PUNK FORUM » FAQ
» Statystyki
» Grupy
» Użytkownicy
» Szukaj
» Zaloguj
» Rejestracja


Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: nazik
Pon 06 Gru, 2010
Temat o wszystkim...
Autor Wiadomość
magdalenik


Dołączyła: 14 Cze 2007
Posty: 1290
Płeć:
Wysłany: Czw 07 Maj, 2009   

dev, swego czasu tez powinnam isc :)
mature z polskiego pisalam o dzieciach z dworca zoo :lol:


--------------
jak wam w ogole dziaciaki poszlo na maturach? :P
 
 
Dev
pink queen


Dołączyła: 08 Paź 2006
Posty: 1470
Płeć:
Wysłany: Czw 07 Maj, 2009   

nazik napisał/a:
Wątpie, żeby sprawdzający wiedzieli co to jest

wszystko im opisałam, wyłączając najbrutalniejsze aspekty :wink:

dobrze jest temat podciągnąć pod siebie, bo od razu się lepiej pisze, ja jutro geografia rozsz. i już w zasadzie spokój. z polaka jestem średnio zadowolona :roll:
_________________
Hey little sister what have you done?
Hey little sister who's the only one?
Hey little sister who's your superman?
Hey little sister who's the one you want?
Hey little sister shot gun!
 
QkiZ


Dołączył: 14 Cze 2005
Posty: 1871
Skąd: WWa
Płeć:
Wysłany: Czw 07 Maj, 2009   

o masakra. temat matura, kiedy to było. chyba z paroma osobami zawyżam średnią na tym forum :P
_________________

 
Mecenas
Mecewąsik


Dołączył: 30 Sie 2006
Posty: 3699
Płeć:
Wysłany: Czw 07 Maj, 2009   

ja już nie pamiętam o czym pisałem z polaka
bo z historii jeszcze tak: osadnictow i rozwój miast w średnioweicznej Polsce
_________________
Si Deus nobiscum, quis contra nos?
 
Stanzberg
Dead Press


Dołączył: 12 Mar 2006
Posty: 5542
Płeć:
Wysłany: Czw 07 Maj, 2009   

Matura z polskiego była chyba o "Panu Tadeuszu", kto by to pamiętał. :P
Za to z historii: porownanie totalitaryzmow sowieckiego i hitlerowskiego, doskonale mi poszło; pani od historii musiała sprawdzać pewne detale w książkach, bo skąd u nauczyciela licealnego tak szczegółowa wiedza. 8)
_________________
Projektowanie graficzne www.stanski.pl
 
Ryszard

Dołączył: 08 Mar 2008
Posty: 1598
Skąd: Wrocław
Płeć:
Wysłany: Czw 07 Maj, 2009   

Stanzberg napisał/a:
Matura z polskiego była chyba o "Panu Tadeuszu", kto by to pamiętał.

No to niewiele się zmieniło ;-)
_________________
nie umiemy się bawić w dyskotece
 
rozwal
Operator Beczki Śmierci


Dołączył: 07 Lis 2003
Posty: 1545
Skąd: Kopenhaga
Płeć:
Wysłany: Czw 07 Maj, 2009   

ja na maturze napisalem ze lady magbet byla matka magbeta, czy tam zona, chodzi o to, ze na odwrot :P (widac, ze sie nie doksztalcilem :oops: )
_________________
I am sitting with a philosopher in the garden; he says again and again “I know that that's a tree”, pointing to a tree that is near us.
Someone else arrives and hears this, and I tell him: “This fellow isn't insane. We are only doing philosophy.”

L. Wittgenstein
 
Ryszard

Dołączył: 08 Mar 2008
Posty: 1598
Skąd: Wrocław
Płeć:
Wysłany: Czw 07 Maj, 2009   

No tak, ale cały myk polega na tym, że możesz pisać jakieś totalne bzdury, sadzić byki aż miło etc. i nic na tym nie tracisz, bo punktowanie polega na przyznawaniu punktów a nie ich odbieraniu.
Ten egzamin jest tak debilny, że idealnie zwieńcza koślawy proces kształcenia.
_________________
nie umiemy się bawić w dyskotece
 
Stanzberg
Dead Press


Dołączył: 12 Mar 2006
Posty: 5542
Płeć:
Wysłany: Czw 07 Maj, 2009   

To prawda, w Polsce edukacja jest nastawiona na produkcję debili, niedługo wyprzedzi nas Mongolia.

Dzięki porównywaniu Zosi i Telieny nie przestawimy gospodarki na nowe technologie. :cry:
_________________
Projektowanie graficzne www.stanski.pl
 
rozwal
Operator Beczki Śmierci


Dołączył: 07 Lis 2003
Posty: 1545
Skąd: Kopenhaga
Płeć:
Wysłany: Czw 07 Maj, 2009   

a ja sie nie zgadzam, taka matura jak jest z polskiego jest potrzebna w takiej formie, aby zapewnic sprawiedliwa ocene (moze nie najlepsza, ale jednak). a co do poziomu edukacji, to chyba nie rozmawialiscie za duzo z ludzmi z innych krajow, ktorzy pojecia o historii zadnego nie maja, geografie to znaja tylko swojego kraju, w innych dziedzinach tez nie blyszcza. jak na moje naprawde mozemy byc zadowoleni z poziomu wiedzy, z jaka wychodza polscy uczniowie, przynajmniej przy porownaniu ich z innymi.
_________________
I am sitting with a philosopher in the garden; he says again and again “I know that that's a tree”, pointing to a tree that is near us.
Someone else arrives and hears this, and I tell him: “This fellow isn't insane. We are only doing philosophy.”

L. Wittgenstein
 
Ryszard

Dołączył: 08 Mar 2008
Posty: 1598
Skąd: Wrocław
Płeć:
Wysłany: Czw 07 Maj, 2009   

Możesz mieć rację, aczkolwiek sądzę, że:
- powinny istnieć, tak jak kiedyś, technika przyuczające do konkretnego zawodu (nie, licea profilowane to nie to samo i nie zdają egzaminu)
- proces kształcenia winien być podzielony wedle wcześniejszego schematu (8letnia podstawówka, 4letnie licea)
- matura powinna stać na dużo wyższym poziomie, tak aby nie była do zdania dla każdego. Obecnie panuje pogląd 'nie masz matury = jestem debilem' i zauważalny jest owczy pęd na uczelnie wyższe. To zaś powoduje masowe studia, spadek poziomu kształcenia, a w efekcie generuje bandę matołów, której łatwo było się prześlizgnąć, a papier o wykształceniu mają. I w końcu mamy potem np. setki tysięcy chujowych menedżerów, którzy - pomijając już fakt, że są chujowi - i tak nie mają kim zarządzać, bo wszyscy którzy mogliby wykształcić się na mechanika, lakiernika albo piekarza wybrali 'perspektywiczne' studia.

coś jeszcze chciałem dodać, ale zapomniałem :oops:
_________________
nie umiemy się bawić w dyskotece
 
kampfhundnr1


Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 313
Skąd: Międzybusz P.
Płeć:
Wysłany: Czw 07 Maj, 2009   

magdalenik napisał/a:
mature z polskiego pisalam o dzieciach z dworca zoo

Nic dziwnego kiedyś to była lektura. :faja:
_________________
KONTROWERSYJNY->NIELUBIANY->POTĘPIANY->CZUJĘ SIĘ ŚWIETNIE!!!
Michałowi ze wsi.
 
Pani Ka


Dołączyła: 30 Mar 2008
Posty: 132
Skąd: Szkl
Płeć:
Wysłany: Czw 07 Maj, 2009   

Cytat:
- powinny istnieć, tak jak kiedyś, technika przyuczające do konkretnego zawodu (nie, licea profilowane to nie to samo i nie zdają egzaminu)

Nie wiem jak w wielkich miastach ale np.w Jeleniej Górze technika są,i z tego co słyszałam całkiem dużo ludzi do nich chodzi.
 
 
Ryszard

Dołączył: 08 Mar 2008
Posty: 1598
Skąd: Wrocław
Płeć:
Wysłany: Czw 07 Maj, 2009   

U nas nie ma ani jednego. Są szkoły które się nazywają 'technikum uzupełniające dla dorosłych' ale to w ogóle nie ma nic wspólnego z technikami jakie były jeszcze kilkanaście lat temu.
_________________
nie umiemy się bawić w dyskotece
 
ania bez domu

Dołączył: 09 Gru 2008
Posty: 47
Wysłany: Pią 08 Maj, 2009   

rozwal napisał/a:
a ja sie nie zgadzam, taka matura jak jest z polskiego jest potrzebna w takiej formie, aby zapewnic sprawiedliwa ocene (moze nie najlepsza, ale jednak). a co do poziomu edukacji, to chyba nie rozmawialiscie za duzo z ludzmi z innych krajow, ktorzy pojecia o historii zadnego nie maja, geografie to znaja tylko swojego kraju, w innych dziedzinach tez nie blyszcza. jak na moje naprawde mozemy byc zadowoleni z poziomu wiedzy, z jaka wychodza polscy uczniowie, przynajmniej przy porownaniu ich z innymi.



Dokładnie, gadałam kiedyś z laską nie wiem ile miała lat, załóżmy 16, niemką, która nie miała pojęcia że jest coś takiego jak strefy czasowe (!!!!!!!!) Nie mówiąc o debilach z USA, gdzie typek przez 10 minut zastanawiał się gdzie był mur berliński.


Zgadzam się z Ryszardem, gimnazjum to zło i pomysł szatana, wyjebałabym je najchętniej w pizdu, a przywróciła 4 letnie liceum, bo przy 3 letnim nie nadąża się z materiałem, chociazby się bardzo chciało.
A techników nawet w moim lipnym miasteczku jest 6, więcej niz liceów! Nie pierdolcie że we wrocku nie ma :O
_________________
Im mocniej się szarpiesz tym krótszą masz smycz
 
QkiZ


Dołączył: 14 Cze 2005
Posty: 1871
Skąd: WWa
Płeć:
Wysłany: Pią 08 Maj, 2009   

a ja na maturze pisałem o... nie pamiętam :| :wink: :lol:
Ryszard napisał/a:
To zaś powoduje masowe studia, spadek poziomu kształcenia, a w efekcie generuje bandę matołów, której łatwo było się prześlizgnąć, a papier o wykształceniu mają.

i brak jest fachowców po zawodówkach, którzy potrafią spawać, murować itd bo się polikwidowało zawodówki
_________________

 
heroina
zawodowy dmuchacz


Dołączyła: 15 Kwi 2007
Posty: 2336
Skąd: miasto scyzoryków
Płeć:
Wysłany: Pią 08 Maj, 2009   

trzymać kciuki za mnie, smrody.

dzisiaj ustny polski :?
_________________
Czytając moje posty, ćwicz mięśnie Kegla.
Kiedyś mi za to podziękujesz...
 
QkiZ


Dołączył: 14 Cze 2005
Posty: 1871
Skąd: WWa
Płeć:
Wysłany: Pią 08 Maj, 2009   

dobrze że nie francuzki :P
-----------EDIT:
Nazik ile byś wziął za zrobienie szablonu do joomli, postawienie joomli i administrowanie stroną :?:
_________________

 
Mecenas
Mecewąsik


Dołączył: 30 Sie 2006
Posty: 3699
Płeć:
Wysłany: Pią 08 Maj, 2009   

Cytat:
powinny istnieć, tak jak kiedyś, technika przyuczające do konkretnego zawodu (nie, licea profilowane to nie to samo i nie zdają egzaminu)
- proces kształcenia winien być podzielony wedle wcześniejszego schematu (8letnia podstawówka, 4letnie licea)
- matura powinna stać na dużo wyższym poziomie, tak aby nie była do zdania dla każdego. Obecnie panuje pogląd 'nie masz matury = jestem debilem' i zauważalny jest owczy pęd na uczelnie wyższe. To zaś powoduje masowe studia, spadek poziomu kształcenia, a w efekcie generuje bandę matołów, której łatwo było się prześlizgnąć, a papier o wykształceniu mają. I w końcu mamy potem np. setki tysięcy chujowych menedżerów, którzy - pomijając już fakt, że są chujowi - i tak nie mają kim zarządzać, bo wszyscy którzy mogliby wykształcić się na mechanika, lakiernika albo piekarza wybrali 'perspektywiczne' studia.

że tak napisze : WORD

znam całą masę magistrów którzy są tak tępi że ja bym im matury nie dał, niestety ten stan szybko sie nie zmieni, bo:
1. poiltycy nie zaryzykują spadku w sondażach, jakie larum sie podniosło gdy połowa debili nie zdała matury pare lat temu
2. uczelnie dostaja dotację propocjonalnie do liczby studentów, wyższy poziom matury=mniej kandydatów na studia=mniej kasy dla uczelni
_________________
Si Deus nobiscum, quis contra nos?
 
Mecenas
Mecewąsik


Dołączył: 30 Sie 2006
Posty: 3699
Płeć:
Wysłany: Pią 08 Maj, 2009   

nie lubie imprez na tygodniu
mam sporo roboty, a łeb boli i nie moge się na niczym skupić
_________________
Si Deus nobiscum, quis contra nos?
 
QkiZ


Dołączył: 14 Cze 2005
Posty: 1871
Skąd: WWa
Płeć:
Wysłany: Pią 08 Maj, 2009   

nazik napisał/a:
Zrobić to nie zrobię, ewentualnie mogę przerobić istniejący. Postawienie Joomli sam wiesz ile trwa A administracja to kwestia dogadania - zależy na ile jest ona obszerna, co ile akutalizować, itp.
Myślę, że postawienie + modyfikacja szablonu dla potrzeb klienta - 600-700 zł. Administracja - jak napisałem wyżej - zależy jak ona ma wyglądać.

myśle właśnie nad postawieniem joomli jednemu klientowi, żeby sobie sam newsy pisał i nie zawracał mi gitary. a przerabiać czyjeś szablony to nie w moim stylu. wole robić swoje, to pewnie drożej może wyjść. ciekawe ile można by za coś takiego wziąć.
Mecenas napisał/a:
znam całą masę magistrów którzy są tak tępi że ja bym im matury nie dał

wypraszam sobie :!: :evil:



:wink:
_________________

 
heroina
zawodowy dmuchacz


Dołączyła: 15 Kwi 2007
Posty: 2336
Skąd: miasto scyzoryków
Płeć:
Wysłany: Pią 08 Maj, 2009   

misja "ustny polski": zjebana :?

ale nadal zdaje, mimo, ze szanowna komisja nie wiedziała i czym do nich mówię.

nie zmieściłam się w czasie.

i jedynie wypada mi teraz mieć nadzieje, ze już niżej zejść nie potrafię i chemia z biologią wypadną przyzwoicie.

kurwa.
_________________
Czytając moje posty, ćwicz mięśnie Kegla.
Kiedyś mi za to podziękujesz...
 
Mecenas
Mecewąsik


Dołączył: 30 Sie 2006
Posty: 3699
Płeć:
Wysłany: Pią 08 Maj, 2009   

ja na ustną się spóźniłem i cała komisja czekał na mnie ze 20 minut :lol:
więc nie dano mi dużo czasu na odpoweidź, czego wcale nie załuję bo i tak nie miałem nic do powieedzenia 8)
_________________
Si Deus nobiscum, quis contra nos?
 
Ryszard

Dołączył: 08 Mar 2008
Posty: 1598
Skąd: Wrocław
Płeć:
Wysłany: Pią 08 Maj, 2009   

ciężki, bieszczadzki klimat i ruska wódka, proste
_________________
nie umiemy się bawić w dyskotece
 
Biały


Dołączył: 02 Wrz 2006
Posty: 1227
Płeć:
Wysłany: Sob 09 Maj, 2009   

heroina napisał/a:
misja "ustny polski": zjebana :?

ale nadal zdaje, mimo, ze szanowna komisja nie wiedziała i czym do nich mówię.

nie zmieściłam się w czasie.

i jedynie wypada mi teraz mieć nadzieje, ze już niżej zejść nie potrafię i chemia z biologią wypadną przyzwoicie.

kurwa.


łeee tam, ja punkty ciągle przeliczam, bo nie wiem czy pisemną - rozszerzoną z polaka, zdałem ;)
We wtorek jeszcze hista, a 20 i 26 oral-matura ;/

ps. Wawrzon - dzięki za pozdrowienia! Dotarły wczoraj! ;)
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  





© 2002-2013 PunkSerwis | All human rights reserved
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,41 sekundy. Zapytań do SQL: 13