PUNK FORUM » FAQ
» Statystyki
» Grupy
» Użytkownicy
» Szukaj
» Zaloguj
» Rejestracja

Poprzedni temat :: Następny temat
MEINHOF
Autor Wiadomość
xkrzysiekx


Dołączył: 07 Lip 2005
Posty: 2324
Skąd: Jarocin/Poznań
Płeć:
Wysłany: Pią 05 Wrz, 2008   

boję się, ale jak koleżanka się zdeklaruje ostatecznie na stopa to pewnei bedize to oznaczalo 3 dniowa gitwę :/ (bo to przecież wigilia Rozbratek!>
_________________
Kill your fucking idols
Just smash them on the wall
Don't buy their senseless records
Don't be their fuckin' toy
 
 
hardcore punx


Dołączył: 03 Cze 2005
Posty: 228
Skąd: 3M
Płeć:
Wysłany: Pią 16 Sty, 2009   

Czas podbić temat, bo na profilu zespołu nieco pozmieniały się numery. No i Meinhof ponownie zawita do Polski, grając jeden specjalny koncert. :wink:

http://www.myspace.com/dhcmeinhof
_________________
www.diy3m.org
www.diy-fest.org
 
Stanzberg
Dead Press


Dołączył: 12 Mar 2006
Posty: 5542
Płeć:
Wysłany: Pią 16 Sty, 2009   

Naprawdę niezła jest ta kapela, ale byłaby jeszcze lepsza, gdyby nie ta mechaniczna perkusja.

Płyty celowo nie kupiłem, bo mógłbym nieopatrznie przeczytać teksty - i co wtedy? :o
;-)
_________________
Projektowanie graficzne www.stanski.pl
 
hardcore punx


Dołączył: 03 Cze 2005
Posty: 228
Skąd: 3M
Płeć:
Wysłany: Pią 16 Sty, 2009   

Jeszcze lepiej niż na nagraniach Meinhof wypada na żywo. I na szczęście od dawna zespół ma w składzie perkusistę a nie automat (w numerach z myspace tylko jeden kawałek, ten pochodzący ze starej płyty, jest nagrany z automatem). :)
_________________
www.diy3m.org
www.diy-fest.org
 
Stanzberg
Dead Press


Dołączył: 12 Mar 2006
Posty: 5542
Płeć:
Wysłany: Pon 19 Sty, 2009   

Automatyczna perkusja dawałaby radę, gdyby ją trochę mniej jednostajnie zaprogramować. To miałem na myśli mówiąc "mechaniczna"

Terkot automatu w kawałku "This is murder" rozpierdala, zawsze jak to słyszę wiem, że apokalipsa blisko. :P
_________________
Projektowanie graficzne www.stanski.pl
 
xkrzysiekx


Dołączył: 07 Lip 2005
Posty: 2324
Skąd: Jarocin/Poznań
Płeć:
Wysłany: Pon 19 Sty, 2009   

na szczescie M. z normalną perka daje rade :)
_________________
Kill your fucking idols
Just smash them on the wall
Don't buy their senseless records
Don't be their fuckin' toy
 
 
hardcore punx


Dołączył: 03 Cze 2005
Posty: 228
Skąd: 3M
Płeć:
Wysłany: Nie 15 Lut, 2009   

Wywiad z Meinhof, pochodzący z drukującego się właśnie 17-go numeru Liberation przeczytać można tutaj:
http://www.scenaonline.or...article&sid=836
_________________
www.diy3m.org
www.diy-fest.org
 
Stanzberg
Dead Press


Dołączył: 12 Mar 2006
Posty: 5542
Płeć:
Wysłany: Pon 16 Lut, 2009   

O, kurwa, perła. :shock:

Cytat:
Jak Ty, jako anarchista, podchodzisz do korzystania z pomocy socjalnej?
- System ssie z nas krew bez przerwy i według mnie można to rozpatrywać na zasadzie pewnego rodzaju wojny... Jeśli możesz, to ty ssij krew z systemu również...
:o :shock:

Tak, to pogląd dość rozpowszechniony w Polsce wśród Homo Sovieticus. Ale wśród punków?! :shock:

Cytat:
(...) w Polsce miasto dofinansowuje festiwal hard core’owy w Piasecznie. Nie wiem, czy takie sytuacje mają miejsce w Anglii?
-Myślę, że to jest dziwna sytuacja, że państwo wspiera imprezy hard core, ale może kwestia polega na tym, że ten hard core nie jest buntowniczy, tylko po prostu jakąś sieczką bez przekazu i konkretnej idei.


:o :shock:
Cytat:

Mamy sympatie do działań takich organizacji terrorystycznych, jak na przykład Rote Armee Fraktion


Zespół muzycznie jest naprawdę zajebisty, i chyba najlepszy w swoim fachu, ale po takich wypowiedziach to zastanawiam się czy nie wyjebać tej płyty przez okno.
_________________
Projektowanie graficzne www.stanski.pl
 
hardcore punx


Dołączył: 03 Cze 2005
Posty: 228
Skąd: 3M
Płeć:
Wysłany: Pon 16 Lut, 2009   

Stanzberg napisał/a:
O, kurwa, perła. :shock:

Cytat:
Jak Ty, jako anarchista, podchodzisz do korzystania z pomocy socjalnej?
- System ssie z nas krew bez przerwy i według mnie można to rozpatrywać na zasadzie pewnego rodzaju wojny... Jeśli możesz, to ty ssij krew z systemu również...
:o :shock:

Tak, to pogląd dość rozpowszechniony w Polsce wśród Homo Sovieticus. Ale wśród punków?! :shock:

Cytat:
(...) w Polsce miasto dofinansowuje festiwal hard core’owy w Piasecznie. Nie wiem, czy takie sytuacje mają miejsce w Anglii?
-Myślę, że to jest dziwna sytuacja, że państwo wspiera imprezy hard core, ale może kwestia polega na tym, że ten hard core nie jest buntowniczy, tylko po prostu jakąś sieczką bez przekazu i konkretnej idei.


:o :shock:


Stan, trochę zaprzeczasz sam sobie. Po pierwsze jestem pewny, że masa członków kapel, których słuchasz była lub jest na zasiłku, czyli korzysta z pomocy socjalnej. I o tym moim zdaniem jest tu mowa - jeśli jesteś w trudnej sytuacji to nie jest wstydem wziąć pieniądze w formie zasiłku.
Po drugie, jeśli oburza Ciebie, że ktoś pobiera zasiłek to tym bardziej chyba powinno Ciebie oburzać, że ktoś prosi urzędników o pieniądze na hc/punkowy festiwal?
_________________
www.diy3m.org
www.diy-fest.org
 
Stanzberg
Dead Press


Dołączył: 12 Mar 2006
Posty: 5542
Płeć:
Wysłany: Pon 16 Lut, 2009   

Cytat:
masa członków kapel, których słuchasz była lub jest na zasiłku, czyli korzysta z pomocy socjalnej. I o tym moim zdaniem jest tu mowa - jeśli jesteś w trudnej sytuacji to nie jest wstydem wziąć pieniądze w formie zasiłku.
Nie, nie o tym jest mowa. W zacytowanym przeze mnie fragmencie mamy próbę ideologizowania społecznego pasożytnictwa: "to wojna z systemem", "ssijmy krew systemu" itp.
Oczywiście, nie próbuję polemizować z tym argumentem z pozycji punkrockowych, bo nie ma to żadnego związku z punk rockiem (tzn. jest jeden, ale drobny, więc go pomijam).
Natomiast głęboko kłóci się to z moimi prywatnymi poglądami, dlatego o tym piszę; oczywiście, wiele osób których nawet znam tak robi, ale ja tego nie pochwalam - podkreślam, że to prywatna opinia.

Cytat:
jeśli oburza Ciebie, że ktoś pobiera zasiłek to tym bardziej chyba powinno Ciebie oburzać, że ktoś prosi urzędników o pieniądze na hc/punkowy festiwal

Z tego co się orientuję, istnieje diametralna różnica pomiędzy wyciąganiem pieniędzy z "socjalu" na osobisty luksus nic nie robienia, a wykorzystywaniem dotacji na działania kulturotwórcze (fest hc Piaseczno),od samorządu (bo to miejscy urzędnicy dają pieniądze, nie "państwo" jak pisze autor tej wypowiedzi: najwyraźniej nie ma pojęcia jaka jest różnica między tymi podmiotami)!
Bardzo się cieszę, że ekipa organizująca fest w Piasecznie jest taka obrotna, że wyciąga od rady miasta pieniądze na kontrkulturową imprezę i w ten sposób wspiera scenę.
Poglądem pt., że grany tam hard core jest "sieczką bez przekazu i idei" nie chce mi się nawet zajmować: dowodzi niezbicie tego, że wypowiadająca go osoba ma zerową orientację w temacie. Abstrahując od tego, że jakość muzyki nie polega na "przekazie i idei".
_________________
Projektowanie graficzne www.stanski.pl
 
QkiZ


Dołączył: 14 Cze 2005
Posty: 1871
Skąd: WWa
Płeć:
Wysłany: Pon 16 Lut, 2009   

śmieszne że stali się popularni jak przyjechali na koncert do polski, a pod tą nazwą i podobną działali już wcześniej.
dis napisał/a:
to nie ten meinhof ty zapewne miales na mysli dhc meinhof, ktory wprawdzie byl projektem tego samego czlowieka /crustboy'a/, ale grajacym wlasnie digital. natomiast meinhof, o ktorym tu mowa to kapela crustowa.

z korzeniami w dhc. mam kawałki MEINHOF (nie DHC Meinhof) które najpierw były grane elektronicznie z powodu braku perkusisty.
_________________

 
hardcore punx


Dołączył: 03 Cze 2005
Posty: 228
Skąd: 3M
Płeć:
Wysłany: Pon 16 Lut, 2009   

QkiZ napisał/a:
śmieszne że stali się popularni jak przyjechali na koncert do polski, a pod tą nazwą i podobną działali już wcześniej.
dis napisał/a:
to nie ten meinhof ty zapewne miales na mysli dhc meinhof, ktory wprawdzie byl projektem tego samego czlowieka /crustboy'a/, ale grajacym wlasnie digital. natomiast meinhof, o ktorym tu mowa to kapela crustowa.

z korzeniami w dhc. mam kawałki MEINHOF (nie DHC Meinhof) które najpierw były grane elektronicznie z powodu braku perkusisty.


Nie wiem co w tym śmiesznego, że zespół staje się popularny po zagraniu trasy koncertowej. :D
_________________
www.diy3m.org
www.diy-fest.org
 
QkiZ


Dołączył: 14 Cze 2005
Posty: 1871
Skąd: WWa
Płeć:
Wysłany: Pon 16 Lut, 2009   

dla mnie był znany już dużo wcześniej i to bardzo dobrze. po prostu zauważyłem, że jak przejechali przez polskę nagle zaczęło się robić o nich głośno na forach, w zinach itd.
_________________

 
hardcore punx


Dołączył: 03 Cze 2005
Posty: 228
Skąd: 3M
Płeć:
Wysłany: Czw 21 Maj, 2009   

Linka do klipu dostałem:
http://www.youtube.com/watch?v=b8VsYy56cVo
_________________
www.diy3m.org
www.diy-fest.org
 
QkiZ


Dołączył: 14 Cze 2005
Posty: 1871
Skąd: WWa
Płeć:
Wysłany: Czw 21 Maj, 2009   

muza zajebista, ale teledysk nudny
_________________

 
Myrkull

Dołączył: 28 Cze 2007
Posty: 88
Wysłany: Wto 26 Maj, 2009   

Ja bym do końca tego teledyskiem nie nazwał. A szkoda bo kawałek zajebisty i aż się prosi o jakąś rzeźnię wizualną.
 
kate

Dołączyła: 01 Maj 2009
Posty: 28
Skąd: krak
Płeć:
Wysłany: Wto 26 Maj, 2009   

28.06 grają na rozbracie
10.07 grają na DIY w Gdyni
 
 
kampfhundnr1


Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 313
Skąd: Międzybusz P.
Płeć:
Wysłany: Sob 06 Cze, 2009   

Myrkull napisał/a:
Ja bym do końca tego teledyskiem nie nazwał

Ta laska co tam podskakuje to jescze ujdzie ale ten kolo to dobrze wiedział co robi jak zakładał kominiarę :)
Przed nagraniem tego materiału powinien zapisać się chociaż na 2h lekcji z jakiejś sztuki walki. Bo widać że kompletny dyletant jak na takiego zawodowego zadymiarza którego tam zgrywa.

Wiem wiem znowu się czepiam ultrasów. :D
_________________
KONTROWERSYJNY->NIELUBIANY->POTĘPIANY->CZUJĘ SIĘ ŚWIETNIE!!!
Michałowi ze wsi.
 
xkrzysiekx


Dołączył: 07 Lip 2005
Posty: 2324
Skąd: Jarocin/Poznań
Płeć:
Wysłany: Sob 06 Cze, 2009   

mogliby sobie darowac ten teledysk
_________________
Kill your fucking idols
Just smash them on the wall
Don't buy their senseless records
Don't be their fuckin' toy
 
 
100% Hate


Dołączył: 01 Lis 2005
Posty: 412
Skąd: Gdańsk
Płeć:
Wysłany: Sob 06 Cze, 2009   

Kawałek naprawdę fajny. Widać, że muszą dużo Exploited słuchać :twisted:
 
Ryszard

Dołączył: 08 Mar 2008
Posty: 1598
Skąd: Wrocław
Płeć:
Wysłany: Sob 06 Cze, 2009   

ultras =/= chuligan :!:
_________________
nie umiemy się bawić w dyskotece
 
QkiZ


Dołączył: 14 Cze 2005
Posty: 1871
Skąd: WWa
Płeć:
Wysłany: Nie 07 Cze, 2009   

kampfhundnr1 napisał/a:
Ta laska co tam podskakuje to jescze ujdzie ale ten kolo to dobrze wiedział co robi jak zakładał kominiarę

prawie jak waszka g, tylko on ściąga kominiarę :lol:
_________________

 
Zwierz@k


Dołączył: 07 Lis 2003
Posty: 3938
Skąd: Szczecin...
Wysłany: Nie 07 Cze, 2009   

kurde, zajebisty jest ten numer.i laska ma niezły imicz :mrgreen:
_________________
Want to fuck up, drop out, never trust a fucking hippie.
And for that matter don't trust anyone.
Quit school, don't work, livin' up your music to punk.
If I could do it so could anyone
 
 
Marchin


Dołączył: 28 Wrz 2007
Posty: 772
Skąd: Wrocław
Płeć:
Wysłany: Nie 07 Cze, 2009   

Teledysk straszna wioska. Miało być groźnie?

Ale kawałek daje radę. Pierwsze skojarzenie takie jak Hate'a.
_________________
Poczekałem kilka lat, zobaczyłem kto ma rację
Pierdole wasze piwo, idę na demonstracje

głupota przychodzi z wiekiem
 
 
Szo

Dołączył: 01 Wrz 2006
Posty: 304
Płeć:
Wysłany: Nie 05 Lip, 2009   

Cytat:
"System ssie z nas krew bez przerwy i według mnie można to rozpatrywać na zasadzie pewnego rodzaju wojny... Jeśli możesz, to ty ssij krew z systemu również"

"ten hard core nie jest buntowniczy, tylko po prostu jakąś sieczką bez przekazu i konkretnej idei."

"Mamy sympatie do działań takich organizacji terrorystycznych, jak na przykład Rote Armee Fraktion"


żal.pl.
Teledysk na poziomie wywiadu.

Muza trochę lepsza, ale za tak idiotyczne poglądy należy im się czerwona :P kartka. W zasadzie trzeba by tu użyć ostrzejszych słów.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  





© 2002-2013 PunkSerwis | All human rights reserved
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 12