PUNK FORUM » FAQ
» Statystyki
» Grupy
» Użytkownicy
» Szukaj
» Zaloguj
» Rejestracja


Poprzedni temat :: Następny temat
Knajpy - tylko dla Polaków?
Autor Wiadomość
PepsiPL


Dołączył: 04 Cze 2007
Posty: 592
Skąd: Maniowy
Płeć:
Wysłany: Pią 28 Sty, 2011   

Biały napisał/a:
Zastanawiam się czy gdybym poszedł tam z kolegą, który jest Ormianinem to też by nie wpuścili. Przecież to jest zwykłe kurestwo i nie można postępować wg. klucza etnicznego. Można kogoś nie lubić za to, że kradnie albo rozrabia w knajpie, ale nie za to że urodził się gdzie indziej czy inaczej wygląda.


Otóż to :) .
Chodzi o to żeby patrzyć jednostkowo i oceniać jednostkowo, a nie uogólniać.
podobnie się ma sprawa do tego co pisze Badmaderfaker z resztą. Nie każdy ksiądz to chuj, złodziej, wyzyskiwacz i zgarbiony pedohomofil.

Znalazłem artykuł znajomego księdza ode mnie ze wsi, który obecnie wykłada gdzieś po świecie. Może kogoś zainteresuje, zaciekawi i da do myślenia :) .
I uważam, że wreszcie ktoś nazywa sprawy po imieniu.
http://www.ekspreshomilet...iech-wegrzyniak
_________________
www.myspace.com/ADHDsyndrom ,
http://www.youtube.com/watch?v=1Twf5rCUBug "in our young hearts will dance chaos again!"
 
 
Biały


Dołączył: 02 Wrz 2006
Posty: 1227
Płeć:
Wysłany: Pią 28 Sty, 2011   

Niby ze wszystkim się zgadzam. Mam przecież kolegów katolików i mi to wcale nie przeszkadza, tyle że mamy inne wartości. Każdy ma prawo do swojej jazdy. Ale z księżmi nie jest do końca tak samo - oni niestety nie mogą w 100% wypowiadać się tak, jak myślą. Ogranicza ich KKK i nie mogą wykroczyć pewnych ram...
 
PepsiPL


Dołączył: 04 Cze 2007
Posty: 592
Skąd: Maniowy
Płeć:
Wysłany: Pią 28 Sty, 2011   

Biały, muszę Ci powiedzieć, że to zaczynasię zmieniać. I dzięki Bogu! :) .
Mój dobry przyjaciel poszedł do seminarium w zeszłym roku. Uważam, że tego typu gość jak najbardziej będzie obecnie pasował na księdza, bo jest rozgarnięty i potrafi trzeźwo, krytycznie patrzyć na świat. To że akurat poczuł powołanie to nie jego "wina" :P . Jeżeli będzie się w tym spełniał to tylko się cieszyć :) .
_________________
www.myspace.com/ADHDsyndrom ,
http://www.youtube.com/watch?v=1Twf5rCUBug "in our young hearts will dance chaos again!"
 
 
100% Hate


Dołączył: 01 Lis 2005
Posty: 412
Skąd: Gdańsk
Płeć:
Wysłany: Pią 28 Sty, 2011   

ko0niu napisał/a:
To już jest krzywe i rasistowskie, równie dobrze nie powinni wpuszczać włochów, turasów, arabów itd bo są ciemni, ale wiadomo, na nich można zarobić często dobry hajs a na cyganie - kierowcy to tak se

No ale przecież tak właśnie robią np. w Krakowie, gdzie niektóre knajpy nie obsługują angoli, a niektóre hotele nie przyjmują izraelskich wycieczek.

Czy to też jest rasizm?

Jak ktoś robi syf, to niech się potem liczy z tym, że mu zamkną drzwi przed nosem. Gdyby to był problem jednej knajpy, to bym może uwierzył, że właściciel jest rasistą. Ale nie kiedy decyduje się na to kilka knajp, które co do zasady kierują się zyskiem, więc bez powodu nie pozbawiają się źródła zarobku.
 
Biały


Dołączył: 02 Wrz 2006
Posty: 1227
Płeć:
Wysłany: Pią 28 Sty, 2011   

Hejt, a co jeśli w tej knajpie nie wpuściliby cię np. za martensy? To byłoby to samo.

Niby tak Pepsi, wszystko rozumiem i też staram się odrzucić w swojej optyce na tę sprawę jakieś osobiste sympatie i światopogląd. Ale nawet twój spoko kumpel nie będzie mógł głośno mówić pewnych rzeczy, bo mu nie będzie wolno... W ostatniej klasie liceum miałem nawet spoko klechę - spasował z prowadzenia religii w mojej zlewaczałej klasie ( :lol: ) i po prostu gadaliśmy ze sobą, np. o książkach Čapka. Jednak, kiedy rozmowa toczyła się na tematy, powiedzmy "obyczajowe", to musiał mantrować KKK i czasem miałem wrażenie, że to koloratka nie pozwala mu powiedzieć: "No tak, masz rację".
 
jaś skoczowski

Dołączył: 06 Sie 2006
Posty: 338
Wysłany: Pią 28 Sty, 2011   

100% Hate napisał/a:
ko0niu napisał/a:
To już jest krzywe i rasistowskie, równie dobrze nie powinni wpuszczać włochów, turasów, arabów itd bo są ciemni, ale wiadomo, na nich można zarobić często dobry hajs a na cyganie - kierowcy to tak se

No ale przecież tak właśnie robią np. w Krakowie, gdzie niektóre knajpy nie obsługują angoli, a niektóre hotele nie przyjmują izraelskich wycieczek.

Czy to też jest rasizm?


Tak.

100% Hate napisał/a:

Jak ktoś robi syf, to niech się potem liczy z tym, że mu zamkną drzwi przed nosem. Gdyby to był problem jednej knajpy, to bym może uwierzył, że właściciel jest rasistą. Ale nie kiedy decyduje się na to kilka knajp, które co do zasady kierują się zyskiem, więc bez powodu nie pozbawiają się źródła zarobku.


Nigdy syfu nie robi jakiś człowiek, tylko ten konkretny, którego za rączkę można złapać. To, że Tobie się wydaje, że to fajnie stosować odpowiedzialność zbiorową, to już twój problem.
_________________
|a and not-a. and fuck u 2.|Takie Nic - Cycki Na Wolności|"Every man should be his own government, his own law, his own church." Josiah Warren|
 
Marchin


Dołączył: 28 Wrz 2007
Posty: 772
Skąd: Wrocław
Płeć:
Wysłany: Sob 29 Sty, 2011   

Biały napisał/a:
Hejt, a co jeśli w tej knajpie nie wpuściliby cię np. za martensy? To byłoby to samo.


To by było właśnie dokładnie co innego. Martensy można zdjąć, a narodowości się nie wybiera. Dyskryminacja za ubiór niewiele ma wspólnego z dyskryminacja rasową. Tak mnie się wydaje.

jaś skoczowski napisał/a:
Nigdy syfu nie robi jakiś człowiek, tylko ten konkretny, którego za rączkę można złapać. To, że Tobie się wydaje, że to fajnie stosować odpowiedzialność zbiorową, to już twój problem.


O to to.
_________________
Poczekałem kilka lat, zobaczyłem kto ma rację
Pierdole wasze piwo, idę na demonstracje

głupota przychodzi z wiekiem
 
 
czaka


Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 119
Płeć:
Wysłany: Sob 29 Sty, 2011   

Gdyby w Londynie były knajpy gdzie jest zakaz wstępu dla Polaków to też były by teksty że się awanturują, kradną, przeszkadzają innym wiadomo, że taka generalizacja to głupota.
_________________
nadchodzi koniec.
 
Rotten82


Dołączył: 18 Sty 2010
Posty: 2135
Skąd: woj.Częstochowskie
Płeć:
Wysłany: Sob 29 Sty, 2011   

czaka napisał/a:
Gdyby w Londynie były knajpy gdzie jest zakaz wstępu dla Polaków to też były by teksty że się awanturują, kradną, przeszkadzają innym wiadomo

są takie knajpy, jest ich wręcz coraz więcej, trąbili ostatnio o tym w mediach, no ale nie da się ukryć, że Polacy sami sobie zapracowali na taką opinię. tak to jest jak zdecydowana większość tych co wyjechała to wsiury tyle co od pługa oderwane.
odnośnie tematu, to niejednokrotnie siedziałem w knajpie gdzie stolik obok siedzieli jacyś młodzi cyganie i niejednokrotnie widziałem ich cwaniactwo, cały czas jakieś buziaczki do dziewczyn, klepanie po tyłkach i nie ważne czy panna sama, czy z chłopem siedzi, a jak coś nie tak, to zaraz mendy noże wyciągają, albo dzwonią po 40 osobową rodzinę. co jak co ale jeszcze nie spotkałem spoko cygana, tak samo jak nie spotkałem nigdy normalnie pracującego, ani nie znam nikogo kto by się spotkał z takim zjawiskiem. co jak co, ale jestem do nich uprzedzony. może zmienię zdanie, jak spotkam cygana który na szacunek zasługuje
_________________


http://barbiedolls.bandcamp.com/
http://www.facebook.com/BarbieDollsPunk
 
zachariasz


Dołączył: 30 Lip 2010
Posty: 1006
Skąd: Cybullandia/Lubelskie
Płeć:
Wysłany: Sob 29 Sty, 2011   

Też jeszcze żadnego ogarniętego cygana nie wydziałem :/

Ale jak już, to odnoszę się tylko do jednostki bo nie wiadomo czy gdzieś tam hen
hen daleko nie siedzi sobie ostatni dobry cygan :rotfl:

A w głośnikach the Romanes :twisted:

http://www.youtube.com/watch?v=flPgadzlasY
_________________
Piss and love!
 
 
czaka


Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 119
Płeć:
Wysłany: Sob 29 Sty, 2011   

Rotten82 napisał/a:
czaka napisał/a:
Gdyby w Londynie były knajpy gdzie jest zakaz wstępu dla Polaków to też były by teksty że się awanturują, kradną, przeszkadzają innym wiadomo

są takie knajpy, jest ich wręcz coraz więcej, trąbili ostatnio o tym w mediach, no ale nie da się ukryć, że Polacy sami sobie zapracowali na taką opinię. tak to jest jak zdecydowana większość tych co wyjechała to wsiury tyle co od pługa oderwane.
odnośnie tematu, to niejednokrotnie siedziałem w knajpie gdzie stolik obok siedzieli jacyś młodzi cyganie i niejednokrotnie widziałem ich cwaniactwo, cały czas jakieś buziaczki do dziewczyn, klepanie po tyłkach i nie ważne czy panna sama, czy z chłopem siedzi, a jak coś nie tak, to zaraz mendy noże wyciągają, albo dzwonią po 40 osobową rodzinę. co jak co ale jeszcze nie spotkałem spoko cygana, tak samo jak nie spotkałem nigdy normalnie pracującego, ani nie znam nikogo kto by się spotkał z takim zjawiskiem. co jak co, ale jestem do nich uprzedzony. może zmienię zdanie, jak spotkam cygana który na szacunek zasługuje
Nie chodzi tu o opinię, ten kraj i społeczeństwo jest po prostu wrogo nastawiony do imigrantów czy wogóle nieBrytyjczyków. Takie zachowania są typowe na zachodzie, ale oficjanie to 100 procent tolerancji i praw człowieka
_________________
nadchodzi koniec.
 
Rotten82


Dołączył: 18 Sty 2010
Posty: 2135
Skąd: woj.Częstochowskie
Płeć:
Wysłany: Sob 29 Sty, 2011   

z początku jak Polacy wyjechali do anglii to nikt się na nich krzywo nie patrzył, więc czymś sobie ci Polacy zasłużyli. na pewno wyjechało ich zbyt dużo, a chyba nikt nie chce mieć tak w kraju jak niemcy z turkami.
_________________


http://barbiedolls.bandcamp.com/
http://www.facebook.com/BarbieDollsPunk
 
Mecenas
Mecewąsik


Dołączył: 30 Sie 2006
Posty: 3699
Płeć:
Wysłany: Sob 29 Sty, 2011   

Arbuz: na chomiczówce, to chyba księżycowa jest
_________________
Si Deus nobiscum, quis contra nos?
 
Nuclear Winter


Dołączył: 24 Wrz 2010
Posty: 99
Skąd: 15
Płeć:
Wysłany: Nie 30 Sty, 2011   

Właścicielką knajpy, o której mowa jest pół Kubanka Klaudia Lopez.


Cytat:
- Nie jestem rasistką - zapewnia Klaudia Lopez, pół Kubanka urodzona w Polsce. Jest właścicielką dyskoteki Cuba Libre. - Przecież pracują u nas ludzie z Chile, Tunezji i Anglii - wylicza. - Nasz lokal słynie z tego, że jest tu bezpiecznie, fajnie, kolorowo. Dla niektórych nawet za kolorowo, bo czasem przychodzą klienci i mówią, że jest tu za ciemno i śmierdzi, to znaczy, że jest dużo czarnoskórych. Przychodzą też Romowie i pytają: "Klaudia, wpuścisz nas?" Ale ja mówię: Nie!

Klaudia Lopez nie wpuszcza Cyganów od awantury, która zdarzyła się półtora roku temu. - Bawiła się u nas grupa Romów, jeden zbił butelkę po wódce, i zaczął grozić swoim kolegom. Trzeba było przerwać imprezę, przeprosić gości i wezwać ochronę z okolicznych klubów, bo awanturujących się Romów ciężko ogarnąć - opowiada. - To był kolejny przypadek, więc powiedziałam: dosyć!

Lopez mówi, że zakaz wchodzenia do jej lokalu mają też: "karki", skini, pijacy i niechlujnie ubrani - bo przeszkadzają innym klientom.

- A z Romami jest tak - dodaje - zostawiają w knajpie duże rachunki. Rom zamawia Jacka Daniel'sa - i to dwie butelki. Nie zaczepia innych, siedzi przy stoliku i dyskutuje. Do czasu, aż się napije. Wtedy staje się głośny: kłóci się, przepycha, a jak wstaje, to gwałtownie popycha stół. I wybucha awantura.

Klaudia pracuje w branży od 15 lat, wcześniej była kelnerką, potem menadżerką. - Nie tylko ja wprowadziłam taki zakaz. - Kiedy pracowałam w innej restauracji, też nie wpuszczaliśmy Romów. Bo wchodzili grupą i robiło się piekło. Poza tym brudzili, stół po ich wyjściu wyglądał jak po trzęsieniu ziemi.





Kolorowe spódnice zostawiamy w domu, żeby was nie drażnić
Gdzie tu rasizm ? Ale najlepiej od razu po całości ?
_________________
Kula jest ślepa i głupia, a bagnet to zuch który wie o co chodzi w życiu

 
czaka


Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 119
Płeć:
Wysłany: Nie 30 Sty, 2011   

Nuclear Winter napisał/a:
Właścicielką knajpy, o której mowa jest pół Kubanka Klaudia Lopez.


Cytat:
- Nie jestem rasistką - zapewnia Klaudia Lopez, pół Kubanka urodzona w Polsce. Jest właścicielką dyskoteki Cuba Libre. - Przecież pracują u nas ludzie z Chile, Tunezji i Anglii - wylicza. - Nasz lokal słynie z tego, że jest tu bezpiecznie, fajnie, kolorowo. Dla niektórych nawet za kolorowo, bo czasem przychodzą klienci i mówią, że jest tu za ciemno i śmierdzi, to znaczy, że jest dużo czarnoskórych. Przychodzą też Romowie i pytają: "Klaudia, wpuścisz nas?" Ale ja mówię: Nie!

Klaudia Lopez nie wpuszcza Cyganów od awantury, która zdarzyła się półtora roku temu. - Bawiła się u nas grupa Romów, jeden zbił butelkę po wódce, i zaczął grozić swoim kolegom. Trzeba było przerwać imprezę, przeprosić gości i wezwać ochronę z okolicznych klubów, bo awanturujących się Romów ciężko ogarnąć - opowiada. - To był kolejny przypadek, więc powiedziałam: dosyć!

Lopez mówi, że zakaz wchodzenia do jej lokalu mają też: "karki", skini, pijacy i niechlujnie ubrani - bo przeszkadzają innym klientom.

- A z Romami jest tak - dodaje - zostawiają w knajpie duże rachunki. Rom zamawia Jacka Daniel'sa - i to dwie butelki. Nie zaczepia innych, siedzi przy stoliku i dyskutuje. Do czasu, aż się napije. Wtedy staje się głośny: kłóci się, przepycha, a jak wstaje, to gwałtownie popycha stół. I wybucha awantura.

Klaudia pracuje w branży od 15 lat, wcześniej była kelnerką, potem menadżerką. - Nie tylko ja wprowadziłam taki zakaz. - Kiedy pracowałam w innej restauracji, też nie wpuszczaliśmy Romów. Bo wchodzili grupą i robiło się piekło. Poza tym brudzili, stół po ich wyjściu wyglądał jak po trzęsieniu ziemi.





Kolorowe spódnice zostawiamy w domu, żeby was nie drażnić
Gdzie tu rasizm ? Ale najlepiej od razu po całości ?
To mnie zastanawia z tymi skinami ,jak ktoś jest po prostu łysy to też ma zakaz wstępu ?
_________________
nadchodzi koniec.
 
czaka


Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 119
Płeć:
Wysłany: Nie 30 Sty, 2011   

Nuclear Winter napisał/a:
Właścicielką knajpy, o której mowa jest pół Kubanka Klaudia Lopez.


Cytat:
- Nie jestem rasistką - zapewnia Klaudia Lopez, pół Kubanka urodzona w Polsce. Jest właścicielką dyskoteki Cuba Libre. - Przecież pracują u nas ludzie z Chile, Tunezji i Anglii - wylicza. - Nasz lokal słynie z tego, że jest tu bezpiecznie, fajnie, kolorowo. Dla niektórych nawet za kolorowo, bo czasem przychodzą klienci i mówią, że jest tu za ciemno i śmierdzi, to znaczy, że jest dużo czarnoskórych. Przychodzą też Romowie i pytają: "Klaudia, wpuścisz nas?" Ale ja mówię: Nie!

Klaudia Lopez nie wpuszcza Cyganów od awantury, która zdarzyła się półtora roku temu. - Bawiła się u nas grupa Romów, jeden zbił butelkę po wódce, i zaczął grozić swoim kolegom. Trzeba było przerwać imprezę, przeprosić gości i wezwać ochronę z okolicznych klubów, bo awanturujących się Romów ciężko ogarnąć - opowiada. - To był kolejny przypadek, więc powiedziałam: dosyć!

Lopez mówi, że zakaz wchodzenia do jej lokalu mają też: "karki", skini, pijacy i niechlujnie ubrani - bo przeszkadzają innym klientom.

- A z Romami jest tak - dodaje - zostawiają w knajpie duże rachunki. Rom zamawia Jacka Daniel'sa - i to dwie butelki. Nie zaczepia innych, siedzi przy stoliku i dyskutuje. Do czasu, aż się napije. Wtedy staje się głośny: kłóci się, przepycha, a jak wstaje, to gwałtownie popycha stół. I wybucha awantura.

Klaudia pracuje w branży od 15 lat, wcześniej była kelnerką, potem menadżerką. - Nie tylko ja wprowadziłam taki zakaz. - Kiedy pracowałam w innej restauracji, też nie wpuszczaliśmy Romów. Bo wchodzili grupą i robiło się piekło. Poza tym brudzili, stół po ich wyjściu wyglądał jak po trzęsieniu ziemi.





Kolorowe spódnice zostawiamy w domu, żeby was nie drażnić
Gdzie tu rasizm ? Ale najlepiej od razu po całości ?
To mnie zastanawia z tymi skinami ,jak ktoś jest po prostu łysy to też ma zakaz wstępu ?
_________________
nadchodzi koniec.
 
BadMotherfucker


Dołączył: 25 Cze 2009
Posty: 2818
Skąd: się biorą dzieci?
Płeć:
Wysłany: Nie 30 Sty, 2011   

Pewnie za kryteria oceny mają glany podwinięte bojówki, łyse głowy i szelki albo harringtonki :lol:
_________________
"Z każdym dniem mojego życia zwiększa się nieuchronnie liczba tych, którzy mogą mnie pocałować w dupę"
"Ktoś zapytał mnie: czym jest punk? Kopnąłem w śmietnik i powiedziałem: to jest punk. Wtedy on kopnął i spytał: to jest punk? Odpowiedziałem: nie, to jest trendy"
 
czaka


Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 119
Płeć:
Wysłany: Nie 30 Sty, 2011   

Ciekawe co rozumieją pod pojęciem "karki" :bananik: . Jak będę w nieuprasowanych ciuchach to mnie wyproszą bo jestem niechlujnie ubrany ?
_________________
nadchodzi koniec.
 
PepsiPL


Dołączył: 04 Cze 2007
Posty: 592
Skąd: Maniowy
Płeć:
Wysłany: Nie 30 Sty, 2011   

czaka, Tak.
_________________
www.myspace.com/ADHDsyndrom ,
http://www.youtube.com/watch?v=1Twf5rCUBug "in our young hearts will dance chaos again!"
 
 
Rotten82


Dołączył: 18 Sty 2010
Posty: 2135
Skąd: woj.Częstochowskie
Płeć:
Wysłany: Nie 30 Sty, 2011   

z innej beczki:
Pepsi znalazłem ostatnio urocze zdjęcie, jak stoisz u mnie w kuchni ze spodniami w ręce i za cholerę nie mogłem przyczaić o chuj chodzi, zlałeś się czy coś. olka mnie uświadomiła, że sobie spodnie szyłeś ;]
_________________


http://barbiedolls.bandcamp.com/
http://www.facebook.com/BarbieDollsPunk
 
Biały


Dołączył: 02 Wrz 2006
Posty: 1227
Płeć:
Wysłany: Nie 30 Sty, 2011   

Cytat:
To by było właśnie dokładnie co innego. Martensy można zdjąć, a narodowości się nie wybiera. Dyskryminacja za ubiór niewiele ma wspólnego z dyskryminacja rasową. Tak mnie się wydaje.


Ok, masz absolutną rację Marcin i cofam to, co powiedziałem.
Oczywiście, że przebrać się można zawsze, natomiast etnicznego pochodzenia zmienić nie można. Jest to forma, a jakże.
 
PepsiPL


Dołączył: 04 Cze 2007
Posty: 592
Skąd: Maniowy
Płeć:
Wysłany: Nie 30 Sty, 2011   

Rotten82, hahaha :D . no tak, przecież... :D . Ale do tej pory ich do końca nie zaszyłem.. Na koncercie musiałem z jajcami na wierzchu skakać :misiek: :misiek: :misiek: .
Mógłbyś mi przesłać trochę zdjęć z tamtego dnia? Byłbym wdzięczny :) .
_________________
www.myspace.com/ADHDsyndrom ,
http://www.youtube.com/watch?v=1Twf5rCUBug "in our young hearts will dance chaos again!"
 
 
Rotten82


Dołączył: 18 Sty 2010
Posty: 2135
Skąd: woj.Częstochowskie
Płeć:
Wysłany: Nie 30 Sty, 2011   

zlokalizuję i Ci prześlę, a publicznie opublikuję to jak kredkami mi rysunek rysujesz xD
_________________


http://barbiedolls.bandcamp.com/
http://www.facebook.com/BarbieDollsPunk
 
PepsiPL


Dołączył: 04 Cze 2007
Posty: 592
Skąd: Maniowy
Płeć:
Wysłany: Pon 31 Sty, 2011   

Rotten82, weź lepiej nie, bo wyjdzie, że jestem krypto nazi-żydo-komuno-jezuito-masoneria i co wtedy?! :cry: :cancan:
_________________
www.myspace.com/ADHDsyndrom ,
http://www.youtube.com/watch?v=1Twf5rCUBug "in our young hearts will dance chaos again!"
 
 
Aneta
kąśliwa żmija

Dołączyła: 02 Gru 2005
Posty: 2702
Skąd: Ohra
Płeć:
Wysłany: Pon 21 Lut, 2011   

Veetoo napisał/a:
Uczciwego cygana w życiu nie spotkałem


też nie miałam takiej przyjemności :zongler:
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  





© 2002-2013 PunkSerwis | All human rights reserved
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,16 sekundy. Zapytań do SQL: 12