PUNK FORUM » FAQ
» Statystyki
» Grupy
» Użytkownicy
» Szukaj
» Zaloguj
» Rejestracja

Poprzedni temat :: Następny temat
skłotowy kapitalizm? Giełda na Elbie za 1zł
Autor Wiadomość
xkrzysiekx


Dołączył: 07 Lip 2005
Posty: 2324
Skąd: Jarocin/Poznań
Płeć:
Wysłany: Pon 29 Gru, 2008   

Kapitalizm tez nie działa. Teraz dopiero dostrzegamy efekty neoliberalnbej polityki i gospodarki, kapitlaizmu wlasnie (a przynajmniej obecnei dominujaceog jego wariantu). A kryzys bedzie postepował.

ALL SYSTEMS FAIL
_________________
Kill your fucking idols
Just smash them on the wall
Don't buy their senseless records
Don't be their fuckin' toy
 
 
r27


Dołączył: 19 Gru 2005
Posty: 321
Wysłany: Pon 29 Gru, 2008   

najpierw trzeba zdefiniować pojecia a potem dyskutowac co działa a co nie działa
dla niekórych kapitalizm=wolny rynek itd
dla innych kapitalizm=władza instytucji finansowych, korporacje itd

podobnie jest z socjalizmem..dla jednego to uspołecznienie środków produkcji dla innego zasiłek dla bezrobotnych itd
 
Yogurth
Smar SW & THCulture


Dołączył: 16 Kwi 2005
Posty: 243
Wysłany: Pon 29 Gru, 2008   

r27 napisał/a:
najpierw trzeba zdefiniować pojecia a potem dyskutowac co działa a co nie działa

no to definiujmy
Cytat:
dla niekórych kapitalizm=wolny rynek itd

napisz gdzie to działa lub kiedykolwiek działało? i co w takim razie robiłby w tym wolnym rynku urzednik państwowy?
r27 napisał/a:
dla innych kapitalizm=władza instytucji finansowych, korporacje itd

to to widać jak działa, komu służy i dla zwykłych ludzi to jedynie wyzysk - więc nie działa
_________________
..:: RADIOS.CZ ::.. free radio for free people . independent, commercial-free and totally non-profit radio project http://www.radios.cz
 
r27


Dołączył: 19 Gru 2005
Posty: 321
Wysłany: Pon 29 Gru, 2008   

cały pic polega na tym że niektóre "alternatywy" wydają się bardziej totalne z drugiej strony demokracja w wydaniu np UE czy USA też prowadzi do totalizmu
 
r27


Dołączył: 19 Gru 2005
Posty: 321
Wysłany: Pon 29 Gru, 2008   

Cytat:
napisz gdzie to działa lub kiedykolwiek działało?


a "anarchizm działał"?
 
Yogurth
Smar SW & THCulture


Dołączył: 16 Kwi 2005
Posty: 243
Wysłany: Pon 29 Gru, 2008   

r27 napisał/a:
a "anarchizm działał"?

działa u mnie :wink: czyli co wychodzi na to, ze ci wszyscy zwolennicy "wolnego rynku" co to powyrastali z "utopijnej anarchii" niczym się od tych anarchistów nie różnią? też im się marzy coś co nigdy nie istniało - nie kumam tylko dlaczego tak uporczywie bronią tego lichwiarskiego państwowego kapitalizmu, który z 'wolnym rynkiem" nie miał nigdy, nie ma i miec nie bedzie nic wspolnego - przecież z "wolnym rynkiem" bliżej im do anarchizmu?
_________________
..:: RADIOS.CZ ::.. free radio for free people . independent, commercial-free and totally non-profit radio project http://www.radios.cz
 
r27


Dołączył: 19 Gru 2005
Posty: 321
Wysłany: Pon 29 Gru, 2008   

nie wiem kogo masz na mysli pisząc w liczbie mnogiej, ja tylko napisałem że najpierw trzeba zdefiniować pojęcia by o nich dyskutować

czym jest ów "kapitalizm"?
czym jest ów "anarchizm"? "socjalizm"? itd

ja ze swej strony uważam że więcej swobód ekonomicznych to jest keirunke w którym należy niejako "podążać", na drodze jednak stoji olbrzymi aparat biurokratyczny który skutecznie blokuje wszelkie "swobody"

czy biurokracja mająca 'sojusz' z korporacjami to 'kapitalizm'?

czy biurokracja wynika z demokracji? ze słabości ośrodka władzy? itd
 
Yogurth
Smar SW & THCulture


Dołączył: 16 Kwi 2005
Posty: 243
Wysłany: Pon 29 Gru, 2008   

r27 napisał/a:
ja ze swej strony uważam że więcej swobód ekonomicznych to jest keirunke w którym należy niejako "podążać", na drodze jednak stoji olbrzymi aparat biurokratyczny który skutecznie blokuje wszelkie "swobody"

logicznym wiec wydawaloby sie sprzymierzyć z kimś kto ten aparat chce zlikwidować
r27 napisał/a:
czy biurokracja mająca 'sojusz' z korporacjami to 'kapitalizm'?
na to wygląda nigdy nie było inaczej

r27 napisał/a:

czy biurokracja wynika z demokracji? ze słabości ośrodka władzy? itd
sądząc po obecnej ilości urzedników, koncesji, ceł zezwoleń itd. wynika że biurokracji wiecej w kapitaliźmie niż w socjaliźmie a nie byłoby jej wogóle w anarchiźmie czy "wolnym rynku"
_________________
..:: RADIOS.CZ ::.. free radio for free people . independent, commercial-free and totally non-profit radio project http://www.radios.cz
 
r27


Dołączył: 19 Gru 2005
Posty: 321
Wysłany: Pon 29 Gru, 2008   

Yogi sęk w tym że wśród anarchistów "wolnościowcy" są marginesem, wiem że to głupio brzmi ale zauważ iż obecnie anarchiści mają znacznie więcej wspólnego z partiami (partyjkami) skrajnie lewicowymi, socjalistycznymi itd które nie chcą wcale ograniczać roli aparatu biurokratycznego

w Polsce anarchiści krzyczeli że się im mundurki nie podobają w szkołach a nie że nie podoba się im przymus szkolny itd
 
Mokele Mbembe

Dołączył: 27 Lut 2007
Posty: 17
Płeć:
Wysłany: Pon 29 Gru, 2008   

Mi się przymus szkolny nie podoba (choć nie wiem, czy się do anarchistów zaliczam). Irytuje mnie, jak ktoś domaga się edukacji seksualnej, ja wolałbym w przyszłości sam swoje dzieci uczyć, i to tego, co uznam za konieczne do życia, a nie dokładać kolejne przedmioty za pieniądze z podatków. Dlatego też kilka lat temu przestałem udzielać się w Food not Bombs, gdyż hasło "pieniądze przeznaczyć dla biednych zamiast na zbrojenia" zastąpiłbym "mniej podatków a biedni się sami wzbogacą".
_________________
www.ian.abc.pl o zagrożeniach ze strony przemysłu nuklearnego
 
Yogurth
Smar SW & THCulture


Dołączył: 16 Kwi 2005
Posty: 243
Wysłany: Pon 29 Gru, 2008   

r27 napisał/a:
Yogi sęk w tym że wśród anarchistów "wolnościowcy" są marginesem
chyba na tej samej zasadzie na jakiej punki są marginesem wśród "punków", nie zmienia to faktu, że powinno ci być blizej do anarchistów niż do wszelkiej maści prokapitalistów. Taki Ron Paul to tez margines wśród prawicy, a jego "wyznawcy" na konserwach, są przeciw legalizacji i zakazywaliby wszystkiego czego sami nie lubia/robią albo wstydzą sie przyznać.
r27 napisał/a:
zauważ iż obecnie anarchiści mają znacznie więcej wspólnego z partiami (partyjkami) skrajnie lewicowymi, socjalistycznymi itd

nie zauważam tego jako zjawiska? kto niby z kim? nie dziwi fakt, że ludziom okreslającym się jako szeroko pojęci "wolnościowcy" blizej do "lewicy", wszak to lewica w historii dała ludziom jakiekolwiek prawa, zabrane im przez burżuazje później feudałów i kapitalistów. Lewica też w przeciwieństwie do prawicy nie wpierdala sie ludziom w ich osobiste życie. kogo mają popierać? klerykalną prawicę z pis? klerykalną "lewicę" z sld? czy klerykalne centrum z po? jeśli wiec kogoś popierają to "partyjki", które mają w ich rozumieniu troche tej wolnosci zaoferować.
r27 napisał/a:
w Polsce anarchiści krzyczeli że się im mundurki nie podobają w szkołach a nie że nie podoba się im przymus szkolny
o tym to głównie sami uczniowie krzyczeli, o przymusie szkolnym anarchisci krzycza od lat wystarczy się wsłuchac
_________________
..:: RADIOS.CZ ::.. free radio for free people . independent, commercial-free and totally non-profit radio project http://www.radios.cz
 
r27


Dołączył: 19 Gru 2005
Posty: 321
Wysłany: Pon 29 Gru, 2008   

1.w Białymstoku nigdy nie było demonstracji przeciwko przymusowi szkolnemu, nastał giertych i anarchiści zrobili demonstracje

2. jak mozna poważnie traktować ludzi dla których realnym zagrożeniem jest tzw. faszyzm w wydaniu subkulturowym

3. obecna "lewica" zazwyczaj nie nadaje żadnych praw ale ogranicza swobody ekonomiczne i wzmacnia aparat państwowy umacniając biurokarcje, przymus ubezpieczeń, szkolny itd to przecież pomysły socjalistyczne a nie liberalne
z drugiej strony klasyczny podział zawsze stawiał rewolucjonistów po stronie lewicy (np nsdap czy bolszewików)...

PiS to klasyczna partia prosocjalna, silnie wspierająca aparat państowy...więc nazywanie ich "prawicą" jest zdecydowanie na wyrost, SLD i PO to partie reprezentujące w duzej mierze korporacje i wielki biznes...ani one liberalne ani też lewicowe

o co chodzi ci z tym klerykalizmem? wg najbardziej wrogich KK ośrodków roczne "utrzymanie" KK w Poslce to 5 mld zł...."podatek od powietrza" od 2012r będzie nas kosztował rocznie ok 50 mld zł

więc kiedy anarchiści wyjdą na ulicę protestować przeciwko temu haraczowi i przeciwko UE to chętnie sie do nich dołącze

jak anarchole zamiast wspierać greenpeace zaczną z nim walczyć to będą mieli moje poparcie

dzis wielu byłych anarchistów dziwnym trafem jakoś odnajduje się w strukturach UE
 
dis

Dołączył: 15 Lut 2008
Posty: 316
Płeć:
Wysłany: Wto 30 Gru, 2008   

Yogurth napisał/a:
nie zauważam tego jako zjawiska? kto niby z kim?


na calej masie akcji fa stoi ramie w ramie z lewica alternatywna, a niekiedy rowniez z roznymi skrajnymi partyjkami socjalistycznymi... w dodatku czesto sa to akcje przedstawiajace konkretne żądania wobec panstwa w sferze jego swiadczen - ich egzekwowania badz zwiekszenia. to troche dziwna postawa jak na srodowiska, ktore panstwa nie chca w ogole.

Cytat:
nie dziwi fakt, że ludziom okreslającym się jako szeroko pojęci "wolnościowcy" blizej do "lewicy", wszak to lewica w historii dała ludziom jakiekolwiek prawa, zabrane im przez burżuazje później feudałów i kapitalistów.


nawet wsrod libertarian jest lewica ;) i to jak najbardziej anarchistyczna, nie ludzaca sie, ze "wolny rynek" moze istniec rownorzednie z panstwem. zdecydowanie wole podzial dwuosiowy zamiast klasycznego lewica-prawica, gdyz naprawde latwo sie w tym drugim zamotac. w praktyce okazuje sie, ze ugrupowania "lewicowe" maja cala game "prawicowych" cech itd...

Cytat:
jeśli wiec kogoś popierają to "partyjki", które mają w ich rozumieniu troche tej wolnosci zaoferować.


jakos nie widza mi sie anarchisci popierajacy jakiekolwiek partyjki... mozna miec wspolne interesy w konkretnych sprawach, ale to dzialania na krotka mete. partyjki chca zastapic establishment, anarchisci chca go obalic - a tu laczy ich jedynie poboznosc tego chcenia ;)
 
Yogurth
Smar SW & THCulture


Dołączył: 16 Kwi 2005
Posty: 243
Wysłany: Wto 30 Gru, 2008   

dis napisał/a:
na calej masie akcji fa stoi ramie w ramie z lewica alternatywna

na jakich konkretnie? i co znaczy ramię w ramię? bo patrząc z twojej perspektywy to w pradze, genui czy seatle wszyscy ze wszystkimi stali ramie w ramie choc bardzo się od siebie różnią ale akurat w sprawie globalizacji mają podobne zdanie
dis napisał/a:
nawet wsrod libertarian jest lewica
ale co to ma do tego co napisałem? napisz moze jakie prawa zawdzięczasz "prawicy"?

dis napisał/a:
jakos nie widza mi sie anarchisci popierajacy jakiekolwiek partyjki
a czy ja pisze o anarchistach? czytaj uważniej

Yogurth napisał/a:
chyba na tej samej zasadzie na jakiej punki są marginesem wśród "punków"

Yogurth napisał/a:
ludziom okreslającym się jako szeroko pojęci "wolnościowcy"


-----------------------------------------



r27 napisał/a:
w Białymstoku nigdy nie było demonstracji przeciwko przymusowi szkolnemu, nastał giertych i anarchiści zrobili demonstracje

nikt za ciebie nie bedzie robił manifestacji, tak ci te mundurki pasują? ich brak to była najwieksza bolączka polskiego szkolnictwa?
r27 napisał/a:
jak mozna poważnie traktować ludzi dla których realnym zagrożeniem jest tzw. faszyzm w wydaniu subkulturowym
sam jestes niepoważny spłycajac w taki sposób temat, moze posłuchaj sobie "faszystowskie hasła" smar sw z początku lat 90.

r27 napisał/a:
obecna "lewica" zazwyczaj nie nadaje żadnych praw
zgadza sie bo to nie lewica tylko "lewica"

r27 napisał/a:
z drugiej strony klasyczny podział zawsze stawiał rewolucjonistów po stronie lewicy (np nsdap czy bolszewików)...
takie samo pierdolenie z tym nsdap jak z polskimi obozami śmierci - skad w takim razie na prawicy takie uwielbienie dla adolfa

r27 napisał/a:
PiS to klasyczna partia prosocjalna
a czym ta prosocjalnosć się niby objawiała czy objawia?
r27 napisał/a:
SLD i PO to partie reprezentujące w duzej mierze korporacje i wielki biznes...ani one liberalne ani też lewicowe
zgadzam się ale PiS w niczym się od nich nie różni, przecież to ci sami ludzie z takimi samymi dyrektywami do wykonania, z ta samą polityką zagraniczną jak i wewnętrzną, ale tak to jest jak sie jest republika bananową na usługach usraela

r27 napisał/a:
o co chodzi ci z tym klerykalizmem?
o to, ze obojętne kto jest u "władzy" wysługuje się klerowi i watykanowi

r27 napisał/a:
roczne "utrzymanie" KK w Poslce to 5 mld zł.
dlaczego piszesz w cudzysłowie, przecież to właśnie jest utrzymanie i o 5 mld za duzo,

r27 napisał/a:
"podatek od powietrza" od 2012r będzie nas kosztował rocznie ok 50 mld zł
i to ma usprawiedliwiać podatek od "zbawienia"?

r27 napisał/a:
więc kiedy anarchiści wyjdą na ulicę protestować przeciwko temu haraczowi i przeciwko UE to chętnie sie do nich dołącze

protestują od lat w pradze, genui seatle i wielu innych miejscach
Cytat:
jak anarchole zamiast wspierać greenpeace zaczną z nim walczyć to będą mieli moje poparcie
państwowa machina wydaje sie być pilniejszym celem niż greenpeace, przejścia dla pieszych sobie zróbcie i światła zamiast dewastować rospudę i nie miauczcie już bo mniej tam u was wypadków niż porównywalnych wielkościowo miejscowościach.

r27 napisał/a:
dzis wielu byłych anarchistów dziwnym trafem jakoś odnajduje się w strukturach UE
nie znam zadnego, który byłby anarchistą i był jednocześnie w strukturach UE czy państwowych, chyba że to znów na zasadzie: kiedyś był anarchistą dzisiaj jest urzednikiem a to znam paru :wink: czy też kiedyś był punkiem dzisiaj jest konserwą - no ale cóż zrobić takie życie - bycie sobą to nie rurki z kremem
_________________
..:: RADIOS.CZ ::.. free radio for free people . independent, commercial-free and totally non-profit radio project http://www.radios.cz
 
r27


Dołączył: 19 Gru 2005
Posty: 321
Wysłany: Wto 30 Gru, 2008   

Cytat:
sam jestes niepoważny spłycajac w taki sposób temat, moze posłuchaj sobie "faszystowskie hasła" smar sw z początku lat 90.


a po co? współczesna odmiana "totalizmu" to pogłebiająca się biurokracja UE z milionami przepisów ograniczajacych wolności a nie jakieś grupki nic nie znaczących kolesi żyjących tym co się działo 60 lat temu, to tak jak gdyby w Polsce międzywojennej serio mówić o zagrożeniu "feudalnym" bo na uniwerku w krakowie paru studentów w czapkach po kątach mruczy że fajnie by mieć chłopów pańszczyźnianych

Cytat:
takie samo pierdolenie z tym nsdap jak z polskimi obozami śmierci - skad w takim razie na prawicy takie uwielbienie dla adolfa


nsdap to był stricte ruch rewolucyjny, hitler (jako pragmatyk) musiał stępić jego rewolucyjne ostrze, tak jak lenin pragmatycznie porozganiał rady robotnicze w zakładach pracy, nie wiem jaka "prawica" uwielbia hitlera? to tak samo brzmi bez sensu jak napisać "lewica uwielbia pol pota"

Cytat:
i to ma usprawiedliwiać podatek od "zbawienia"?


podatek od zbawienia idzie m.in. na domy modlitwy czy naukę religii ...pomimo tego iż niektórzy (a zwłaszcza niewierzący) mają prawo kręcić nosem to chyba z dwojga złego jest płacić księdzu za naukę dekalogu niż płacić podatek do Brukseli i w zamian nie otrzymywać nic

Cytat:
protestują od lat w pradze, genui seatle i wielu innych miejscach


co do UE to zgoda ..protestują..ale zarazem chcą ograniczania emisji CO2 co jest obiektywnie rzecz biorąc idiotyzmem

Cytat:
przejścia dla pieszych sobie zróbcie i światła zamiast dewastować rospudę i nie miauczcie już bo mniej tam u was wypadków niż porównywalnych wielkościowo miejscowościach


drogi powinno sie budować biorąc pod uwagę aspekt ekonomiczny i przyrodniczy, w przypadku rospudy wartość przyrodnicza tej 'doliny" to czysty PR w wykonaniu wajraka i GW

Cytat:
nie znam zadnego, który byłby anarchistą i był jednocześnie w strukturach UE czy państwowych


ale wielu jest w org pozarządowych wspieranych przez UE

ps. ja zawsze stram się pisać to co myślę i w przeciwieństwie do wielu "uczestników" róznych scen mam w dupie kto co o mnie pomysli....
 
Yogurth
Smar SW & THCulture


Dołączył: 16 Kwi 2005
Posty: 243
Wysłany: Wto 30 Gru, 2008   

r27 napisał/a:
a po co?
po to byś nie spłycał, anarchiści w opresyjności państwa upatrują faszyzm a nie w grupce zwykłych bandytów z wygolonymi głowami

r27 napisał/a:
nie wiem jaka "prawica" uwielbia hitlera?
a kto go finansował? komuniści czy kapitaliści z usa?

r27 napisał/a:

podatek od zbawienia idzie m.in. na domy modlitwy czy naukę religii

r27 napisał/a:
w zamian nie otrzymywać nic
no właśnie co z tej modlitwy jest w zamian albo z tej nauki? i dalej nie wyjaśniłeś dlaczego jeden debilny podatek ma usprawiedliwiać drugi równie debilny?

r27 napisał/a:
chcą ograniczania emisji CO2
a co złego w ograniczaniu zanieczyszczeń? według ciebie oczywiście człowiek nie niszczy natury, powietrze jest czyte, woda zdatna do picia itd. to że za sprawą przeniesienia większości przemysłu do azji i ameryki południowej w europie się trochę poprawiło nie znaczy że człowiek nie truje, inaczej nie sprzedawano by wody w sklepach po absurdalnych cenach

r27 napisał/a:
drogi powinno sie budować biorąc pod uwagę aspekt ekonomiczny i przyrodniczy, w przypadku rospudy wartość przyrodnicza tej 'doliny" to czysty PR w wykonaniu wajraka i GW
no to napisz jaki aspekt wzięły pod uwagę miejscowe władze nie robiąc przejść czy świateł dla pieszych a demonizując w mediach ilu to ludzi tam ginie (ginie o wiele mniej niż w porównywalnych mijscowościach) bo nie ma obwodnicy? może wybierz sie kajakiem po rospudzie to sobie ocenisz wartość przyrodniczą bez gw

Cytat:
ale wielu jest w org pozarządowych wspieranych przez UE
skoro są pozarządowe to niby się nie kłóci :wink: musielibyśmy pewnie roztrzasać konkretne przypadki ale co mnie to w sumie obchodzi, co robią jacyś tam ludzie, ja mam swój własny anarchizm i w nim nie ma miejsca na takie rzeczy i myślę że w ten sam sposób myśli i działa każdy anarchista a "anarchiści" mają tyle samo wspólnego z anarchistami co "punki" z punkami itp. itd.

r27 napisał/a:
ps. ja zawsze stram się pisać to co myślę i w przeciwieństwie do wielu "uczestników" róznych scen mam w dupie kto co o mnie pomysli....
doceniam to
_________________
..:: RADIOS.CZ ::.. free radio for free people . independent, commercial-free and totally non-profit radio project http://www.radios.cz
 
Ryszard

Dołączył: 08 Mar 2008
Posty: 1598
Skąd: Wrocław
Płeć:
Wysłany: Wto 30 Gru, 2008   

r27 napisał/a:
protestują..ale zarazem chcą ograniczania emisji CO2 co jest obiektywnie rzecz biorąc idiotyzmem

Uwielbiam ten twój obiektywizm, uwielbiam!
Mam wrażenie, że masz jakąś paranoję na punkcie anty-ekologii. Już nawet nie słuchasz co ekolodzy mają do powiedzenia, bo przecież "te debile chcą chronić środowisko!"...
Wszak "nie chcę ci udzielać żadnych lekcji, ale tego jestem pewien i tego się trzymam - każdemu przyda się odrobinę refleksji": zastanów się czasem czy aby nie przesadzasz z tym swoim fundamentalizmem.
_________________
nie umiemy się bawić w dyskotece
 
dis

Dołączył: 15 Lut 2008
Posty: 316
Płeć:
Wysłany: Wto 30 Gru, 2008   

Yogurth napisał/a:
na jakich konkretnie? i co znaczy ramię w ramię? bo patrząc z twojej perspektywy to w pradze, genui czy seatle wszyscy ze wszystkimi stali ramie w ramie choc bardzo się od siebie różnią ale akurat w sprawie globalizacji mają podobne zdanie


zgadza sie, nieprecyzyjnie to ujalem. ludzie z LA czesto organizuja cos wspolnie z federacja, dotyczy to glownie praw pracowniczych i roznej masci swiadczen socjalnych, w ktorych obronie/za rozszezeniem ktorych obie strony razem wystepuja. przykladem bedzie tez wiekszosc akcji anty-prywatyzacyjnych... zreszta na swoich stronach sa wzajemnie podlinkowani. ile razy nie wybiore sie na jakies demo anarchistyczne, slysze jedynie propagande pelna naciaganych antykapitalistycznych hasel i socjalistycznych roszczen wobec panstwa... wydzwiek jest taki, ze panstwo moze byc - byle nie kapitalistyczne. nie wiem, moze rzeczywiscie pukam pod zle drzwi, ale na moj gust cos tu jest wybitnie nie tak.

Cytat:
ma do tego co napisałem? napisz moze jakie prawa zawdzięczasz "prawicy"?


a gdzie ja cos pisalem o zawdzieczaniu czegokolwiek prawicy? :twisted: napisalem, ze taki podzial jest nieaktualny i podalem przyklady /swoja droga LL jest moim zdaniem bardzo ciekawa sprawa/. a 'tradycyjne' wartosci i wpieprzanie sie w zycie innych, to wybitnie nie moja bajka.

co do ostatniej kwestii - zgadza sie, mea culpa.

r27 napisał/a:
jak mozna poważnie traktować ludzi dla których realnym zagrożeniem jest tzw. faszyzm w wydaniu subkulturowym


a tu sie wetne - ciebie ten problem zdaje sie po pierwsze nie dotyczy /bo jak niby masz odczuc jego nastepstwa?/, a po drugie - zobacz sobie co sie dzieje obecnie w rosji.

http://current.com/items/...ia_con_odio.htm

nie tylko wiec splycasz, ale ignorujesz problemy ktore zostawione sobie samym moga prowadzic do powaznych konsekwencji.
 
r27


Dołączył: 19 Gru 2005
Posty: 321
Wysłany: Wto 30 Gru, 2008   

Cytat:
a co złego w ograniczaniu zanieczyszczeń


co2 nie jest "zanieczyszczeniem" :!:

byłem nad rospudą Yogi i naprawdę uwierz że estakada co najwyzej mogłaby pewne wrażenieestetyczne psuć ale nijak nie mogę pojąć jak zasadzeniowy las i łąkę porośniętą haszczami (bo się przestało opłacąc rolnikom wycinać teren doliny) mozę "zniszczyć" jednojezdniowa droga...takie drogi przebiegają pzrez wiele dużo bardziej cennych miejsc (np puszczę knyszyńską, narew, biebrzę itd ) i nie ma katastrofy
jedynym argumentem przeciw estakadzie jest akurat rachunek ekonomiczny...czy warto za grubą kasę robić taki projekt? czy nie taniej byłoby usypać zwykły nasyp z paroma mostami itd


Cytat:
Mam wrażenie, że masz jakąś paranoję na punkcie anty-ekologii. Już nawet nie słuchasz co ekolodzy mają do powiedzenia, bo przecież "te debile chcą chronić środowisko!"...


czy człowiek który utrzymuje dość duzy ogród ...sadzi co roku warzywa, ma swój mały sad, nawet sadzi ziemniaki, ma truskawki, poziomki i maliny JEST JAKIMS WROGIEM PRZYRODY?

jestem wrogiem ludzi którzy w imię "walki o przyrodę" naciągają innych na szmal, akurat w kwestii CO2 ŚWIADOMI EKOLODZY nie panikują a tylko pragmatyczniep odchodzą do spraw związanych z przyrodą
http://www.polskatimes.pl...t.html#material
mnie wkurwiaja debile walczace o to by "humanitarnie zabijać ryby"...nie widzisz absurdu w takich postulatach?
że ja dzis legalnie jem zwierzęta a sąd moze mnie skazać np za pobicie świni (patrz sprawa mariana zagórnego)
to jest parodia i śmeich na sali....mogę karpia zjeść....ale muszę go zabić najpierw wg. jakiejś instrukcji itd. anie broń Boże jak moja babcia czy dziadek
http://wiadomosci.gazeta...._zywe_ryby.html


Cytat:
a kto go finansował? komuniści czy kapitaliści z usa?


kapitaliści sprzedawali technologię CCCP w latach 30stych...a po podpisaniu paktu ribentrop-mołotow Stalin sprzedawał Rzeszy na warunkach preferencyjnych surowce strategiczne.....
czy to dowód na to że Stalin był "prawicowcem"? (bo przy pomocy firm kapitalistycznych zbudował potęge militarną)
czy to dówd na to że hitler byłkomuchem? (bo wspierał go CCCP?)

Cytat:
a po drugie - zobacz sobie co sie dzieje obecnie w rosji

to sprawy kryminalne z którymi FSB moze sobie poradzić w ciągu paru m-cy o ile tak "nakaże kreml"
 
dis

Dołączył: 15 Lut 2008
Posty: 316
Płeć:
Wysłany: Wto 30 Gru, 2008   

kreml nie nakaze, bo kremlowi spora czesc takich jazd jest calkiem na reke. podobnie jak kaczynskiemu bardziej na reke byl marsz onr-u niz antyfaszysci, ktorzy nie chcieli do niego dopuscic.
 
r27


Dołączył: 19 Gru 2005
Posty: 321
Wysłany: Wto 30 Gru, 2008   

Cytat:
podobnie jak kaczynskiemu bardziej na reke byl marsz onr-u niz antyfaszysci, ktorzy nie chcieli do niego dopuscic.


a gdzie niby ten marsz ONRu kaczyński wspierał?

przed wizytą u szefa mossadu w Izraelu? czy tuż po wizycie w synagodze

jaj se nie rób


Kreml "zlikwiduje" rosyjskich nazistów jak nadejdzie taka "mądrość etapu"...teraz są potrzebni do walki z "światowym terroryzmem" no i się mogą przydać jak znowu Żydzi spróbują mieszać w gruzji..na zasadzie:

"wy dajecie szakaszwilemu broń i instruktorów a tu widziecie że przez to u nas antysemityzm rośnie i waszych biją..wiec nie wpierdalać się w nasze sprawy w gruzji to antyfaszyzm pokona u nas złych rasistów"
 
Ryszard

Dołączył: 08 Mar 2008
Posty: 1598
Skąd: Wrocław
Płeć:
Wysłany: Wto 30 Gru, 2008   

Nie wiem z czego to wynika, ale choć też jem mięso to jednak jest za tym, by zwierzęta były ubijane w humanitarny sposób, dostarczający jak najmniej cierpienia. Skoro da się coś zrobić w sposób, który niczemu nie szkodzi (dobra, szkodzi w mniejszym stopniu) to dlaczego wybierać taki który szkodzi w większym? Nie wiem, to taki elementarny dosyć zmysł moralny.
_________________
nie umiemy się bawić w dyskotece
 
dis

Dołączył: 15 Lut 2008
Posty: 316
Płeć:
Wysłany: Wto 30 Gru, 2008   

r27 napisał/a:
Cytat:
podobnie jak kaczynskiemu bardziej na reke byl marsz onr-u niz antyfaszysci, ktorzy nie chcieli do niego dopuscic.


a gdzie niby ten marsz ONRu kaczyński wspierał?


kaczynski mial swoj bal, faszysci bez problemu dostali zezwolenie na przemarsz, a antyfaszysci maja postepowania sadowe za nielegalne zgromadzenie - bo zezwolenia nie uzyskali. /regulacja takich kwestii to zreszta bardzo wyrazny przejaw 'faszyzmu' panstwa/.

nie jest tajemnica, ze srodowiska antyfaszystowskie nigdy sie z wladza nie lubily - podobnie jest w rosji. w dodatku naziolkami mozna odpowiednio manipulowac i wykorzystywac do wlasnych dzialan... i chuj z tym, ze przez tych fanatycznych debili ludzie gina, a na ulicy nie mozna czuc sie bezpiecznie, gdyz interes kremlu jeszcze nie dojrzal do rozprawieniu sie z problemem. na cale szczescie jest jeszcze preznie dzialajaca antifa i ma na panstwo wyjebane.

w polsce np. na poczatku lat '90 tez raczej bylo malo wesolo, ale z racji wieku nie jestem kompetentny do wypowiadania sie na ten temat.

...a skad w tym watku pojawili sie mityczni zydzi?
Ostatnio zmieniony przez dis Wto 30 Gru, 2008, w całości zmieniany 1 raz  
 
Ryszard

Dołączył: 08 Mar 2008
Posty: 1598
Skąd: Wrocław
Płeć:
Wysłany: Wto 30 Gru, 2008   

Trochę jednostronnie to przedstawiasz. Choć bliżej mi jednak do tych 'anty' we Wrocławiu w kwietniu ONR nie dostał zezwolenia na demonstrację. Znaczy dostał, ale potem ją cofnięto, jednak nie udało się urzędnikom dotrzeć w odpowiednim czasie do organizatora i demonstracja została zdelegalizowana w kilka minut po rozpoczęciu.
Podobało mi się stanowisko miasta i w związku z tym nie mogę się zgodzić, że zawsze państwo ukazuje 'faszystowską' twarz.
_________________
nie umiemy się bawić w dyskotece
 
dis

Dołączył: 15 Lut 2008
Posty: 316
Płeć:
Wysłany: Wto 30 Gru, 2008   

ja pisalem o konkretnym przykladzie. we wroclawiu antifa tez swoje dostala - po prostu wtedy bylo 'po rowno'. /zreszta wszyscy zainteresowani powinni pamietac nie tak dawne zbiorki kasy na chlopakow, ktorzy wtedy zaliczyli przypal/.

panstwo ukazuje 'faszystowska twarz' zawsze kiedy ma w tym wyrazny interes ;) a jego interes - czyli decydowanie o takich rzeczach jak ktore demo puscic, a ktore nie - to wlasnie duzy krok w tamta strone.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  





© 2002-2013 PunkSerwis | All human rights reserved
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 12