PUNK FORUM » FAQ
» Statystyki
» Grupy
» Użytkownicy
» Szukaj
» Zaloguj
» Rejestracja


Poprzedni temat :: Następny temat
Ewolucja poglądów z wiekiem
Autor Wiadomość
Mecenas
Mecewąsik


Dołączył: 30 Sie 2006
Posty: 3699
Płeć:
Wysłany: Pią 21 Sie, 2009   

Cytat:
tylko nie zaczynajcie znow tego maglować Rolling Eyes

tobie to nic nie pasuje
o pierdołach (xywa) nie warto, o rzeczach ważnych (aborcja) też nie bo jużm maglowane, wychodzi na to że powinniśmy zaprzestać pisywac na forum
_________________
Si Deus nobiscum, quis contra nos?
 
Aneta
kąśliwa żmija

Dołączyła: 02 Gru 2005
Posty: 2702
Skąd: Ohra
Płeć:
Wysłany: Pią 21 Sie, 2009   

http://forum.punkserwis.org/1-vt13148.html?start=0
http://forum.punkserwis.org/1-vt4881.html?start=0

jeszcze Ci wyszukać?
co się tak spinasz ? piątek mamy! nie cieszysz się?
 
Mecenas
Mecewąsik


Dołączył: 30 Sie 2006
Posty: 3699
Płeć:
Wysłany: Pią 21 Sie, 2009   

nie cieszę się w sobote też mam robote tyle że w domu
a poza tym jak dla mnie forum to królestwo offtopa, nie ma sensu w to ingerwoać i szkoda by nawet było :wink:
_________________
Si Deus nobiscum, quis contra nos?
 
gooy


Dołączył: 12 Sty 2004
Posty: 1389
Skąd: Freistaat Sachsen
Płeć:
Wysłany: Pią 21 Sie, 2009   

nie wiem czy to podpada pod poglady, ale jak bylem szczylem to uwazalem sie za nacjonaliste i ciemnogrod (wc kwadransu sie naogladalem ;) ) i bawilo mnie hajlowanie, robienie sobie legitek NSDAP i uwielbienie dla fuhrera.
pozniej w liceum bylem 'prawiczkiem', ktora to cala prawicowosc polegala na pojezdzaniu z eseldowskich wybrykow.
na przelomie liceum i studiow mialem krotka jazde na anarchizm i skonczyla mi sie nie z typowego powodu, ze przestalem wierzyc w realizm tej opcji, ale dlatego, ze myslalem, ze to realne, ale dawanie wladzy kazdemu debilowi musi sie skonczyc globalna katastrofa.
aktualnie ciezko mi stwierdzic dokladnie jakie mam poglady, jest to mozaika dosc roznych pierdol z calego spektrum mysli politycznej.
_________________
Brains :!:
 
 
xkrzysiekx


Dołączył: 07 Lip 2005
Posty: 2324
Skąd: Jarocin/Poznań
Płeć:
Wysłany: Pią 21 Sie, 2009   

gooy napisał/a:
rotka jazde na anarchizm i skonczyla mi sie nie z typowego powodu, ze przestalem wierzyc w realizm tej opcji, ale dlatego, ze myslalem, ze to realne, ale dawanie wladzy kazdemu debilowi musi sie skonczyc globalna katastrofa.

anarchizm nie polega na dawaniu wladzy kazdemu debilowi, ale na prostym zalozeniu "najlepsza wladza to ta ktorej nie ma" albo krocej "wladza precz!", ewentualnei z dodatkiem " "organizuj się", "za samoorganizacją społeczeństwa" etc. Twego uzasadnienia nie rozumiem
_________________
Kill your fucking idols
Just smash them on the wall
Don't buy their senseless records
Don't be their fuckin' toy
 
 
jaś skoczowski

Dołączył: 06 Sie 2006
Posty: 338
Wysłany: Czw 27 Sie, 2009   

bnr napisał/a:
Ok, wszystko już rozumiem. Stajesz się człowiekiem wtedy, kiedy pierwszy raz się budzisz.

Nie, człowiekiem mogę być choćby ze względu na np. właściwe dna i fakt, że stanowię organizm, zakładając, że można to stwierdzić. Ale zabicie kogoś, o kim w żaden sposób nie można powiedzieć, że jest świadomy po prostu kompletnie nie wydaje mi się niewłaściwe. O osobie śpiącej mozna mówić o tym, że choć w tym moemencie nie jest świadoma, to jednak, ponieważ jednak ja śpiący dalej jestem tym samym jasiem, który może o sobie decydować.
_________________
|a and not-a. and fuck u 2.|Takie Nic - Cycki Na Wolności|"Every man should be his own government, his own law, his own church." Josiah Warren|
 
QkiZ


Dołączył: 14 Cze 2005
Posty: 1871
Skąd: WWa
Płeć:
Wysłany: Czw 27 Sie, 2009   

koniec pierdolenia o aborcji. wracamy do tematu.
na skrobanki zapraszam tutaj:
http://forum.punkserwis.org/viewtopic.php?t=13581
_________________

 
gooy


Dołączył: 12 Sty 2004
Posty: 1389
Skąd: Freistaat Sachsen
Płeć:
Wysłany: Pią 28 Sie, 2009   

xkrzysiekx napisał/a:
anarchizm nie polega na dawaniu wladzy kazdemu debilowi

kazda odmianu anarchizmu oczywiscie nie, ale opcja demokracji bezposredniej tak.

xkrzysiekx napisał/a:
ale na prostym zalozeniu "najlepsza wladza to ta ktorej nie ma" albo krocej "wladza precz!", ewentualnei z dodatkiem " "organizuj się", "za samoorganizacją społeczeństwa" etc. Twego uzasadnienia nie rozumiem

nie ma mozliwosci zeby nie bylo wladzy w ogole. jest tylko mozliwosc jej centralizacji lub decentralizacji. na jednym ekstremum mamy kazdego czlowieka rzadzacego wylacznie soba bez wplywu wladzy innych ludzi, a na drugim koncu opcje z jednym czlowiekiem bedacym panem zycia i smierci na calym swiecie.

ta Twoja "organizacja" to wylacznie polaczenie wladzy nad soba kilku ludzi w celu potencjalnych korzysci. czesto tez zaklada oddanie czesci wlasnej wladzy komus innemu z powodu roznych kompetencji roznych osob.
_________________
Brains :!:
 
 
xkrzysiekx


Dołączył: 07 Lip 2005
Posty: 2324
Skąd: Jarocin/Poznań
Płeć:
Wysłany: Nie 30 Sie, 2009   

demokracja bezpośrednia polega na tym, ze ludzie mają wpływ na to, co ich bezpośrendio dotyczy. dziś często nei mają. z perspektywy Poznania, gdzie władze trzymające się z deweloperami mają w dupie zdanie mieskzancow (nei chodzi o anrchistow, ale o ludzi z rad osiedli) i przeforsowuja swoje stanowisko, argumentowane wzrostem prestizu miasta, oczywiscie kosztem poziomu zycia "starych" mieszkancow (bo przybeda nowi, bogatsi). to sie nazywa gentryfikacja, ale apolityczne punki o tym nie wiedza, bo interesuje ich raczej cena alkoholu niz to, co planują odseparowani do spoleczenstwa politycy.
_________________
Kill your fucking idols
Just smash them on the wall
Don't buy their senseless records
Don't be their fuckin' toy
 
 
jaś skoczowski

Dołączył: 06 Sie 2006
Posty: 338
Wysłany: Nie 30 Sie, 2009   

xkrzysiekx napisał/a:
demokracja bezpośrednia polega na tym, ze ludzie mają wpływ na to, co ich bezpośrendio dotyczy. dziś często nei mają. z perspektywy Poznania, gdzie władze trzymające się z deweloperami mają w dupie zdanie mieskzancow (nei chodzi o anrchistow, ale o ludzi z rad osiedli) i przeforsowuja swoje stanowisko, argumentowane wzrostem prestizu miasta, oczywiscie kosztem poziomu zycia "starych" mieszkancow (bo przybeda nowi, bogatsi). to sie nazywa gentryfikacja, ale apolityczne punki o tym nie wiedza, bo interesuje ich raczej cena alkoholu niz to, co planują odseparowani do spoleczenstwa politycy.


Tylko, że tak szeroko rozumienia demokracja bezpośrednia nie jest żadną propozycją rozwiązania problemu, bo nie proponujesz żadnej instytucji w zamian. Bo jak proponujesz, to jaką? Jak choćby określić, co mnie bezpośrednio dotyczy? Jakie mają być rozmiary mojego wpływu na otoczenie?
_________________
|a and not-a. and fuck u 2.|Takie Nic - Cycki Na Wolności|"Every man should be his own government, his own law, his own church." Josiah Warren|
 
gooy


Dołączył: 12 Sty 2004
Posty: 1389
Skąd: Freistaat Sachsen
Płeć:
Wysłany: Pon 31 Sie, 2009   

ok krzysiek, tylko co z tego :?: chyba, ze to nie kontynuacja watku, tylko rzucenie jakies nowego faktu.
_________________
Brains :!:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  





© 2002-2013 PunkSerwis | All human rights reserved
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 12