PUNK FORUM » FAQ
» Statystyki
» Grupy
» Użytkownicy
» Szukaj
» Zaloguj
» Rejestracja


Poprzedni temat :: Następny temat
kościół
Autor Wiadomość
Dev
pink queen


Dołączyła: 08 Paź 2006
Posty: 1470
Płeć:
Wysłany: Wto 20 Sty, 2009   

w kk źle się dzieje, nie da się ukryć, ale wierni godzą się na to i dopóki tak będzie, dopóty nie będzie zmian na lepsze. ale tak jest nie tylko w kościele, ale w każdej innej dziedzinie życia. stagnacja Polaków wydaje się być wpisana w ich naturę od dłuższego już czasu. sytuacja w kk nie jest wiec wyjątkowa.

ja osobiscie uważam, że każda religia jest dobra, również ateizm nie jest sam w sobie niczym złym. wszystko niszczą albo budują ludzie, nigdy nie da się obiektywnie ocenić żadnej religii (zresztą nie ma czegos takiego jak obiektywizm).

Pazzo napisał/a:
Mozna wierzyć w Boga i nie tolerować tego co robi Kościół. Poza tym nie jestem jakimś fanatykiem religijnym.
A Ty nazywasz siebie ateistka? W nic nie wierzysz? Jeżeli tak to po co żyjesz? Dla samego życia? Myślisz, że skąd powstało życie, skąd to wszytsko co nas otacza? Co czeka nas po śmierci?
Wiara to wszytsko wyjaśnia. Możliwe, że to tylko wygodne rozwiązanie dla tego czego nie potrafimy wyjaśnić ale tego nie udowodnisz. Zresztą wszytsko co ja powiem ty mozesz zanegować. Ale właśnie wiara polega na tym, że w coś się wierzy choć nigdy się tego nie widziało. I ja wtedy nie mam argumentów, żeby z Tobą polemizować na dany temat. W tym momecie ateista ma przewage.

bardzo dobrze napisane, zgadzam się :wink:
_________________
Hey little sister what have you done?
Hey little sister who's the only one?
Hey little sister who's your superman?
Hey little sister who's the one you want?
Hey little sister shot gun!
 
Myrkull

Dołączył: 28 Cze 2007
Posty: 88
Wysłany: Wto 20 Sty, 2009   

Ateista nie ma przewagi. Ateista też w coś wierzy, wierzy że nie ma Boga. A nie może tego udowodnić.
 
dis

Dołączył: 15 Lut 2008
Posty: 316
Płeć:
Wysłany: Wto 20 Sty, 2009   

ja odpowiem /za siebie/.
Pazzo napisał/a:
A Ty nazywasz siebie ateistka? W nic nie wierzysz?


nazywam siebie ateista. ateizm /przeciwienstwo teizmu/ polega na negacji boga w jakimkolwiek ujeciu religijnym /pozostaje metaforyczne, ktore i tak jest poza tematem/. w praktyce polega to na tym, ze nie zawracam sobie glowy religia i rzeczami z nia zwiazanymi, bo mnie one nie dotycza.

Cytat:
Jeżeli tak to po co żyjesz? Dla samego życia?


czlowiek jest podmiotem wartosciujacym, co znaczy, ze sam wyznacza sobie cele i odnajduje sens, tam gdzie jest mu to potrzebne... /w przeciwienstwie do reszty zwierzat, ktore po prostu daza do zachowania swoich gatunkow/. dla ciebie takim celem i sensem pewnie bedzie bog, a mi ciezko byloby tworzyc cele z zyciem niezwiazane.

Cytat:
Myślisz, że skąd powstało życie, skąd to wszytsko co nas otacza?


teoria ewolucji. zycie powstalo poniewaz nastapily okolicznosci pozwalace na to.

Cytat:
Co czeka nas po śmierci?


mniej-wiecej to samo co przed zyciem.

Cytat:
Wiara to wszytsko wyjaśnia. Możliwe, że to tylko wygodne rozwiązanie dla tego czego nie potrafimy wyjaśnić ale tego nie udowodnisz.


W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?

;)

Cytat:
Zresztą wszytsko co ja powiem ty mozesz zanegować. Ale właśnie wiara polega na tym, że w coś się wierzy choć nigdy się tego nie widziało. I ja wtedy nie mam argumentów, żeby z Tobą polemizować na dany temat. W tym momecie ateista ma przewage.


podsumowales wiare prawidlowo i nie zamierzam sie z tym polemizowac. twoje zycie, twoje potrzeby, twoj wybor. mi nic do tego, chce jedynie uszanowania mojego wyboru i niemierzenia mnie swoja miara /jedyna sluszna moralnosc + jej prawne odbicie/.

a co do krk, zgadzam sie ze wszystkim co napisala natalia. polecam tez przeanalizowanie tresci konkordatu i porownania go z trescia analogicznych umow, ktore zawarly panstwa zachodnie... tam dokument ten reguluje sytuacje prawna kosciola i zobowiazania, u nas nastomiast daje szereg przywilejow i pozwala dzialac ponad zapisami konstytucji. zabawne, prawda?
Ostatnio zmieniony przez dis Śro 21 Sty, 2009, w całości zmieniany 1 raz  
 
r27


Dołączył: 19 Gru 2005
Posty: 321
Wysłany: Wto 20 Sty, 2009   

Cytat:
zycie powstalo poniewaz nastapily okolicznosci pozwalace na to


żeś się wysilił :D :D :D
 
dis

Dołączył: 15 Lut 2008
Posty: 316
Płeć:
Wysłany: Wto 20 Sty, 2009   

szczegolnie na tle stwierdzenia: "zycie stworzyl bog" :lol:
 
r27


Dołączył: 19 Gru 2005
Posty: 321
Wysłany: Wto 20 Sty, 2009   

no więc osoba wierząca jest "zwolniona" z obowiązku tłumaczenia "powstania zycia" gdyż dla niej wszystko jest jasne, wierzy w słowo obajawione i w nic nie wnika

.... ty pisząc to co napisałeś zachowałeś się też jak osoba "wierząca" tyle że w "sprzyjające okolicznosci"
 
heroina
zawodowy dmuchacz


Dołączyła: 15 Kwi 2007
Posty: 2336
Skąd: miasto scyzoryków
Płeć:
Wysłany: Wto 20 Sty, 2009   

i wszyscy są zadowoleni.
najter bo ma swoją wersje, pazzo ma swoją i nie próbują się do niej wzajemnie przekonywać.
_________________
Czytając moje posty, ćwicz mięśnie Kegla.
Kiedyś mi za to podziękujesz...
 
xkrzysiekx


Dołączył: 07 Lip 2005
Posty: 2324
Skąd: Jarocin/Poznań
Płeć:
Wysłany: Wto 20 Sty, 2009   

jest jeszcze były redaktor zina "Crust", próbujący udownic że bezrefleksyjność osoby wierzącej jest równoważna teorii ewolucji...
_________________
Kill your fucking idols
Just smash them on the wall
Don't buy their senseless records
Don't be their fuckin' toy
 
 
dis

Dołączył: 15 Lut 2008
Posty: 316
Płeć:
Wysłany: Wto 20 Sty, 2009   

r27 napisał/a:
.... ty pisząc to co napisałeś zachowałeś się też jak osoba "wierząca" tyle że w "sprzyjające okolicznosci"


ja ci przedstawilem warunek konieczny - zycie powstalo gdyz powstac moglo, i tyle w tym wszystkim wznioslosci, celowosci i sensu. stwierdzenie suchego faktu w najbanalniejszej i najbardziej ogolnej wersji.

reszta to kategorie moralistyczne - twor wtorny ludzkiego rozumu. jesli chcesz wziac je za punkt wyjscia - twoja sprawa, ale wartosc wnioskow bedzie mierna.
Ostatnio zmieniony przez dis Wto 20 Sty, 2009, w całości zmieniany 1 raz  
 
gooy


Dołączył: 12 Sty 2004
Posty: 1389
Skąd: Freistaat Sachsen
Płeć:
Wysłany: Wto 20 Sty, 2009   

r27 napisał/a:
no więc osoba wierząca jest "zwolniona" z obowiązku tłumaczenia "powstania zycia" gdyż dla niej wszystko jest jasne, wierzy w słowo obajawione i w nic nie wnika

.... ty pisząc to co napisałeś zachowałeś się też jak osoba "wierząca" tyle że w "sprzyjające okolicznosci"

dla mnie osobiscie czescia swiatopogladu powiazanego z ateizmem jest to, ze potrafie zaakceptowac, ze istnieja rzeczy/zjawiska, ktorych czlowiek poki co wyjasnic nie potrafi. i w zwiazku z tym nie czuje potrzeby kurczowego trzymania sie gotowych odpowiedzi, ktore tak do konca tych rzeczy nie wyjasniaja. z opcji ktore znam, ewolucja wydaje sie miec wiecej sensu, co nie znaczy, ze bede sie tego trzymac jesli ktos przedstawi dowody mowiace cos innego.

a tak na marginesie to dla kogos "sprzyjajaca okolicznoscia"moze byc chociazby bog jakis :P
_________________
Brains :!:
 
 
r27


Dołączył: 19 Gru 2005
Posty: 321
Wysłany: Wto 20 Sty, 2009   

Cytat:
a tak na marginesie to dla kogos "sprzyjajaca okolicznoscia"moze byc chociazby bog jakis


właśnie miałem to napisać.....
 
Pazzo


Dołączył: 03 Kwi 2008
Posty: 221
Skąd: Częstochowa
Płeć:
Wysłany: Śro 21 Sty, 2009   

Ewolucja - zgadzam się.
Ale, powiem ogólnie, wszechświat jakoś powstał. Wielki wybuch. No ale co było przed Wielkim wybuchem? Kiedyś się zastanawiałem nad tym i nie mam zielonego pojęcia. Tak czysto realistycznie podchodząc do tego.
A co do życia po smierci ja wole myslec, że jednak jakieś jest. Nawet nie odwołując sie do religii ja sam z siebie wierze, że coś dalej będzie :wink:
_________________
Nigdy nie dyskutuj z idiotą, najpierw sprowadzi Cie do swojego poziomu a poźniej pokona doświadczeniem.
 
Kaczma


Dołączył: 21 Wrz 2007
Posty: 318
Skąd: Wrocław
Płeć:
Wysłany: Śro 21 Sty, 2009   

Pazzo napisał/a:
Kiedyś się zastanawiałem nad tym i nie mam zielonego pojęcia.
no co ty;D
_________________
bu
 
 
gooy


Dołączył: 12 Sty 2004
Posty: 1389
Skąd: Freistaat Sachsen
Płeć:
Wysłany: Śro 21 Sty, 2009   

z tego co kojarze to przed wielkim wybuchem po prostu nie bylo czasu.
_________________
Brains :!:
 
 
r27


Dołączył: 19 Gru 2005
Posty: 321
Wysłany: Śro 21 Sty, 2009   

gooy napisał/a:
z tego co kojarze to przed wielkim wybuchem po prostu nie bylo czasu.


na co nie było czasu? :wink:
 
Ryszard

Dołączył: 08 Mar 2008
Posty: 1598
Skąd: Wrocław
Płeć:
Wysłany: Śro 21 Sty, 2009   

:lol: :lol: :lol: :lol:
_________________
nie umiemy się bawić w dyskotece
 
gooy


Dołączył: 12 Sty 2004
Posty: 1389
Skąd: Freistaat Sachsen
Płeć:
Wysłany: Czw 22 Sty, 2009   

na boga ;)
_________________
Brains :!:
 
 
dis

Dołączył: 15 Lut 2008
Posty: 316
Płeć:
Wysłany: Czw 22 Sty, 2009   

na moj gust czas jest raczej wlasciwoscia 'ukladu' jakim jest wszechswiat, a nie 'rzecza' sama w sobie...

duzo bardziej zastanawia mnie to:

 
Pazzo


Dołączył: 03 Kwi 2008
Posty: 221
Skąd: Częstochowa
Płeć:
Wysłany: Czw 22 Sty, 2009   

dis napisał/a:
duzo bardziej zastanawia mnie to:



błąd w pierwszym zdaniu. Nie zostali stworzeni z grzechem pierworodnym. Sami go "nabyli". Ostatnie zdanie tym samym też złe. ;)

kurwa jeszcze na jakiegoś księdza, albo co najmniej dewotke (sory dev) wyjde na tym forum :P
_________________
Nigdy nie dyskutuj z idiotą, najpierw sprowadzi Cie do swojego poziomu a poźniej pokona doświadczeniem.
 
Mecenas
Mecewąsik


Dołączył: 30 Sie 2006
Posty: 3699
Płeć:
Wysłany: Czw 22 Sty, 2009   

miejsce pochodzenia zobowiązuje :P
_________________
Si Deus nobiscum, quis contra nos?
 
dis

Dołączył: 15 Lut 2008
Posty: 316
Płeć:
Wysłany: Czw 22 Sty, 2009   

Cytat:
Święty Augustyn z Hippony (356-430), rdzenny mieszkaniec północnej Afryki, odegrał niezwykle istotną rolę w historii pojmowania zła w kulturze zachodniej. Przede wszystkim upowszechnił tradycyjne chrześcijańskie pojęcie grzechu pierworodnego, którym posłużył się w roku 393 jako pierwszy w historii. Można powiedzieć, że nie jest to fakt nadzwyczaj istotny. Adam i Ewa zgrzeszyli przecież, okazując nieposłuszeństwo Bogu i spożywając zakazany owoc, a ponieważ coś takiego zdarzyło się wówczas po raz pierwszy, był to tym samym grzech pierworodny. Wszystko to prawda, lecz termin „grzech pierworodny” określa coś więcej niż tylko pierwszeństwo w sensie chronologicznym. Dla św. Augustyna istota grzechu pierworodnego polega bowiem na tym, że grzech ten na zawsze skaził naturę ludzką już u jej podstaw.


odwracanie skutku i przyczyny jest u chrzescijan norma. jak mogl skazic nature ludzka, bedac jej nastepstwem? czy wszechmogacy bog nie wiedzial jak zareaguje czlowiek w wiadomej sytuacji?

jest wprawdzie wykret w postaci "wolnej woli", ale jakos kiepsko komponuje sie z cala reszta zalozen ;)

takze mozna spokojnie napisac, ze grzech pierworodny nabyli jako naturalne nastepstwo 'polityki' boga.
 
Mecenas
Mecewąsik


Dołączył: 30 Sie 2006
Posty: 3699
Płeć:
Wysłany: Czw 22 Sty, 2009   

Cytat:
est wprawdzie wykret w postaci "wolnej woli", ale jakos kiepsko komponuje sie z cala reszta zalozen Wink

tez mi się to zawsze nhie zgadzało, skoro bóg wie jaki wybór człowiek poweżmie to po co nam wolna wola, od razu mógł nam wyznaczyć scięzkę jak w grach komputerowych
_________________
Si Deus nobiscum, quis contra nos?
 
natalia 2
Gość
Wysłany: Pią 23 Sty, 2009   

nie ma czegoś takiego jak grzech!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

powariowaliście?
 
Lidka
[Usunięty]

Wysłany: Pią 23 Sty, 2009   

to prawda-grzech jest iluzja którą sami sobie narzuciliśmy aby na tej zasadzie mogła funkcjonowac wina i kara. Ktoś kiedys sobie wymyslił że cos jest złe a cos dobre i to złe nazwał grzechem. Ale grzech jako taki nie badzo funkcjonuje.
 
natalia 2
Gość
Wysłany: Pią 23 Sty, 2009   

liz :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss:
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  





© 2002-2013 PunkSerwis | All human rights reserved
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 12