwie grali...) czy to sie komus podoba czy nie.

To ze przesluchali to jest takie pierdolenie o szopenie, bo kazdy glupi by rozroznil to co teraz widac w mtv od tego co grali kiedys. Proponuje zakonczyc dyskusje bo i tak bedzie tu wzajemne obrzucanie sie blotem

Nie ubostwiam GD ale potrafie obiektywnie spojrzec na ich tworczosc, co jak widze nie kazdemu sie tutaj udaje. A szkoda
 
Stanzberg
Dead Press


Dołączył: 12 Mar 2006
Posty: 5542
Płeć:
Wysłany: Czw 18 Sty, 2007   

Melo napisał/a:
potrafie obiektywnie spojrzec na ich tworczosc, co jak widze nie kazdemu sie tutaj udaje. A szkoda


Ha! Tylko, że ja nie zamierzam patrzeć obiektywnie. Oceniam tylko, czy jest to pankrok, czy nie - nie używając etykietek przydatnych w branży muzycznej.
NIE JEST. kropka.
_________________
Projektowanie graficzne www.stanski.pl
 
Melo

Dołączył: 18 Sty 2007
Posty: 8
Wysłany: Czw 18 Sty, 2007   

Ja tez nie patrze na etykietki.

Dla ciebie nie jest, dla mnie jest - no i wsio w tym temacie
 
lotnik

Dołączył: 15 Sty 2007
Posty: 56
Skąd: dywizjon 303
Wysłany: Czw 18 Sty, 2007   

Stanzberg no chyba ze tak :) Juz lapie o co Ci chodzi...

Jesli zrobimy podzial na pankrok i niepankrok to GD=niepankrok, tak samo jak wiekszosc kapel ktorych nielubie :twisted:
_________________
Dzieciom uśmiech, światu pokój a pijakom dajcie spokój
Nasza armia jest zwycięska, Jaruzelski kurwa męska
 
 
Stanzberg
Dead Press


Dołączył: 12 Mar 2006
Posty: 5542
Płeć:
Wysłany: Czw 18 Sty, 2007   

Damned?
:twisted: :evil: :twisted:
Chciałbym zobaczyć jak padasz ofiarą własnej prowokacji. :wink:
:D
_________________
Projektowanie graficzne www.stanski.pl
 
Aneta
kąśliwa żmija

Dołączyła: 02 Gru 2005
Posty: 2702
Skąd: Ohra
Płeć:
Wysłany: Pią 19 Sty, 2007   

Stanzberg napisał/a:
Kiedyś na Vivie Zwei był Punk Tag - cały dzień leciały same pankowe kawałki, aż się ze szkoły zerwałem, żeby to oglądać.


ogólnie [*] za Vivę zwei
tam było spotro ciekawych programów ...


a wracając do tematu
Zwierz@k napisał/a:
a ja powiem krotko - kłade na nich lache, posluchalem, stwierdziłem, ze nie dla mnie, w dupie mam.
"Panki" z nich takie jakich pelno tera


nic dodać nic ująć


z resztą --
Melo --- uparłeś żeby przekonać ludzi do GD ?
mnie nie przekonasz - ok. nie przesłuchałam wszystkich płyt, ale nie czułam takiej potrzeby po sporej dawce ich twórczości ...
 
Mecenas
Mecewąsik


Dołączył: 30 Sie 2006
Posty: 3699
Płeć:
Wysłany: Pią 19 Sty, 2007   

Cytat:
Jesli zrobimy podzial na pankrok i niepankrok to GD=niepankrok, tak samo jak wiekszosc kapel ktorych nielubie

dopiero teraz załapałem o co biega Stanzbergowi, niemniej jednak jeśli chodzi o dziennikarskie etykietki to ja bym sie upierał, że to jest punkrock (albo przynajmniej był)
a co do Viva zwei to był kiedyś The Clash day, gały mi na wierch wychodziły jak widziałem koncerty i wywiady z nimi, i wtedy zrozumiałem: będę pankiem 8) :wink:
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  





© 2002-2013 PunkSerwis | All human rights reserved
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 12