PUNK FORUM » FAQ
» Statystyki
» Grupy
» Użytkownicy
» Szukaj
» Zaloguj
» Rejestracja

Poprzedni temat :: Następny temat
Anarchizm = lewica
Autor Wiadomość
Stanzberg
Dead Press


Dołączył: 12 Mar 2006
Posty: 5542
Płeć:
Wysłany: Pią 22 Cze, 2007   

Suicide napisał/a:
pan Mikke swoj liberalizm ekonomiczny nadrabia sfera swiatopogladowa, z silnymi akcentami paranoicznymi /wszedzie spiski i masoni.../ co czyni z niego postac raczej srednioprzekonujaca.


Nie jestem wyznawcą Korwina-Mikkego; wkleiłem ten tekst, bo mnie rozśmieszył - a że się z nim do pewnego stopnia zgadzam, to inna kwestia.
Cytat pochodzi z felietonu, a ten jak wiadomo rządzi się nieco innymi regułami niż opracowanie naukowe: dopuszczalne są przejaskrawienia, wybiórczość, emocje itd. itp.

Cytat:
od socjalisty anarchiste rozni np. chocby taka drobna zasadnicza kwestia: nie chce istnienia wladzy panstwowej - ani silnej ani 'lzejszej'


Doskonale wiem, co różni socjalistę od anarchisty, ale uważam, że jednak więcej łączy niż dzieli. ;) Poczynając od genezy ich ideologii, a kończąc na niemal identycznym stanowisku w kilku politycznych kwestiach.

Równie dobrze można by przekonywać, że socjaldemokraci to nie lewacy, bo przecież tyle ich dzieli od komunistów. :wink:
_________________
Projektowanie graficzne www.stanski.pl
 
jaś s
Gość
Wysłany: Pią 22 Cze, 2007   

http://en.wikipedia.org/wiki/Lysander_Spooner

http://en.wikipedia.org/wiki/Benjamin_Tucker

http://en.wikipedia.org/wiki/Joseph_Labadie

poczytaj cycu, a potem gadaj, co mają wspólnego anarchiści z socjalizmem, czego nie mają...

musiałbyś niezłe akrobacje wyczyniać semantyczne, żeby tych chłopaków pod współczesną definicje socjalizmu podpiąć.

wklejam wiki, zęby uświadomić, jak blisko byłeś i jak nic nie zrobiłeś.
 
n.
Gość
Wysłany: Pią 22 Cze, 2007   

Stanzberg napisał/a:
Nie jestem wyznawcą Korwina-Mikkego; wkleiłem ten tekst, bo mnie rozśmieszył - a że się z nim do pewnego stopnia zgadzam, to inna kwestia.


mi wydal sie raczej zenujacy... ciezko o cos bardziej naciagnietego.

Cytat:
Cytat pochodzi z felietonu, a ten jak wiadomo rządzi się nieco innymi regułami niż opracowanie naukowe: dopuszczalne są przejaskrawienia, wybiórczość, emocje itd. itp.


silne nacechowanie emocjonalne widac na pierwszy rzut oka - na moj gust jest to glownie zal, ze anarchisci wola pojsc na demonstracje 'proaborcyjna' czy antywojenna z roznymi socjalami zamiast poprzec upr, by razem z korwinem zachwycac sie nad niesamowita wolnoscia jaka dalby wszystkim niemalze nieskrempowany kapitalizm, w duchu konserwatywnych wartosci... tak, ja tez podziekuje za taka 'wolnosc', chociaz kilka fajnych pomyslow na tle obecnie stosowanych regulacji bez watpienia mial.
 
Stanzberg
Dead Press


Dołączył: 12 Mar 2006
Posty: 5542
Płeć:
Wysłany: Pon 25 Cze, 2007   

suicide punk napisał/a:
silne nacechowanie emocjonalne widać na pierwszy rzut oka - na mój gust jest to głównie żal, że anarchiści wolą pójść na demonstracje 'proaborcyjną' czy antywojenną z różnymi socjalami zamiast poprzeć upr, by razem z korwinem zachwycać sie nad niesamowita wolnością jaka dałby wszystkim niemalże nieskrępowany kapitalizm, w duchu konserwatywnych wartości... t


Nie sądzę, żeby JKM miał takie dylematy. Doskonale zdaje sobie sprawę, po której stronie barykady stali, stoją i będą stać anarchiści. Zwłaszcza, iż wie świetnie, że nawet wśród "wolnorynkowo" zorientowanych anarchistów nigdy nie będzie zgody na wspomniane przez Ciebie konserwatywne wartości.

A i tak głos anarchistów w Polsce jest w przytłaczającej wielkości - pro-socjalny właśnie, więc o czym my tu mówimy. ;)



edit: Jasiu, boję się, że nie przebrnę przez te anglojęzyczne wywody, aż taki dobry w mowie Wyspiarzy nie jestem.
_________________
Projektowanie graficzne www.stanski.pl
 
n.
Gość
Wysłany: Wto 26 Cze, 2007   

Stanzberg napisał/a:
Zwłaszcza, iż wie świetnie, że nawet wśród "wolnorynkowo" zorientowanych anarchistów nigdy nie będzie zgody na wspomniane przez Ciebie konserwatywne wartości.


i cale szczescie!
 
MS
Ajbi


Dołączył: 16 Gru 2003
Posty: 340
Skąd: Wroclaw
Płeć:
Wysłany: Wto 26 Cze, 2007   

Z tego ja tez sie ciesze :-)
_________________
Przecietny miesiac w pracy ma jedna zalete i 20 wad.
 
Żar owiec
Gość
Wysłany: Śro 18 Lip, 2007   

Stanzberg napisał/a:
A i tak głos anarchistów w Polsce jest w przytłaczającej wielkości - pro-socjalny właśnie, więc o czym my tu mówimy.

Anarchisci to zaiste tak wielka, wplywowa i liczaca sie grupa, ze naprawde nalezy zaczac sie obawiac o ich wplyw na polityke oraz gospodarke. :roll:
Nie mowiac juz o tym, ze odmian anarchizmu jest wiecej, niz jego wyznawcow, zas najwiekszym wrogiem anarchisty jest anarchista czytujacy innego teoretyka anarchizmu niz on sam. Ale to tak na marginesie. :lol:
 
Stanzberg
Dead Press


Dołączył: 12 Mar 2006
Posty: 5542
Płeć:
Wysłany: Śro 18 Lip, 2007   

Żar owiec napisał/a:
Anarchisci to zaiste tak wielka, wplywowa i liczaca sie grupa, ze naprawde nalezy zaczac sie obawiac o ich wplyw na polityke oraz gospodarke. :roll:


Gdzie to wyczytałeś? Bo ja tak nie uważam; a już na pewno nie wynika to z zacytowanych przez Ciebie moich słów. :-|
_________________
Projektowanie graficzne www.stanski.pl
 
KonPunk


Dołączył: 04 Lis 2006
Posty: 133
Skąd: Marienburg Brigade
Wysłany: Śro 18 Lip, 2007   

Stan-ironia!! Zwróć uwagę na emotę i wydźwięk całej wypowiedzi.
_________________
w@w@w.c@o@n@s@e@r@v@a@t@i@v@e@p@u@n@k.n@e@t - wypierdol anarchię i sprawdź co zostanie!

Say "rather no" to fascism!
 
Żar owiec
Gość
Wysłany: Śro 18 Lip, 2007   

Dokladnie tak, jak pisze Kon(Koń?)Punk - ironia. Chcialem zwrocic jedynie uwage na fakt, ze niepotrzebnie sie z nimi lub tez o nich w ogole dyskutuje. Wystarczy ten wybryk natury zamilczec, a problem zniknie sam - zagryza sie wzajemnie przy niezwykle istotnych niuansach swych chorych utopii.
 
Stanzberg
Dead Press


Dołączył: 12 Mar 2006
Posty: 5542
Płeć:
Wysłany: Śro 18 Lip, 2007   

OK. Wszystko jasne. ;)

pzdr
_________________
Projektowanie graficzne www.stanski.pl
 
Gość

Wysłany: Śro 18 Lip, 2007   

Żar owiec napisał/a:
Stanzberg napisał/a:
A i tak głos anarchistów w Polsce jest w przytłaczającej wielkości - pro-socjalny właśnie, więc o czym my tu mówimy.

Anarchisci to zaiste tak wielka, wplywowa i liczaca sie grupa, ze naprawde nalezy zaczac sie obawiac o ich wplyw na polityke oraz gospodarke. :roll:
Nie mowiac juz o tym, ze odmian anarchizmu jest wiecej, niz jego wyznawcow, zas najwiekszym wrogiem anarchisty jest anarchista czytujacy innego teoretyka anarchizmu niz on sam. Ale to tak na marginesie. :lol:


:D :D :D
 
jaś s
Gość
Wysłany: Śro 18 Lip, 2007   

Żar owiec napisał/a:
Stanzberg napisał/a:
A i tak głos anarchistów w Polsce jest w przytłaczającej wielkości - pro-socjalny właśnie, więc o czym my tu mówimy.

Anarchisci to zaiste tak wielka, wplywowa i liczaca sie grupa, ze naprawde nalezy zaczac sie obawiac o ich wplyw na polityke oraz gospodarke. :roll:
Nie mowiac juz o tym, ze odmian anarchizmu jest wiecej, niz jego wyznawcow, zas najwiekszym wrogiem anarchisty jest anarchista czytujacy innego teoretyka anarchizmu niz on sam. Ale to tak na marginesie. :lol:


:D :D :D ... to prawda... czysto prawdo... :shock:
 
Yo
Gość
Wysłany: Czw 19 Lip, 2007   

Żar owiec napisał/a:
Nie mowiac juz o tym, ze odmian anarchizmu jest wiecej, niz jego wyznawcow
a mi się wydaje, że tyle odmian anarchizmu ilu anarchistów i w tym właśnie rzecz w całym anarachiźmie

Żar owiec napisał/a:
zagryza sie wzajemnie przy niezwykle istotnych niuansach swych chorych utopii.
dobrze, że "konserwatyści" to klony, nigdy się nie zagryzą - chyba, że szef każe

Żar owiec napisał/a:
Anarchisci to zaiste tak wielka, wplywowa i liczaca sie grupa
najbardziej wpływowa na siebie grupa :idea:
rozkazują temu kto samemu sobie ulegać nie zdoła - F.N. :twisted: :wink:
 
Gutek P.
Gość
Wysłany: Pon 01 Paź, 2007   

Yo napisał/a:
dobrze, że "konserwatyści" to klony, nigdy się nie zagryzą - chyba, że szef każe


Dobrze, że anarchiści nie są klonami - zagryzają się bez żadnego rozkazu ;)

Zdrówka życzę

PS: Przypominam, że do premiery pozostało niecałe trzy tygodnie ;)
 
Yo
Gość
Wysłany: Pon 01 Paź, 2007   

Gutek P. napisał/a:

Dobrze, że anarchiści nie są klonami
nie są - inaczej nie byli by anarchistami :P

Gutek P. napisał/a:
PS: Przypominam, że do premiery pozostało niecałe trzy tygodnie

płytę mam od miesiąca :twisted: (ale to pewnie dlatego, że EN to "lewacki" band :wink: ) radios.cz gra dwa "najlepsze" utwory z płyty
 
Gutek P.
Gość
Wysłany: Pon 01 Paź, 2007   

Yo napisał/a:
płytę mam od miesiąca



"I jak?" - pyta zainteresowany Gutek P.

Zdrówka życzę
 
Yo
Gość
Wysłany: Pon 01 Paź, 2007   

Gutek P. napisał/a:
"I jak?"

wejdź na http://www.radios.cz -> Canal 666 -> EN i sam sie przekonaj - dla mnie interesująca płyta (jak zawsze)
 
Dev
pink queen


Dołączyła: 08 Paź 2006
Posty: 1470
Płeć:
Wysłany: Nie 02 Gru, 2007   

http://de.wikipedia.org/wiki/APPD

Die APPD ist laut Eigendefinition „der Anwalt des Pöbels und der Sozialschmarotzer“. Als politische Ziele nennt die APPD das Recht auf Arbeitslosigkeit bei vollem Lohnausgleich, die Neugliederung Deutschlands (Balkanisierung), die „Radikalisierung des Bildungsstandards “ bei gleichzeitiger Abschaffung der Schulpflicht, die Legalisierung aller Drogen und die Lockerung des Versammlungs- und Demonstrationsrechts.

Oberstes Ziel ist für die APPD die Umsetzung der Pogoanarchie (auch Pogo-Anarchie), ein Gesellschaftsmodell für "Frieden Freiheit Abenteuer".



heh. a w Polsce niedługo powstanie Partia Białych Konserw I Aryjskiej Kiełbasy.
_________________
Hey little sister what have you done?
Hey little sister who's the only one?
Hey little sister who's your superman?
Hey little sister who's the one you want?
Hey little sister shot gun!
 
Piszczyk


Dołączył: 26 Sie 2007
Posty: 33
Wysłany: Nie 02 Gru, 2007   

Devothka napisał/a:
Die APPD ist laut Eigendefinition „der Anwalt des Pöbels und der Sozialschmarotzer“. Als politische Ziele nennt die APPD das Recht auf Arbeitslosigkeit bei vollem Lohnausgleich, die Neugliederung Deutschlands (Balkanisierung), die „Radikalisierung des Bildungsstandards “ bei gleichzeitiger Abschaffung der Schulpflicht, die Legalisierung aller Drogen und die Lockerung des Versammlungs- und Demonstrationsrechts.

Oberstes Ziel ist für die APPD die Umsetzung der Pogoanarchie (auch Pogo-Anarchie), ein Gesellschaftsmodell für "Frieden Freiheit Abenteuer".

A można prosić w chrześcijańskim języku?
_________________
Anarchizm - to się leczy.
 
Dev
pink queen


Dołączyła: 08 Paź 2006
Posty: 1470
Płeć:
Wysłany: Nie 02 Gru, 2007   

Służę (jest to mój wolny przekład, myślę, że w miarę poprawny ;) ):

Anarchistyczna Niemiecka Partia Pogo (APPD) jest według defnicji "obrońcą motłochu i socjalistycznych pasożytów". Politycznymi celami APPD jest prawo do pełnego wyrównania płac na bezrobociu, nowy podział Niemiec, "radykalizacja standardów wykształcenia" dla równego zniesienia obowiązku szkolnego, legalizacja wszystkich narkotyków i rozluźnienie praw zebrań i demokratycznych.

Naważniejszym celem dla APPD jest wcielenie Pogoanarchii (!?), społecznego modelu "Pokoju Wolności Przygody"


I tak oto partia ta, rosnąc w siłę, daje nam obraz przyszłego społeczeństwa Niemiec: tumanów bez podstawówki, narkomanów i pogoanarchistów. Owa obiecująca młodzież będzie spotykać się na koncertach, tańczyć pogo i sączyć piwo, budując tym samym niepodważalny fundament do dalszego rozwoju Niemiec w każdej dziedzinie gospodarczej i społecznej. Póki co nie weszli jeszcze do parlamentu, ale miejmy nadzieję, że wkrótce to nastąpi, bo rewolucja jest blisko :wink:

I podsumowując, wszystkie skrajności są ZUE! oi!
_________________
Hey little sister what have you done?
Hey little sister who's the only one?
Hey little sister who's your superman?
Hey little sister who's the one you want?
Hey little sister shot gun!
 
mqrcin

Dołączył: 12 Lis 2007
Posty: 499
Skąd: giedlarowa
Płeć:
Wysłany: Nie 02 Gru, 2007   

Devothka napisał/a:
I podsumowując, wszystkie skrajności są ZUE!

ale lepsza jest wolnosc jednostki bo nie wszyscy to tepe pijaczki niz pseudo demokracja ktora mamy w polsce gdzie pani z ministerstwa oswiaty stara sie przepchnac ustawe w ktorej zabrania sie koncertowanie zespolom lub ubiera dzieciaki tak samo zeby czasami nie wyksztalcilo sie u nich wlasne zdanie raz lepsze raz gorsze ale wlasne
_________________
spotkalem barykady
ludzkiego umyslu
gorsze sa niz wojna
gorsze od faszyzmu
 
 
jaś skoczowski

Dołączył: 06 Sie 2006
Posty: 338
Wysłany: Nie 02 Gru, 2007   

mqrcin napisał/a:
Devothka napisał/a:
I podsumowując, wszystkie skrajności są ZUE!

ale lepsza jest wolnosc jednostki bo nie wszyscy to tepe pijaczki niz pseudo demokracja ktora mamy w polsce gdzie pani z ministerstwa oswiaty stara sie przepchnac ustawe w ktorej zabrania sie koncertowanie zespolom lub ubiera dzieciaki tak samo zeby czasami nie wyksztalcilo sie u nich wlasne zdanie raz lepsze raz gorsze ale wlasne


<wyciera nas w czarną, koronkową chustkę><płacze za zmarłym poczuciem humory>
_________________
|a and not-a. and fuck u 2.|Takie Nic - Cycki Na Wolności|"Every man should be his own government, his own law, his own church." Josiah Warren|
 
MS
Ajbi


Dołączył: 16 Gru 2003
Posty: 340
Skąd: Wroclaw
Płeć:
Wysłany: Wto 04 Gru, 2007   

Devothka: Dzieki za tlumaczenie :kiss: Bardzo mi sie spodobalo. Moze nawet powtorze sobie niemiecki (i wyjade do Niemieckiej Republiki Pogoanarchistycznej)? ;-)
_________________
Przecietny miesiac w pracy ma jedna zalete i 20 wad.
 
Dev
pink queen


Dołączyła: 08 Paź 2006
Posty: 1470
Płeć:
Wysłany: Wto 04 Gru, 2007   

MS napisał/a:
Devothka: Dzieki za tlumaczenie :kiss: Bardzo mi sie spodobalo. Moze nawet powtorze sobie niemiecki (i wyjade do Niemieckiej Republiki Pogoanarchistycznej)? ;-)


hmm, czyżbym aż tyle pokręciła?
mówiłam, że mój wolny przekład (widać zbyt wolny) :!:
_________________
Hey little sister what have you done?
Hey little sister who's the only one?
Hey little sister who's your superman?
Hey little sister who's the one you want?
Hey little sister shot gun!
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  





© 2002-2013 PunkSerwis | All human rights reserved
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 12