PUNK FORUM » FAQ
» Statystyki
» Grupy
» Użytkownicy
» Szukaj
» Zaloguj
» Rejestracja


Poprzedni temat :: Następny temat
Nowa płyta PARY WINO
Autor Wiadomość
Nikodem15 is back!

Dołączył: 11 Mar 2009
Posty: 274
Płeć:
Wysłany: Wto 21 Wrz, 2010   

Moje zdanie gówno się liczy, ale powiadam: NIE MASTEROWAĆ. W obecnych czasach mastering niestety sprowadza się przeważnie do potraktowania utworu kompresorem i podbicia wysokich i niskich tonów. Jeśli teraz brzmi dobrze, to neich tak zostanie, zwłaszcza że płyta powstała dośc zybko i pewnie samo nagranie brzmi surowo. To po co kombinowac przy tym?
 
Slayer

Dołączył: 09 Lut 2008
Posty: 71
Wysłany: Śro 22 Wrz, 2010   

To zależy, kto robi mastering. Jak ma być tak zrobione, jak było z ostatnią płytą (dla mnie mistrzostwo świata), to warto poczekać.
 
 
Nikodem15 is back!

Dołączył: 11 Mar 2009
Posty: 274
Płeć:
Wysłany: Śro 22 Wrz, 2010   

A o której płycie mówisz? W sumie niedługo na klipach usłyszymy dźwięk bez masteringu, to się będziemy mogli wypowiedzieć, a nie gdybac.
 
Piszczel

Dołączył: 26 Sty 2010
Posty: 7
Płeć:
Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: Pią 24 Wrz, 2010   

No ja klipów jeszcze nie dostałem,więc nie ma co "kompresować"
Miały być dostarczone we wtorek do 20,a dziś mamy piątek....
_________________
To Ja
 
 
Nikodem15 is back!

Dołączył: 11 Mar 2009
Posty: 274
Płeć:
Wysłany: Pią 24 Wrz, 2010   

Może Para dostał i Ci nie dał. :)
 
gilka


Dołączyła: 13 Lis 2005
Posty: 143
Skąd: Malbork
Płeć:
Wysłany: Pią 24 Wrz, 2010   

Na stronie www.parawino.pl w dziale mp3 umieszczony jest utwór bonusowy do płyty "Punk twoja mać" zatytułowany" i do ucha i do tańca", wersja studyjna, sł. i muz. D. "Para" Paraszczuk.

Nikodem15 is back! napisał/a:
Moje zdanie gówno się liczy, ale powiadam: NIE MASTEROWAĆ.

możesz ocenić wersję surową ze studia bez masteringu.
_________________
www.reks.malbork.pl
 
 
Slayer

Dołączył: 09 Lut 2008
Posty: 71
Wysłany: Pią 24 Wrz, 2010   

Nie ma porównania do wersji z przed 17 lat :hmm: Oby ten mastering był na poziomie, oj, trzeba będzie się napocić bo brzmi to tak, jakby ktoś grał w łazience na basie bez prądu, perkusji z taboretów, gitara to takie żżżżżżżżżżżżżyyyyyy :/ Do wokalu jestem przyzwyczajony :eek: :mrgreen:
Dodam od siebie, że to jeden z moich ulubionych kawałków Pary Wino.
Ale i tak kupię płytę :rotfl:
 
 
Nikodem15 is back!

Dołączył: 11 Mar 2009
Posty: 274
Płeć:
Wysłany: Pią 24 Wrz, 2010   

Brzmi to bardzo surowo, jak dobrze nagrana próba... Może taki był zamiar, ale jak na oficjalne wydawnictwo, brzmienie nie zachwcya. Perkusja ok, bas fajnie wyeksponowany ale gitara gdzieś tam w tle... Chociaż drugą ściżkę gitary i jakieś chórki by można dograć... Poziom głośnosci nagrania jest ok, dynamika nie jest spieprzona kompresorem ale JAKIŚ mastering by się chyba przydał. Ba, nawet nowy miks, bo te gitare naprawdę słabo słychać.

EDIT:
Nie brzmi to tak źle jak mi się na początku wydawało ale nie brzmi też super. Dopiro rpzy drugim przesłuchaniu zauważyłem, że chyba jednak są 2 ścieżki gitary. Właśnie gitara jest za bardzo w tle a wokal zbyt na przedzie... Może jakby to inaczej zmiksowac, to robiłoby lepsze wrażenie, tak niestety trąci "demówką".
 
Para Wino
Moderator

Dołączył: 21 Maj 2004
Posty: 411
Skąd: Wrocław
Płeć:
Wysłany: Sob 25 Wrz, 2010   

Ok. zrobi się, bo to ostatecznie bardziej Wasze niż moje, ale nie zapominajcie, że nie są to nagrania stricte studyjne, one zostały jedynie zarejestrowane na profesjonalnym sprzęcie, jednak to tylko pół studia, drugie równie istotne pół, jak niektórym wiadomo, to jest wytłumione pomieszczenie o właściwej kubaturze, ale przypomnijcie sobie, że moje zamierzenie było nagrać to właśnie w knajpie. Komicznie słyszy się samą perkusję, ponieważ w tle słychać jak ktoś gra w lotki, inny ktoś w piłkarzyki, a jeszcze ktoś zamawia lub płaci za piwo.
We wtorek popracujemy nad gitarą.
 
Nikodem15 is back!

Dołączył: 11 Mar 2009
Posty: 274
Płeć:
Wysłany: Sob 25 Wrz, 2010   

Jasne ale surowy klimat nagrań nie musi oznaczać ich złego brzmienia a ten kawałek jest zmiksowany tak, że nie słucha się tego dobrze, brzmi jakby to zrobił totalny amator. "Lekkim" nieporozumieniem jest, że bas słychać głośniej od gitary, która gdzieś sobie tam w tle bzyczy. Już próba z 2006 roku *nagrana z miksera i kiedyś wrzucona na stronę) brzmiała chyba lepiej. Trzymam więc kciuki za efekt końcowy, oby był lepszy.
 
Para Wino
Moderator

Dołączył: 21 Maj 2004
Posty: 411
Skąd: Wrocław
Płeć:
Wysłany: Nie 26 Wrz, 2010   

Nikodem15 is back! napisał/a:
a ten kawałek jest zmiksowany tak, że nie słucha się tego dobrze.


A wiesz, że zabiłeś mi teraz ćwieka, czy aby czasami ta wersja nie jest przed miksem.
 
Nikodem15 is back!

Dołączył: 11 Mar 2009
Posty: 274
Płeć:
Wysłany: Nie 26 Wrz, 2010   

To by tłumaczyło dlaczego są takie proporcje instumentów...
 
Para Wino
Moderator

Dołączył: 21 Maj 2004
Posty: 411
Skąd: Wrocław
Płeć:
Wysłany: Nie 26 Wrz, 2010   

Na stronie www.parawino.pl w dziale media >> video umieszczone są videoclipy promujące płytę "Punk twoja mać" zrealizowane w sali prób.
 
Slayer

Dołączył: 09 Lut 2008
Posty: 71
Wysłany: Nie 26 Wrz, 2010   

Zapowiada się ciekawie, chociaż takiego wypasu jak ostatniej płyty się nie spodziewam. Może jakieś jeszcze nowe kawałki w zanadrzu wyjdą, chociaż chyba wszyscy się ze mną zgodzą, że wydanie pierwszych 2 płyt na CD, albo w formie elektronicznej byłoby rewelacją. :geek:
 
 
Para Wino
Moderator

Dołączył: 21 Maj 2004
Posty: 411
Skąd: Wrocław
Płeć:
Wysłany: Wto 28 Wrz, 2010   

Slayer napisał/a:
wydanie pierwszych 2 płyt na CD, albo w formie elektronicznej byłoby rewelacją.
Nie rozumiem. Rozwiń. Jakie dwie pierwsze? Przecież ja w ogóle mam tylko dwie solowe: "Charakteropatie" i "P.W.D.A.R.N.P.Z." z czego ta druga wyszła na CD a co do pierwszej to nie wiem czy tego jeszcze chcę i kiedyś o tym pisałem przy innej okazji.
 
Nikodem15 is back!

Dołączył: 11 Mar 2009
Posty: 274
Płeć:
Wysłany: Wto 28 Wrz, 2010   

Właśnie to samo chciałem napisać... Z tym, że jeszcze "Rozwód w Sedesie" mozna uznać za solową płytę. :P

Co do klipów, to bardziej obrazki niż teledyski ale mają swój urok, można "podejrzeć" próbę Pary. Tylko montaż jest jednak zbyt monotonny nawet jak na takie półamatorskie dzieła. A same kawałki ok i tym razem zmiksowane tak, ze można tego słuchać. Jest szansa na wersję mp3 tych numerów do pobrania? YouTube jednak strasznie zniekształca dźwięk...
 
Para Wino
Moderator

Dołączył: 21 Maj 2004
Posty: 411
Skąd: Wrocław
Płeć:
Wysłany: Wto 28 Wrz, 2010   

Właśnie siedzimy w studiu i to co napisałeś "same kawałki ok i tym razem zmiksowane tak" to bzdura, bo one nie są zmiksowane tak jak "I do ucha i do tańca". Zaraz pogadam z realizatorem czy dzisiaj znajdzie czas na wygenerowanie mp 3. Myślę, że teraz jest już ok chociaż przed masteringiem. Aha. Nie mogłeś słyszeć gitary na dwóch śladach bo pisaliśmy ją tylko raz, tzn. my tam w ogóle gramy tak jak na "dobrze nagranej próbie" tzn. bez. zakładek, nakładek, dubli i innych studyjnych sztuczek chociażby dwa razy nagrana i nałożona na siebie gitara. Taki miałem zamysł i wiecie o tym od zawsze. Ale chętnie czytamy Wasze uwagi. Dzięki ;-)
 
Nikodem15 is back!

Dołączył: 11 Mar 2009
Posty: 274
Płeć:
Wysłany: Wto 28 Wrz, 2010   

Właśnie chodziło mi o to, że te kawałki NIE brzmią tak jak "Do ucha..." czyli brzmią lepiej.
 
gilka


Dołączyła: 13 Lis 2005
Posty: 143
Skąd: Malbork
Płeć:
Wysłany: Wto 28 Wrz, 2010   

Nikodem15 is back! napisał/a:
Właśnie chodziło mi o to, że te kawałki NIE brzmią tak jak "Do ucha..." czyli brzmią lepiej.


właśnie nie zakumałeś, bo Para napisał, że brzmią tak samo jak "do ucha...", bo też nie są zmiksowane.

Właśnie wrzucam na www.parawino.pl w dział mp3 bonusową "empetrójkę" po dzisiejszym miksie "pijany i prawdziwy" (1989 z repertuaru zespołu Yanko), sł. i muz. D. "Para" Paraszczuk, codziennie będę wymieniać na kolejne 10 mp3.
_________________
www.reks.malbork.pl
 
 
Nikodem15 is back!

Dołączył: 11 Mar 2009
Posty: 274
Płeć:
Wysłany: Wto 28 Wrz, 2010   

Para napisał:
"Właśnie siedzimy w studiu i to co napisałeś "same kawałki ok i tym razem zmiksowane tak" to bzdura, bo one nie są zmiksowane tak jak "I do ucha i do tańca". "

I z tego, co ja zrozumiałem, to "I do ucha..." nie jest zmiksowane (oczywiście ostatecznie, bo każde zgranie śladów jest jakimś tam miksoaniem) a kawałki z klipów są zmiksowane ale przed masteringiem. W każdym razie na pewno brzmią lepiej.

EDIT:
Jeśli już sa nam udostepniane fragmenty płyty w czasie pracy nad nią, to mamy chyba prawo coenić i nawet pomarudzić. :D "Pijany i prawdziwy", a raczej jego brzmienie, nie podoba mi się, głosno i płasko, jakoś tak instrumenty się zlewaja a wokal jest przed nimi. Kawałki z klipów brzmią jak dla mnie najbardziej ok z tego, co zostało zaprezentowane.
 
Slayer

Dołączył: 09 Lut 2008
Posty: 71
Wysłany: Śro 29 Wrz, 2010   

Generalnie zgadzam się z Nikodem15 is back w sprawie brzmienia, ale nie zmienia to faktu, że samo wykonanie jest ZNACZNIE lepsze niż oryginału- dużo większy wykop. Popracować trochę nad dynamiką i będzie zaj.. (kawałek jest tak dobry i prosty, że ciężko go zepsuć ;) )
 
 
Nikodem15 is back!

Dołączył: 11 Mar 2009
Posty: 274
Płeć:
Wysłany: Śro 29 Wrz, 2010   

I aż się prosi żeby przesunąć bas trochę na jeden kanał a gitarę na drugi żeby dodać selektywności i przestrzeni...
 
SnEeZ

Dołączył: 29 Wrz 2010
Posty: 4
Skąd: Łapy
Płeć:
Wysłany: Śro 29 Wrz, 2010   

Tak ogólnie to z pozdro Dla Pary.Tak trzymaj. Zdrowia, Kasy I Gorzały życzy tobie Biały :)
_________________
Wodka
 
 
Para Wino
Moderator

Dołączył: 21 Maj 2004
Posty: 411
Skąd: Wrocław
Płeć:
Wysłany: Śro 29 Wrz, 2010   

Nikodem15 is back! napisał/a:
I aż się prosi żeby przesunąć bas trochę na jeden kanał a gitarę na drugi żeby dodać selektywności i przestrzeni...


coś gdzieś dzwoniło, prawda? Bas zawsze idzie środkiem, a nie lewą, czy prawą stroną.
 
Nikodem15 is back!

Dołączył: 11 Mar 2009
Posty: 274
Płeć:
Wysłany: Śro 29 Wrz, 2010   

Na pierwszej płycie Black Sabbath, na przykład, nie idzie środkiem. :)
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  





© 2002-2013 PunkSerwis | All human rights reserved
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 13