PUNK FORUM » FAQ
» Statystyki
» Grupy
» Użytkownicy
» Szukaj
» Zaloguj
» Rejestracja

Poprzedni temat :: Następny temat
MEINHOF
Autor Wiadomość
Stanzberg
Dead Press


Dołączył: 12 Mar 2006
Posty: 5542
Płeć:
Wysłany: Nie 05 Lip, 2009   

Niestety, jest to jeden z moich ulubionych zespołów... :cry: :cry: :cry:

Muzycznie w cruście są nie do pobicia... w sierpniu wyjdzie ich druga płyta.

Cytat:
e za tak idiotyczne poglądy należy im się czerwona :-P kartka.
:lol: :lol: :lol:

Jak dla mnie: mówi się trudno.
Czekam na koncert w WWA tak, czy inaczej.
_________________
Projektowanie graficzne www.stanski.pl
 
xkrzysiekx


Dołączył: 07 Lip 2005
Posty: 2324
Skąd: Jarocin/Poznań
Płeć:
Wysłany: Nie 05 Lip, 2009   

Stanzberg napisał/a:
Niestety, jest to jeden z moich ulubionych zespołów... :cry: :cry: :cry:

Muzycznie w cruście są nie do pobicia... w sierpniu wyjdzie ich druga płyta.

Cytat:
e za tak idiotyczne poglądy należy im się czerwona :-P kartka.
:lol: :lol: :lol:

Jak dla mnie: mówi się trudno.
Czekam na koncert w WWA tak, czy inaczej.

z tym krastem to bym nie przesadzał ;) raczej kalsyczny d-beat. ale niewątpliwie band zajebisty, zwłaszcza live
_________________
Kill your fucking idols
Just smash them on the wall
Don't buy their senseless records
Don't be their fuckin' toy
 
 
Stanzberg
Dead Press


Dołączył: 12 Mar 2006
Posty: 5542
Płeć:
Wysłany: Pon 06 Lip, 2009   

Ja jestem starej daty, i szczycę się nieodróżnianiem d-beatu i crusta. 8)
_________________
Projektowanie graficzne www.stanski.pl
 
Marchin


Dołączył: 28 Wrz 2007
Posty: 772
Skąd: Wrocław
Płeć:
Wysłany: Pon 06 Lip, 2009   

Jak rozróżniasz pojedyncze słowa to d-beat, jak nic słów nie słychać to crust. Bardzo proste. :P

Ja nie rozróżniam crusta od grindcoru.
_________________
Poczekałem kilka lat, zobaczyłem kto ma rację
Pierdole wasze piwo, idę na demonstracje

głupota przychodzi z wiekiem
 
 
Biały


Dołączył: 02 Wrz 2006
Posty: 1227
Płeć:
Wysłany: Pon 06 Lip, 2009   

krasta od grindu właśnie łatwiej niż od dibitu ;)
 
xkrzysiekx


Dołączył: 07 Lip 2005
Posty: 2324
Skąd: Jarocin/Poznań
Płeć:
Wysłany: Pon 06 Lip, 2009   

i zapewne wszyscy nie rozrozniacie d-taktu od stenchcore`a ;)
_________________
Kill your fucking idols
Just smash them on the wall
Don't buy their senseless records
Don't be their fuckin' toy
 
 
Mecenas
Mecewąsik


Dołączył: 30 Sie 2006
Posty: 3699
Płeć:
Wysłany: Pon 06 Lip, 2009   

Cytat:
stenchcore

czego?
_________________
Si Deus nobiscum, quis contra nos?
 
Stanzberg
Dead Press


Dołączył: 12 Mar 2006
Posty: 5542
Płeć:
Wysłany: Pon 06 Lip, 2009   

Zdecydowanie, grind-core rozpoznaje się od razu po krótkich kawałkach i szaleńczym tempie; crust może być wolny i ciężki.
_________________
Projektowanie graficzne www.stanski.pl
 
Szo

Dołączył: 01 Wrz 2006
Posty: 304
Płeć:
Wysłany: Pon 06 Lip, 2009   

no i ilości flaków przede wszystkim, miast zaangażowania. ale i muzycznie crust jest moim zdaniem lżejszy, ale i tak go nie znoszę, więc widocznie odróżniam crust od D-beat którego gra meinhof, ja bym to określił mianem ostry punk po prostu.

D-beat rozumiem od gitar przestrojonych niżej?
 
Stanzberg
Dead Press


Dołączył: 12 Mar 2006
Posty: 5542
Płeć:
Wysłany: Pon 06 Lip, 2009   

D-Beat od Discharge-Beat, tudzież dis-beat, d-takt.
_________________
Projektowanie graficzne www.stanski.pl
 
xkrzysiekx


Dołączył: 07 Lip 2005
Posty: 2324
Skąd: Jarocin/Poznań
Płeć:
Wysłany: Pon 06 Lip, 2009   

Mecenas napisał/a:
Cytat:
stenchcore

czego?

cieżki, silnie zmetalizowany crust grany onigs przez Deviated Instinct, Stormcrow, Hellshock etc. dziś się odradza, dzięki After the Bombs czy Instinct of Survival. generalnie można umownie przyjąć że stenchcore to własnei crust, zwlaszcza ze ojcowie teog terminu - Deviated Instinct - używali obu terminów naprzemiennie

d-beat jest czescia skladowa crusta, ale kapele jadące "na dibicie całe życie" crustowe być nie muszą - jest masa kapel d-beat hardcore,. d-beat kt crustowe nie sa (np. Warcry, Inepsy poza najnowsza płytą). dla neiktorych -beat, d-takt to discharge -beat, ale pierwotnei chodziło o drum-beat, perkusyjny rytm charakterystyczny dla hc/punka, choc wymyślony ponoć przez Buzzococks ;)
_________________
Kill your fucking idols
Just smash them on the wall
Don't buy their senseless records
Don't be their fuckin' toy
 
 
kampfhundnr1


Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 313
Skąd: Międzybusz P.
Płeć:
Wysłany: Pon 06 Lip, 2009   

Marchin napisał/a:
Jak rozróżniasz pojedyncze słowa to d-beat, jak nic słów nie słychać to crust. Bardzo proste

:lol: Robisz chyba jakąś rewolucję bo teraz połowa crustowych kapel terażniejszych i wczesniejszych dowiedziała się że gra i grała jakiś d-beat. :wink:

Apropos zjebanych poglądów członków Meinhof to pierdolą głupoty bo chcą być groźni.Nawet pewnie nie wiedzą że RAF już pare ładnych lat nie istnieje.Jak można popierać coś czego nie ma.Znam ta stylizację gdzie były koncerty benefitowe na Tupac Amaru a potem cała kasa szła na browar :D :D :D
_________________
KONTROWERSYJNY->NIELUBIANY->POTĘPIANY->CZUJĘ SIĘ ŚWIETNIE!!!
Michałowi ze wsi.
 
Marchin


Dołączył: 28 Wrz 2007
Posty: 772
Skąd: Wrocław
Płeć:
Wysłany: Pon 06 Lip, 2009   

Cytat:
Robisz chyba jakąś rewolucję bo teraz połowa crustowych kapel terażniejszych i wczesniejszych dowiedziała się że gra i grała jakiś d-beat.


To było bardziej na jaja niż na serio. Po prostu d-beat mi się kojarzy z discharge a tam słowa niektóre słychać. :P A z crustem no cóż, jest ciężko. :)

Nie zamierzam się wypierać że mam zerową wiedzę w tym temacie. :lol:

A co do tego grindcoru to zapamiętam. Jak znajdzie się jakaś fajna laska którą to będzie interesować (oksymoron? :wink: ) to przyszpanuje. :faja:
_________________
Poczekałem kilka lat, zobaczyłem kto ma rację
Pierdole wasze piwo, idę na demonstracje

głupota przychodzi z wiekiem
 
 
xkrzysiekx


Dołączył: 07 Lip 2005
Posty: 2324
Skąd: Jarocin/Poznań
Płeć:
Wysłany: Pon 06 Lip, 2009   

Marchin napisał/a:
Jak znajdzie się jakaś fajna laska którą to będzie interesować (oksymoron? :wink: )

wbrew pozorom nie. calkiem niemalo takowych
_________________
Kill your fucking idols
Just smash them on the wall
Don't buy their senseless records
Don't be their fuckin' toy
 
 
Szo

Dołączył: 01 Wrz 2006
Posty: 304
Płeć:
Wysłany: Pon 06 Lip, 2009   

nic dziwnego, ta muzyka jest bardzo kobieca.
 
xkrzysiekx


Dołączył: 07 Lip 2005
Posty: 2324
Skąd: Jarocin/Poznań
Płeć:
Wysłany: Wto 07 Lip, 2009   

no w tekstach co rusz pada "cunt" ;)
_________________
Kill your fucking idols
Just smash them on the wall
Don't buy their senseless records
Don't be their fuckin' toy
 
 
Stanzberg
Dead Press


Dołączył: 12 Mar 2006
Posty: 5542
Płeć:
Wysłany: Wto 07 Lip, 2009   

Cytat:
teraz połowa crustowych kapel terażniejszych i wczesniejszych dowiedziała się że gra i grała jakiś d-beat.
:lol: Święta racja panie dzieju.
Za to kiedyś połowa twierdziła że gra crust napierdalając zwykłego hc/panka. :wink:
_________________
Projektowanie graficzne www.stanski.pl
 
kampfhundnr1


Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 313
Skąd: Międzybusz P.
Płeć:
Wysłany: Nie 19 Lip, 2009   

Cytat
MEINHOF: Wszyscy mieszkamy w Londynie, ale mimo tego nie jesteśmy angielskim zespołem. I być może nasza nazwa, MEINHOF, sugeruje, że pochodzimy z Niemiec... Jesteśmy po prostu międzynarodowym zagrożeniem. Istnieją pewne wątpliwości co do naszej nazwy, która pochodzi od niemieckiej terrorystki, Ulrike Meinhof. Nie popieramy Frakcji Czerwonej Armii, jak i nie popieramy zabijania ludzi w imię jakichkolwiek politycznych czy religijnych sloganów... Zabijanie ludzi jest interesem naszego rządu, nie naszym. Nasza nazwa, MEINHOF, jest po prostu nazwą zespołu. Uważamy, że nasza muzyka i przekaz są dość agresywne, więc MEINHOF jako nazwa dobrze pasuje do naszego stylu. Ale to znów nie znaczy, że jesteśmy fanami Ulrike Meinhof.
MUZYKA: Gramy w stylu extreme punk terror Nasza muzyka przekształciła się z digital hardcore w punka i nie nazywamy tego rozwojem. Po prostu wracamy do naszych korzeni. W końcu lat '90 scena anarchopunkowa na całym świecie wydawała się podupadać, a wszystkie rewolucyjne płomienie zdawały się wypalać... Szukaliśmy czegoś świeżego, co mogło wtłoczyć trochę krwi w żyły tego trupa. Weszliśmy w undergroundową elektronikę, ale zorientowaliśmy się, że ludzie, którzy są uczestnikami tej sceny nie są tak rewolucyjni jak rewolucyjna, głośna i wściekła jest ich muzyka Ci ludzie mówią dużo o rewolucji, bla bla bla. Żałosne! Scena anarchopunkowa wciąż rośnie w siłę i potem upada... i historia się powtarza. Aczkolwiek punk jest zawsze rodzajem realnego zagrożenia dla systemu i to sprawia, że jesteśmy wierni punkowi, a nie undergroundowej elektronice.
Jako Digital Hardcore Commando MEINHOF wydaliśmy dwa albumy: Bring Chaos to Order (2001) i Way Of Death (2004) i oba na pewno są w stylu digital hardcore. Nasz najnowszy album The Rush Hour of Human Misery jest inny od naszych pierwszych wydawnictw, chociaż użyliśmy automatu perkusyjnego. Ostatecznie znaleźliśmy perkusistę i nasze eksperymenty z elektronicznymi dźwiękami dobiegły końca.
TEKSTY: Kiedy spojrzysz na nasze teksty, prawdopodobnie nie znajdziesz tam nic nowego. Wciąż mówią o problemach, które są takie same od wieków. Więc, czy jest sens mówić ciągle o tych samych rzeczach? Wierzymy, że jest. I mamy zamiar mówić o tych rzeczach tak długo, jak jest to potrzebne, dopóki nie zobaczymy, że rzeczywistość zmienia się na lepsze. Opresje, faszyzm, rasizm, nacjonalizm, brutalność policji, wyzysk, uprzedzenia, wykorzystywanie seksualne, fanatycy, hipokryzja, kłamstwa, wojny, konflikty i więcej okrutnych przypadków. One wciąż tu są. A więc, czy, k***a, mamy powód, aby śpiewać o dziewczynach, piwie i futbolu?
:roll: :lol: :wink:
_________________
KONTROWERSYJNY->NIELUBIANY->POTĘPIANY->CZUJĘ SIĘ ŚWIETNIE!!!
Michałowi ze wsi.
 
Stanzberg
Dead Press


Dołączył: 12 Mar 2006
Posty: 5542
Płeć:
Wysłany: Wto 21 Lip, 2009   

Cytat:
One wciąż tu są. A więc, czy, k***a, mamy powód, aby śpiewać o dziewczynach, piwie i futbolu?
To nie jest źaden argument. Rownie dobrze można powiedzieć: "one i tak są, więc czemu nie śpiewać o dziewczynach i futbolu". ;-) :lol:
_________________
Projektowanie graficzne www.stanski.pl
 
xkrzysiekx


Dołączył: 07 Lip 2005
Posty: 2324
Skąd: Jarocin/Poznań
Płeć:
Wysłany: Wto 21 Lip, 2009   

czepiacie sie. po prostu maja inne priorytety i tyle
_________________
Kill your fucking idols
Just smash them on the wall
Don't buy their senseless records
Don't be their fuckin' toy
 
 
Stanzberg
Dead Press


Dołączył: 12 Mar 2006
Posty: 5542
Płeć:
Wysłany: Wto 21 Lip, 2009   

xkrzysiekx napisał/a:
maja inne priorytety i tyle
Dokładnie, nawet w to nie wnikam.

To jest i tak w gruncie rzeczy stylizacja...
_________________
Projektowanie graficzne www.stanski.pl
 
Dżizys

Dołączył: 07 Gru 2009
Posty: 24
Wysłany: Czw 24 Gru, 2009   

a teraz tak inaczej omijając całą ideologiczną otoczkę...

co jeszcze polecicie, bo szczerze powiem, że spodobało mi się...

i nigdy nie zrozumiem zakładania ćwiekowanego paska do spódniczki :lol:
_________________
Cytat:
Ja pierdolę, jak to możliwe że jacyś młodzi kolesie zamiast ruchać koleżanki, pić piwo, słuchać sobie spokojnie muzyki muszą na siłę szukać jakichś ideologii, walczyć o rasę lub z nazizmem, do tego jeszcze taplać się w polityce i ogólnie szukać problemów w ostatnich latach swojego życia w których się problemów prawie w ogóle nie ma
 
Old Crewman

Dołączył: 30 Maj 2009
Posty: 270
Wysłany: Sob 02 Sty, 2010   

Dżizys napisał/a:
i nigdy nie zrozumiem zakładania ćwiekowanego paska do spódniczki


Mnie to jara :oops:
 
jarek_M-F

Dołączył: 25 Maj 2011
Posty: 9
Płeć:
Wysłany: Śro 25 Maj, 2011   

Hello! Tu nadaje Jarek z Meinhof! Przypadkowo natknąłem się na to forum i pozwalam sobie odświeżyć temat, jako ze nie zdawałem sobie sprawy, że nasza kapela budzi aż takie kontrowersje w Polsce... Wiadomo, nikt nie jest perfekcyjny; powiedziałbym, że jako ludzie posiadamy więcej wad, niż zalet, nie jesteśmy w zaden sposób wyjątkowi czy specjalni... Dlatego w przeszłości zdarzało mi się dawać pewne deklaracje na temat RAF... Ale sama nazwa nigdy nie odzwierciedlała poglądów kapeli jako całosci, a w chwili obecnej całkowicie odcinamy się od takich idei czy akcji, jakie prezentowała Rote Armee Fraktion. M.in. z tej przyczyny, z naszego logo wyjebaliśmy już spory czas temu tę gwiazdę z karabinem...
Ja sam czasami weryfikuję swoje własne poglądy pod wpływem nowych doświadczeń i wiedzy, albo z powodu zwykłego przewartościowania i nadania nowych definicji pewnym rzeczom... Dotyczy to także imprez typu Piaseczno... W tym roku sami występujemy na podobnej, w lipcu w Garocinei (Kwakowo k. Słupska), gdzie serdecznie zapraszam!
P.s. - nie jestem zadymiarzem, i ma słabe ku temu kwalifikacje, częsciej udawało mi się zaliczyć wpierdol, niz go komuś spuścić :mrgreen:
 
Biały


Dołączył: 02 Wrz 2006
Posty: 1227
Płeć:
Wysłany: Czw 26 Maj, 2011   

Ostatni materiał bardzo spoko, na gigach też pałer. Pozostaje życzyć powodzenia Jarku!
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  





© 2002-2013 PunkSerwis | All human rights reserved
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 12