PUNK FORUM » FAQ
» Statystyki
» Grupy
» Użytkownicy
» Szukaj
» Zaloguj
» Rejestracja

Poprzedni temat :: Następny temat
11.11.2010. Blokada antyfaszystowska + koncert WARSZAWA
Autor Wiadomość
Nuclear Winter


Dołączył: 24 Wrz 2010
Posty: 99
Skąd: 15
Płeć:
Wysłany: Nie 07 Lis, 2010   

Rotten82 napisał/a:
Pyszalek napisał/a:
mam pytanie co 11 listopada ma wspólnego z faszyzmem
i czyj marsz mamy blokować?
hitler powstał z grobu i ma zamiar ruszyć blickkrigiem przez warszawe?
nie słyszałem o jakimś zagrożeniu faszyzmem
11 listopad a to chyba święto narodowe jest

a co ma hitler wspólnego z faszyzmem? :cojest:

ogólnie chodzi o to, że 11 listopada to święto patriotyczne i niektórzy chcą zablokować przemarsz "patriotów" machających prawą ręką w naszych oczach hitlerowskim geście (bo nie da się ukryć, że polakom mało co się kojarzy to z rzymskim salutem).
śmieszne jest natomiast to, że ci obrońcy patriotycznego święta, zazwyczaj na samo słowo patriota mają ochotę splunąć w jego kierunku

Co ma Hitler wspólnego z faszyzmem ? Nic. Faszyzm był ustrojem panującym we Włoszech. Niemcy miały narodowy socjalizm. Faszyzm to słowo klucz, worek do którego wrzuca się wszystko jak leci. Jest tam Hitler, który Żydów mordował i Franco, który ich ratował. Przypomina to nadużywanie słowa lewactwo przez prawą stronę.
_________________
Kula jest ślepa i głupia, a bagnet to zuch który wie o co chodzi w życiu

 
electropunk


Dołączył: 12 Paź 2006
Posty: 311
Skąd: To tu To tam
Płeć:
Wysłany: Nie 07 Lis, 2010   

Moje zdanie w tym temacie jest takie samo jak w zeszlym roku - aktualnie w Polsce są ważniejsze problemy niż jakieś tępaki maszerujące 11 listopada pod pretekstem święta narodowego z którym nie mają nic wspólnego.

Bardziej mnie boli i dotyka podwyżka podatków w przyszlym roku. To jest WAŻNY powód do protestu.

Natomiast interesującym faktem jest również jedna sprawa ktora wyszla w zeszlym roku.Policjant w cywilu atakujący protestujących sam będąc uczestnikiem demonstracji skrajnej prawicy. To jest patologia tego kraju. Policja.
_________________
Powoli będę szedł po śniegu za głosem wiatru północnego, co w wiecznej burzy i zamieci swobodny wieje od stuleci
i grożąc ziemi, grożąc niebu, człowieka uczy swego gniewu
 
 
Biały


Dołączył: 02 Wrz 2006
Posty: 1227
Płeć:
Wysłany: Nie 07 Lis, 2010   

Nie chcę mi się czytać całego tematu, więc powiem krótko co myślę na ten temat. Otóż mam w dupie czy ci faceci będą przesyłać sobie pozdrowienia rzymskie, nazistowskie czy narodowe. Nie obchodzi mnie czy wierzą w Chrystusa czy w Światowida, jednak obchodzi mnie to, że wielu z nich sklepałoby chętnie mnie czy też moich znajomych i generalnie uważam ich poglądy jako społecznie niebezpieczne. Właśnie dlatego, popieram marsz i nie widzę w tym nic zdrożnego, nawet z punktu widzenia wolnościowca, bo to jest właśnie obrona własnej wolności przed kolesiami o poglądach - delikatnie mówiąc - autorytarnych. Jak ktoś będzie chciał mi nasrać na klatę, to też mu nie pozwolę i nie będę uważał tego za zamach na wolność ;) To tyle z mojej strony. Oczywiście nie narzucam się i dla każdego jest to sprawa sumienia :cool: joł
 
Nuclear Winter


Dołączył: 24 Wrz 2010
Posty: 99
Skąd: 15
Płeć:
Wysłany: Nie 07 Lis, 2010   

Biały to są walki plemienne. I ofiary są po każdej ze stron.
_________________
Kula jest ślepa i głupia, a bagnet to zuch który wie o co chodzi w życiu

 
Rotten82


Dołączył: 18 Sty 2010
Posty: 2135
Skąd: woj.Częstochowskie
Płeć:
Wysłany: Pon 08 Lis, 2010   

Nuclear Winter napisał/a:
Biały to są walki plemienne

uga buga ! :misiek:
_________________


http://barbiedolls.bandcamp.com/
http://www.facebook.com/BarbieDollsPunk
 
Nuclear Winter


Dołączył: 24 Wrz 2010
Posty: 99
Skąd: 15
Płeć:
Wysłany: Pon 08 Lis, 2010   

Rotten82 napisał/a:

uga buga ! :misiek:

Howgh !
_________________
Kula jest ślepa i głupia, a bagnet to zuch który wie o co chodzi w życiu

 
Zigi


Dołączył: 07 Lis 2009
Posty: 642
Skąd: litzmannstadt
Płeć:
Wysłany: Pon 08 Lis, 2010   

Biały napisał/a:
Biały to są walki plemienne. I ofiary są po każdej ze stron.

mistrz :lol:
 
 
Wyrak


Dołączył: 30 Wrz 2004
Posty: 424
Płeć:
Wysłany: Śro 10 Lis, 2010   

Mala aktualizacja w 1 poscie dotyczaca miejsca zbiorki oraz kapel grajacych na koncercie

"Wiele razy pytaliście nas, gdzie będzie miała miejsce blokada. Przedstawiciele kilku organizacji wchodzących w skład porozumienia zarejestrowali zgromadzenia publiczne. Decyzję, z którego miejsca rejestracji skorzystamy, podejmiemy 11 listopada. Dziś ogłaszamy, że punktem zbiórki będzie Krakowskie Przedmieście, na wysokości kościoła św. Anny. Zapraszamy na godz. 13.30."
 
Stanzberg
Dead Press


Dołączył: 12 Mar 2006
Posty: 5542
Płeć:
Wysłany: Śro 10 Lis, 2010   

Cytat:
Co ma Hitler wspólnego z faszyzmem ? Nic. Faszyzm był ustrojem panującym we Włoszech. Niemcy miały narodowy socjalizm. Faszyzm to słowo klucz, worek do którego wrzuca się wszystko jak leci. Jest tam Hitler, który Żydów mordował i Franco, który ich ratował. Przypomina to nadużywanie słowa lewactwo przez prawą stronę.
To wszystko prawda, ale istnieje pierwiastek wspólny dla skrajnej prawicy bez względu na to, czy jest katolicka, pogańska, antyżydowska, bojówkarska czy parlamentarna. Nazywanie tego na wyrost faszyzmem faktycznie wprowadza pewien zamęt, ale jak widać nie wymyślono niczego lepszego.
Bardziej żenujące dla mnie jest ruchanie w dupę święta narodowego przez nazioli z ONR pod pretekstem krzewienia patriotyzmu. :lol: Ramię w ramię z ultrapatriotycznymi C18 i B&H, ciekawe czy będą nieść fany z Piłsudskim. :lol:
Jeszcze bardziej smutne jest to, że łykają te kłamstwa osoby publiczne, jak Korwin-Mikke, czy Kukiz, którzy poparli inicjatywę.
_________________
Projektowanie graficzne www.stanski.pl
 
Nuclear Winter


Dołączył: 24 Wrz 2010
Posty: 99
Skąd: 15
Płeć:
Wysłany: Śro 10 Lis, 2010   

Stanzberg napisał/a:
To wszystko prawda, ale istnieje pierwiastek wspólny dla skrajnej prawicy bez względu na to, czy jest katolicka, pogańska, antyżydowska, bojówkarska czy parlamentarna. Nazywanie tego na wyrost faszyzmem faktycznie wprowadza pewien zamęt, ale jak widać nie wymyślono niczego lepszego.
Bardziej żenujące dla mnie jest ruchanie w dupę święta narodowego przez nazioli z ONR pod pretekstem krzewienia patriotyzmu. :lol: Ramię w ramię z ultrapatriotycznymi C18 i B&H, ciekawe czy będą nieść fany z Piłsudskim. :lol:
Jeszcze bardziej smutne jest to, że łykają te kłamstwa osoby publiczne, jak Korwin-Mikke, czy Kukiz, którzy poparli inicjatywę.

Kto popiera ten popiera. Ale ns nigdy nie należał do radykalnej prawicy. Nigdy. To, ze lewica nie chce się przyznawać do brunatnych to nic dziwnego. Hitler to kukułcze jajo.
_________________
Kula jest ślepa i głupia, a bagnet to zuch który wie o co chodzi w życiu

 
100% Hate


Dołączył: 01 Lis 2005
Posty: 412
Skąd: Gdańsk
Płeć:
Wysłany: Czw 11 Lis, 2010   

Dobry (jak zawsze) komentarz Ziemkiewicza:
http://blog.rp.pl/ziemkiewicz/
 
Nuclear Winter


Dołączył: 24 Wrz 2010
Posty: 99
Skąd: 15
Płeć:
Wysłany: Czw 11 Lis, 2010   

100% Hate napisał/a:
Dobry (jak zawsze) komentarz Ziemkiewicza:
http://blog.rp.pl/ziemkiewicz/

Ziemkiewicz w formie. A tak wygląda typowy "anty-faszysta" Seweryn Blumsztajn.

_________________
Kula jest ślepa i głupia, a bagnet to zuch który wie o co chodzi w życiu

 
suchy693
Moderator


Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 4114
Skąd: GROCHOW CROSS
Płeć:
Wysłany: Czw 11 Lis, 2010   

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: jest git nie moge się ujawnic :old:
_________________
EL SEXO AS PURE MERDE!!!!!!!!!!!!!!
 
Nuclear Winter


Dołączył: 24 Wrz 2010
Posty: 99
Skąd: 15
Płeć:
Wysłany: Czw 11 Lis, 2010   

Cytat:
Robert Biedroń zatrzymany przez policję!
Faszyzm przeszedł ulicami Warszawy (sic)
Zorganizowany przez narodowców Marsz Niepodległości przeszedł przez Warszawę - pomimo kontrmanifestacji Porozumienia 11 Listopada. 33 osoby zostały zatrzymane po przepychankach jakie wybuchły między uczestnikami marszu, kontrmanifestantami a policją - w tym Robert Biedroń - donosi TOK FM.

Narodowcom udało się dojść pod pomnik Romana Dmowskiego, chociaż trasa marszu musiała zostać zmieniona. Kilkuset policjantów zabezpieczało demonstracje oraz rozdzielało kordonem obie grupy. Maciej Karczyński, rzecznik komendanta stołecznej policji, powiedział radiu TOK FM, że zatrzymano najbardziej agresywnych uczestników manifestacji, którzy zaatakowali "bądź policjantów, bądź inne osoby. Poleciały w naszą stronę m.in. kamienie. Jeden policjant został ranny". Wśród zatrzymanych znalazł się Robert Biedroń - został zatrzymany pod zarzutem czynnej napaści na policjanta. Ciągle próbujemy uzyskać jak najwięcej informacji od osób będących świadkami zatrzymania Roberta. "To dziwna sprawa. Nikt nie widział momentu aresztowania. Byłem na komendzie na ul. Wilczej i nie chcą mi udzielić żadnej informacji. To naprawdę dla mnie nie do pojęcia, że potraktowano Roberta jak chuligana. Niestety faszyści dziś triumfują" - powiedział nam Tomek Szypuła, prezes Kampanii Przeciw Homofobii.
_________________
Kula jest ślepa i głupia, a bagnet to zuch który wie o co chodzi w życiu

 
Arbuz


Dołączył: 13 Sie 2004
Posty: 212
Skąd: Wawa
Płeć:
Wysłany: Pią 12 Lis, 2010   

100% Hate napisał/a:
Dobry (jak zawsze) komentarz Ziemkiewicza:
http://blog.rp.pl/ziemkiewicz/

Doskonały wręcz, podobno brzydzi sie manipulacją a pisze takie bzdury ze bania mala. Po pierwsze to nie GW zainspirowala ludzi do blokady, tylko podpiela sie pod istniejace wczesniej stowarzyszenie, co jest oczywiste i widac to chociazby dlatego ze blokady sa od 2 lat, a GW dopiero teraz sie o nich rozpisuje. Po drugie : jakie obrzydzanie patriotyzmu? Przeciez nikt nie ma nic przeciwko organizowanym wszedzie imprezom z okazji dnia niepodleglosci, nikt (nawet zlowieszcza GW) nie namawia do ich blokowania. Chodzi o zablokowanie tego konkretnego marszu, ze wzgledu na to KTO go organizuje, o czym ziemkiewicz nawet sie w felietonie nie zajaknal.
 
Nuclear Winter


Dołączył: 24 Wrz 2010
Posty: 99
Skąd: 15
Płeć:
Wysłany: Pią 12 Lis, 2010   

A na jakiej podstawie chce zablokować coś co jest legalne ? Po drugie Wyborcza odmienia faszyzm na wszelkie możliwe sposoby w miarę możliwości co raz to przypominając pana z wąsikiem. Jakoś dla tej drugiej ideologii wykazuje większe zrozumienie. Ale skoro Michnik zaliczył do ludzi honoru bandytów z SB, to nie dziwota.
_________________
Kula jest ślepa i głupia, a bagnet to zuch który wie o co chodzi w życiu

 
suchy693
Moderator


Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 4114
Skąd: GROCHOW CROSS
Płeć:
Wysłany: Pią 12 Lis, 2010   

Nuclear Winter napisał/a:
Ale skoro Michnik zaliczył do ludzi honoru bandytów z SB, to nie dziwota.
W dodatku jego najlepsi kumple to Pan KISZCZAK/JARUZELSKI/URBAN zreszta nie ma co sie wywodzic na temat tego pana Adama .M. Brata tez ma fajnego :mrgreen: :mrgreen: :old:
_________________
EL SEXO AS PURE MERDE!!!!!!!!!!!!!!
 
Arbuz


Dołączył: 13 Sie 2004
Posty: 212
Skąd: Wawa
Płeć:
Wysłany: Pią 12 Lis, 2010   

Nuclear Winter napisał/a:
A na jakiej podstawie chce zablokować coś co jest legalne ?

Nie jestem jakims przesadnym legalista, wiec gowno mnie obchodzi czy naziole z ONR ida legalnie czy nie. O Michniku nei chce mi sie pisac, dosc mocno mnei on grzeje, ale to ciekawe odwrocenie kota ogonem, ja pisze "ziemkiewicz pisze bzdury", a wy "ale michnik wali wode z kiszczakiem" :lol:
 
Nuclear Winter


Dołączył: 24 Wrz 2010
Posty: 99
Skąd: 15
Płeć:
Wysłany: Pią 12 Lis, 2010   

Faszyzm to słowo-klucz, który ma za zadanie wrzucić do jednego wora wszelkie ruchy niespójne ideowo powstałe w opozycji do komunizmu. Komuniści w różnych krajach mieli tą samą podbodowę ideologiczną czyli marksizm. Co zaś łączy "faszystów" ? Kontestowanie komunizmu, z którym to cywilizacja nie mogła poradzić sobie w tradycyjny sposób. Na bazie strachu i niezadowolenia z narastającego kryzysu w różnych krajach tworzyły się ruchy niespójne ideologicznie,zależne od uwarunkowań lokalnych. Jak bowiem połączyć klasyczne dyktatury autorytarne (Austria, Hiszpania) z niemieckim brunatnym socjalizmem programowo antychrześcijańskim z ruchami które wykorzystywały podbudowę katolicką do połączenia z nacjonalizmem (Polska, Słowacja) aż po rumuńskich legionarów, skrajnie sfanatyzowanych, przypominających zakon rycerski z czasów Krucjat. Wspólny był tylko antykomunizm, brak wiary w demokrację oraz antysemityzm. Ideologia i metody jednak już były różne.
Trzeba naprawdę złej woli, zaślepienia ideologicznego albo wiary w papkę medialną by tego nie dostrzegać.

A jak poczytać najwybitniejszego teoretyka faszyzmu Evolę to nie zgadzał się on całkowicie z narodowymi socjalistami.
" ...Włoski arystokrata pogardza jednak i tym rasizmem, naukową odmiana nacjonalizmu jak ocenia niemiecki rasizm - o charakterze głęboko antyuniwersalistycznym i osadzonym w biologii. Według Evoli zaś rasizm to wyższość jednych ludzi nad drugimi, a nie jednego narodu nad drugim. Rasizm to myślenie imperialne, a nie narodowe, to przednarodowa forma wspólnoty. Nie chodzi o wyższość rasową Włochów nad Arabami, ale o rasową wyższość elity politycznej nad ludem/plebsem. Celem rasizmu jest więc wskrzeszenie arystokracji - elity wywodzącej swoje prawa do władzy z "krwi". Rasizm Evoli idzie zatem w poprzek narodów, rozwierając go na rasy-kasty społeczne. Podkreślić przy tym należy rolę jaką Evola dawał czystości "ducha" zamiast klasycznej czystości "biologicznej" (co wywodził historycznie od samurajów, czy Ariów w Indiach)..."
"...To co mu bliskie w faszyzmie to rewolucyjność, bunt przeciw nierzeczywistości, przeciw demokracji. Faszyzm jest formą rewolucji konserwatywnej a negacją Rewolucji francuskiej czy amerykańskiej.
Faszyzm to też solarna idea państwa, hierarchicznego, autorytarnego. Włoskie państwo faszystowskie przybierało kształt formy i nadawało je tłumom. Państwo Musolliniego nie pochodzi z umowy społecznej lecz jest tworzone przez Wodza, stoi nad ekonomią a nie jest narzędziem w rękach burżuazji. Duce to nowy pontifex, przywódca polityczny i duchowy wyraziciel transcendentnej idei państwa. Rządy sprawuje elita, nieomal kasta. Rodzi się tym samym "rasa wodzów". Evola pogardza jednak "plebejskością" Duce czy zwłaszcza Hitlera - postrzegając ich rządy jako dyktatury oparte na przyzwoleniu "tłuszczy" a nie wypływające z autorytetu..."
Z tych wypowiedzi jasno wynika, że jest to ideologia radykalnie prawicowa, a NS to w najlepszym razie zaliczyć można do terceryzmu.
_________________
Kula jest ślepa i głupia, a bagnet to zuch który wie o co chodzi w życiu

 
Stanzberg
Dead Press


Dołączył: 12 Mar 2006
Posty: 5542
Płeć:
Wysłany: Pią 12 Lis, 2010   

Cytat:
Ale ns nigdy nie należał do radykalnej prawicy. Nigdy. To, ze lewica nie chce się przyznawać do brunatnych to nic dziwnego. Hitler to kukułcze jajo.
To, że narodowy socjalizm nie należał do radykalnej prawicy, nie oznacza chyba automatycznie lewicowych powiązań. :lol:
Przecież hitlerowcy tępili komunistów i lewicę jak się dało, a to że nie byli konserwatystami tylko wywrotowcami nie oznacza ich lewicowości.

Ziemkiewicz też poparł marsz nazioli, więc sit ei terra levis.

Cytat:
Faszyzm to słowo-klucz, który ma za zadanie wrzucić do jednego wora wszelkie ruchy niespójne ideowo powstałe w opozycji do komunizmu. (.........) Trzeba naprawdę złej woli, zaślepienia ideologicznego albo wiary w papkę medialną by tego nie dostrzegać.
Nie chce mi się brać pod lupę wszystkich odcieni skrajnej prawicy żeby przypadkiem kogoś nie urazić nazwaniem "faszystą". ;-) Oczywiście, że ten termin to nadużycie, i celowa gra na emocjach, ale to jest sprawa drugorzędna. Wszyscy wiedzą o co chodzi.

Wklejanie Blumsztajna co ma na celu.....? Pokazanie, że jeśli się jest antyfaszystą to na pewno również żydem i lewackim oszołomem....?
Błąd – antyfaszyzm to naturalny i ludzki odruch sprzeciwu. To że przypadkiem leży na froncie walki Wyborczej nie oznacza, że należy go porzucić i nagle zacząć tolerować naziolską zarazę; co to, to nie.
_________________
Projektowanie graficzne www.stanski.pl
 
hasan_makabra


Dołączył: 10 Lis 2010
Posty: 10
Skąd: Lower Silesia
Płeć:
Wysłany: Pią 12 Lis, 2010   

Stanzberg -ostatni glos zdrowego rozsadku!
Ja ich nazymam faszystami- dla was to obelga i glupota, a jesli jestem przeciw nim to jestem komunozydopedalem. Fajnie ze bronicie kolegow narodowcow przed generalizacja nazewnictwa. Dobrze ze oni tego nie robia :)

_________________
"szalenie, delikatny jestem na kacu..."
 
Nuclear Winter


Dołączył: 24 Wrz 2010
Posty: 99
Skąd: 15
Płeć:
Wysłany: Pią 12 Lis, 2010   

Stanzberg napisał/a:
Cytat:
Ale ns nigdy nie należał do radykalnej prawicy. Nigdy. To, ze lewica nie chce się przyznawać do brunatnych to nic dziwnego. Hitler to kukułcze jajo.
To, że narodowy socjalizm nie należał do radykalnej prawicy, nie oznacza chyba automatycznie lewicowych powiązań. :lol:
Przecież hitlerowcy tępili komunistów i lewicę jak się dało, a to że nie byli konserwatystami tylko wywrotowcami nie oznacza ich lewicowości.

PPS też była antykomunistyczna czy była więc prawicą ? Bolszewicy wykosili anarchistów, eserowców, mienszewików itp. czy to też prawica ?
A z resztą .
Cytat:
Przeprowadzony przez pismo Esquire wywiad z przywódcą ruchu neonazistowskiego w Stanach Zjednoczonych, pozornie zaskakuje swoimi tezami. Rocky Suhayda z Amerykańskiej Partii Nazistowskiej (American Nazi Party) stwierdza bowiem, że w wyborach prezydenckich poparł kandydata Baraka Obamę, spychając kwestie rasowe na drugi plan. “Biały człowiek postawiony został przed wyborem czy wybrać Nigra (negro) czy całkowitego palanta” – stwierdza przywódca nazistowskiej partii. “Osobiście wolę Nigra. Narodowi Socjaliści nie są bowiem bezmyślnymi nienawistnikami. No bo co tutaj widzę: widzę białego człowieka, prawie już nieżywego, który deklaruje że chce toczyć niekończące się wojny na całym świecie, aby uczynić świat bezpiecznym do eksploatacji przez Judeo-kapitalistów, człowieka który wspiera inwazję Ameryki przez nielegalnych [imigrantów], w sumie będącego kontynuacją ostatnich ośmiu lat Imperatora Busha. Z drugiej strony mamy czarnego człowieka, który zakochany jest w swojej własnej grupie, należy do czarno-nacjonalistycznej religii, ma czarną żonę – w przeciwieństwie do tych Nigrów, którym ‘udało się w życiu’, i którzy natychmiast lądują z białą żoną jako rodzaj nagrody – i ja czuję respekt do takiego Nigra. Za każdym razem gdy jakaś prominentna osoba przyjmuje swoje rasowe dziedzictwo w pozytywnym znaczeniu, jest to dobre dla ludzi myślących kategoriami rasowymi. Poza tym, Ameryka nie interesuje się zupełnie amerykańskim białymi robotnikami, a zamiast tego jest zakochana w prawie każdym nie-białym na tej ziemskiej planecie. Czyli – będzie to poetycznie wymierzona sprawiedliwość z nie-białym jako szefem tej upadającej współczesnej Sodomy i Gomory.”

Podobnie postrzega obecną sytuację Erich Gliebe, szef National Alliance, organizacji promującej potrzeby spychanego na margines białego człowieka. Gliebe mówi, że “Obama może być lepszym kandydatem dla naszej sprawy, ponieważ ma on świadomość rasową, a jedną z najważniejszych rzeczy jaką National Alliance próbuje robić, to właśnie wzmacnianie rasowej świadomości wśród naszych [białych] ludzi. Młodzi biali na uniwersytetach zostali całkowicie wyprani z rasowej tożsamości. Obama może być rasistą w pozytywnym dla swoich ludzi znaczeniu, a to obudzi wielu białych, przywróci im rasową świadomość. Bo biali widzą, że nie-biali Amerykanie mają przyzwolnie na to by być dumnymi z tego kim się jest, na to by mieć rasową świadomość, na to że można rozmawiać o swoich ludziach, o swojej społeczności bez bycia posądzonym o rasizm. No bo nie oszukujmy się: biali ludzie nie będą walczyli o swoje sprawy z białym prezydentem. [...] Obama jest bardzo inteligentnym człowiekiem, świetnym mówcą i ma pewną charyzmę, a John McCain nic z tego nie oferuje. Być może najlepszą dla białej rasy jest posiadanie czarnego prezydenta. Mój jedyny problem z Obamą jest być może to, że nie jest on wystarczająco czarny.”

Również i Tom Metzger, szef organizacji o nazwie ‘Samoobrona Białych Aryjczyków’ (White Aryan Resistance), a w latach 70-tych jeden z przywódców Ku-Klux-Klanu (rasistowskiej organizacji stworzonej przez białych Protestantów zwalczających tak samo Murzynów jak i katolików), uważa, że Obama będzie lepszym prezydentem. “Problemem z Obamą jest to, że jest on nieuczciwy odnośnie do swojego rasistowskiego postrzegania świata. Czułbym do niego większy respekt, gdyby po prostu wyszedł i powiedział: ‘Słuchajcie, jestem czarnym rasistą’. Nie, nie czuję nienawiści do czarnych, ale po prostu myślę, że w najlepszym interesie ras jest życie w takiej separacji jak tylko jest to możliwe. Widzisz zatem, że jestem lewicowcem, a nie prawicowcem. Nienawidzę paranarodowych korporacji bardziej niż czarnego człowieka.”

I rzeczywiście, wszyscy rozmówcy wyrażają swą szczególną niechęć do międzynarodowych korporacji czy kapitalizmu we współczesnym wydaniu. Erich Gliebe wyszczególnia dodatkowo, że chodzi o kontrolowane przez Żydów media.


Nastawienie przywódców lewicowo-narodowych organizacji i ich wypowiedzi nie powinny zatem dziwić. W przypadku Partii Nazistowskiej po 60 latach zdecydowano się na publiczne zademonstrowanie tego, co przecież zawsze stanowiło jedną całość tej samej ideologii. Wsparcie wyborcze najbardziej pro-aborcyjnego w historii kandydata na prezydenta, opowiadającego się za różnego rodzaju zwyrodnieniami społecznymi, kandydata na wskroś przepełnionego rewolucyjnym duchem marksistowskiej ideologii, wsparcie go przez neo-nazistowską partię, stanowi przykład na to, że kroczące innymi drogami frakcje tej samej ideologii, spotykają się kiedyś w serdecznym uścisku. I cieszą się wspólnie ze zwycięstwa – nad siłami próbującymi dążyć do normalności. Narodowy-socjalizm i międzynarodowa jego odmiana, na dodatek wzmocniona ideologią czarnego rasizmu, spotykają się dzisiaj. I świętują. Tak jak niemieckie wojska świętowały z krasnoarmiejcami w 1939 roku. Historia zakreśliła więc wielkie koło.


Lech Maziakowski
_________________
Kula jest ślepa i głupia, a bagnet to zuch który wie o co chodzi w życiu

 
Biały


Dołączył: 02 Wrz 2006
Posty: 1227
Płeć:
Wysłany: Sob 13 Lis, 2010   

chuj z zabawą w terminologie i przebrzmiałe schematy lewo-prawo. cweluch będzie cweluchem czy w koszuli brunatnej, czarnej czy piaskowej.
 
Nuclear Winter


Dołączył: 24 Wrz 2010
Posty: 99
Skąd: 15
Płeć:
Wysłany: Sob 13 Lis, 2010   

Biały napisał/a:
chuj z zabawą w terminologie i przebrzmiałe schematy lewo-prawo. cweluch będzie cweluchem czy w koszuli brunatnej, czarnej czy piaskowej.

Dla mnie wcale nie chuj. Uważam się za prawicowego radykała i nie po drodze mi z bandą NS-ów. A tak co raz to ktoś mi Adolfa wypomina. Niech się z niego kto inny tłumaczy.
Z resztą lewica ma to do siebie, że już się kurwa zapętliła w tym szukaniu faszystów.
Cytat:

Paweł Rybicki - "Piłsudski to faszysta". Kto tak uważa?
Upamiętnienie pobytu Józefa Piłsudskiego w magdeburskiej twierdzy okazało się niemożliwe. Zawieszenie tablicy pamiątkowej zablokowali lokalni politycy.

Piłsudski spędził w Magdeburgu ponad rok. Został uwięziony za odmowę złożenia przysięgi niemieckiemu cesarzowi. Żołnierzy Legionów internowano w kilku obozach jenieckich. Pobyt w magdeburskiej twierdzy zamiast zaszkodzić Piłsudskiemu, dodatkowo wzmocnił jego legendę niezłomnego bojownika o Polskę
. Po uwolnieniu pojechał z Magdeburga wprost do Warszawy, gdzie przejął władzę w powstającym polskim państwie.

Magdeburska twierdza miała więc w życiu Piłsudskiego spore znaczenie. Nic dziwnego, iż już w 2006 roku pojawił się projekt ufundowania tablicy przypominającej o tym ważnym epizodzie. Niestety, pomysł okazał się dla niektórych bardzo kontrowersyjny. "Gazeta Wyborcza" relacjonuje co się wydarzyło:

Postkomunistyczni radni zaprotestowali. Stwierdzili, że Piłsudski był faszystą i dyktatorem. Przekonali do tego kilku radnych SPD i wspólnie odrzucili pomysł. - Na obradach doszło w tej sprawie do awantury. Do dziś nie mogę pojąć, o co chodzi. Przecież faszystą był Mussolini, a nie Piłsudski. Czy Die Linke ma mu za złe, że powstrzymał Armię Czerwoną? - pyta Eberhard Seifert, radny CDU.

Seifert może mieć rację. Niemiecka partia Die Linke wywodzi się w dużym stopniu ze struktur wschodnioniemieckiej partii komunistycznej. A dla komunistów Piłsudski był jednym z głównych wrogów. I najwyraźniej nadal jest.

Na szczęście ta sprawa pokazała, iż Polacy mają wśród Niemców wielu przyjaciół. Walka o upamiętnienie Piłsudskiego trwa dzięki radnym z CDU, a przede wszystkim za sprawą uczącej w Polsce niemieckiej nauczycielki:

Johanna Lemke-Prediger postanowiła pokazać mieszkańcom Magdeburga Marszałka z innej strony. Razem z uczniami przeszukała miejskie archiwa, a potem wydała dwujęzyczną broszurkę. Na kilkudziesięciu stronach
opisali pobyt Piłsudskiego w twierdzy.

Józef Piłsudski to jedna z najważniejszych postaci w historii naszego kraju. Walnie przyczynił się do odtworzenia wolnej Polski. Trudno ocenić, czy bez jego działań
odzyskanie niepodległości byłoby w ogóle możliwe. Tymczasem politycy z Die Linke mają dla Piłsudskiego tylko jeden z najgorszych epitetów, jakim w Niemczech jest słowo "faszysta" (po tym zostaje już tylko "nazista").

I właśnie to przekonanie polityków Die Linke o "faszyzmie" polskiego bohatera jest dobrym powodem do starań
, by tablica ku czci Piłsudskiego pojawiła się na murze twierdzy. Pogodzenie się z decyzją magdeburskich radnych oznaczałoby legitymizację ich wizji historii.

A najciekawsze, że faszystą okrzyknęli go spadkobiercy bolszewików.
_________________
Kula jest ślepa i głupia, a bagnet to zuch który wie o co chodzi w życiu

 
100% Hate


Dołączył: 01 Lis 2005
Posty: 412
Skąd: Gdańsk
Płeć:
Wysłany: Sob 13 Lis, 2010   

Komentarz Ziemkiewicza dlaczego poparł marsz:
Cytat:
Otóż utożsamianie tradycji polskiego ruchu narodowego, endecji, i jednego z ojców polskiej niepodległości, Romana Dmowskiego, z hitleryzmem, jakiego konsekwentnie od lat dokonuje "Gazeta Wyborcza" i na jakim oparła swą propagandę przeciwko - de facto - Świętu Niepodległości (część "antyfaszystów" poprzebierała się w oświęcimskie pasiaki, co jest wyjątkową podłością, może jeszcze gorszą niż przemoc fizyczna) jest odrażającym kłamstwem, nikczemnym spotwarzaniem i zohydzaniem polskiej historii.


http://fakty.interia.pl/f...aszysci,1556590

I głos Kukiza:
Cytat:
Czy widziała pani, żeby ktoś w czwartek hailował? To środowiska lewackie, gejowskie i anarchistyczne postanowiły zrobić kontrmanifestację, chociaż nie przypominam sobie, żeby o niepodległość Polski walczył jakiś pułk pod tęczowym sztandarem.


http://opole.gazeta.pl/op...arodowcami.html
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  





© 2002-2013 PunkSerwis | All human rights reserved
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 13