PUNK FORUM » FAQ
» Statystyki
» Grupy
» Użytkownicy
» Szukaj
» Zaloguj
» Rejestracja


Poprzedni temat :: Następny temat
Wraca słynny festiwal Róbrege
Autor Wiadomość
ZŁY PUNKS


Dołączył: 28 Lis 2012
Posty: 873
Skąd: Doliny i Góry
Płeć:
Wysłany: Pią 20 Wrz, 2013   Wraca słynny festiwal Róbrege

Po 30 latach od pierwszej edycji reaktywuje się Grand Festiwal "Róbrege". 6 października w namiocie pod Pałacem Kultury i Nauki zagrają: Twinkle Brothers, Izrael i goście (Kayah, Pablopavo, Vienio), Tymon & The Transistors, Deuter & Future Folk, Natural Mystic Akustycznie
Grand Festiwal "Róbrege" był organizowany w latach 1983-90 przez Hybrydy, klub studentów Uniwersytetu Warszawskiego. Pierwsza edycja odbyła się 6-7 października 1983 r. w pomieszczeniach klubu na ul. Kniewskiego (dziś ul. Złota). Było to wtedy miejsce prób czołowych zespołów ówczesnego warszawskiego undergroundu, jak Dezerter, Izrael, Armia czy Kult. Festiwal był wydarzeniem z pogranicza performance'u i widowiska muzyczno-parateatralnego. Nie było konkursu, wyszukiwano "młodych buntowników sceny muzycznej" i pozwalano im tam grać.



Koncert planowany na 6 października 2013 r. pod hasłem "Róbrege 30 lat później - Reaktywacja" jest zapowiedzią powrotu festiwalu do kalendarza imprez. Kolejna edycja Grand Festiwalu "Róbrege" ma się odbyć w 2014 r. w formie znanej z latach 80. - co najmniej dwudniowej.

Tegorocznej edycji będą towarzyszyć m.in. warsztaty gry na bębnach, wykłady art-menedżerskie, seminarium filmowe "Wolne rytmy" oraz projekcje filmów "Beats of Freedom" i "Joe Strummer".

Inicjatorami Róbrege 2013 są Sławomir Rogowski "Gąsior", szef Hybryd z lat 80., oraz muzycy związani wtedy z klubem - Paweł "Kelner" Rozwadowski i Robert Maksymilian Brylewski.

Bilety na koncert w cenie 40 zł (w dniu koncertu 50 zł) dostępne są w sieci Ebilet.pl. Organizatorem wydarzenia jest Stołeczna Estrada.



Z
_________________
Przyszedł rzeczowo żeby coś osiągnąć
ale już w pierwszych drzwiach kopniak
uśmiechnął się
kopniak wydał mu się dosyć dowcipny
spróbował znowu
kopniak
Ostatnio zmieniony przez ZŁY PUNKS Czw 26 Wrz, 2013, w całości zmieniany 1 raz  
 
Rotten82


Dołączył: 18 Sty 2010
Posty: 2135
Skąd: woj.Częstochowskie
Płeć:
Wysłany: Pią 20 Wrz, 2013   

a brylewski zaprosi na koncert swoja niedawna publicznosc?
_________________


http://barbiedolls.bandcamp.com/
http://www.facebook.com/BarbieDollsPunk
 
loscrudos

Dołączył: 18 Paź 2009
Posty: 150
Płeć:
Wysłany: Pią 20 Wrz, 2013   

ostatni incydent to raczej nie publika Brylewskiego a jakiś najebany palant. Boisz się szklanek że pytasz ?
 
Rotten82


Dołączył: 18 Sty 2010
Posty: 2135
Skąd: woj.Częstochowskie
Płeć:
Wysłany: Sob 21 Wrz, 2013   

chodzilo mi o jego wystep na imprezie organizowanej przez prawicowy Nowy Ekran, Młodzież Wszechpolska i ONR
_________________


http://barbiedolls.bandcamp.com/
http://www.facebook.com/BarbieDollsPunk
 
loscrudos

Dołączył: 18 Paź 2009
Posty: 150
Płeć:
Wysłany: Sob 21 Wrz, 2013   

Moim zdaniem zrobił błąd że wtedy tam zagrał. Potem zresztą tłumaczył dlaczego to zrobił :

Cytat:
Poprosiliśmy muzyka o komentarz: - Zdawałem sobie sprawę z tego, jak zostanie to odebrane, ale zaryzykowałem. Uważam, że jest tam mnóstwo rozsądnych młodych ludzi i trzeba ich odciągać od skrajnych idei. Była to druga prawicowa impreza, na której zagrał Kryzys, wstąpiliśmy też na imprezie Federacji Młodzieży Walczącej w Krakowie. Przed wejściem na scenę dokładnie przyjrzałem się publiczności i tytułom broszur na straganach. Nie dostrzegłem niczego brunatnego. Zastrzegłem, że jeżeli pojawią takie rzeczy, to zrobię skandal i zejdę ze sceny. Uważam, że zamiast zamykać się coraz bardziej w podziałach, lepiej nauczyć się odróżniać dzieciaki zafascynowane sklerotycznymi politykami od bandziorów i nazistów.

Źródło : warszawa.gazeta.pl

Nie widzę jednak powodu aby wyciągać znów stare dzieje i dowalać gościowi który dla punkrocka i całej sceny zrobił więcej niż my wszyscy.
 
Mecenas
Mecewąsik


Dołączył: 30 Sie 2006
Posty: 3699
Płeć:
Wysłany: Sob 21 Wrz, 2013   

bryl jest muzykiem a nie pankiem i dla punkrocka zrobił tyle samo co każdy z nas czyli uczestniczył w tym przez jakiś czas
_________________
Si Deus nobiscum, quis contra nos?
 
loscrudos

Dołączył: 18 Paź 2009
Posty: 150
Płeć:
Wysłany: Sob 21 Wrz, 2013   

^^ też masz na koncie założenie i wiele lat działania w podobnych kapelach do :
- KRYZYS
- BRYGADA KRYZYS
- IZRAEL
oraz współpracę z kapelami pokroju :
- DEADLOCK
- ARMIA
- i pewnie jeszcze wiele innych mniej lub bardziej znanych


Można nie lubić tych kapel , można nie lubić samego Brylewskiego , ale żeby deprecjonować to co stworzył swoimi rękami to trzeba mieć oczy w dupie a uszy zajebane kałem.

Tyle w temacie Bryla
 
Mecenas
Mecewąsik


Dołączył: 30 Sie 2006
Posty: 3699
Płeć:
Wysłany: Sob 21 Wrz, 2013   

oprócz izraela to każdą z tych kapel uwielbiam, ale nie uwielbiam bryla, nie on sam te kapele stworzył, nie jest on dla mnie żadnym autorytetem i na jego osobę mam głęboko wyjebane
co do róbrege to nie jestem pewien czy taka formuła wypali, czasy się zmieniły, obstawiam że 90% publiki to będę stare dziady co chcą powspominać "jak to było zajebiście na starych jarocinach, nie to co dzisiaj", lubię odgrzewane żarcie (pierogi pyyycha) ale w przypadku muzyki rzadko się to sprawdza, poza tym sądząc po tzw lajnapie to tam nic dla panków nie będzie
_________________
Si Deus nobiscum, quis contra nos?
 
Rotten82


Dołączył: 18 Sty 2010
Posty: 2135
Skąd: woj.Częstochowskie
Płeć:
Wysłany: Sob 21 Wrz, 2013   

loscrudos napisał/a:
^^ też masz na koncie założenie i wiele lat działania w podobnych kapelach do :
- KRYZYS
- BRYGADA KRYZYS
- IZRAEL
oraz współpracę z kapelami pokroju :
- DEADLOCK
- ARMIA
- i pewnie jeszcze wiele innych mniej lub bardziej znanych


Można nie lubić tych kapel , można nie lubić samego Brylewskiego , ale żeby deprecjonować to co stworzył swoimi rękami to trzeba mieć oczy w dupie a uszy zajebane kałem.

Tyle w temacie Bryla


pewnie nie wiesz, ale scene sie wspiera rowniez chodzac na koncerty, kupujac plyty/kasety/ziny, ciuchy. moze moje zespoly nie sa takie popularne jak te brylewskiego, ale tez w paru gralem, zorganizowalem w chuj koncertow punkowych, mam w chuj plyt, kaset i innych pierdol i wiem, ze bez ludzi takich jak ja brylewski bylby nikim
_________________


http://barbiedolls.bandcamp.com/
http://www.facebook.com/BarbieDollsPunk
 
loscrudos

Dołączył: 18 Paź 2009
Posty: 150
Płeć:
Wysłany: Sob 21 Wrz, 2013   

^^ pewnie nie wiem :mrgreen:

Za krótki jesteś żeby z Brylewskim się porównywać , jak coś więcej zrobisz to może zweryfikuje swoje poglądy. :ziew:
 
ZŁY PUNKS


Dołączył: 28 Lis 2012
Posty: 873
Skąd: Doliny i Góry
Płeć:
Wysłany: Nie 22 Wrz, 2013   

Wazne jest to że nie był brylu TW w czasach komuny i nie sprzedał się wtedy jak wielu wielkich chujków niby punkowców
_________________
Przyszedł rzeczowo żeby coś osiągnąć
ale już w pierwszych drzwiach kopniak
uśmiechnął się
kopniak wydał mu się dosyć dowcipny
spróbował znowu
kopniak
 
electropunk


Dołączył: 12 Paź 2006
Posty: 311
Skąd: To tu To tam
Płeć:
Wysłany: Nie 22 Wrz, 2013   

ZŁY PUNKS napisał/a:
6 października w namiocie pod Pałacem Kultury i Nauki zagrają: Twinkle Brothers, Izrael i goście (Kayah, Pablopavo, Vienio), Tymon & The Transistors, Deuter & Future Folk, Natural Mystic Akustycznie

a poniżej znajduje się następujący cytat
ZŁY PUNKS napisał/a:
Nie było konkursu, wyszukiwano "młodych buntowników sceny muzycznej" i pozwalano im tam grać.

Jest to tak nieautentyczna impreza że nie ma mowy w niej o punk rocku i nie chodzi wcale o podejście czysto muzyczne! Po co niszczyć nazwę festiwalu który podobno kiedyś miał swoją atmosferę. Tego się nie da odtworzyć a już napewno nie przy powyższym zestawie muzycznym.

Rotten82 napisał/a:
pewnie nie wiesz, ale scene sie wspiera rowniez chodzac na koncerty, kupujac plyty/kasety/ziny, ciuchy. moze moje zespoly nie sa takie popularne jak te brylewskiego, ale tez w paru gralem, zorganizowalem w chuj koncertow punkowych, mam w chuj plyt, kaset i innych pierdol i wiem, ze bez ludzi takich jak ja brylewski bylby nikim

Nie znam Rottena ... ba nie podobają mi się teksty jego zespołu... ale Rotten trafił w sedno !
Dla mnie Brylewski to jakiś żul któremu się wydaje że nadawał kierunek punk rockowi w latach 80tych
Po jednym z koncertów reaktywowanego Kryzysu utwierdzam się w fakcie że jeżeli nie ma się energii do punk rocka (a on już ją dawno stracił po prostu tego nie czuje i tyle) to nie reaktywuje się zespołu robiąc z niego pośmiewisko... ludzi nie oszukasz tzw legendą!!!
_________________
Powoli będę szedł po śniegu za głosem wiatru północnego, co w wiecznej burzy i zamieci swobodny wieje od stuleci
i grożąc ziemi, grożąc niebu, człowieka uczy swego gniewu
 
 
Rotten82


Dołączył: 18 Sty 2010
Posty: 2135
Skąd: woj.Częstochowskie
Płeć:
Wysłany: Nie 22 Wrz, 2013   

loscrudos napisał/a:
^^ też masz na koncie założenie i wiele lat działania w podobnych kapelach do :
- KRYZYS
- BRYGADA KRYZYS
- IZRAEL


nie lubie tych kapel, sa dla mnie wrecz chujowe. fakt, ze ktos z tym gownem sie gdziekolwiek przebil swiadczy dla mnie tylko i wylacznie o tym, ze musial miec niezle znajomosci, albo szczescie. znam lepsze kapele, ktore powinny nosic miano legendy punk rocka, ale nie mialy takiej sily przebicia. poza tym w latach w ktorych punk rock byl modny(bo przeciez w latach 'swietnosci' tych kapel to byla przede wszystkim moda) wystarczylo sie podpisac, ze sie gra punk rocka i juz wszyscy sie tym interesowali. czytalem kiedys wywiad z typami z 999. mowili, ze jak nagrali demowke i porozsylali do rozglosni, to nikt nie odpowiedzial. dopiero w momencie jak sex pistols stalo sie popularne, to wszyscy zaczeli do nich masowo dzwonic.
_________________


http://barbiedolls.bandcamp.com/
http://www.facebook.com/BarbieDollsPunk
 
Stanzberg
Dead Press


Dołączył: 12 Mar 2006
Posty: 5542
Płeć:
Wysłany: Pon 23 Wrz, 2013   

ZŁY PUNKS napisał/a:
Nie było konkursu, wyszukiwano "młodych buntowników sceny muzycznej" i pozwalano im tam grać.
To jest znamienne zdanie które wyklucza moją obecność na tym feście. Kiedyś wyszukiwano młodych buntowników, a teraz sięga się po reaktywowane legendy typu Izrael i Deuter. :grin: W sumie tych drugich chętnie bym zobaczył, ale pewnie będą lepsze okazje.
Najmłodsi muzycy na tym spędzie mają chyba po 40 lat, to aż kłuje w oczy. Tyle jest fajnych młodszych kapel w Warszawie, nawet tych profesjonalnych: Nancy Reagan, The Stubs... W dodatku plakat zaprojektował Olbiński - leciwa gwiazdka ilustracyjnego plakatu sprzed wielu lat - co już jest upokorzeniem ostatecznym.
3 x hate.
_________________
Projektowanie graficzne www.stanski.pl
 
ZŁY PUNKS


Dołączył: 28 Lis 2012
Posty: 873
Skąd: Doliny i Góry
Płeć:
Wysłany: Pon 23 Wrz, 2013   

rotten a jakie polskie kapele w tamtym okresie były lepsze od BK i IZRAELA bo ja jakoś nie widzę i nie słyszałem czegos lepszego a uszy mam dobre I o jakich znajomosciach mówisz to ze znali kolesi kierowników Hybryd i Remontu to nie znaczy że włazili kazdemu w dupę Łatwo jest oceniac innych w naszych czasach Oczywiscie Brylu spierdolił pare akcji ale w gruncie rzeczy jak na starego dziada zrobił z innymi troche fajnej muzy w Polsze Pewnie że ta edycja Róbrege powinna byc poswiecona młodym kapelom a nie gwiazdkom i gwiazdom ale ....zapewne organizatorzy chca przytulic troche kasy dając taki skład
_________________
Przyszedł rzeczowo żeby coś osiągnąć
ale już w pierwszych drzwiach kopniak
uśmiechnął się
kopniak wydał mu się dosyć dowcipny
spróbował znowu
kopniak
 
loscrudos

Dołączył: 18 Paź 2009
Posty: 150
Płeć:
Wysłany: Pon 23 Wrz, 2013   

Stanzberg napisał/a:
ZŁY PUNKS napisał/a:
Nie było konkursu, wyszukiwano "młodych buntowników sceny muzycznej" i pozwalano im tam grać.
To jest znamienne zdanie które wyklucza moją obecność na tym feście. Kiedyś wyszukiwano młodych buntowników, a teraz sięga się po reaktywowane legendy typu Izrael i Deuter.


Okrągły jubileusz. Stare dziady też chcą sobie przypomnieć lata młodości :punk:

Formuła festivalu ma się za rok zmienić. Mają być dwa dni muzyki więc pewnie i na młode kapele znajdzie się czas. Przynajmniej mam taką nadzieję.
 
Rotten82


Dołączył: 18 Sty 2010
Posty: 2135
Skąd: woj.Częstochowskie
Płeć:
Wysłany: Pon 23 Wrz, 2013   

ZŁY PUNKS napisał/a:
rotten a jakie polskie kapele w tamtym okresie były lepsze od BK i IZRAELA bo ja jakoś nie widzę i nie słyszałem czegos lepszego a uszy mam dobre

boze, w latach 80' dla mnie chociazby post regiment, karcer, czy zakon zebrzacych byly lepszymi kapelami. do dzis uwielbiam ich sluchac, pomimo, ze nie czytam o nich na gazeta.pl, ale wiem, ze dla wiekszosci punkowcow to wlasnie te kapele beda legendarne, a nie np. kryzys
_________________


http://barbiedolls.bandcamp.com/
http://www.facebook.com/BarbieDollsPunk
 
ZŁY PUNKS


Dołączył: 28 Lis 2012
Posty: 873
Skąd: Doliny i Góry
Płeć:
Wysłany: Pon 23 Wrz, 2013   

No cóz każdy ma inny gust dla mnie w tamtych latach żadna kapela jednak nie wydała tak pioronujacej płyty jak jedynka BK i biadabiada/nabij faje IZRAELA (nikt tak nie grał wtedy)owszem zespoły jak Post Regiment /Zakon Zebrzacych/karcer to dobre kapele ale w tamtym czasie jednak były zbyt prymitywni muzycznie chociaż....w pankroku o to chodziło A Brylu czy chcemy czy nie i tak już został ikona polskiego punkrocka :grin:
_________________
Przyszedł rzeczowo żeby coś osiągnąć
ale już w pierwszych drzwiach kopniak
uśmiechnął się
kopniak wydał mu się dosyć dowcipny
spróbował znowu
kopniak
 
loscrudos

Dołączył: 18 Paź 2009
Posty: 150
Płeć:
Wysłany: Pon 23 Wrz, 2013   

Rotten82 napisał/a:

boze, w latach 80' dla mnie chociazby post regiment, karcer, czy zakon zebrzacych byly lepszymi kapelami. do dzis uwielbiam ich sluchac, pomimo, ze nie czytam o nich na gazeta.pl, ale wiem, ze dla wiekszosci punkowcow to wlasnie te kapele beda legendarne, a nie np. kryzys


Porównujesz jednak zespoły z innych lat działania. Tylko Karcer z wymienionych przez Ciebie kapel uczestniczył w początkach kształtowania się sceny. Karcer został spłodzony w 1982 roku jakieś 3 lata po Kryzysie.

Uwielbiam zarówno Post Regiment jak i Zakon Żebrzących, lecz nie jest tajemnicą że powstali dopiero w 1986 roku. Wtedy to Brylewski działał już na scenie 8 lat !!!

Mogłeś oczywiście wpisać za nich WC, SS20 itp. jednak i to nie podważa tego co dla sceny zrobił Brylewski.

A gazete.pl wywal w pizdu.
 
ZŁY PUNKS


Dołączył: 28 Lis 2012
Posty: 873
Skąd: Doliny i Góry
Płeć:
Wysłany: Wto 24 Wrz, 2013   

loscrudos napisał/a:
Rotten82 napisał/a:

boze, w latach 80' dla mnie chociazby post regiment, karcer, czy zakon zebrzacych byly lepszymi kapelami. do dzis uwielbiam ich sluchac, pomimo, ze nie czytam o nich na gazeta.pl, ale wiem, ze dla wiekszosci punkowcow to wlasnie te kapele beda legendarne, a nie np. kryzys


Porównujesz jednak zespoły z innych lat działania. Tylko Karcer z wymienionych przez Ciebie kapel uczestniczył w początkach kształtowania się sceny. Karcer został spłodzony w 1982 roku jakieś 3 lata po Kryzysie.

Uwielbiam zarówno Post Regiment jak i Zakon Żebrzących, lecz nie jest tajemnicą że powstali dopiero w 1986 roku. Wtedy to Brylewski działał już na scenie 8 lat !!!

i właśnie w tym jest sedno tej sprawy
_________________
Przyszedł rzeczowo żeby coś osiągnąć
ale już w pierwszych drzwiach kopniak
uśmiechnął się
kopniak wydał mu się dosyć dowcipny
spróbował znowu
kopniak
 
Mecenas
Mecewąsik


Dołączył: 30 Sie 2006
Posty: 3699
Płeć:
Wysłany: Wto 24 Wrz, 2013   

właśnie nie jest bo to tylko kwestia wieku, gdyby bryla nie było to i tak post regiment by grał i grałaby cała masa innych kapel, tak piszecie że można by pomyśleć że to on pankroka wymyślił w Polsce
_________________
Si Deus nobiscum, quis contra nos?
 
ZŁY PUNKS


Dołączył: 28 Lis 2012
Posty: 873
Skąd: Doliny i Góry
Płeć:
Wysłany: Wto 24 Wrz, 2013   

PUNKROKA nie wymyslił ale był pierwszym wsrod tych naszych apostołow :lol:
_________________
Przyszedł rzeczowo żeby coś osiągnąć
ale już w pierwszych drzwiach kopniak
uśmiechnął się
kopniak wydał mu się dosyć dowcipny
spróbował znowu
kopniak
 
Rotten82


Dołączył: 18 Sty 2010
Posty: 2135
Skąd: woj.Częstochowskie
Płeć:
Wysłany: Śro 25 Wrz, 2013   

skoro mowa o latach 80' to wymieniam kapele z lat 80'/ nie interesuje mnie kto gral pierwszy, tylko kto gral dobrze
_________________


http://barbiedolls.bandcamp.com/
http://www.facebook.com/BarbieDollsPunk
 
loscrudos

Dołączył: 18 Paź 2009
Posty: 150
Płeć:
Wysłany: Śro 25 Wrz, 2013   

^^ spłycasz, zamazujesz i upraszczasz.

Rozmowa nie dotyczyła ulubionych kapel w latach 80-tych , tylko Ty próbujesz ją w tą stronę skierować. Żenua.
 
sHo

Dołączył: 25 Lis 2007
Posty: 489
Wysłany: Śro 25 Wrz, 2013   

punk rock jest tu i teraz, a nie jakaś archeologia ....

tego dnia jest:

_________________
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  





© 2002-2013 PunkSerwis | All human rights reserved
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 13