PUNK FORUM » FAQ
» Statystyki
» Grupy
» Użytkownicy
» Szukaj
» Zaloguj
» Rejestracja

Poprzedni temat :: Następny temat
Jumanji (rock/reggae/ska/skrzypce)
Autor Wiadomość
jumanjiband

Dołączył: 12 Gru 2011
Posty: 3
Płeć:
Wysłany: Pon 12 Gru, 2011   Jumanji (rock/reggae/ska/skrzypce)



promomix płyty: http://www.youtube.com/watch?v=t1lZQv1s-bQ

strona: www.jumanji.art.pl

Pomysł założenia zespołu zrodził się w głowach braci Balcarczyk w roku 2006. Dojrzewał powoli ale konsekwentnie. Pierwsze próby, debiutancki koncert i po reakcjach publiczności widać, że muzyka „chwyciła”. Koncertów jest coraz więcej, także u boku starszych kolegów (Farben Lehre, T.Love, Akurat, Abradab, czy Koniec Świata). W 2009r. Jumanji wydało własnym nakładem płytkę EP pt. „Życie to gra”. Na tym jednak nie mogło się skończyć. Latem 2011r. zespół ciężko pracował w wojkowickim Studiu MAQ nad albumem „Schematy”, na którym prezentuje muzykę wręcz niemożliwą do zaszufladkowania, pełną energii, nietypowych pomysłów i niebanalnych tekstów. W bardzo atrakcyjny sposób dzieła dopełniają melodyjne partie skrzypiec. Płyta oficjalnie ukazała się na rynku pod koniec listopada 2011r. pod szyldem wytwórni Zima Records.



Jak mówią członkowie zespołu:

- Schematy to bunt. Bunt dość nietypowy, bo wyjątkowo dojrzały, a jednocześnie świeży i kontrastowy. Zapis spojrzeń na szary świat, który mimo pozornej bezbarwności fascynuje. Album jest muzyczną manifestacją poczucia bezsilności względem siły wyższej, własnych wad i niedoskonałości oraz głęboko zakorzenionych stereotypów. Mimo to na płycie nie brakuje również ciepła, pozytywnej energii i nadziei.


Jumanji serwuje swoje charakterystyczne, mieszane, rockowo-reagge’owe brzmienia w obfitej ilości, ponieważ "Schematy" to aż 15 utworów. W jednym z nich gościnnie zaśpiewała wokalistka zespołu Plagiat199 - Magda Czomperlik. Autorem większości tekstów jest wokalista Piotr Balcarczyk. Muzyka i aranżacje są dziełem całego składu. W studiu, nad brzmieniem projektu czuwał realizator Michał Cholewa.
 
BadMotherfucker


Dołączył: 25 Cze 2009
Posty: 2818
Skąd: się biorą dzieci?
Płeć:
Wysłany: Wto 13 Gru, 2011   

Mam bardzo mieszane uczucia :roll:
_________________
"Z każdym dniem mojego życia zwiększa się nieuchronnie liczba tych, którzy mogą mnie pocałować w dupę"
"Ktoś zapytał mnie: czym jest punk? Kopnąłem w śmietnik i powiedziałem: to jest punk. Wtedy on kopnął i spytał: to jest punk? Odpowiedziałem: nie, to jest trendy"
 
Budyń


Dołączył: 25 Sie 2005
Posty: 311
Skąd: Warszawa
Płeć:
Wysłany: Nie 18 Gru, 2011   

Opis utrzymany w konwencji pisanych przez zawodowych krytyków notatek umieszczanych na tyłach okładek płyt winylowych wydawanych w PRL w latach 60-tych i 70-tych umiarkowanie zachęca do zapoznania się z twórczością tego młodego, trudnego do zaszufladkowania zespołu.
_________________
https://www.facebook.com/spiritof84pl
http://spiritof84.bandcamp.com/

RŻNĄĆ Z KARABINKÓW!!!
 
Stanzberg
Dead Press


Dołączył: 12 Mar 2006
Posty: 5542
Płeć:
Wysłany: Pon 19 Gru, 2011   

Raczej nie powala mnie na płask, ale może mógłbym się przekonać.

Strasznie śmierdzi Woodstockiem, chyba już każde połączenie rocka, punka i reggae będzie mi się tak – źle – kojarzyć. :/
Momentami wyczuwam Daab, momentami Against Me!, a momentami Kaczmarskiego, czy to nie przesada....? :lol:
_________________
Projektowanie graficzne www.stanski.pl
 
Szymon69

Dołączył: 31 Sie 2006
Posty: 107
Skąd: silesia
Płeć:
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: Pon 19 Gru, 2011   

Ten zespół mnie na Naszej Klasie do znajomych zaprosił kiedyś ...i w dodatku mój kolega to wydaje ... :limo: Jakoś tak się składa że jeżeli ktoś pisze o łamaniu schematów, mnogości inspiracji, nieszablonowym podejściu, niemożliwości zaszufladkowania i takich rzeczach, w 99,99 % przypadków kryje się za tym muzyka jaką sobie nazwałem na własny użytek rockiem juwenaliowym. Jumanji nie jest wyjątkiem.
_________________
www.facebook.com/whitmansxa
 
suchy693
Moderator


Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 4114
Skąd: GROCHOW CROSS
Płeć:
Wysłany: Pon 19 Gru, 2011   

Nie moja bajka ale niech tam sobie grają dla licealistów :old:
_________________
EL SEXO AS PURE MERDE!!!!!!!!!!!!!!
 
Konan


Dołączył: 07 Paź 2011
Posty: 363
Płeć:
Wysłany: Pon 19 Gru, 2011   

nie potrafie takiej muzyki słuchac :) sukcesow życzę!
_________________
"żyj tak, aby nigdy nie pisać menu dla czyichs wyżerek"

http://www.lastfm.pl/user/Konano
 
kfiater

Dołączył: 12 Lis 2009
Posty: 9
Płeć:
Wysłany: Pon 19 Gru, 2011   

Myślę, że rock juwenaliowy to idealne określenie. Dla mnie niestrawne, szczególnie wokal, ale jak napisał kolega wyżej - sukcesów życzę!
 
jumanjiband

Dołączył: 12 Gru 2011
Posty: 3
Płeć:
Wysłany: Śro 21 Gru, 2011   

dzięki za opinie.

Jumanji nie chcą dać się zaszufladkować.

Czy określenie rock juwenaliowy pasuje? bo ja wiem... dobrze się bawią na koncertach, juwenaliowych również, więc ujdzie, nawet jeśli ma być w jakiś sposób obraźliwy, dla studenckiej publiczności gra się bardzo fajnie ;)

Dziwne, że nie pierwszy pojawa się porównanie do Kaczmarskiego.
 
Szymon69

Dołączył: 31 Sie 2006
Posty: 107
Skąd: silesia
Płeć:
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: Śro 21 Gru, 2011   

jumanjiband napisał/a:
Czy określenie rock juwenaliowy pasuje? bo ja wiem... dobrze się bawią na koncertach, juwenaliowych również, więc ujdzie, nawet jeśli ma być w jakiś sposób obraźliwy.

To nie jest określenie wartościujące, tylko opisowe ;-) Taki endemicznie polski gatunek - Akurat, Plagiat 199, Koniec Świata, i tak dalej.
_________________
www.facebook.com/whitmansxa
 
jumanjiband

Dołączył: 12 Gru 2011
Posty: 3
Płeć:
Wysłany: Czw 22 Gru, 2011   

widocznie całkiem trafne ;) bo z wszystkimi z wymienionych kapel jumanji koncertowało
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  





© 2002-2013 PunkSerwis | All human rights reserved
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 13