PUNK FORUM » FAQ
» Statystyki
» Grupy
» Użytkownicy
» Szukaj
» Zaloguj
» Rejestracja


Poprzedni temat :: Następny temat
WŁOCHATY - "WBREW WSZYSTKIEMU" - nowa płyta w maj
Autor Wiadomość
dece


Dołączył: 15 Sty 2006
Posty: 88
Skąd: wlkp
Wysłany: Czw 13 Maj, 2010   

kupie kupie kupie... tak jak z pozostałymi pozycjami włochacza ! może troche kolekcjonersko moze troche z sentymentu... w sumie nic sie nie dzieje na scenie to dobrze że wychodzi chociaż tego typu pierwszoligowa nuta... oprócz Białej Gorączki - Włochaty to dla mnie od dobrych kilku-kilkunastu lat podstawa ! szacunek
 
Stanzberg
Dead Press


Dołączył: 12 Mar 2006
Posty: 5542
Płeć:
Wysłany: Czw 13 Maj, 2010   

Jak dla mnie Włochaty to takie Farben Lehre dla anarchopunków. :mrgreen:
W tej konkurencji wygrywa Biała Gorączka.
_________________
Projektowanie graficzne www.stanski.pl
 
QkiZ


Dołączył: 14 Cze 2005
Posty: 1871
Skąd: WWa
Płeć:
Wysłany: Czw 13 Maj, 2010   

Włochaty != Farben Lehre
Bez przesady.
_________________

 
ko0niu
jaszczurka beznoga


Dołączył: 12 Sie 2007
Posty: 2984
Skąd: Ostrowiec Św./ Krakau
Płeć:
Wysłany: Czw 13 Maj, 2010   

ależ oczywiście, to jest ten zespół, który każdy 16 letni buntownik uważa za kwintesencje anarchopunka. Z tym, że włochaty ma trochę więcej słuchalnych piosenek.
 
 
QkiZ


Dołączył: 14 Cze 2005
Posty: 1871
Skąd: WWa
Płeć:
Wysłany: Czw 13 Maj, 2010   

Co nie stawia go na równi z Farben Lehre, szczególnie dlatego że słuchają go osoby w młodym wieku.
_________________

 
Rotten82


Dołączył: 18 Sty 2010
Posty: 2135
Skąd: woj.Częstochowskie
Płeć:
Wysłany: Czw 13 Maj, 2010   

QkiZ napisał/a:
Co nie stawia go na równi z Farben Lehre, szczególnie dlatego że słuchają go osoby w młodym wieku.

Stanzbergowi raczej nie chodziło o styl/poziom grania, tylko o coś innego
_________________


http://barbiedolls.bandcamp.com/
http://www.facebook.com/BarbieDollsPunk
 
Stanzberg
Dead Press


Dołączył: 12 Mar 2006
Posty: 5542
Płeć:
Wysłany: Pią 14 Maj, 2010   

Tak, nie chodziło mi o techniczne możliwości grania, tylko postawę i szczerość.
Jednym i drugim bardzo tego brakuje. :cool:
_________________
Projektowanie graficzne www.stanski.pl
 
wlochatybilly


Dołączył: 31 Sty 2007
Posty: 33
Płeć:
Wysłany: Pią 14 Maj, 2010   

Stanzberg napisał/a:
Tak, nie chodziło mi o techniczne możliwości grania, tylko postawę i szczerość.
Jednym i drugim bardzo tego brakuje. :cool:


Ciekawe historie opowiadzasz , bo Ci którzy mnie poznali mają całkiem inne zdanie ;-)
 
Stanzberg
Dead Press


Dołączył: 12 Mar 2006
Posty: 5542
Płeć:
Wysłany: Pią 14 Maj, 2010   

Ja na szczęście mogę próbować silić się na obiektywizm, bo nie mam kolegów ani tu, ani tu, za to mam parę płyt i obraz bandu poprzez np. żałosny festiwal wirtualnych potyczek na oświadczenia, kwestię zaangażowania wokalisty bardziej po stronie WP niż sceny, wreszcie spadek formy muzycznej (no, ale to już kwestia gustu, powiedzmy).

Niespecjalnie chce mi się drążyć ten temat, bo swoje już powiedziałem, i zdania nie zmienię – nie do końca też interesuje mnie, co się będzie dalej działo w tej kwestii.... Zespół Włochaty muzycznie wypadł z kręgu moich zainteresowań, a w kręgu plotek i jałowych, wirtualnych dyskusji znalazł się na własne życzenie.
Jako ciekawostkę podam fakt, że Farbeni też się kiedyś bronili przed moimi oskarżeniami, jaką to nie są pozerką etc. w dość podobny sposób. :cool:
Wszystko zatem zależy od punktu widzenia, a ja do zmiany punktu widzenia – nie namawiam.
_________________
Projektowanie graficzne www.stanski.pl
 
wlochatybilly


Dołączył: 31 Sty 2007
Posty: 33
Płeć:
Wysłany: Pią 14 Maj, 2010   

Nie wiem jak się bronili FL i nie interesuje mnie to bo ich nie znam , nie wypowiadam w tym temacie i tu się różnimy , plotki i jałowe dyskusje nakręcają sami zainteresowani bo to idealna pożywka dla głodnych sensacji ludzi , fakt była sprawa z oświadczeniem pana byłego wokalisty które porozsyłał gdzie się dało , my ze swojej strony daliśmy sprostowanie na oficjalnej stronie zespołu i tyle , festiwalem oświadczeń tego bym nie nazwał .
Obiektywizm zbudowany na bazie internetowych albo zasłyszanych gdzieś od kogoś tanich sensacji jest raczej słaby , na koniec zamykając temat bo też mi się nie chce go drążyć wrzucam nowy kawałek z płyty (a propo formy muzycznej) bo przecież o tym jest ten temat.

" LUDZKIE ZOO "
 
dece


Dołączył: 15 Sty 2006
Posty: 88
Skąd: wlkp
Wysłany: Pią 14 Maj, 2010   

ludzkie zoo...
jakby powiedział mój kolega Krzynówek z repry piłkarskiej :
-cały czas do przodu -staramy się !
 
Nikodem15 is back!

Dołączył: 11 Mar 2009
Posty: 274
Płeć:
Wysłany: Pon 17 Maj, 2010   

Ten kawałek to już w sumie czysty HC. Jak na razie to zapowiada się urozmaicona płyta, mam nadzieję, że bardziej spójna niż Dzień gniewu.

Aha, mastering do dupy, głośno i płasko do bólu. Ale cóż, takie są obecnie standardy, robić mastering dla głuchych i dla tych co słuchają muzyki z komórek i iPodów...
 
Biały


Dołączył: 02 Wrz 2006
Posty: 1227
Płeć:
Wysłany: Nie 13 Cze, 2010   

Dzień Gniewu był nawet spoko, za to Bunt i Miłość w ogóle mi się nie podobała i spisałem wtedy Włochatego na straty. Potem był numer o Pekinie i w ogóle mi się to nie podobało.. Ale na całe szczęście jest wiele lepiej, te numery które Billy podrzucił są jak dla mnie bardzo spoko!
 
OKO

Dołączył: 07 Cze 2005
Posty: 162
Wysłany: Śro 30 Cze, 2010   

za http://www.pasazer.pl/:

Staramy się otrząsnąć po powodzi. Pierwszą, opóźnioną, ale ekscytującą premierą będzie zapowiadana już od kilku miesięcy nowa płyta WŁOCHATEGO. Sami oceńcie czy warto było czekać tak długo! Premiera 1 lipca, ale zamów juz dzisiaj! Polecamy CD, zestaw CD + koszulka, a za 3-4 tygodnie także wersję winylową.

WŁOCHATY – Wbrew wszystkiemu

WŁOCHATY to jeden z najpopularniejszych i najważniejszych zespołów polskiej sceny punk rockowej ostatnich 20 lat. Powstał w Szczecinie w 1987 roku, całej Polsce dał się poznać w Jarocinie 1993. Od tego czasu nagrał i wydał 6 premierowych studyjnych albumów, oraz jedną płytę koncertową.
„Wbrew wszystkiemu” to ich siódmy studyjny album, nagrany wiosną tego roku w opalenickim studio „Perlazza”. Nowe utwory zespołu łączą typowe dla Włochatego inspiracje wywodzące się korzeniami z brytyjskiej sceny anarcho-punkowej lat 80-tych, z nowoczesnym brzmieniem które kojarzyć się może z tuzami amerykańskiego współczesnego punk rocka. Istotną kwestię stanowi antytotalitarny, antyautorytarny i antywojenny przekaz zespołu, podany jak zawsze z nutą metafizyki i poezji z których Włochaty jest doskonale znany. No i przede wszystkim są to świetne, porywające, punk rockowe piosenki i niezwykle dopracowany album.

Wydanie digipack + 20 stronicowy booklet z tekstami i ich tłumaczeniami

1. początek
2. wydłub mi oczy
3. poza zasiegiem
4. rewolucja kamieni
5. niszcz, twórz, walcz
6. moja utopia
7. ludzkie zoo
8. przemoc
9. protest
10. nigdy wiecej
11. niepokój
12. mam wybór
13. gaz, łzy, nadzieja
14. my wszyscy
15. globalizacja nadziei
16. zakończenie
 
Szo

Dołączył: 01 Wrz 2006
Posty: 304
Płeć:
Wysłany: Śro 30 Cze, 2010   

Cytat:
kwestię zaangażowania wokalisty bardziej po stronie WP niż sceny


że co ? :lol:
 
Stanzberg
Dead Press


Dołączył: 12 Mar 2006
Posty: 5542
Płeć:
Wysłany: Czw 01 Lip, 2010   

Szo napisał/a:
Cytat:
kwestię zaangażowania wokalisty bardziej po stronie WP niż sceny


że co ? :lol:
WP = Wojsko Polskie. Pewnie pomyślałeś "white power", ty kryptonazisto. :lol:
_________________
Projektowanie graficzne www.stanski.pl
 
Szo

Dołączył: 01 Wrz 2006
Posty: 304
Płeć:
Wysłany: Czw 01 Lip, 2010   

dokładnie, chociaż raczej kryptoantyfasyzsto w takim wypadku :oops: już myślałem że sobie poużywam... a tak na serio to przypuszczałem że to coś związane z tym muzeum którego jest dyrekytorem.
 
Stanzberg
Dead Press


Dołączył: 12 Mar 2006
Posty: 5542
Płeć:
Wysłany: Czw 01 Lip, 2010   

Szo napisał/a:
już myślałem że sobie poużywam...
Nie krępuj się, zawsze możesz wyciągać wyimaginowane haki, i uciekać się do absurdalnych zarzutów. :-D

Tak się teraz robi. :grin:
_________________
Projektowanie graficzne www.stanski.pl
 
janek_janusz

Dołączył: 04 Kwi 2010
Posty: 420
Płeć:
Ostrzeżeń:
 6/3/6
Wysłany: Pią 02 Lip, 2010   

QkiZ napisał/a:
Co nie stawia go na równi z Farben Lehre, szczególnie dlatego że słuchają go osoby w młodym wieku.

Jeśli chodzi wiek zespołów to zauwazyłem, że maja bardzo podobny. Tyle, że FL zagrało wcześniej w Jarocinie po raz pierwszy.
 
Nikodem15 is back!

Dołączył: 11 Mar 2009
Posty: 274
Płeć:
Wysłany: Czw 29 Lip, 2010   

Zajebista płyta, nie sądziłem, że Włochaty jeszcze coś tak dobrego nagra.
 
janek_janusz

Dołączył: 04 Kwi 2010
Posty: 420
Płeć:
Ostrzeżeń:
 6/3/6
Wysłany: Pią 30 Lip, 2010   

Faktycznie jest już ogólnodostepną do sciągniecia. Tak przy okazji to co sie stało z kiedyś zapowiadanym projektem wlochaty inaczej? Było chyba takie coś.
 
Stanzberg
Dead Press


Dołączył: 12 Mar 2006
Posty: 5542
Płeć:
Wysłany: Pią 30 Lip, 2010   

No, ciekawe na ile zbliżyli się do "For Sale" ( jak dla mnie najlepszy materiał ).
_________________
Projektowanie graficzne www.stanski.pl
 
wawrzon


Dołączył: 06 Sie 2005
Posty: 2235
Skąd: Sosnówka / Wrocław
Płeć:
Wysłany: Pią 30 Lip, 2010   

janek_janusz napisał/a:
Faktycznie jest już ogólnodostepną do sciągniecia. Tak przy okazji to co sie stało z kiedyś zapowiadanym projektem wlochaty inaczej? Było chyba takie coś.


Jak do ściągnięcia ? Kup a nie kradnij, zwłaszcza polskie płytki
_________________
"czy zastanawiałeś się, co być zrobił gdybyś mógł, bezkarnie zabijać, gdybyś był jak bóg"
 
 
Nikodem15 is back!

Dołączył: 11 Mar 2009
Posty: 274
Płeć:
Wysłany: Pią 30 Lip, 2010   

Ja ściągnąłem żeby nie kupować w ciemno ale stwierdzam, że jest warta posiadania oryginału.

"For sale" najlepsze? Idź pan w chuj... Pierwszy okres działalności Włochacza to głównie chaotyczne kompozycje i teksty "mocno inspirowane" Conflictem i Crassem. Potem niesłuchalna "Wojna przeciwko ziemi" i w sumie dopeiro dwie nastepne płyty są tak naprawdę warte uwagi i chce się do nich wracać.

A "Wbrew wszystkiemu" to solidne granie, często podpadające pod HC/punk ale melodyjne. Całość jest spójna i się nie dłuży, a z ym u Włochatych różnie bywało. Graba sprawia, że słuchając ani trochę nie tęskni się za głosem Paulussa. Brzmieniowo, w porównaniu z "Buntem i miłością", to niebo a ziemia. Jednym słowem dobra robota. Teksty utworów oczywiście genralnie lepiej puszczać mimo uszu.
 
janek_janusz

Dołączył: 04 Kwi 2010
Posty: 420
Płeć:
Ostrzeżeń:
 6/3/6
Wysłany: Pią 30 Lip, 2010   

Wiele jest rzeczy które warto kupić ale człowiek przecież nie kupi wszystkiego co jest warte kupna. Trzeba sobie ustalac indywidualne priorytety. Poza tym co jest warta punkowa płytka na półce jeśli mimo że oryginalna jej zawartość nie wpłynęła wcale na słuchacza. Dlatego kupno to jednak sprawa drugorzędna. Ważne by odbiorca i autor sie dobrze zrozumieli.
Nikodem15 is back! napisał/a:
Ja ściągnąłem żeby nie kupować w ciemno ale stwierdzam, że jest warta posiadania oryginału.
Jednym słowem dobra robota. Teksty utworów oczywiście genralnie lepiej puszczać mimo uszu.

Co masz na myśli?
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  





© 2002-2013 PunkSerwis | All human rights reserved
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 13